- x
elektrikli yağlı radyatör
909 Cevap247678 Görüntüleme19 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     2 [4] 6 7 8 9 10 11      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

15 Mesaj
13 Kasım 2009; 20:07:07 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

teşekkür ederim vezyr doğrusu ben üründe olan sorunlara çok dikkat ederim önemli olan ısıtması güle güle kullan

15 Mesaj
13 Kasım 2009; 20:26:55 

desailles siz ürününüzden memnunmusunuz netteenucuz dan almıştınız ürünü sorun yaşamamışsınız tavsiye edermisiniz hepsi buradada ürün kalmamış ordan almayı düşünüyorum bende teşekkürler

319 Mesaj
17 Kasım 2009; 9:47:08 

biliyorum yorum için biraz geciktim. fırsatım olmadı.

ürünü kullanmadan önce boya kokusunun çıkması için en az 2 saat havalandırabildiğiniz bir yerde çalıştırın diyor. benim tecrübeme göre maksimum sıcaklıkta 5 saatten aşağısı kesmiyor. koku ancak çıkar.

henüz çok şiddetli soğuklar başlamadı. bu nedenle kesin bir şey söylemek zor. kullandığım oda 10 m'den biraz küçük. net olarak ölçmedim. daha önce ölçtüğüm bir odanın büyüklüğü ile kıyaslıyorum. en soğuk havalarda bvile yeteceği kanaatindeyim. am bu arada en üst kadaemede çalıştırımıyız, elektrik sarfiyatı nasıl olur onu bilmem. ama bu büyüklükteki bir odaya bablar gibi yeter diyorum. 30 m2'yi ısıtıyorum ve soğuk iklimdeyim diyen yalan söyler bence. hatta ılıman iklimde kış ortasında bile 30 m2 ısınmaz bence. tabi kesin konuşmak için denemek lazım. adamlar ben denedim diyor. bilemem.

ürünün temizliği sorun olacak bence. zaten bundan bahseden bir yorum okumuştum. artık benzinlikten filan hava tutarız :D

ürün çin malı. zaten b öyle olacapını tahmin ediyordum. çin malı olmayanı bulmak zor. 3 seviye enerji ayarı var. 2500 watt maksimum. termostat ayar düğmesinde santigrad ayarı ya da bir rakam yok. 2500 watt ve maksimum termsotat ayarında çalıştırıp istediğinzi oda sıcaklığın yakalayınca termostatı gücü kesinceye kadar düşürün ve öyle kalsın diyor kullanma kılavuzunda.

radyatör yüzeyi oldukça ciddi seviyede ısınıyor. ancak yine de kömür sobasının nedne olabileceği kadar ciddi yanıklara yol açmaz. aklınıza gelen başka bir şey varsa sorun söyliyeyim.

quote:

Orijinalden alıntı: mlkmstf

desailles siz ürününüzden memnunmusunuz netteenucuz dan almıştınız ürünü sorun yaşamamışsınız tavsiye edermisiniz hepsi buradada ürün kalmamış ordan almayı düşünüyorum bende teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desailles -- 17 Kasım 2009; 10:14:36 >

466 Mesaj
17 Kasım 2009; 13:22:18 

ya bu çinliler şekilli şekilli yapıp bizleri kandırıyor bence. çok güzel görünüyor ama kulanan varmı acaba...

quote:

Orijinalden alıntı: vezyr

Buda Çin işi bir radyatör.

0

http://cixijasun.en.mad...adiator-A7-Series-.html

Bu sayfadan da bir sürü Made in China ürününe ulaşabilirsiniz. > http://www.made-in-chin...Type=1&sizeHasChanged=0

Sıkılmaz ve sayfalarca ürünleri izlerseniz görecekleriniz biraz tanıdık gelebilir. Birebir aynısı belki yoktur belki bizimkilerin ama benziyor ilk bakışta. :)

Belki piyasadaki radyatör azlığından sıkılıp bir girişimde bulunursunuz ve bunlardan kendi markanızı piyasaya sürersiniz

İçin temiz olmadıktan sonra
Hacı hoca olmuşsun, kaç para!
Hırka, tespih, post, güzel ama ;
Yaradan kanar mı bunlara?

319 Mesaj
18 Kasım 2009; 8:31:42 

unutmadan;gelen peteğin rengi gümüşi ya da gri değil. renk bildiğin klasik radyatör peteği. krem gibi bir ton.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Kasım 2009; 8:39:10 

nerede caf caflı görüüimlü mal carsa oradan kaçacaksın,çinliler çözmüş bizi türk halkı göşterişe bakıyor mühim olan görüntü işlev sonra

185 Mesaj
20 Kasım 2009; 17:49:18 

1-2 gündür bizim havalar biraz soğuk. Elbette Ankara, Erzurum vs illerle kıyaslanamayacak derecede bu soğukluk. Ve cihaz 1. kademede 14-15m2 civarı olan oturma odamızı rahatlıkla hatta abartmaksızın fazlasıyla ısıtıyor. Bizim ev için konuşacak olursam 24 m2 lik salonuda rahat rahat ısıtır diye düşünüyorum. Ama kademe tabiki 1 de değil! Isısını uzun süre koruduğu için termostat yapma olayı gayet başarılı. Uzun süre kapalı kalıyor. Buda elektrik tasarrufu açısından iyi sonuç verebilir. Yalnız koku olayına gelince, ben 2-3 saat çalıştırdım balkonda ve balkon kapısına gelince hemen bir koku hissediliyordu. Ertesi günden itibaren odada kullanıma geçtim. Kimse herhangi bir kokudan rahatsız olmadı. Sanırım odada kullanmadan önce tamamen soğumasını beklemek iyi olabilir.

Bu arada çalışırken sanki fan varmışçasına bir hava akımı yukarı doğru ilerliyor. 1 metre yüksekteki hafif bir şeyi (mesela saç tüy vb.) sallıyor :) Şuan için almakta iyi ettiğimi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vezyr -- 20 Kasım 2009; 17:51:59 >

| - | - | - « DH Akvaryum Kulübü » - | - | - |

42 Mesaj
24 Kasım 2009; 8:40:18 

Arkadaşlar acaba Premier PR 12110 FT 12 Dilim Yağlı Radyatör ü deneyen var mı içinizde sizce nasıldır

http://www.makdis.com/site/page.asp?dsy_id=48533

Cimbomlu isen övün, değilsen itaat et

42 Mesaj
24 Kasım 2009; 8:46:42 

Birde Arçelik ve bekonun yağlı radyatör üretmediğini öğrendim dün müşteri hizmetlerini arayarak ama bazı online alışveriş sitelerinde satılıyor hala. Sizce beko iyimidir http://www.bekoyetkilis..._id=58&kn=Is%FDt%FDc%FD

5 Mesaj
25 Kasım 2009; 23:49:48 

ben yazmıştım premiere hk.da ama kimse dik.te almadı ben cok memnunum coluk cocuk catıda kalıyoz ısı cok iyi fan da var bundan iyisini düsünemiyorum .arcelik beko yoktu fabrika uretmiyor dediler banada !!diasadan 79.99tl satın almıştım .

Uzaklaştırılmış
26 Kasım 2009; 0:08:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ertungaaga

Birde Arçelik ve bekonun yağlı radyatör üretmediğini öğrendim dün müşteri hizmetlerini arayarak ama bazı online alışveriş sitelerinde satılıyor hala. Sizce beko iyimidir http://www.bekoyetkilis..._id=58&kn=Is%FDt%FDc%FD

Yaglı radyatör işine gireceksen delonghi alacaksın gerisine verilen paraya yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PesYani -- 26 Kasım 2009; 0:12:00 >

703 Mesaj
1 Aralık 2009; 15:38:31 

merhabalar google de araştırayım derken her zaman oldugu gibi imdadımı donanımhaber yetişdi :)

12 yıl öncesi almış oldugumuz zass marka radyatörümüz var fakat son 2-3 yıldır sorun oluşmaya başladı

mesela yattığım odayı ısıtmak için kullanıyorum sabah kalktığımda başım aşırı derece ağrıyor niye ağrıyor anlamadım, birkaç kişi ankarada radyatörün yağının azalmış olabileceğini ve değiştirildiğini söyledi,kapalı bir ortamdaki sıvı nasıl azalır aklım ermedi, sizlere danışayım dedim.

baş ağrısı için üzerine su kabı koyarak ortamadaki nemi dengede tutmaya çalışıyorum yine baş ağrısı yapıyor çaresini bilen varmı ? birde yağının değiştirme olayını duyan varmı,cvplayan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

...

598 Mesaj
5 Aralık 2009; 20:20:16 

Konudaki tüm yorumları okudum ve kendim infrared ısıtıcı kullanımı olarak tecrübeliyim. Bildiğiniz üzere infrared ısıtıcının ısısı kalıcı değil, kapattığınız andan kısa bir süre sonra ısı hızla kayboluyor ve pek sağlıklı olduğunu da düşünmüyorum.

Yağlı radyatör olaraksa "delonghi" markası en iyi yorumları alan ürün. 20 m2 bir odam var ve tavan yüksekliği normal seviyelerde. En üst kattayım fakat yan ve alt kat komşularım soba ve quarts ısıtıcı kullanıyor, soğuğu tek cepheden alıyorum. Açıklamalarıma göre ve infrared ısıtıcı şikayetlerime bakılarak delonghi marka yağlı radyatör en iyi seçim gibi geliyor. Sizce de benim için bu seçim en iyisi mi? (Günde 5 yada 6 saat kullanılıcak)...

DH ÇEVİRİ & DİL ÖĞRETİMİ KULÜBÜ – ÇEVİRİ & DİL DESTEĞİ İÇİN TIKLAYIN

42 Mesaj
11 Aralık 2009; 9:31:01 

Arkadaşlar yağlı radyatörde delonghi yi önermiş herkes ama www.hepsiburda.com da kalmamış stokda yok görünüyor. Samsunda yaşıyorum burda da hiç bir yerde radyatör bulamadım hemde herhangi bir marka da olur diye soruyorum yine de yok yok yok.

son çare http://www.bekoyetkilis..._id=58&kn=Is%FDt%FDc%FD

delonghi bulamazsam bunu alıcam artık.

54 Mesaj
13 Aralık 2009; 19:43:33 

arkadaslar sunny marka 5 petekli radyator hepsiburada da indirime girmis 3 gunlugune bu urun hakkında yorumlarınız neler acaba ? 20 m2 lık bi yeri ısıtacagım ve ögrenci oldugumdan fatura benim icin onemli bi de boyutu cok mu kucuk olur acaba ? yorumlarınızı bekliyorum...

link http://www.hepsiburada....&productid=evsunnat3002

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa2790 -- 13 Aralık 2009; 19:46:58 >

10093 Mesaj
26 Aralık 2009; 0:48:00 

bende delonghi TRD1025 10 dilim dragon3 yağlı radyatör var.
klima aldığımdan boşa çıktı.
çok mükemmel ısıtıyor.
ihtiyacı olan arkadaşa verebilirim....

eski nickim metin abi

324 Mesaj
26 Aralık 2009; 1:17:34 

quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

bende delonghi TRD1025 10 dilim dragon3 yağlı radyatör var.
klima aldığımdan boşa çıktı.
çok mükemmel ısıtıyor.
ihtiyacı olan arkadaşa verebilirim....

Metin abi elektrik tüketimi nasıl peki?

ABD nedir?
ABD;sömürge,ezilenhalklar,saldırganlık,devlet terörü demektir.ABD, savaş demektir. Atom bombası, nükleer silah, katliam demektir.ABD;Lozan'a atılmayan imza, Sevr'i unutmayan,unutturmayan sinsi hafıza demektir.ABD;"Yeşil Kuşak","Ilımlı İslam", BOP, BİP,BM, NATO,IMF demektir.ABD; Pentagon,CIA ve uzantıları,kirli sermaye,Ermeni diasporası,Yahudi lobisi,loca,Soros, iç karışıklık, satın alınma, psikolojik harp demektir.ABD;İsrail, MOSSAD demektir.ABD;Muavenet'e atılan füze,Paşa'nın uçağına uzanan eldir. ABD; pkk bürosu,pkk kampı,pkk mayını, pkk silahı demektir.ABD;Kandilli dağı demektir.ABD; Türkmen'e atılan bomba, Türkmen kızına yapılan tecavüz, silinen kırmızı çizgi,başa geçirilen çuval,kürt bölücüye uzanan dostça el,"Sayın Başkan(!)" diyen dildir

10093 Mesaj
26 Aralık 2009; 1:49:06 

yasin.

klima gibi değil tabi ki.klimalarda heat pump olayı var çünkü.

çok ısınmıyacam ama üşümeyecem diyenler için bence ideal.

elektrik tüketimi 2500 wat civarlarında. maximumda.
ama bu değerde gayet iyi ısıtıyor.

bence klima alınmıyorsa yağlı radyatör almak en isabetli çözüm....
iyi bi klima alırsan 1000 watt civarı zaten harcıyor..............

eski nickim metin abi

1450 Mesaj
31 Aralık 2009; 2:32:27 

Zass 9 Dilimli Yağlı Radyatör yeni yılda Metro da satışa sunuluyor.

0

Ekteki dosya (1)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1450 Mesaj
1 Ocak 2010; 18:24:38 

Forumda epeyce bahsi geçen Zass bu cihazmı. Tavsiye edermisiniz.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
2 Ocak 2010; 23:54:56 

Praktikerde gördüm teneke resmen bence bu forumda övülen zassla alakası yok.

quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

Forumda epeyce bahsi geçen Zass bu cihazmı. Tavsiye edermisiniz.

1695 Mesaj
3 Ocak 2010; 23:29:18 

Yağlı radyatör alırken genel olarak nelere dikkat edilmesi gerekiyor şimdi? Dilim sayısının fazla olması ve dilimlerin kalın olması falan gibi özelliklerine mi dikkat edeceğiz?

319 Mesaj
21 Ocak 2010; 10:28:38 

öncelikle zass üretimini çine kaydırmış. eski zass ile alakası olmaması ihtimali yüksek.

gelelim delonghi dragon'a:

elektrik tüketimi kesinlikle az değil. ancak 2500 w'lık her cihaz aynı elektriği yakacaktır zaten. yani elektrik ile ısınmak hiç bir şekilde ucuz değil. sadece pratik.

kullandığım oda 10 m2 civarı. üstü çatı, çift cam yok, alt kat da ya da yanda soba veya başka bir ısıtıcı kullanılmıyor . malum havalar soğumaya başladı. Güzel yurdumun öyle fazlasıyla ayaz olan yerlerinden birisinde oturmuyorum ama. şu ana kadarki izlenimim 10 m2'nin üzerindeki odalarda havada soğuk ise etkili olamayacağı. 10 m2 üzeri odalarda kesinlikle 3. kademede yani 2500W'da çalıştırmak gerekir ki bu da elektrik tüketimini oldukça coşturur. yine de 15 m2 bir odayı ısıtabileceğiniz kanaatinde değilim.

malımı kötülemekten hoşlanmıyorum. ancak aldığım kullandığım bir ürün. bu forumdan çok yararlandım bu güne kadar. dolayısıyla başkalarına faydalı olmak adına yazıyorum bunları.

bu arada delonghi böyle ama daha iyisi var mı? sanmıyorum. yani daha iyi bir performans beklemeyin. daha kötüsü olur ama iyisi olmaz kanaatindeyim. ona göre değerlendirin.

radyatörümün yağı azalmış mıdır diyen arkadaş; kapalı ortamda yağ nasıl azalacak. ancak bir delikten filan sızması lazım. zamanla yağın özelliği bozulursa bilmem. ama sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desailles -- 4 Kasım 2010; 16:35:24 >

5563 Mesaj
22 Ocak 2010; 10:51:00 

BEn de kumandalı UFO var iki aylık 220 TL fatura geldi ve sadece aksamları evdeyim her aksam 3-4 saat kullanmışımdır. tabi bunun yanında plazma TV ve elektrikli sohbenim de var yani bunlarda epey elektrik harcar. Sonuç olarak ufo çalıştıgı sürece ısıtıyor kapattıgınız anda olay bitiyor. YAğlı radyatör düşünüyorum bende yani açıkcası havayı da ısıtan birşeyler gerekiyor. Çünkü gerizekalı ev sahibim bütün apartmanı dogalgaz yaptırdı sadece benim daire kaldı :S off offf

DONANIM
#DirenApple

138 Mesaj
15 Eylül 2010; 9:41:26 

YAĞLI RADYATÖR FİYAT VE ÜRÜN TAVSİYE EDERİM. TŞKLER..

0

Ekteki dosya (1)

138 Mesaj
15 Eylül 2010; 9:44:41 

NERESİ OLDUĞUNU YAZMAMIŞIM KUSURA BAKMAYIN :-)

http://www.biralisveris...i-Radyator_18788.html#0

0

Ekteki dosya (1)

13 Mesaj
11 Ekim 2010; 5:09:15 

delonghi nin herhangi bir ürününü almak istiyorum 12 dilim hiçbiryerde yok ama. sadece hepsiburada 8 dilimlik bir model var. bu fiyata değer mi alayım mı sizce. 8 dilim ve 12 dilim arasındaki fark nedir tam olarak. 12 dilim aynı elektriğe daha mı çok ısıtıyor?
http://www.hepsiburada....rd0820&categoryId=17111

delonghi nin ürünlerini nerden bulabilirim acaba internette güvenilir yada istanbulda elden. yardımcı olursanız çok sevineceğim yada delonghi yerine başka bir ürün önerirseniz de olur.

4 Mesaj
11 Ekim 2010; 19:24:20 

bnde ufo almayı düşünüyordum ama saglıksız oldugu için pek de istemiyodum açıkcası sayenizde yağlı radyatörün varlığını anımsadım ve bunda karar kıldım ama fakir mi alsam delonghi mi ona kara veremedim. hepsiburdada fakir 11dilim fanlı nemlendiricili kurutmalık hediyeli 199 tl, bouhouse da delonghi 10 dilim 235 tl yardımcı olursanız sevinirim

2750 Mesaj
12 Ekim 2010; 0:07:25 

Arkadaşlar üst kat terasta odam 13-14 metrekare arası ve dikdörtgen şeklinde yalıtım yok ve aşırı biçimde soğuk oluyor orası.. alt katta biz oturuyoruz ve yakıyoruz ama üst katta kimse yakmıyor ve çatı katı diyebiliriz.

Oraya yağlı radyatör tavsiye edebilirmisiniz eğer tabi ısıtabilirse odayı konforlu şekilde eğer olmazsa aırfel marka sobayı alacağım..

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

48 Mesaj
18 Ekim 2010; 19:16:28 

quote:

Orijinalden alıntı: sakinli

NERESİ OLDUĞUNU YAZMAMIŞIM KUSURA BAKMAYIN :-)

http://www.biralisveris...i-Radyator_18788.html#0

0

bu ürünü kullanıyorsanız ısıtıcı ısındığında ve soğuduğunda rahatsız edeci genleşme sesi oluyormu? Bir de termostat sesi gece rahatsız edici mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sailor24 -- 18 Ekim 2010; 19:42:32 >

34 Mesaj
20 Ekim 2010; 1:31:28 

ARKADAŞLAR BU YUKARDAKI URUNUN AYNISINDAN BENDE MEVCUT ARCELIK R 1208 MODELI GEÇEN SENE BEBEGIMIZ ICIN ALDIM VE SU AN IHTIYAC FAZLASI SADECE ON AYAGI KIRILDI BU SEKILDE ALACAK ARKADASA 50 TLDEN VEREBILIRIM YADA ISTENILDIGI TAKDIRDE ARCELIK SERVISINDEN 10-12 TL TUTACAK PLASTIK ON AYAGI TAKILI SEKILDE 65 TL KARSILIGI VEREBILIRIM ISTANBUL KOZYATAGINDA IKAMET EDIYORUM ALMAK ISTEYEN OLURSA GELIP BAKIP INCELEYEBILIR ON TARAFINDA HEM HALOJEN ISITICI VAR 800 WATT ENERRJI HARCAR. BOSU BOSUNA AYNI TARZDA URUNE 120-200 TL ARASI ODEMEYIN. ILLE DE TAKSITLE ALMAK ISTERIM DIYEN ARKADASLAR VARSA MALUM BILINEN BIR ACIK ARTIRMA SITESINE BIRAZDAN URUNU EKLEYECEK KREDIKARTINA 3-6-12 TAKSIT SECENEGI ILE ALABILIRLER.

GENEL OZELLIKLERI SOYLEDIR

ARCELIK R 1208
--------------------
• Kontrol Sistemi Otomatik termostat, Kademeli ayar sistemi
• Isıtma Gücü (W) 2800
• Min – 800 W
• Orta – 1200 W
• Max – 2800 W
• Halojen Isıtıcı – 800 W
• Dilim Sayısı – 12
• Emniyet Sistemleri Isıya dayanıklı özel kaplama, yüzey aşırı sıcak koruması, Devrilme Emniyeti
• Temel Özellikleri Halojen ısıtıcısı ile hızlı ısınma, Kademeli sıcaklık ayarı, Tekerlek sistemi, Kablo yuvası, Işıklı çalışma göstergesi
• Yükseklik 63 cm
• Genişlik 61 cm
• Derinlik 28 cm
• AGIRLIK : 17,8 KG

0

Ekteki dosya (1)

TOSHIBA SATELLITE R630-105 SADECE 1,35 KG :o)))

40 Mesaj
30 Ekim 2010; 14:29:41 

merhaba arkadaşlar http://www.teknoestore....rbo_Timer_Radyator.html gördüğünüz resim beko marka olarak yakınımda AVM'de 100tl fiyatına satılmakta petek gözukmemekte ısı nasıldır verim alabilirimiyim bu konuda bilginize ihtiyacım var.Teşekkürler

245 Mesaj
31 Ekim 2010; 3:36:29 

Evin girişinde antremizde 6-7 metre karelik bir alan var, bu antrede doğalgaz sobası var. Hemen sağında ve solunda da diğer yatak odasıyla oturma odası var. Orta giriş kısmı çok iyi ısınıyor ama doğal olarak diğer yan odalara ısı normal geliyor. Bende 10 metre karelik bu oturma odamız için yedek ısıtıcı aramaktayım.

Bugün Praktiker'e gittim baktım. Her tarafa kumtel, alf vs. infraed ısıtıcıları doldurmuşlar. 50 ile 200 TL arası fiyatlar oynuyor. Satış elemanına nasıl bir yerde kullanacağımı anlattım, ufo tarzı ısıtcılar yerine benim de aklımda olan yağlı radyatörleri önerdi. Yaktıkları elektrik aynı olsa bile daha iyi ısınırsın dedi. Praktikerde şuan satılan bir çin malı ürün, bir delonghi ürünü ve bir de fakir ürünü yağlı radyatör vardı. Eleman Fakir marka olanı önerdi hem ısı derecesi daha yüksek hem de fanı vardı. Ayrıca ufak bir de kurutma askı aparatı hediyesi vardı. 230 TL fakir yağlı radyatör. delonghi ise 200 TL den satılıyor.

Web den ufak bir araştırmayla Delonghi Dragon 3 (9 dilim , fansız, 2000 watt, termostatlı) ve Fakir RF11 Turbo ( 11 dilim, fanlı, 2500 watt, termostatlı ) ürünlerine baktım. Daha çok piyasada tedarik edilebilir olan fakir marka.

Bir de merak ettiğim bir şey var ; bugün praktikerde şunu farkettim benden başka radyatörlerle ilgilenen yoktu, herkes kumtel , alf, ufo ların başındaydı. Sorgusuz sualsiz alıp geçenler bile var. Acaba bu ürünler çok iyi de ben mi radyatör almayı düşünerek kahramanlık yapıyorum

Fakir marka kafama yattı gibi, sizin öneri ve tecrübleriniz nelerdir ?

0

170 TL : http://www.deveyuku.com...nli-yagli-radyator.html

185 TL : http://www.ngstores.com...im-fanli-yagli-radyator

200 TL : http://www.hepsiburada....akrf11&categoryId=17111

230 TL : http://satis.praktiker....sbise-aski-nemle/242842

Delonghi pek fiyat ve stok olarak bulunabilir değil web ortamında...

0

Kaşığı bükmeye çalışıyorum...

245 Mesaj
31 Ekim 2010; 23:12:57 

Praktikerden sonra bugün de Bauhaus'a ve gittim. Burada Koçtaç, Praktiker, Tekzen vs. mağazalara göre daha çok ürün çeşidi vardı. Başta Delonghi Dragon3 , Fakir, Voltotherm marka ürünler vardı. Voltotherm ürünleri 80 ile 120 TL arasındaydı. Diğerleri yine 200 Tl civarındaydı. bu yapı marketlerinde Çin markalı ürünler dışında ucuz radyatör yok. Fakir ve Delonghi ler hep sabit fiyat ve pahalı bence. Eticaret sitelerinde daha uygun fiyatlar var. bu gidişle web den sipariş geçeceğim.

Infread - ufo tipi ısıtıcı kullananların şikayetleri okudukça ; arkam soğukken ön tarafım sahte ısıyla ısıtan bu tarz Infread ısıtıcıları da göz göre almak istemiyorum.

Ama hala 3 x 3 metrelik bir odada ısı performansı naıl olur bu radyatörlerin emin değilim. Ayrıca praktikerdeki eleman günde 10 saat çalıştırsan 9 - 10 TL yazar dedi, bu da baya yüksek bir aylık elektrik parası oluyor, birazda fatura olarak gözüm korktu !!!

0
0
0
0
0
0
0
0

40 Mesaj
31 Ekim 2010; 23:54:43 

quote:

Orijinalden alıntı: bandit54

http://www.teknoestore....rbo_Timer_Radyator.html gördüğünüz gibi kenarları kapalı bu konuda herhangi bir bilginiz varmı???

0

merhaba arkadaşlar http://www.teknoestore....rbo_Timer_Radyator.html gördüğünüz resim beko marka olarak yakınımda AVM'de 100tl fiyatına satılmakta petek gözukmemekte ısı nasıldır verim alabilirimiyim bu konuda bilginize ihtiyacım var.Teşekkürler

677 Mesaj
31 Ekim 2010; 23:59:50 

quote:

Orijinalden alıntı: awakado

Praktikerden sonra bugün de Bauhaus'a ve gittim. Burada Koçtaç, Praktiker, Tekzen vs. mağazalara göre daha çok ürün çeşidi vardı. Başta Delonghi Dragon3 , Fakir, Voltotherm marka ürünler vardı. Voltotherm ürünleri 80 ile 120 TL arasındaydı. Diğerleri yine 200 Tl civarındaydı. bu yapı marketlerinde Çin markalı ürünler dışında ucuz radyatör yok. Fakir ve Delonghi ler hep sabit fiyat ve pahalı bence. Eticaret sitelerinde daha uygun fiyatlar var. bu gidişle web den sipariş geçeceğim.

Infread - ufo tipi ısıtıcı kullananların şikayetleri okudukça ; arkam soğukken ön tarafım sahte ısıyla ısıtan bu tarz Infread ısıtıcıları da göz göre almak istemiyorum.

Ama hala 3 x 3 metrelik bir odada ısı performansı naıl olur bu radyatörlerin emin değilim. Ayrıca praktikerdeki eleman günde 10 saat çalıştırsan 9 - 10 TL yazar dedi, bu da baya yüksek bir aylık elektrik parası oluyor, birazda fatura olarak gözüm korktu !!!

Hocam net bişeyler söylemek gerekiyorsa söyle;

1- 9 m² lik bir odada bu tarz 1500-2000 wattlık radyatör alınacakasa muhakkak ısınırsınız merak etmeyin...

2- Bu urunler termostatlıdır 9 m² alanı en geç 1 saat sonra yasanacak hale 22-23 C° ye getirebilir... Fanlı alırsanız buda bi avantaj sonuçta ilk çalışrtırmada daha hızlı sonuc verebilir sonra fan kapatılabilir...

3- 10 saatte hiç termostat yapmasa dahi; satte 2 KW harcayan bi alet 10 saatte 20KW harcar buda elektriğin KW'ı 0,25 TL desek vergiler dahil 10 saatte 5 TL yapar... Kaldıki bu alete oraya göre büyük vede termostat yapacak yarı yarıya da termostat yaptırma şansınız var yada 1000 watt harcatarak çalıştırma seçenekleride olanlar var o zaman 2,5 YTL tutar ordaki eleman çok iyi sallamış tabi sizi pratik UFO lara göndermeye çalışmış olmalı tahminimce Normal şartlarda siz bence ayda en fazla 75 TL ile ısınabilirsiniz...

Marka olarak Delonghi veya Fakir tercih etmek daha yararlı olur. Şimdilik bu kadar iyi geceler...

245 Mesaj
1 Kasım 2010; 0:48:00 

@samet007tr

teşekkür ederim bilgilerden dolayı, daha iyi oldu bu bilgiler benim için. Maliyet ve ısınma performansı olarak yağlı radyatör seçimi artık daha çok kafama yatmaya başladı. biraz daha marka model ve fiyat araştırıp kararımı vericem.

peki şu voltotherm (bahause) , febbre ( koçtaş ) gibi markalar için ne düşünüyorsunuz. Düz mantık düşündüğünüzde malzeme, içindeki yağ, çalışma şekillleri hepsi aynı görünüyor. peki fakir , delonghi gibi markaların avantajı bilinir modeller olması yoksa ürün olarak daha mı kaliteli çalışıyor. Yoksa markaya mı para vericez Fakir vs. alırsak. teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awakado -- 1 Kasım 2010; 0:53:22 >

431 Mesaj
1 Kasım 2010; 23:18:37 

quote:

Orijinalden alıntı: fatihgh3

bizde elektrikli radyatör almayı düşünüyoruz fakir iyi sanırım olmadı onu alacağım ama koctaştaki febbre marka ürünü kullanan varmı fiyatı uygun iyimidir acaba?

http://www.koctas.com.tr/U/Febbre-Yagli-Radyator/9-Dilim/47550?R=124

fakirin 2500 w modelinden sipariş verdim elime ulaşınca tecrübelerimi yazarım.

SONY F22M1E/B CORE İ7-2630QM 2.0GHZ-6GB-640GB-16.4''-DVD/RWBR-1GB GT540M-BT-CAM-W7PRE

245 Mesaj
2 Kasım 2010; 0:09:21 

quote:

fakirin 2500 w modelinden sipariş verdim elime ulaşınca tecrübelerimi yazarım.

alttaki modelden mi sipariş geçtin ? nerden ve kaça aldığını da yazarsan sevinirim.

tecrübelerini merakla bekliyorum. çünkü ben de bundan düşünüyorum...

0

431 Mesaj
2 Kasım 2010; 1:44:12 

quote:

Orijinalden alıntı: awakado

alttaki modelden mi sipariş geçtin ? nerden ve kaça aldığını da yazarsan sevinirim.

tecrübelerini merakla bekliyorum. çünkü ben de bundan düşünüyorum...

0

https://www.deveyuku.com/ev-aletleri-c/isitici-vantilator-c/fakir-rf-11-turbo-2500w-11-dilim-fanli-yagli-radyator.html

resimdekinden sanırım ürün kargo dahil 12 taksit 179 liraya geldi birkaç güne yazarım inşallah gelince

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 2 Kasım 2010; 1:45:35 >

SONY F22M1E/B CORE İ7-2630QM 2.0GHZ-6GB-640GB-16.4''-DVD/RWBR-1GB GT540M-BT-CAM-W7PRE

666 Mesaj
3 Kasım 2010; 4:36:10 

kisa bir sorum olacak.
15 metrekarelik odamda gecen kis isinmak icin klima kullandim. ancak havayi cok kurutmasindan memnun degildim. ayrica yalitimin kotu olmasindan dolayi oda klimayi kapattiktan sonra hemen soguyordu. elektrik faturamiz da cok geldi.
bu sene yagli radyator denemeyi dusunuyorum. kendimce radyatorun daha kalici bir isinma saglayacagina ve klimadan daha ucuza isinmamizi saglayacagina inaniyorum. klimada watt degeri yazmiyor ama 10700BTU degeri var sadece. 1800wattlik bir radyator alsam sonuc daha iyi olur mu acaba? tesekkurler.

344 Mesaj
3 Kasım 2010; 16:16:05 

quote:

Orijinalden alıntı: zibidi_gonzales

kisa bir sorum olacak.
15 metrekarelik odamda gecen kis isinmak icin klima kullandim. ancak havayi cok kurutmasindan memnun degildim. ayrica yalitimin kotu olmasindan dolayi oda klimayi kapattiktan sonra hemen soguyordu. elektrik faturamiz da cok geldi.
bu sene yagli radyator denemeyi dusunuyorum. kendimce radyatorun daha kalici bir isinma saglayacagina ve klimadan daha ucuza isinmamizi saglayacagina inaniyorum. klimada watt degeri yazmiyor ama 10700BTU degeri var sadece. 1800wattlik bir radyator alsam sonuc daha iyi olur mu acaba? tesekkurler.

merhaba,

1 kW = 3412,1416 BTU/hour olduguna göre klimanız 10700btu=3.14KW. yani klimanız 3.14KW ısı verirken yaklasık 3te biri 1.04KW elektrik tuketiyor saatte diyelim. bu performansı, ısı pompası olmayan bir elektrikli ısıtıcıdan beklerseniz onun da cektigi guc kadar elektrik harcaması gerekir.yani sizin 3140W lık bir ısıtıcı ihtiyacınız var. ancak,6metrekare odamda kullandıgım 9000btu klima ile elde edemedigim performansı 1000w lık 2 rezistansını actıgım quartz ısıtıcımla elde ediyorum. klimadan gelen sıcak havanın yalıtımsız odada kaybolması daha kolay sanırım. havayı ısıtma ve ısıttıktan sonra havanın sıcaklıgının kalıcılıgı tartısılmalı. yaglı radyatorun ısınıp da fişi cekildekten sonra ne kadar süre ne kadar derece sıcak kaldıgını ögrenmek istiyorum ama fikribi acıklayan yok.

59 Mesaj
3 Kasım 2010; 17:29:17 

Arçelik bayinden Flavel marka yağlı radyatör aldım. Çok memnunum. Çatırdama, genleşme sesleri gelmiyor. Çok kullanışlı. Tavsiye ederim.

431 Mesaj
4 Kasım 2010; 0:05:25 

quote:

https://www.deveyuku.com/ev-aletleri-c/isitici-vantilator-c/fakir-rf-11-turbo-2500w-11-dilim-fanli-yagli-radyator.html

resimdekinden sanırım ürün kargo dahil 12 taksit 179 liraya geldi birkaç güne yazarım inşallah gelince

cihaz muhtemelen yarın elimde olacak bakalım nedir ne değildir anlarız artık

431 Mesaj
4 Kasım 2010; 13:11:14 

kargo yeni geldi şuan taktım çalıştırıyorum ama oda pek soğuk gibi değil akşam belli olur ancak

431 Mesaj
4 Kasım 2010; 13:29:16 

ön kısmının içinde oynak bir aksam var sanırım cihazı oynattığınızda içinde sallanıp bi süre sonra duruyor gerçi normal çalışıyor gibi cihaz ama anlam veremedim buna sizce normal mi bu?

677 Mesaj
4 Kasım 2010; 13:33:52 

quote:

ön kısmının içinde oynak bir aksam var sanırım cihazı oynattığınızda içinde sallanıp bi süre sonra duruyor gerçi normal çalışıyor gibi cihaz ama anlam veremedim buna sizce normal mi bu?

Hocam o %100 devrilme emniyetidir. Cihaz belli bir açıyla yana yatarsa veya tamamen devrilirse hemen komple kapanması için yapılmış olması gerekir bende farklı bir ısıtıcıdan biliyorum bir defalığına çalışmayı durduruyor olması lazım

Ekleme: Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın... Kış performansını bende merak ediyorum fan nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet007tr -- 4 Kasım 2010; 13:38:14 >

431 Mesaj
4 Kasım 2010; 13:47:46 

teşekkürler yeni başlattım daha çalışmaya akşam hava soğuyunca daha iyi bir deneyip ısıtma durumunu yazacağım şuan için baya sıcaklık veriyor özellikle üstten odayı da iyi ısıtacak gibi

evet elektrik emniyeti benimde aklıma geldi ama şöyle accık ittirsem bile cihazı sallanıp duruyo içinde garip bi olay nasıl kesiyor acaba elektriği

fanı tam deneyemedim birkaç dakika çalıştırdım soğuk üflüyordu kapattım bende tam anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 4 Kasım 2010; 14:58:37 >

431 Mesaj
4 Kasım 2010; 23:09:06 

fansız çalıştırdığımızda 2200wat harcıyor günde 10 saat çalıştırsam 2200*10=220kwat *30gün=660kwat *0.178(elektrik birim bedeli faturada yazan)= 117 tl

şimdi bu basit hesabım doğru mu acaba forumda biyerde böyle bi hesaplama yapmışlar da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 4 Kasım 2010; 23:12:32 >

677 Mesaj
5 Kasım 2010; 0:36:28 

quote:

fansız çalıştırdığımızda 2200wat harcıyor günde 10 saat çalıştırsam 2200*10=220kwat *30gün=660kwat *0.178(elektrik birim bedeli faturada yazan)= 117 tl

şimdi bu basit hesabım doğru mu acaba forumda biyerde böyle bi hesaplama yapmışlar da

Basit hesap doğrudur fakat termostat hiç yapmazsa maksimum bu kadar harcar... Üstte bir arkadasa yazmış oldugumu aşağıya aynen geçiyorum sizinde böyle sonuçlanabilir tüketiminiz...

quote:

Orijinalden alıntı: samet007tr

Hocam net bişeyler söylemek gerekiyorsa söyle;

1- 9 m² lik bir odada bu tarz 1500-2000 wattlık radyatör alınacakasa muhakkak ısınırsınız merak etmeyin...

2- Bu urunler termostatlıdır 9 m² alanı en geç 1 saat sonra yasanacak hale 22-23 C° ye getirebilir... Fanlı alırsanız buda bi avantaj sonuçta ilk çalışrtırmada daha hızlı sonuc verebilir sonra fan kapatılabilir...

3- 10 saatte hiç termostat yapmasa dahi; satte 2 KW harcayan bi alet 10 saatte 20KW harcar buda elektriğin KW'ı 0,25 TL desek vergiler dahil 10 saatte 5 TL yapar... Kaldıki bu alete oraya göre büyük vede termostat yapacak yarı yarıya da termostat yaptırma şansınız var yada 1000 watt harcatarak çalıştırma seçenekleride olanlar var o zaman 2,5 YTL tutar ordaki eleman çok iyi sallamış tabi sizi pratik UFO lara göndermeye çalışmış olmalı tahminimce Normal şartlarda siz bence ayda en fazla 75 TL ile ısınabilirsiniz...

Marka olarak Delonghi veya Fakir tercih etmek daha yararlı olur. Şimdilik bu kadar iyi geceler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet007tr -- 5 Kasım 2010; 0:38:30 >

431 Mesaj
5 Kasım 2010; 1:01:08 

tşkrler samet bilgilendirme için

344 Mesaj
5 Kasım 2010; 16:32:53 

quote:

güle güle kullanın,yorumlarınızı bekliyoruz. ama hesap yanlıs. elektrik birim bedeli eger tek tip tarife kullanıyorsanız vergiler dahil 0.274TL dir yaklasık. sizin yazdıgınız 0.178TL birim fiyat yıllar yılar önce olmus olabilir. ayrıca 2200w tuketim degeri de cok yuksek. yaglı radyatoru en fazla 1500w tuketimle 11 metrekare ve 6 metrekare odada kullanacagım. salon gibi 20-25metrekare alanda kullanılacaksa da yetersiz gelecegini cok kisi yazmıstı.

431 Mesaj
6 Kasım 2010; 3:38:08 

quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

güle güle kullanın,yorumlarınızı bekliyoruz. ama hesap yanlıs. elektrik birim bedeli eger tek tip tarife kullanıyorsanız vergiler dahil 0.274TL dir yaklasık. sizin yazdıgınız 0.178TL birim fiyat yıllar yılar önce olmus olabilir. ayrıca 2200w tuketim degeri de cok yuksek. yaglı radyatoru en fazla 1500w tuketimle 11 metrekare ve 6 metrekare odada kullanacagım. salon gibi 20-25metrekare alanda kullanılacaksa da yetersiz gelecegini cok kisi yazmıstı.

2200w derken ben o şekilde kullandım yoksa ilk kademe 1000w ikinci kademe 1200w birde fan var 300w. ben iki kademeyi de açtım 2200w oyle oluyor.

birim fiyat faturada yazan kdvsi vergisi dahil değil ozaman yükselir sanırım.

aslında kombi var evde 1+1 giriş katı pek yalıtım da yok bikaç sefer denedim kombiyi hiç verim alamadım radyatörle ısınıyorum enazından

14-15 metrekare var sanırım kaldığım oda 1.5 saatte 23 dereceye çıkardı ortam ısısını bugün 3 saat fln yaktım 24 dereceyi geçmedi (oda termostatından baktığım değer)

elektrikli ısıtıcılara göre çok daha iyi bence odayı ısıtıyor enazından dışardan girdiğinizde farkediyorsunuz sıcaklığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 9 Kasım 2010; 1:50:37 >

89 Mesaj
6 Kasım 2010; 11:28:26 

fatih bu modelden bende aldım. ısırmasından memnunum ama fatura ne gelecek onu merak ediyorum. sana sormak istediğim bişey var sendeki fan içe doğru peteklerin ordan hava akımı gelecek şekildemi üflüyor yoksa öndeki ızgaralı yuvarlak kısımdan dışa doğrumu üflüyor? benimki içe doğru peteklerin alt kısmından üflüyor. acaba fan ters takılmışmıdır diye düşündüm.

431 Mesaj
6 Kasım 2010; 15:51:27 

quote:

Orijinalden alıntı: kenantur

fatih bu modelden bende aldım. ısırmasından memnunum ama fatura ne gelecek onu merak ediyorum. sana sormak istediğim bişey var sendeki fan içe doğru peteklerin ordan hava akımı gelecek şekildemi üflüyor yoksa öndeki ızgaralı yuvarlak kısımdan dışa doğrumu üflüyor? benimki içe doğru peteklerin alt kısmından üflüyor. acaba fan ters takılmışmıdır diye düşündüm.

fatura soru işareti ama ufo da alsak o da yakacak sonuçta enazından ısınıyor muyuz ona bakmak lazım

fan yan metal tarafta tırtıklı yer var fanın hizasında sol tarafında ordan dışa doğru üflüyor bende yani peteklerin tarafından tırtıklı yerden hava geliyor dışa doğru

89 Mesaj
6 Kasım 2010; 18:30:49 

teşekkürler bendekide aynı. ama sanırım bu aletleri tüm gün kullanırsak enaz 200 civarı bi fatura çıkar karşımıza gibi geliyor:)

2267 Mesaj
6 Kasım 2010; 20:53:06 

40 m2 bir oda için ısıtıcı bulamıyorum. yağlı radyatör yetmez diyorlar. ufolar kapanınca oda buz keser yanını arkasını ısıtmaz diyorlar. ne yapacagımı sasırdım. klimadan baska secenek yok sanırım.

431 Mesaj
7 Kasım 2010; 1:26:34