Şimdi Ara

elektrikli yağlı radyatör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.179
Cevap
32
Favori
551.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar kış için ciddi bir sısnma sorunu hakkında bilgi ve yorum almak istiyorum kullanan arkadaslardan. Elektrikli yağlı radyatör tavsiyesinde bulunmuştu bir arkadas ısınma için. bo konuda bilgisi olan var mı... ısıtması nasıldır, ucretlendirmesi yuksek misir?

gunde 10-12 saat ve sadece tek bir oda ısıtmak için...

• Uzatma kablolu grup prizler şu kesitlerde imal ediliyor;

3*0,35 mm2 ( Semt pazarlarında veya işporta tezgahlarında satılır )

3*0,75 mm2 ( Semt pazarlarında veya işporta tezgahlarında satılır )

3*1,5 mm2 (Tekno mağazalarda veya elektrikçilerde satılır)

3* 2,5 mm2 (Genelde elektrikçilerde satılır)

3*0,35mm2 ve 3*0,75 mm2 kablolu grup prizler kesinlikle kullanılmamalıdır. Bunlar merdiven altı diye tabir ettiğimiz vasat ürünlerdir... 3*1,5mm2 grup prizler anma akımı 500 watt dan düşük elektronik cihazlarda sürekli kullanılabilir. 1000 watta a kadar olan cihazlarda da kısa süreli kullanılabilir... 1000 Watt dan yüksek Elektrikli soba gibi Anma akımı yüksek olan Elektrikli ısıtıcılarda ise mutlaka 3*2,5mm2 kablolu grup prizler kullanılmalıdır... Bir çok elektrikli soba veya kettle gibi su ısıtıcılarında bulunan ince kablolar sizi yanıltmasın. Bunların kesitleri 3*1 ile 3*1,5mm2 arası olup 1 Metre veya daha az gibi kısa metrajda kullanıldıkları için ciddi bir tehlike arz etmez...Fakat bunların takıldıkları prizlerdeki kablo kesitleride 2,5mm2 olmalıdır...

Kullandığınız grup prizdeki kablo kesiti ince olursa; 1) kablo ısınır ve yanma tehlikesi geçirir. 2) anma akımı yüksek olan elektrikli soba gibi bir cihaz kullanıyorsanız akım yükselir gerilim düşer ve cihaz performanslı çalışmaz...
  • elektrikli ısıtıcıların içerisinde en iyisi bence yağlı radyatör...quartz soba da kullandım ama yağlı radyatör gibisi yok...
    12 dilimli bir radyatör saatte 2,4 kwatt yakar günde 10 saat hiç durmadan yanarsa 24 kwatt *30 =720 kwatt buda kdv dahil 110 ytl yapar ve orta büyüklükte bir odayı rahat ısıtırsın ve rahat edersin yukarıda yazdığım 110 ytl de maximum herkese tavsiye ederim..
  • teşekkürler tonyalı.. dediğin gibi yaklaşık 10-12 saat kullanacagım gunde...

marka olarak bir tavsiyen var mı..

zass elegance veya demirdöküm arasındayım

http://www.kangurum.com.tr/kangurum2-web/showProductDetail.do?psi=2909146&categoryId=10264

https://www.hipernex.com/Pro.aspx?CID=2154&IID=21674

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsa -- 14 Ekim 2006; 17:03:30 >
  • Kardeş Demirdöküm'den uzak dur.Biz 6-7 yıl önce bir yıl arayla Bir tane Demirdöküm bir tane de Zass radyatör almıştık.Demirdöküm komple sarardı,tekerlekleri tek tek kırıldı,fişi yandı.Ayrıca tutma yeri hiç ergonomik değil,elin demirine değiyor ve yanıyorsun.Zass ise ilk günkü gibi,son derece kaliteli.Ayrıca Zass Alman malı bildiğim kadarıyla.Doğalgaza geçtiğimizden şu an Demirdöküm çöpte,Zass ise evde yepyeni duruyor.Tabi tercih senin ama bence Radyatörde Zass bir numara. Tecrübelerimi paylaşayım dedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tonyali61

elektrikli ısıtıcıların içerisinde en iyisi bence yağlı radyatör...quartz soba da kullandım ama yağlı radyatör gibisi yok...
    12 dilimli bir radyatör saatte 2,4 kwatt yakar günde 10 saat hiç durmadan yanarsa 24 kwatt *30 =720 kwatt buda kdv dahil 110 ytl yapar ve orta büyüklükte bir odayı rahat ısıtırsın ve rahat edersin yukarıda yazdığım 110 ytl de maximum herkese tavsiye ederim..
    Tonyalı bilgin için teşekkürler.Zaten radyatörler termostatlı olduğundan 24 saat takılı kalsa 10-12 saat anca yanar diye düşünüyorum.Böyle düşünülürse radyatör de ekonomikmiş,ben böylesine uygun olacağını düşünemiştim.Ayrıca is,zehirlenme riski gibi dertleri falan da yok.Kuruluğa karşı da su kabına su dolduruyorsun,nem sabit kalıyor.Bence de doğalgaz yoksa en iyi çözüm elektrikli radyatör.Ayrıca bazen acil ısıtma için fanlı modelleri tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: tonyali61

elektrikli ısıtıcıların içerisinde en iyisi bence yağlı radyatör...quartz soba da kullandım ama yağlı radyatör gibisi yok...
    Tonyalı bilgin için teşekkürler.Zaten radyatörler termostatlı olduğundan 24 saat takılı kalsa 10-12 saat anca yanar diye düşünüyorum.Böyle düşünülürse radyatör de ekonomikmiş,ben böylesine uygun olacağını düşünemiştim.Ayrıca is,zehirlenme riski gibi dertleri falan da yok.Kuruluğa karşı da su kabına su dolduruyorsun,nem sabit kalıyor.Bence de doğalgaz yoksa en iyi çözüm elektrikli radyatör.Ayrıca bazen acil ısıtma için fanlı modelleri tavsiye ederim.

evet sonuna kadar haklısın
    ayrıca ben quartz sobada ısınacam diye pantolonun paçasını yakmıştım ama radyatör de böyle bir durum yok ...
    ben şu anda doğalgaz kombi kullanıyorum ama evde küçük bebek var onun çamaşırlarını acil kurutmak gerektiği zamanlarda elektrikli radyatörde kurutuyorum... ben çok memnunum marka olarak diğerlerine bişey diyemiyecem ama zass bence 1 numara sayılır...
  • teşekkürler arkadaslar şimdiye kadar bir sürü tahmini yorum dinlemiştim bu konuda, kullanan arkadasların yorumu önemliydi... zassta karar kılınmıştır...

birde internetten sipariş verebileceğim site lazım :))
  • quote:

Kardeş Demirdöküm'den uzak dur.Biz 6-7 yıl önce bir yıl arayla Bir tane Demirdöküm bir tane de Zass radyatör almıştık.Demirdöküm komple sarardı,tekerlekleri tek tek kırıldı,fişi yandı.Ayrıca tutma yeri hiç ergonomik değil,elin demirine değiyor ve yanıyorsun.Zass ise ilk günkü gibi,son derece kaliteli.Ayrıca Zass Alman malı bildiğim kadarıyla.Doğalgaza geçtiğimizden şu an Demirdöküm çöpte,Zass ise evde yepyeni duruyor.Tabi tercih senin ama bence Radyatörde Zass bir numara. Tecrübelerimi paylaşayım dedim.

Zassı bende alman malı olarak biliyordum ama ekşisözlüke göre turk malıymış :)) Ziya Aydın oğulları Siyami Salim :))

..ara$tir..googletdk sozluguseslisozluk.comwikipediaimdbfoldocartistsalbumssongsacronymfindermobygamesetimolojik sozluk

no kitty!

utu falan ureten bir marka.
    ikinci bir yu ma tu vakasi olduguna dair $uphelerim var. ziya, ali.. hey allaam ya (bkz: paranoya)
    (nevermind, 04.02.2001 03:24)#313814 !?

almanyada kurulmus bir turk firmasidir
    hattawww.zass.de adresinde gecen ilk isim s. aydin dir.(kimse?)
    (bwh, 04.02.2001 03:25 ~ 03:27)#313815 !?

vantilatör den ütüye bir çok kullanışlı küçük ev aleti üreten firma
    (take care dream on, 01.02.2003 19:37)#2285534 !?

utusan firmasinin urettigi elektrikli ev aletlerinin ticari ismidir. hatta 'zass germany' olarak isim lisansi alinmis, alman markasi imaji yaratilmaya calisilmistir. uretim turkiye'de yapilmaktadir. ikinci bir yu ma tu vakasidir. zass'in acilimi 'z'iya, 'a'ydin, 's'iyami ve 's'alim'dir. patron ziya aydin ile ogullari siyami ve salim'in bas harfleri yani.
    (can, 14.02.2003 00:02)#2352086 !?
  • Mrsa paylaşım için sağol.Gerçekten çok şaşırdım.Türk firması olması daha iyi aslında,helal olsun böyle güzel mal üretmişler:)Ben ütülerinin Türk malı olduğunu biliyordum,çünkü üzerinde ütüsan yazıyor da,radyatörlerinde yazmıyor.Belki radyatörleri ithaldir
  • ben radyatörü 2 sene önce almıştım türk malı mı değil mi biemem ama size iki resim çektim siz karar verin
     elektrikli yağlı radyatör
  • yaw bu yaglı falan diyo yağini falan değiştiriyoz mu bide demirdokümü uygun gordum (fiyat olarak) çok mu kotü
  • quote:

Orjinalden alıntı: ezmoce

yaw bu yaglı falan diyo yağini falan değiştiriyoz mu bide demirdokümü uygun gordum (fiyat olarak) çok mu kotü

yağı değişmiyo içindeki rezistans önce yağı ısıtıyo ısınan yağ da radyatörü ısıtıyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ezmoce

yaw bu yaglı falan diyo yağini falan değiştiriyoz mu bide demirdokümü uygun gordum (fiyat olarak) çok mu kotü

Yağ değişmiyor,ömürlük.Çalışma prensibi böyle,yağı ısıtıyor cihaz,sıcak yağ da radyatörde dolaşıp odayı ısıtıyor.Ayrıca Demirdöküm konusunda yukarıdaki yazımı dikkate almanı tavsiye ederim.
  • magazaya gidip alma sansım yok muhtemelen internetten sipariş vereceğim. fiyat olarak demir dökm (fanlı-zaman ayarlı-12 dilimli) 150 YTL, aynı özellik Zass ta 230 YTL ve kaç gundur arıyorum internetten sipariş verebileceğim bir mağaza bulamadım... bende yavastan demirdöküme doğru kaymaya başladım.... :))

o kadar da kötü değildir heralde
  • Valla ben kullandım,yorumum ortada,gözün alıyorsa satın alabilrsin.Ama hatılatırım,telkerleri kırıldı,fişi yandı ve sarardı.E başka arıza da yapamazdı zaten:)
  • yaw ben gunde 6-7 saat arasi kullansam ayda ortalama ne kadar fatura gelir
  • quote:

Valla ben kullandım,yorumum ortada,gözün alıyorsa satın alabilrsin.Ama hatılatırım,telkerleri kırıldı,fişi yandı ve sarardı.E başka arıza da yapamazdı zaten:)

Şu aşamada ısıtması önemli benim için. Eğer ısıtması konusunda bir sorun yaşamadıysan ve harcadığı enerji konusunda bir farklılık yoksa muhtemelen DD olacak gibi..

1. zass ı internette bulamadım
    2. aradaki fiyat farkı 100 YTL civarında...
  • bence işyerleri için olabilir,ancak evde zor gibi,benim işyerinde masanın altında bacaklarımı iyi ısıtıyordu,şu an kullanmıyorum markasını da hatırlamaıyorum.bu dediğim 2 sene kadar önceydi.
  • Yüzbaşım sanırım farklı cihazlardan bahsediyoruz;)) Masanın boyutunu bilmiyorum ama masa altında kullanılacak bir ısıtıcı değil diye biliyorum...

Evi ısıtmaması için bir neden var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrsa

Yüzbaşım sanırım farklı cihazlardan bahsediyoruz;)) Masanın boyutunu bilmiyorum ama masa altında kullanılacak bir ısıtıcı değil diye biliyorum...

Evi ısıtmaması için bir neden var mı?

arkadaş doğru söylüyor, aynı şekilde bende masanın altına koymuştum işyerinde :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.