Şimdi Ara

2015 e dogru giderken hangi kurutmali camasir makinasi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
2
Favori
19.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kurutmali camasir makinasi almaya karar verdik pek istemesemde.genelde yorumlardan anladigim electrolux un EWW1697MDW modeli tavsiye edilmis fakat uretim 2012 sanirim merak ettigim 2015edogru giderken teknoloji yerindemi saydi kendini gelistirmis baska model yokmudur ortalama fiyati 2600 tl seviylerinde bu rakama baska bi model tercih edilmelimidir.
    Lgnin musterisine deger vermedigini bizzat kendim yasadigim icin altindan kazanda yapsa almam.
    Tsk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2 yıldır kurutmalı piyasada sadede Bosch yeni A sınıfı 7/4 makine çıkardı. Onun dışında firmalar aynen devam ediyor.

Aslında en mükemmel makine AEGnin ısı pompalı kurutmalı makinesi. Ancak o da ülkemizde yok.

Bence piyasamızdaki en iyi kurutmalı makine Electrolux değil, AEG. Kalite olarak aynı ama AEG de özel hızlı programlar var ve ses seviyesi daha da düşük. Electrolux'ün artısı da yorgan programı ve favori program kaydetme olması. Ben olsam AEG'yi alırım.

Tabi kurutmalı makine almaktansa yıkama ve kurutmayı ayrı almak çok daha mantıklıdır. Bunu da altını çizerek belirtiyorum. Yeriniz varsa ve kurutma özelliğini sık kullanacağım diyorsanız mutlaka ayrı alın.

Kurutmalı makineler yeri olmayanlar ve kurutma özelliğini arada bir kullanacaklar içindir.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

2 yıldır kurutmalı piyasada sadede Bosch yeni A sınıfı 7/4 makine çıkardı. Onun dışında firmalar aynen devam ediyor.

Aslında en mükemmel makine AEGnin ısı pompalı kurutmalı makinesi. Ancak o da ülkemizde yok.

Bence piyasamızdaki en iyi kurutmalı makine Electrolux değil, AEG. Kalite olarak aynı ama AEG de özel hızlı programlar var ve ses seviyesi daha da düşük. Electrolux'ün artısı da yorgan programı ve favori program kaydetme olması. Ben olsam AEG'yi alırım.

Tabi kurutmalı makine almaktansa yıkama ve kurutmayı ayrı almak çok daha mantıklıdır. Bunu da altını çizerek belirtiyorum. Yeriniz varsa ve kurutma özelliğini sık kullanacağım diyorsanız mutlaka ayrı alın.

Kurutmalı makineler yeri olmayanlar ve kurutma özelliğini arada bir kullanacaklar içindir.

Aeg nin L87695WD modelinide dusunuyorum.yoksa farkli bir model varmidr.uretim 2012 sanirim

• quote:

Orijinalden alıntı: iege

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

2 yıldır kurutmalı piyasada sadede Bosch yeni A sınıfı 7/4 makine çıkardı. Onun dışında firmalar aynen devam ediyor.

Aeg nin L87695WD modelinide dusunuyorum.yoksa farkli bir model varmidr.uretim 2012 sanirim

Candoğan Üstadım
    Bütün sorulara her sayfada sabırla cevap vermişsin , müsaade eder isen bende bir kaç soru soracağım. Tevazu gösterip cevaplar isen çok memnun olurum
    Ben evin beyaz eşya grubunu tamamen değiştirmek üzereyim. Şuan Buzdolabım , Çamaşır Makinem , Bulaşık Makinem hepsi Bosch marka ve kesinlikle hiç birinden memnun değilim. Buzdolabım 4 kez servis geldi , çamaşır makinam temiz yıkamıyor. Bulaşık makinesi söylemiyorum dahi.
    Belkide bunlar benim şansızlığımdır bilemiyorum.

Benim sorularım şunlar çamaşır makinası için Samsung WW10H9610EW/AH , Buzdolabı için Bosch KGN57SW34N veya Siemens KG57NSW34N , Kurutma makinası ve bulaşık makinası için herhangi bir model belirleyemedim. Diğer seçimlerim ise tamamen göz zevkime hitaben seçilmiş ürünler ne kadar doğru ürünler olduğunu hiç bilmiyorum.

Bunca soru sordum umarım nezaket gösterip yanıtlarsınız.

• Sayın forum üyeleri

Bosch kurutmalı çamaşır makinesi ilgili deneyimimi paylaşmak istiyorum.Bundan 3-4 yıl kadar önce bosch kurutmalı makine aldım. Bir süre sonra kurutması arıza yapmaya başladı. Şu ana kadar belki 4 kez makine bakıma gitti.Bir seferinde 500 tl servis ücreti alındı. son bakım ne zaman oldu,tam hatırlamıyorum. sanırım 1 yıl ya oldu ya olmadı. evrak aramam gerek. şimdi yine aynı sorun. hasta bir insanım. evde bir sürü çamaşr. bu makina yine sökülüp bakıma gidecek. çok canım sıkıldı. Bu işler benim için çok yorucu oluyor. Bu makine adam olmaz mı acaba?Hiç uğraşmayıp yeni bir makine mi alsam diye düşünüyorum. Bu konudaki görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NIL2113

Sayın forum üyeleri

Bosch kurutmalı çamaşır makinesi ilgili deneyimimi paylaşmak istiyorum.Bundan 3-4 yıl kadar önce bosch kurutmalı makine aldım. Bir süre sonra kurutması arıza yapmaya başladı. Şu ana kadar belki 4 kez makine bakıma gitti.Bir seferinde 500 tl servis ücreti alındı. son bakım ne zaman oldu,tam hatırlamıyorum. sanırım 1 yıl ya oldu ya olmadı. evrak aramam gerek. şimdi yine aynı sorun. hasta bir insanım. evde bir sürü çamaşr. bu makina yine sökülüp bakıma gidecek. çok canım sıkıldı. Bu işler benim için çok yorucu oluyor. Bu makine adam olmaz mı acaba?Hiç uğraşmayıp yeni bir makine mi alsam diye düşünüyorum. Bu konudaki görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim teşekkürler.

Yeni bir makina almaniz sanirim sizin icin daha iyi okucak,500 tl gibi servus ucret cok abarti yuksekki,1100-1200 civarina kurutmali makinalar,satiliyor,
    Kart puanlari hediye cekleri vs vs,100-150 tl civarinda indiri+le alina bikiyor
    http://www.hepsiburada.com/m/samsung-wd0804w8e1-yah-a-enerji-sinifi-8-kg-yikama-5-kg-kurutma-kapasiteli-1400-devir-camasir-mak-p-MTSAMWD0804W8E?productId=mtsamwd0804w8e&categoryId=155121&SKU=MTSAMWD0804W8E&wt_gl=cpc.elk.ev-elektronigi.beyaz-esya&gclid=CM7hy42HgMQCFRQatAodH3YAYA
    http://www.hepsiburada.com/m/samsung-wd702u4bkwq-ah-7-kg-yikama-5-kg-kurutma-kapasiteli-camasir-makinesi-p-MTSAMWD702U4BKWQA?productId=mtsamwd702u4bkwqa&categoryId=155121 son link b sinifi
    Samsunglarda pek koku problemine rast gelmedi(kurutma kisminda)
    Arcelik 9146 almisdik tamamen yerlerde bi makinaydi acayip koku vardi,lg ye niyetlendik ama ondada koku probleminden cok sık bahsediliyor,kurutmalilat,genelinde,bir,sıkıntı var,

• Teşekkürler ieg.
  • Dün bosch bayisine gittim.Satıcı neredeyse yerden yere vurdu kurutmalı çamaşır makinesinin, ekstra yerden girdi (Standart ölçülerine ilave 20 şer cm lik kenarlarda boşluk olması gerekliliği), 8 kg yıkar 3 ünü çıkartman gerekir, onları nereye koyacaksın, gerek var mı dan çıktı.

Yer olmadığı için kurutmayı ayrı alamıyorum, diğer türlü anlatılanlarda mantıklı makine yıkama 1,5-2 saat- sonra kurutması desen minimum yarım saat olsa 3 saate yaklaşan çalışan bir motorun nefes alması da gerekli.

Kafam karıştı yine????
  • quote:

Orijinalden alıntı: ataryemez34

Dün bosch bayisine gittim.Satıcı neredeyse yerden yere vurdu kurutmalı çamaşır makinesinin, ekstra yerden girdi (Standart ölçülerine ilave 20 şer cm lik kenarlarda boşluk olması gerekliliği), 8 kg yıkar 3 ünü çıkartman gerekir, onları nereye koyacaksın, gerek var mı dan çıktı.

Yer olmadığı için kurutmayı ayrı alamıyorum, diğer türlü anlatılanlarda mantıklı makine yıkama 1,5-2 saat- sonra kurutması desen minimum yarım saat olsa 3 saate yaklaşan çalışan bir motorun nefes alması da gerekli.

Kafam karıştı yine????

Lg 9kg yimalai 7 kg kurutmalisini aldik.gayette guzel.koku olayi yok denecek kadar az hatta yok.ama o magazalardaki bahsettikleri gibi sessiz bir makina degil kesinlikle.kapagi bence bi fiyasko kapagi 120 derece covarinda maksimum aciliyor.arceligin ki neredeyse 180 derece aciliyordu.hani kapagi zorlasan kirilcak.ama yikama kurutma.gorsellik guzel.
    Kurutmi bi makina.alinabilir hele yer yoksa almalisinizda.yaz ayindayiz zaten kurutma olayina girilmiyor bile.kisin en cok isimize yariyor.maksimum 4~5 saat icinde yikayip kurutuyor.kurutuyor diyebiliyorum cunku bazilaari nemli cikartiyor.falan diyor lgnin tamamen kurutup cikartiyor.

• Arkadaşlar Samsung WD0804W8E1 kurutmalı çamaşır makinası hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim?

İnceleyen, araştıran oldu mu?
  • quote:

quote:

Dün bosch bayisine gittim.Satıcı neredeyse yerden yere vurdu kurutmalı çamaşır makinesinin, ekstra yerden girdi (Standart ölçülerine ilave 20 şer cm lik kenarlarda boşluk olması gerekliliği), 8 kg yıkar 3 ünü çıkartman gerekir, onları nereye koyacaksın, gerek var mı dan çıktı.

Kafam karıştı yine????

Lg 9kg yimalai 7 kg kurutmalisini aldik.gayette guzel.koku olayi yok denecek kadar az hatta yok.ama o magazalardaki bahsettikleri gibi sessiz bir makina degil kesinlikle.kapagi bence bi fiyasko kapagi 120 derece covarinda maksimum aciliyor.arceligin ki neredeyse 180 derece aciliyordu.hani kapagi zorlasan kirilcak.ama yikama kurutma.gorsellik guzel.
    Kurutmi bi makina.alinabilir hele yer yoksa almalisinizda.yaz ayindayiz zaten kurutma olayina girilmiyor bile.kisin en cok isimize yariyor.maksimum 4~5 saat icinde yikayip kurutuyor.kurutuyor diyebiliyorum cunku bazilaari nemli cikartiyor.falan diyor lgnin tamamen kurutup cikartiyor.

merhaba kurutmadan sonra çamaşırların kırışıklık durumu nedir? çok kırışık mı çıkıyor? hemen ütülenmeyince açılmıyor gibi yorumlar okumuştum kurutmalı çamaşır makineleri hakkında.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxunet

quote:

quote:

Kafam karıştı yine????

merhaba kurutmadan sonra çamaşırların kırışıklık durumu nedir? çok kırışık mı çıkıyor? hemen ütülenmeyince açılmıyor gibi yorumlar okumuştum kurutmalı çamaşır makineleri hakkında.

Kurutmadan sonra illaki Kirisiklik oluyor ama abarti bi olay yok.ama makinanin soylendigine gore sesli caalismasi rahatsiz edici bi durum.makinanin icine sert bi cisim koymussunuzda o sıkma aninda taktuk diyerek kuvvetli ses cikariyormus gibi dusunub.servis cagirdim sorduk soyledigi gayet normal bu cihaz agirligi olcuyor ona gore sıkma yapiyor demisdi pekde mantikli gelmedi isibln asli.kpagin acilmadigi olayini unutmayin.ha birde cocuk kilidi olsa dahi cocuk acma kapama dugmesibe bastiginda makina kapaniyorr

• Fiyatları tuzlu olsa da dünya da bir numara Alman malı Miele.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.