Şimdi Ara

elektrikli yağlı radyatör (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.179
Cevap
32
Favori
551.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Delonghi dragon satan varsa pm bekliyorum arkadaşlar, yorumlar hep dragon 4 üzerine çok tavsiye edilmiş cihaz. ancak 360-400 lira arası fiyatı bana biraz fazla geldi.
  • aynen bende Delonghi TRD4 1025 Dragon almayı düşünüyorum.bayağa öven var.ama şaun 35o tl den aşağa bulamadım

flv11 tf gördüm fiyatı 290 tl
    arzum -275 tl
    altus -275 tl

bunlar nasıl ürünler bılmıyoırum
  • Arkadaşlar ,
    Bende hb dan Dragon 4 satın aldım teslim edilmesini bekliyorum fakat şöyle bir problemim var bu cihazı kullanan bir arkadasimdan test etmek amaçlı bize getirmesini rica etmistim.cihazı prize takip max. Seviyede ve termostat 6 ya ayarlı iken birden uzatma kablo yandı bu durum beni tedirgin etti acaba evimiz eski bir binada olduğundan elektrik tesisatı için fazla gelmiş olabilir mi?Şöyle bir detay da var cihazı takmış olduğum uzatma kablo akım korumalı bir kablo elimizde yeterince uzun bir kablo olmadığından akım korumalı kabloyu duvardaki prize takılı olan ve bu akşam yanan uzatma kablosunun prizine takiyoruz.Duvardan gelen ilk uzatma kablosunun kalitesizliginden kaynaklanabilir mi bu durum? Çünkü akım korumalı kabloda hiçbir sorun yok.
    Ayrıca evde halen kullandığımız bir elektrikli termosifon ve geçen seneye kadar kullandığımiz UFO da var.
    Konu hakkında bilgili arkadaşlardan yardım rica ediyorum cihazı iade etmeliyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: jomily

aynen bende Delonghi TRD4 1025 Dragon almayı düşünüyorum.bayağa öven var.ama şaun 35o tl den aşağa bulamadım

Burada 328tl.
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/delonghi-dragon4-trd41025-yagli-radyator-fiyati,112984.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mean Streets

Arkadaşlar ,
    Bende hb dan Dragon 4 satın aldım teslim edilmesini bekliyorum fakat şöyle bir problemim var bu cihazı kullanan bir arkadasimdan test etmek amaçlı bize getirmesini rica etmistim.cihazı prize takip max. Seviyede ve termostat 6 ya ayarlı iken birden uzatma kablo yandı bu durum beni tedirgin etti acaba evimiz eski bir binada olduğundan elektrik tesisatı için fazla gelmiş olabilir mi?Şöyle bir detay da var cihazı takmış olduğum uzatma kablo akım korumalı bir kablo elimizde yeterince uzun bir kablo olmadığından akım korumalı kabloyu duvardaki prize takılı olan ve bu akşam yanan uzatma kablosunun prizine takiyoruz.Duvardan gelen ilk uzatma kablosunun kalitesizliginden kaynaklanabilir mi bu durum? Çünkü akım korumalı kabloda hiçbir sorun yok.
    Ayrıca evde halen kullandığımız bir elektrikli termosifon ve geçen seneye kadar kullandığımiz UFO da var.
    Konu hakkında bilgili arkadaşlardan yardım rica ediyorum cihazı iade etmeliyim.

Büyük ihtimal kablonun dandikliğindendir. Ek kablo sağlam olsun son kademede çalıştırmışsınız 2500watt elektrik çemkmiş haliyle sağlam olmalı kablolar

• CoMMaNDeRCX kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler aslında kullanacağımız odada kendi kablosunu prize takacagiz fakat denemek amaçlı bir ara kablo denedik o da yandı.

• Mean Streets kullanıcısına yanıt
    Uzatma kablolu grup prizler şu kesitlerde imal ediliyor;

3*0,35 mm2 ( Semt pazarlarında veya işporta tezgahlarında satılır )

3*0,75 mm2 ( Semt pazarlarında veya işporta tezgahlarında satılır )

3*1,5 mm2 (Tekno mağazalarda veya elektrikçilerde satılır)

3* 2,5 mm2 (Genelde elektrikçilerde satılır)

3*0,35mm2 ve 3*0,75 mm2 kablolu grup prizler kesinlikle kullanılmamalıdır. Bunlar merdiven altı diye tabir ettiğimiz vasat ürünlerdir... 3*1,5mm2 grup prizler anma akımı 500 watt dan düşük elektronik cihazlarda sürekli kullanılabilir. 1000 watta a kadar olan cihazlarda da kısa süreli kullanılabilir... 1000 Watt dan yüksek Elektrikli soba gibi Anma akımı yüksek olan Elektrikli ısıtıcılarda ise mutlaka 3*2,5mm2 kablolu grup prizler kullanılmalıdır... Bir çok elektrikli soba veya kettle gibi su ısıtıcılarında bulunan ince kablolar sizi yanıltmasın. Bunların kesitleri 3*1 ile 3*1,5mm2 arası olup 1 Metre veya daha az gibi kısa metrajda kullanıldıkları için ciddi bir tehlike arz etmez...Fakat bunların takıldıkları prizlerdeki kablo kesitleride 2,5mm2 olmalıdır...

Kullandığınız grup prizdeki kablo kesiti ince olursa; 1) kablo ısınır ve yanma tehlikesi geçirir. 2) anma akımı yüksek olan elektrikli soba gibi bir cihaz kullanıyorsanız akım yükselir gerilim düşer ve cihaz performanslı çalışmaz...

• janjarre kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler,dün cihaz teslim edildi ara kablo kullanmadan direk prize takip orta seviyede 30 dakika kadar problemsiz olarak çalıştırdım.Sanırım kalitesiz bir kablo kullanmanin bedeli odedik bi önceki denemenizde.
    Cihaz ile ilgili de şunu söyleyebilirim havanın henüz tam anlamıyla sogumadigini da düşünerek çalıştığı sure içerisinde performansını iyi buldum.özellikle baca sistemi denilen olay kesinlikle çok iyi diyebilirim.Daha önce Elektrikli radyatör kullanmadığım için başka cihazlarda bu durum var mi bilmiyorum ama kesinlikle baca olayında çok başarılı cihaz.Ayrıca araştırırken Koku ve bazı genlesmeye bağlı sesler ile ilgili negatif yorumlar okumuştum. O konu ile ilgili şunu söyleyebilirim her ikisi de benim için rahatsız edici seviyelerde değildi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    İyi günlerde ısın :))

Sizin bu modeli dün "Bornova Forum Kipa"'da gördüm... güzel bir model hoşuma gitti...İhtiyacım olmadığı için fiyatlarına bakmadım ama Kipa'da bu tür ürünler kampanyaya vs. indirime filan
    girdiği zaman bayağı hesaplı oluyor... Peşin fiyatına her karta 9 taksit satıyorlar... İhtiyacı olanlar kipalarıda gözden geçirebilir... 2 sene önce Teknosa ve bimekste 1800 TL + vade farklı olan samsung led tv yi, kipadan 1400 /9 takside almıştım....
  • janjarre kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, Cihazı ilk olarak bende Kipa da gördüm ama fiyatı 449 lira idi Kipa nin bazı ürünlerde un uygun fiyatları verdiğine bende şahit olmusumdur fakat bu urun için neredeyse piyasadaki en pahalı fiyat 449 lira.Ben hepsi burada dan 329 TL üzerinden hediye çeki kullanarak aldım ,280 liraya geldi.

• bende orayı gördüm ama o siteden daha önce alışveriş hiç yapmadım.biraz tereddütlüyüm.acaba güvenılır site mi
    taksitli almayı düşünüyorum kargo parasıyla yine 350 tl ye geliyor.hangi kargo kullandıklarını bilmiyorum.benim içimn kargo firması da önemli .bazıları tam adrese kadar getırmıyorlar.ayrıyetten taşımak taksi parası vermek zorunda kalmıyım
  • Orijinalden alıntı: İmportant

bizim evin tesisatı da eski.şuan ufo kullanıyorum.daha önce kullandığım ara kablo yüzünden ufonun kablosunun fişi ve ara kablosu yandı.şuan antikron ara kablosu kullanıyorum.sıkıntı olmuyorbizim evin tesisatı da eski.şuan ufo kullanıyorum.daha önce kullandığım ara kablo yüzünden ufonun kablosunun fişi ve ara kablosu yandı.şuan antikron ara kablosu kullanıyorum.sıkıntı olmuyor
    hepsiburada dan ne zaman aldınız.şuan kargo parasıyla 401 tl ye satılıyor
  • jomily J kullanıcısına yanıt
    Evet fiyat 389 lira olmus sanrım ben 1 hafta kadar önce aldim o zaman da indirimin son 2 günü diye bir uyarı vardı zaten

baca sistemi denilen olay radyötörün üzerinden hava deliklerinden sıcaklık vermesi mi oluyor.piyasada daha ucuza yağlı radyötörler avr.ama aralarındaki farkı tam anlayamıyorum.birde bu ürünü satın alanların kimisi uzun süre kullandığı halde hala koku çıkmadığını devam ettiğini söylüyorlar.bu sizde de oluyor mu?
  • Baca sistemi üzerindeki deliklerden hava vermesi oluyor ,Açıkçası bende çok bilgi sahibi değilim bu cihazlarla ilgili araştırırken bu modelin çok on plana çıktığını görüp aldım.daha 1-2 gün olduğu için koku ile ilgili bi yorum yapamayacağım fakat koku bana çok fazla rahatsız edici gelmedi açıkçası.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar düşünen varsa elimde fakir rf 12 var.doğalgaz dönüşümü sonrası gaz açılana kadar 15 gün kullandım.sıfır sayılır tertemiz duruyor.
  • Dragon 4 Koçtaş ta 319 TL arayan arkadaşlar varsa eğer bakabilirler.

• Fakir 9 petekli radyatör yağı bitmiş yarıdan yukarısı ısıtmıyor, hiç söken var mı altıgen bir somunu var yanda.
  • Mrblar.5 metrekare bi cam balkonum var.kuşlarım için yaptırdım.burayı nasıl ısıtırım diye düşünüyorum.benim için önemli olan şeyler ısıtıcının sessiz olması ve sıcaklığın sabit olması.bütün ürünleri araştırdım en mantıklısı yağlı radyatörler galiba.ama kafama takılan sorunlar var.delonghi dragon 4 alsam mesela çok fazlamı ısıtır?zırt pırt termostat atıp dururmu sıcaklığı sabit tutmak için.fanlı ısıtıcı alsam ses yapacak.çok kararsız kaldım.önerilerinizi bekliyorum

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.