Şimdi Ara

elektrikli yağlı radyatör (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.179
Cevap
32
Favori
551.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: stunc63

quote:

Orijinalden alıntı: seboistim

elektrik tüketimleri hakkında bilgi verebilecek olan var mı acaba en uygun hangisi gelir 15-20m2 odada?
    butun yaglı radyatörlerin ortalama elektrik tüketimi aynı mı yoksa aralarında daha az tüketenler varmıdır?

arkadaşım 20m2 bir odanın ısınması için gereken enerji miktarı ortalama 700 wat tır. termostatlı bir ısıtıcı alırsan 2000 watlıkta olsa 1000 watlık ta olsa harcanan enerji değişmez. enerji tüketimini etkileyen yalıtımdır. kapın, penceren muntazam ise saatlik tüketimin 600-700 wat cıvarında olur.

Eğer Ege veya Akdeniz bölgesinde değilse, 700 Watt 20 m^2 oda için çok az bir değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: tataroktay

Dün koçtaş'a uğradım.. Gözümle görmek istedim şu delonghi trd-1025 i.. Açıkçası gözüme çok küçük göründü.. Odayı bu mu ısıtacak bile dedim kendi kendime.. Ayrıca nasıl temizlenecek ki bu.. Baca etkisi ayağına kapalı kutu yapmışlar resmen..

Şimdilik delonghi nin KH771225 modelini inceliyorum.. En azından radyatöre daha çok benziyor.. Temizlik gibi bi sıkıntısı da yok.. Petek araları geniş..

Koçtaş'ta fiyatı 299 lira olan KH172225, Kipa'da 230 lira..

http://www.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar/delonghi-12-dilim-yagli-radyator-kh771225/6054-10810/

ısıtma olarak normal peteklerden daha başarılı olduğu aşikar.. temizlenmesi dert olur bu kesin ama en fazla 1-2 yılda bir başkonda hafiften su tutularak temizlenir sanırım.. pas filan olacğaını da sanmam..

• arkadaşlar önceki 2 sayfayı da okudum ama tabi ki farklı yorumlar var.burayı okuyunca ufo almaktan vazgeçip yağlı radyotör almaya karar verdim.

ısıtacağım odalar 16 m2 civarı.bir kaç soru sormak istiyorum,vakit ayıran herkese şimdiden teşekkür ederim.

öncelikle 11 ve 12 petek arasında çok fark mıdır?fakir in 11 ve 12 petekli modeli var Fakir RH-12 Halojen 3000 Watt ve Fakir RF-11 Turbo 2500 Watt modellerini düşünüyorum.

ya da DELONGHİ 12 DİLİM YAĞLI RADYATÖR KH771225 veya Delonghi TRD-1025 Dragon 10 Dilim modelleri de olabilir.

kendim biraz araştırdım ama kullanıcıların yorumları daha sağlıklıdır.hemen alacaktım ama bir kaç gün öneri bekleyeceğim.200-300 tl arası iyi ısıtan ve özellikle az enerji harcayan bir model önerirseniz benim için çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sawolverine

arkadaşlar önceki 2 sayfayı da okudum ama tabi ki farklı yorumlar var.burayı okuyunca ufo almaktan vazgeçip yağlı radyotör almaya karar verdim.

ısıtacağım odalar 16 m2 civarı.bir kaç soru sormak istiyorum,vakit ayıran herkese şimdiden teşekkür ederim.

öncelikle 11 ve 12 petek arasında çok fark mıdır?fakir in 11 ve 12 petekli modeli var Fakir RH-12 Halojen 3000 Watt ve Fakir RF-11 Turbo 2500 Watt modellerini düşünüyorum.

ya da DELONGHİ 12 DİLİM YAĞLI RADYATÖR KH771225 veya Delonghi TRD-1025 Dragon 10 Dilim modelleri de olabilir.

kendim biraz araştırdım ama kullanıcıların yorumları daha sağlıklıdır.hemen alacaktım ama bir kaç gün öneri bekleyeceğim.200-300 tl arası iyi ısıtan ve özellikle az enerji harcayan bir model önerirseniz benim için çok iyi olur.

11 dilimde 2500w ısı üretilmektedir verilere göre. 12 dilimde ise 3000w

2500w'ın düz hesap 25 metrekareye,3000w'ın ise yine düz hesap 30 metrekare mekana uygun olduğunu düşünürsek herhangi bir fark olmayacaktır.

10 dilim dragon ise 2000w dir muhtemelen. o da 20 metrekare'ye uygundur. 16 metrekare alan için istediğiniz modeli kullanabilirsiniz..

3000w olanın saatte elektriğin kw'ını 35 kr hesaplarsak : 1 Saatte 105 kuruş yakacaktır. 1 tl desek de olur. saatte 1 tl 10 saatte 10 tl gibi..

2000w ise saatte 70 kr yakacaktır. 10 saatte 7 tl.

2500w ise yaklaşık 87 kr yakacaktır. 10 saatte 8.7 tl yani 8 tl desek yeridir.

düzenleme : yağlı radyatörün çalışma prensibi gereği ilk önce yağı ısıtıp sonra o ısıyı odaya vereceğini unutmamak gerekir.

düzenleme 2 : artı olarak yağ ile ısıtma yaptığı için radyatörü kapatsanız bile radyatör bir süre daha, sıcak kalacaktır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 12 Ekim 2012; 21:28:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

arkadaşlar önceki 2 sayfayı da okudum ama tabi ki farklı yorumlar var.burayı okuyunca ufo almaktan vazgeçip yağlı radyotör almaya karar verdim.

2500w'ın düz hesap 25 metrekareye,3000w'ın ise yine düz hesap 30 metrekare mekana uygun olduğunu düşünürsek herhangi bir fark olmayacaktır.

10 dilim dragon ise 2000w dir muhtemelen. o da 20 metrekare'ye uygundur. 16 metrekare alan için istediğiniz modeli kullanabilirsiniz..

3000w olanın saatte elektriğin kw'ını 35 kr hesaplarsak : 1 Saatte 105 kuruş yakacaktır. 1 tl desek de olur. saatte 1 tl 10 saatte 10 tl gibi..

düzenleme : yağlı radyatörün çalışma prensibi gereği ilk önce yağı ısıtıp sonra o ısıyı odaya vereceğini unutmamak gerekir.

düzenleme 2 : artı olarak yağ ile ısıtma yaptığı için radyatörü kapatsanız bile radyatör bir süre daha, sıcak kalacaktır..

hocam çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.3000w-2000w-2500w ne kadar yakacağını da yazmışsınız,sanırım son ayarında kullanırsak o kadar yakar daha düşük derecelerde kullanırsak daha hesaplı olur.

fakir'in RH-12 veya RF-11 ini ya da delonghi kh771225 veya trd-1025 dragon modellerinden birini alacağım,odamın yalıtımı iyi değil pimapen de yok,ama soba da kuracağım küçük bir çocuğum olduğum için.sobanın yanına alternatif olarak alacağım.

bu 4 modelden birinci ve ikinci tercihinizi yazar mısınız,ben de onlardan birini alırım.tekrar teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

hocam çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.3000w-2000w-2500w ne kadar yakacağını da yazmışsınız,sanırım son ayarında kullanırsak o kadar yakar daha düşük derecelerde kullanırsak daha hesaplı olur.

fakir'in RH-12 veya RF-11 ini ya da delonghi kh771225 veya trd-1025 dragon modellerinden birini alacağım,odamın yalıtımı iyi değil pimapen de yok,ama soba da kuracağım küçük bir çocuğum olduğum için.sobanın yanına alternatif olarak alacağım.

bu 4 modelden birinci ve ikinci tercihinizi yazar mısınız,ben de onlardan birini alırım.tekrar teşekkür ederim.

rica ederim hocam yardım edebildiysem ne mutlu bana ....

benim tercihim delonghi'den yana olurdu hocam..

1.olarak delongi kh771225 , 2. olarak da trd-1025 dragon tercih ederdim.

delonghi kh771225'de 1000 ile 2500w arasında ayar yapabiliyorsunuz. oda termostatı sayesinde istediğiniz sıcaklıkta otomatik duruyor. ve bu özellikler bu cihazı üste çıkarıyor. benim ilk tavsiyem delonghi kh'dir..

saygılar...

• ben gg de

http://urun.gittigidiyor.com/beyaz-esya-ev-aletleri/delonghi-hcm-2030-konveksiyonel-isitici-65349179

şöyle bir ürüne denk geldim.. yağlı radyatörden daha uygun ama elektrik sarfiyatı/ısıtması konusunda birşey diyemem.. farklı sitelerden daha ucuza da bulunabilir sanırım..
  • iyi günler ben öğrenciyim bu sene yeni bi eve çıktım sobalı bu nedenle yaklaşık 12 metrekare civarı odamı ısıtmak için bi yağlı radyatör almayı düşünüyorum sanırsam bu ayın 20 sinde alacağım o zamana kadar araştıracağım ama bi türlü karar veremiyorum birisine karar veriyorum sonra vaz geçiyorum diğerine karar veriyorum yine vazgeçiyorum aklımdan geçenler delonghi dragon 10 dilimli olan ve fakir rf 11 turbo fanlı bu ikisinden birini almayı düşünüyorum

bunun dışında nereden alacağıma da karar verıyorum kipa da delongi yok su anda fakir var tekzende 11 dilimlisi yok çanakkale de koçtaş yok internetten alırsamsıkıntı cıkarsa ne yapabilirim gittigidiyorda delongi dragon var 320 tl ye 10 dilimli hepsiburadaya bu konuda güvenemeiyorum işin acıkcası ya da vatan computera bu marklar dısında tavsiye edebileceğiniz bir urun var mı delonghi dragon dısındakıler nasıl tavsiyelerininzi bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: heademre

iyi günler ben öğrenciyim bu sene yeni bi eve çıktım sobalı bu nedenle yaklaşık 12 metrekare civarı odamı ısıtmak için bi yağlı radyatör almayı düşünüyorum sanırsam bu ayın 20 sinde alacağım o zamana kadar araştıracağım ama bi türlü karar veremiyorum birisine karar veriyorum sonra vaz geçiyorum diğerine karar veriyorum yine vazgeçiyorum aklımdan geçenler delonghi dragon 10 dilimli olan ve fakir rf 11 turbo fanlı bu ikisinden birini almayı düşünüyorum

bunun dışında nereden alacağıma da karar verıyorum kipa da delongi yok su anda fakir var tekzende 11 dilimlisi yok çanakkale de koçtaş yok internetten alırsamsıkıntı cıkarsa ne yapabilirim gittigidiyorda delongi dragon var 320 tl ye 10 dilimli hepsiburadaya bu konuda güvenemeiyorum işin acıkcası ya da vatan computera bu marklar dısında tavsiye edebileceğiniz bir urun var mı delonghi dragon dısındakıler nasıl tavsiyelerininzi bekliyorum

çanakkalede suan aynı sorun bendede var bilindik internet sitelerinden alabilirsin. fakir rf 12 dusunuyorum bende.

• şu anda kredi kartımda 300 lira civarı limit var ben radyatörü aldıktan sonra herhangi bir sıkıntı çıkarsa benim için ciddi sorun oluşturur çünkü başka bi ısıtıcı alma imkanım yok utun bozuk cıkar ya da iyi çalışmazsa diyelim servise gönderdim yada değişmesi için gönderdim kısa zamanda geri dönüş olmazsa havanın soguk zamanlarında baya magdur olurum bundan dolayı ınternetten almaya sıcak bakmıyodum koçtaşta delongi dragon 300 lira ama kımı yorumlarda koçtaşın geç gonderdiği falan filan durumları var o nedenle ben kipa dan almayı düşünüyorum ama kipa da delongi yok fakir var ve net olarak neye karar vereceğimim bilmiyorum tabiki elektirk tüketimi ve ısıtması da onemlı yardımın için ayrıca teşekkürler
  • quote:

şu anda kredi kartımda 300 lira civarı limit var ben radyatörü aldıktan sonra herhangi bir sıkıntı çıkarsa benim için ciddi sorun oluşturur çünkü başka bi ısıtıcı alma imkanım yok utun bozuk cıkar ya da iyi çalışmazsa diyelim servise gönderdim yada değişmesi için gönderdim kısa zamanda geri dönüş olmazsa havanın soguk zamanlarında baya magdur olurum bundan dolayı ınternetten almaya sıcak bakmıyodum koçtaşta delongi dragon 300 lira ama kımı yorumlarda koçtaşın geç gonderdiği falan filan durumları var o nedenle ben kipa dan almayı düşünüyorum ama kipa da delongi yok fakir var ve net olarak neye karar vereceğimim bilmiyorum tabiki elektirk tüketimi ve ısıtması da onemlı yardımın için ayrıca teşekkürler

fakir de kötü bir marka değildir.. ama her ikisinin elektrik tüketimş/ısı yayılımı açısından farkı bilemem.. aslında birçok kişi de bilemez.. aynı güçte, aynı dilim saysına sahip, yaklaşık aynı ebatta ise bence fakir de alınabilir.. fakir aslen alman malıdır bildiğim ama türkiye de fabrikası var.. türkiyedeki fabrikadan çıkan ürünleri de alman kalitesine yakındır.. sonuçta "fakir" yazıoyr üzerinde.. demem o ki çok geç olmadan kararını ver ve al..

eğer paran kısıtlı ise, spotçulara da bakabilirsin.. oralarda da kullanılmış veya sıfır yaplı radyatör bulabilirsin.. ben 40 liraya mı ne demirdöküm almıştım, sıfır bu şekilde spotçunun birinden.. çok da güzel ısıtıyordu.. sonuçta DD zaten.. demem o ki sende bak, gez bakalım şöyle.. belki şansına birşeyler çıkar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo_canon1 -- 14 Ekim 2012; 15:30:35 >

• sanırsam kipadan rf 11 fakiri alacagım sahibinden.com da 2. el zass lar var onlar nasıl olur acaba
  • quote:

sanırsam kipadan rf 11 fakiri alacagım sahibinden.com da 2. el zass lar var onlar nasıl olur acaba

çok çok eskiyse ve yıpranmışsa almanı önermem.. bir süre sonra yağ özelliğini yitirmiyor ama bir kısmını kaybediyor diye biliyorum.. yine güzel ısıtır tabi ona birşey diyemem..
  • hepsiburadadan alsak sıkıntı çıkarmı orjinal midir ürünler ya da internet üzerinden alabileceğimiz güvenilir tavisye siteler var mmı paylaşırsanız sevinirim
  • quote:

hepsiburadadan alsak sıkıntı çıkarmı orjinal midir ürünler ya da internet üzerinden alabileceğimiz güvenilir tavisye siteler var mmı paylaşırsanız sevinirim

elden almadiktan sonra her yerden sorun cikma ihtimali var.. ben daha once sadece hbden alisverisler yaptim ama hic sorun yasamadim sahsen.. ama gene de bilemem..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

sanırsam kipadan rf 11 fakiri alacagım sahibinden.com da 2. el zass lar var onlar nasıl olur acaba

arkadaşım sen öğrenci adamsın. sıfır ürün alma. neredesin bilmiyorum. bulunduğun şehirde 2. el ev eşyası satan yerler mutlaka vardır. öncelikle oralara bak. mutlaka bulursun. hemde görerek almış olursun. meselahttp://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-elektrikli-radyator-arcelik-102203979/detay bu ilandaki ürün temiz gözüküyor.

• quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-zass-yagli-radyator-101657887/detay arkadaşlar b u nasıl peki

aynısını evde 20 seneden bu yana kullanırım. ben memnunum. yalnız ortamı hemen ısıtmaz. ilk açtığımda fanını da açıyorum sıcak hava üflediği için daha çabuk bir ısınma sağlıyor. daha sonra kapatıyorum fanını ve ayarladığın sıcaklıkta kalıyor oda. anemlerde arçalik marka olanı var. bu tip ürünlerin hepsi aynıdır. arıza yapmaz kolay kolay. ben arızalandığını görmedim.

• http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-57776-fakir_rf_11_turbo_2500w_11_dilim_fanli_yagli_radyator.aspx tekzen den bunun siparişini verdim umarım sorun çıkmaz tekzen online alışveriş yapan var mı önceden
  • quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

quote:

hepsiburadadan alsak sıkıntı çıkarmı orjinal midir ürünler ya da internet üzerinden alabileceğimiz güvenilir tavisye siteler var mmı paylaşırsanız sevinirim

elden almadiktan sonra her yerden sorun cikma ihtimali var.. ben daha once sadece hbden alisverisler yaptim ama hic sorun yasamadim sahsen.. ama gene de bilemem..

Hepsiburada.com'dan annemlere Delonghi radyatör almıştı. Bir tarafından bir eğrilik vardı. İrtibata geçince ücretsiz gönderin bakalım dediler ama annemleri uğraştırmak istemedim. Çalışmasında da bir problem yok. Öyle kaldı yani.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.