Şimdi Ara

elektrikli yağlı radyatör (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.179
Cevap
32
Favori
551.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşların bu konudaki tavsiyesine bakarak Zass aradım bulamadım, Delonghi Dragon3 yağlı radyatör aldım kullanıyorum. 1000-1500-2500W olmak üzere 3 seçeneği var ve termostatlı. Tasarımı biraz farklı, klasik radyatörlerden daha güzel. İzmirdeyim, odam 12m2, (m3 isteyen arkadaşlar için de yükseklik 2,5m vardır) camlar çift ısıcam. Genel olarak memnunum, kendisini çabuk ısıtıyor, kapatıldığında sıcaklığını çabuk kaybetmiyor. Ben genelde 2. kademe olan 1500W da kullanıyorum, termostatı tutarlı çalışıyor. Gece yatarken 1. kademeye alıp termostatı ayarladığımda sabaha kadar termostat yaparak odayı ılık tutuyor (yani sürekli çalışmıyor). Türkiyede timer özelliklisi yok, yurtdışında varmış. Ben de zaman ayarlı priz aldım aynı işi görüyor. Elektrik gece tarifesi olduğundan o prizle kullanıyorum. Ben bu koşullarda üründen memnunum. İlk çalıştırmada boyası koku yapıyor (kullanma klavuzunda da söylüyorlar), ilk çalıştırmada 1-2 saat oda dışında boyası oturuncaya kadar çalıştırmak gerekiyor.
    Bunun haricinde sorusu olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim. Elektrik tüketimi nedir şeklinde bir soruya öncede hemen söyleyeyim, bu hangi kademede sobanın aktif ne kadar çalıştığına göre değişir. Hiç termostat yapmadan tam çalışırsa

1. Kademe 1saatte 1000W-h = 1kW-h olur sayacınız tüketim rakamı olarak (kW-h) 1 saatte 1 ekler.
    2. Kademe 1saatte 1500W-h = 1,5kW-h olur sayacınız tüketim rakamı olarak (kW-h) 1 saatte 1,5 ekler.
    3. Kademe 1saatte 2500W-h = 2,5kW-h olur sayacınız tüketim rakamı olarak (kW-h) 1 saatte 2,5 ekler.

tabi bu değerler termostat yapmadan tam çalıştığında geçerli. Yani maksimum olabilecek rakamlar da denebilir

serstel arkadaşımız sormuş içinde devirdaim pompası var mı diye hayır yok. Bildiğiniz kalorifer peteklerinde nasıl su doluysa bunda yağ dolu. Ama niye pompa yok ben burada maddelerin fiziksel bir özelliğinden faydalanıldığını düşünüyorum. Isınan madder genleşir ve hacmi artar, yoğunluğu azalır. Yoğunluğu azalınca yukarıya doğru çıkar (ısınan havanın tavana yükselmesi gibi). Soğuyanlar da hacmi daralıp yoğunluğu artınca dibe inmeye başlar. Burda da aynı sistem var sanırım, ısınan yağ yukarıya çıkıyor, soğuyanlar dibe iniyor kendi içinde sürekli bir çevrim oluşuyor motora gerek kalmıyor diye düşünüyorum.

Resim:
     elektrikli yağlı radyatör

Edit:
    Sobanın güç ve saatlik tüketim değerleri değiştirildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 13 Şubat 2009; 22:13:11 >

• Forumu okuduktan sonra Delonghi almaya karar verdim; tabii Zass bulamazsam.. Aldığınız ürün gayet iyi görünüyor; fakat bir de linkteki modeli var daha uygun fiyata, bu model nasıldır acaba ? Sistemi dragon 3 ten farklı olarak "klasik radyatör tipi" .. ısıtması ile ilgili bilgisi olan varmı?

http://www.hepsiburada.com/delonghi-kh771225-12-dilim-yagli-radyator/productDetails.aspx?categoryid=17111&productid=evdelkh771225#tablnk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cattzilla -- 3 Ocak 2009; 18:13:38 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Cattzilla

Forumu okuduktan sonra Delonghi almaya karar verdim; tabii Zass bulamazsam.. Aldığınız ürün gayet iyi görünüyor; fakat bir de linkteki modeli var daha uygun fiyata, bu model nasıldır acaba ? Sistemi dragon 3 ten farklı olarak "klasik radyatör tipi" .. ısıtması ile ilgili bilgisi olan varmı?

http://www.hepsiburada.com/delonghi-kh771225-12-dilim-yagli-radyator/productDetails.aspx?categoryid=17111&productid=evdelkh771225#tablnk

Klasik yağlı radyatörlerin kenar kısımları ince ve sivri olduğundan küçük çocuk kafasını çarpma vb. kaza durumlarında daha fazla yaralayıcı olabilir. Klasiklerin yüzeyi de çok ısınınca el yakma durumu da olabilir. Dragon serisinde ise radyatörde sivri ve keskin uçlar yok, yanları düz ızgara şeklinde. Izgaralar da iç kısımdan biraz daha mesafeli olunca dış kısmı içteki asıl yüzey kadar çok sıcak olmuyor. Üreticinin sitesinde hava akımı özel bir baca sistemi var daha iyi ısınma sağlar demişler ama bilmiyorum. Görünümü klasiklere göre daha çok hoşuma gitti. Gördüğüm bir dezavantaj var ki o da radyatörün temizliği konusu Yandaki ızgaralar sökülebilir ek bir parça değil tamamen içteki radyatörün metal kısmının devamı şeklinde tasarlanmış, radyatör ve yan ızgaralar bütün bir parça. Tabi o ızgaralar sökülemeyince iç kısım toz olduğunda nasıl temizlenecek orasını bilmiyorum, beni baya bir uğraştıracağı kesin , tasarımında temizliği konusu hiç düşünülmemiş hiç pratik değil

• merhaba
    çok aramama ragmen zass bulamadım önceki gün bauhese dan derlongi aldım 12 dılimli olandan . fiyatı 129 lira .
    4 saatlik yüksek seviyede calışmadan sonra kokusu cıktı . ısıtması çok iyiydi.
    ama gece termostad devreden çıkınca ve devreye girdiği anlarda yaklaşık 5 saniye çat çat çat diye ses çıkarmaya başladı . sinir oldum gece uyuyamadım
    ertesi gün iade ettim .
    bu ürünü kullanıpda bu sorunla karşılaşan varmı ? yoksa banamı denk geldi
  • MelihTR cevabın için teşekkür ederim.. Fanlı ısıtıcı aldım :))

Ses çıkarması, metalin ısınıp soğuması esnasında meydana gelen doğal bir durumdur; yani sorun değil..
  • Bendede 12 dilim Fakir yağlı radyatör var..2000 watt 16m2 odayı ısıtamıyor nedense..
  • selamlar,
    blue line radyatör kullanan oldu mu acaba ?
    şu an migrosta 2000w 50 ytl ye satılıyor.
    bu cihazı tavsiye eder misiniz ?
  • derlonginin 12 dilimli radyatörünü almayın bir kere aldım ses yaptı . geri götürüp yenisiyle degiştrdim. ondada inanılmaz bir yağ kokusu 3 gün sürekli çalıştırmama ragmen koku yine çıkmadı . yine geri götürüp bu kez paramı geri aldım . bu ürün sorunlu sanırım
  • Bende 10 dilimli Delonghi radyatör kullanıyorum, hiç bir sorunla karşılaşmadım, çatı katı olmasa belki dahada iyi ısıtacak çünkü önce tavan ısınıyor yinede memnunum tüm oda ısınıyor ısıtıcıya yakın veya uzak olmak farketmiyor.

Radyatör ilk 1 hafta koku yapıyor zaten özellikle 3. kademede buda boyasından kaynaklanıyor daha sonra koku kalmıyor kullanım kılavuzundada belirtilmiş zaten.

Fakat radyatörde su bölmesi olsaydı ve çalıştığı sürede buhar yapma özelliği olsaymış daha iyi olurmuş, buğarlı odayı çok daha iyi ısıtıyor.

Buarada arkadaşlar @melihTR 1500, 2000 ,2500 wattlık kademeleri var demiş ama kesin bir bilgi bulamadım bununla ilgili fakat bu tarz elektrikli ısıtıcılarda 1. ve 2. kademenin toplamı 3. kademeyi verir yani 1000, 1500 ve 2500 olması gerekiyor, ısınma oranlarına baktığımda 1. kademe ile 2. kademe arasında pek fark yok ama 3. kademeye aldığımda radyatörün ısısı çok daha fazla artıyor.

Birde 10 TL ye bir quartz ısıtıcı aldım bilgisayar başında olduğumda sadece onu yakarak biraz daha tasarruf yapmayı düşünüyorum, şöyleki alet 2x600=1200 wattlık 1.kademede 600 watt yani tek rezistans çalışıyor 400 wattlık daha tasarruf yapıcam böylece. UFO felan hikaye arkadaşlar quartz sobalardan çok az daha verimli olabilir ama 200-300 TL çok fazla o tenekeler için, 10 TL yede teneke var aynı işi yapıyor.

Vecta ısıtıcılara hiç girmek istemiyorum ama ortada tasarruf olduğu felan olduğunu düşünmüyorum, 0 dereceleri bir görsün havalarda ben ozaman görücem alanları, ısıtıcının 2. kademesi olsaydıda daha fazla güç verilebilseydik diyecekler çünkü ısıtmayacak, yağlı radyatörlerden farklı değiller, radyatörde YAĞ ısıyı depolayarak daha geç soğumasını sağlıyor Vectada ise içerisine GAZ koymuşlar ısıyı gaz sayesinde depolayarak geç soğuma sağlıyorlar.

Eğer sadece kendinizi değilde bütün odayı ısıtmak istiyorsanız Klimadan sonra en iyi elektrikli ısıtıcı yağlı radyatörlerdir diyorum...

Benim yorumlarım bunlar arkadaşlar faydalı olabildimse ne mutlu bana bu devirde ısınmak kolay değil, allah herkese kolaylık versin.

• Askerdeyken pc'nin olduğu 2 metre kare olan küçücük odamda yağlı ısıtıcı vardı markası neydi tam hatırlamıyorum belki kumtel olabilir ama 2 saatte anca ısıtabiliodu, kendinide zaten ısıtması 15-20dk sürüyor. 24 saat açık kaldığında ısı gayet güzel oluyordu fakat öyle soğuktan geldim odam hemen ısınsın demek hayal olur. Bence gereksiz bir soba, başka alternatiflere yönelinebilir.
  • delonghinin 12 dilimlisiyle bende sorun yaşadım . koku ve ses olayını aynı radyatörde yasadım hemde.
    geri iade ettim ama sanırım yine alacagım . çünkü ısıtması süperdi belki bu sefer saglam ürün denk gelir.olmazsa onuda iade ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: ffoo

selamlar,
    blue line radyatör kullanan oldu mu acaba ?
    şu an migrosta 2000w 50 ytl ye satılıyor.
    bu cihazı tavsiye eder misiniz ?

Selamlar,

Bu radyatörden aldım çok memnunum, yatak odası için kullanıyoruz. uygun fiyatıyla gerçekten iyi ısıtıyor. Düşünenlere tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yakuza283

Buarada arkadaşlar @melihTR 1500, 2000 ,2500 wattlık kademeleri var demiş ama kesin bir bilgi bulamadım bununla ilgili fakat bu tarz elektrikli ısıtıcılarda 1. ve 2. kademenin toplamı 3. kademeyi verir yani 1000, 1500 ve 2500 olması gerekiyor, ısınma oranlarına baktığımda 1. kademe ile 2. kademe arasında pek fark yok ama 3. kademeye aldığımda radyatörün ısısı çok daha fazla artıyor.

Düşünüm de evet söylediğin de çok mantıklı, ben de nereden bu bilgiyi bulduğumu hatırlayamadım, güçler nasıl 500'er artabilir diye düşündüm, 1500+500+500 şeklinde 3 rezistansı olmalı ki bunu yapabilsin diye düşünerek üzerinde fazla durmamıştım ben tekrar araştırayım olmazsa mesajı değiştireyim, seninki daha mantıklı çünkü

Edit:
    Internetten aramaktansa aldım elime ölçü aletini her kademede sobanın direncini ölçtüm, 1000,1500,2500 wattı yaklaşık doğruladı. O nedenle mesajlarımı değiştirip güncelledim teşekkürler yakuza283, bir yanlışlığı düzeltmiş olduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 13 Şubat 2009; 22:18:03 >

• Migrosun blueline ları diğerlerinin 1/3 ü fiyatına kalitesi nasıl acaba arkadaşlar iş görür mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the engine -- 17 Mart 2009; 23:37:10 >
  • kardeş istiyorsan bende 2.el tertemiz var 60 tl karşılığı kargosu sana ait gönderebilirim 2500 vat zass yağlı radyatör
  • 2500 watt ZASS GERMANY satılık yağlı radyatör isteyenler 60 TL + kargo alıcı öder karşılığı yollarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turbo_xsx

2500 watt ZASS GERMANY satılık yağlı radyatör isteyenler 60 TL + kargo alıcı öder karşılığı yollarım

merhaba Turbo_xsx arkadaşım biraz zaman geçmiş ama satabildin mi? hala satılık mı.. birde neden astıyorsun merak ettim
  • yağlı radyatörlerinni bazılarında HALOJEN ısıtma bölümü var. Bu halojen denen şey tam olarak nedir, resimlerde göründüğü kadarıyla quartz ısıtma ızgarasına benziyor.
  • zass isteyenlere 12 dilim peşin 105tl fanlı termostatlı 3000w stokta var... link:http://www.bakkalabi.com/urun_detay.asp?id=35495&ortak=
  • NANOTHERM ISITICI PANEL

1 – Panelin Çalışma Prensibi

Isıtıcı panel kurulmuş olduğu ortama kızıl ötesi ışınlar göndererek ortamı tanımlayarak gerekli taramasını yapar. İşlemini tamamladıktan sonra oda içerisinde bulunan masa, sandalye, koltuk, elbise, elbise dolabı, çevre duvarından başlayarak bütün cisimlere ısı yüklemesi yapar. Isınan cisimler daha sonra odanın soğuğa doğru dönüşmesinde üzerinde bulunan potansiyel ısıyı ortama geri dönüştürerek ısının devamlılığını sağlar. Böylelikle ısı ortam içinde uzun süre devam eder, ısının daha da düşmesi hallerinde ısıtıcının devresine kurulu bulunan oda ısı termostatı vasıtasıyla ısı takviyesi yaparak devamlılık sağlar. Klasik kalorifer sistemlerinin ısınma maliyetleri karşısında ısınma maliyet farkı %60-%70 gibi bir avantaj olmasına rağmen oda içerisinde bulunan cisimlerin ısı eksiklerini tamamlama derece farkı 17 - 22 derece arasında ki fark 5 derece düşünürsek ısıtma maliyetimizde %20 gibi bir maliyet avantajı daha elde etmiş olacağız. Böylelikle ısıtıcı panelleri kendisini finansman olarak kısa zamanda amorti edecektir. Ayrıca ısı panelimizin ısıtma avantajlarında sayılan bir yönü de ortama dışarıdan gelen ekstra ışınların yani güneş ışığının oda içerisine girmesinden vermiş olduğu ışık enerjisinin ısıya dönüşmesinde panel algılama yaparak kendi ısıtması yerine avantaj görüp ısıyı kullanır ve ekonomik avantaj getirir.

2 – Isıtıcı Panelin İnsanlar Üzerindeki Etkileri

Kızılötesi ışınların sıcaklığı pek çok alanda kullanılır ve yüksek ve alçak tansiyon, stres, kulak-burun-boğaz, böbrek, bronşit, sırt ağrısı, uykusuzluk, romatizma, astım, soğuk algınlığı, zehirlenme giderme,sinüzit,bel ağrısı,güneş yanığı,hava değişimi,eklem ağrısı,derideki kırışıklık, kas yırtılmaları,adet ağrıları,siyatik,burkulma,kas gerginliği, zatürre, kemik erimesi, kollestrol gibi hastalıklara karşı etkilidir.Ayrıca kalp krizi riskini azaltır.

3 – Astımlı Hastalara Faydaları

Klasik kalorifer sistemleri hava ısıtmalı olduğu için ısınan hava soğuk hava ile yer değiştirmelerinde mekân içindeki tozları da dolaştırırlar buda hastaya solunum rahatsızlığı verir.

Halbuki ısıtıcı paneli ortam içinde bulunan bütün cisimleri ısıttığı için toz dolaşımı yapmaz, hasta solunum rahatsızlığı hissetmez. Böylelikle astımlı hastalarda rahat nefes alırlar.

Ayrıca klasik kaloriferlerin ortam içindeki ısı farkları en az % 20 ile en fazla % 30 olmaktadır. Panel ısıtıcısının ortam içindeki ısı farkı % 2nin üzerine çıkmamaktadır, en ücra yeri de tanımlayarak ısının ortam içinde eşit yayılmasının sağlar. Panelin özelliklerinden olan ortam içinde ve ortamı çevreleyen duvarlarda, tavan ve taban gibi yerlerde rutubetin, boya ve badana eşya kokusu gibi nem rutubet kokuları oluşmasını engeller. Oksijenin kurumasını engelleyerek rahat nefes alınmasını kolaylaştırır.

4 – Ekonomik Özellikleri

Panel ortam ısısını 24 saatin 1 / 4 gibi bir zamanda tamamlayarak toplam gücünün 1 / 4 gibi de harcaması söz konusudur. Bu harcama panelin ortam ısısını 30 dereceye çıkardığında gerçekleşmektedir. Eğer bulunduğunuz ortamı 17 ile 22 derece arasında tutar iseniz elektrik harcama maliyetiniz % 20 ile daha az olacaktır.

5 – Kullanım Alanları

Ev, işyeri, depo, sera, sauna, banyo, prefabrik yapılar , yatlar , gibi ısıya ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılabilir.

http://www.nanotherm.tv/index.php
    www.nanotherm.biz

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.