Şimdi Ara

elektrikli yağlı radyatör (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.179
Cevap
32
Favori
551.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada Dragon3 mü vento mu derseniz,ben Dragon 3 derim. bende dragon 3 şuanda. Koçtaşta Vento 9 dilimi denemiştim. Dragon 3 den sıcak hava çıkışı daha güçlü.

büyük odalar için bunlardan 2 tane alıcaksın 1.derecede çalıştıracaksın.(Dragon + Vento mesela,dragon 1. derece 1100W, Vento 1.kademe 900W) toplamda 2000W olacak. odanın farklı noktalarına koyacaksın. o zaman sıcacık olur ortam, ve saatte 2000W harcar.50 kuruş olsa,günde 8 saatten hesaplasan ayda 120 tl maksimum gelir.termostat ta yapar.daha da az gelir.

Vento nun 1.Kademesi 900W olduğu için,gece yatarken kullanacaklara Vento da tavsiye ederim.
    bunca tecrübeden sonra. Delongi yağlı radyatörleri ısınma için tek geçerim. başka ısıtıcılarla uğraşmayın bence.

(not:Doğalgaz henüz antalyada yok,klimayı ben sevmiyorum,diğerleri arasında Delongi yağlı ısıtıclar 1 numara)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cupidx -- 6 Aralık 2011; 22:33:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihus

Günde 4 saat yaksak bu aleti ne kadar fatura gelir extradan acaba?

Hesapladım 76 tl filan oluyor fatura hergün 4 saat.......
  • quote:

quote:

kaçıncı kademede?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cupidx

quote:

quote:

kaçıncı kademede?

2kw
  • quote:

quote:

quote:

quote:

kaçıncı kademede?

2kw

Günde 4 saat yansa nasıl 76 TL fatura geliyor? Bu ürünler termostatlı değil mi? 4 saat yaksan bile 4 saat enerji harcamıyor ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

quote:

quote:

quote:

quote:

kaçıncı kademede?

2kw

Günde 4 saat yansa nasıl 76 TL fatura geliyor? Bu ürünler termostatlı değil mi? 4 saat yaksan bile 4 saat enerji harcamıyor ki.

Ben bu ürün için hesaplamadım. sizin dediğiniz gibi hesaplamak çok zor. termostatlı olarak herkes kendi evi için hesaplayabilir ne kadar elektrik gittiğini ölçerek. 2kw lık sürekli yanan bir alet için geçerli benim söylediğim.
  • Sürekli yanan bir ürünse söz konusu olan, o zaman tamam. Tchibo'daki sarfiyet ölçerlerden aldım. Buzdolabımın sarfiyatına 1 hafta boyunca baktım. Günde 1,4 kv enerji harcıyor. Soğukluk seviyesini 2'den 3'e çıkardım ama sarfiyatta belirgin bir artış olmadı. O ilk gün hariç. Bir kere soğuttuktan sonra sarfiyat aynı kalıyor. Bunu öğrendiğim iyi oldu. Dolabı 3'te tutabiliyorum gönül rahatlığıyla. Tchibodaki o aleti herkese tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

quote:

quote:

quote:

quote:

kaçıncı kademede?

2kw

odanın büyüklüğüne bağlı. eğer küçük bir oadada yalıtımı iyiyse odanın, cihaz termostatı devereye giriyor. eğer büyük bir oda da ise, istenilen sıcaklığa zaten ulaşamadığı için hiç termostat yapmıyor. mesela benim oda 20m kare,3 pencere,bir balkon kapısı var. cihazdan memnunum çok, ama termostat yapmıyor. 1-2.kademe de çalıştırsam, termostatı son seviyeye alırsan sürekli çalışıyor. oda büyük,kayıp kaçak çok. termostat yapması iiçin 3 . kademe de çalıştırıp, termostatıda ortalarda bir yerde tutarsam, o zaman aç kapa yapar. ama bu seferde oda ısınmaz tabi )))
  • bende vento dragon arası gidip gelmekte ve iyi bir fırsat beklemekteyim. Takipteyim
  • Dragonu tavsiye ederim. ben bir haftadır kullanıyorum, çok memnunum. havalar iyi gerçi şuan ama, benim 20 metrekare odayı 1. kademe de bile ısıtıyor. gece yatarken 1. kademede bırakıyorum. gecen 3 te uyandım. dereceye baktım 21 derece gösteriyordu. Elektrik faturası ne gelir artık bilmiyorum :))
  • ben de 1 aydır dragon kullanıyorum, oda 20 metrekare kadar, sadece kademe 1 de termostatlı çalıştırıyorum, yetiyor artıyor. koçtaş internetten 250 tlye almıştım.
  • ağırlığı ne kadar bu radyatörlerin?koçtaş'ın sitesinden alcaktım ama 4gün sonra kargoya veriyorlarmış.gidip mağazadan alsam taşıyabilir miyim?
  • baya ağır
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrashTrainer

ağırlığı ne kadar bu radyatörlerin?koçtaş'ın sitesinden alcaktım ama 4gün sonra kargoya veriyorlarmış.gidip mağazadan alsam taşıyabilir miyim?

20 kg kadar bir ağırlığı var desem yeterli olur sanırım
  • demirdöküm atronu öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: dante665

demirdöküm atronu öneririm

klasik radyatörlerle Delongi dragon arasında çok fark var. Delongi çok daha iyi.. benim 20 m2 oda da 1. kademe çok güzel ısıtıyor. saatte yaklaşık 30 kuruş gibi birşey yakıyor.
  • Arkadaşlar aklımda bi soru var lütfen bi yardımcı olun?

elektrikli radyotörlerin içinde su yerine yağ kullanılıyor. neden kullanıldığını zaten biliyoruz onun dışında, bir güneş enerji sistemi kursak bu sistem bir pompa aracılığı ile evdeki peteklere dağıtımı yapsak ANCAK; güneş enerji sistemi içerisinde su yerine ELEKTRİKLİ RADYÖTÖRLERDE KULLANILAN YAĞI KULLANSAK

bu sistem su kullanımına göre daha iyi bir yanıt vermez mi?
  • koçtaş ın internet sitesinden 9 dilimli vento modelini almıştım ama KH771120 11 dilimli modeli yollamışlar.ne yapabilirim?
  • benim elektrik faturası geldi. normalda 60-70 tl gelirdi. şim 176 TL gelmiş. yani 100 tl gibi bir tüketim yapıyor. gece yatarken 1. kademe sürekli açık. akşamları da bazen 2 de bazen 1 kullanıyorum. ben elektrik tüketiminden de memnun kaldım.
  • quote:

benim elektrik faturası geldi. normalda 60-70 tl gelirdi. şim 176 TL gelmiş. yani 100 tl gibi bir tüketim yapıyor. gece yatarken 1. kademe sürekli açık. akşamları da bazen 2 de bazen 1 kullanıyorum. ben elektrik tüketiminden de memnun kaldım.

Aynen, ortalama 90 tl gelen faturam 193 tl geldi, benim şofben de elektrikli baymak şofben. radyatörü 1. kademede kullanıyorum geceleri.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.