Şimdi Ara

R7 265'i PSU'm kaldırır mı? [FSP500-60GLN(80)]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gigabyte P35C-DS3R + Intel Q8300 + 6gb ddr2 800mhz (3x2gb) + 4 adet sata2 hard disk (250+500+500+1000) + 1 adet pci'dan creative ses kartı takılı olan sistemde BURADAKİ Fsp 500w power supply takılı. 2008'de aldığımdan beri sorunsuz kullanmaktayım kendisini.

Şu an sistemde GTX-460 var ama satmayı düşünüyorum. Yerine R7-265'i gözüme kestirdim ama PSU'mdan tırsıyorum. Yeni ekran kartını sorunsuz kaldırır mı yoksa bana sıkıntı çıkartır mı?

Not: Ekran kartı olarak R7-265'in fiyat aralığında başka bir tavsiye varsa dinleyebilirim ama şu güç kaynağı ile ilgili yine bilgi vermeniz gerekiyor.

Edit: En önemlisi de ben bu sistemle bu ekran kartından doğru düzgün bir verim alabilir miyim PSU'm yetse de? Yoksa ddr3, yeni nesil işlemci vs gerekir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evoo -- 15 Ekim 2014; 16:10:57 >

• kaldırır usta fazla zorlanmaz bende 550 w var bayada güclü sistem kurdum o kaldırıyosa seninki rahat kaldırır
  • bence kaldirir ama guc kaynagindan endise ediyorsan 265 ayarinda 750 ti var cok dusuk psularda bile calisiyor onu dusunebilirsin.bit olayina takilmayacan yalniz mimarisi oyleymis.

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx750ti-twin-frozr-gaming-gddr5-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx112-ekran-karti.html

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx750-ti-ph-gddr5-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti.html

• 750 Ti'yi gördüm fakat 128bit diye pek işime gelmedi aynı parayı vermek.

Konuya ek olarak, ben bu sistemle bu ekran kartından doğru düzgün bir verim alabilir miyim PSU'm yetse de? Yoksa ddr3, yeni nesil işlemci vs gerekir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evoo -- 15 Ekim 2014; 16:11:25 >
  • işlemciye abartı bir overclock yapmanız lazım bence.stok haliyle 265 ya da 750 ti'ye yetmeyecektir.
  • Yok, overclock ile uğraşmak istemiyorum. Yaparsam da stok fan ile idare edebilecek şekilde yaparım ancak ama dediğim gibi overclock hiç işime gelmiyor.

Overclock yapmadığımı varsayarsak? Ne oluyor yapmayınca? Ekran kartını nasıl engelliyor? Bilmediğimden soruyorum.
  • fps düşmeleri yaşarsın oyunda 15 fps'ye kadar düşer aynı işlemciyi kullanan forumda bir arkadaş işlemciye overclock yaparak oynanış düzeldi demişti üstelik kartı 260x'ti sen 265 diyorsun.
  • Ya aslında şöyle bir şey var, ben aman aman oyun oynayan biri değilim. Bu kartı alayım beni 8800GT gibi 5-6 sene götürsün istiyorum. 2008'de aldığım 8800GT'yi daha geçenlerde sattım, hala çoğu oyunu açıyordu benim oynamak istediğim. Şu anda da, güncel oyunları High'da falan oynayacak değilim. Zaten sistemi de maksimum 1 seneye update ederim. Şimdiden kartı alayım, şu an Fifa 15 oynuyorum mesela, ondaki oynanabilirliği %20-30 arttırsın (ki şu anki hali bile yetiyor ama para varken alayım diyorum), ileride de sistemi güncellediğimde bir daha ekran kartına para vermeyeyim istiyorum.

Edit: O arkadaşın fps düşüşü yaşadığı oyun hangisiydi bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evoo -- 15 Ekim 2014; 16:32:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evoo

Ya aslında şöyle bir şey var, ben aman aman oyun oynayan biri değilim. Bu kartı alayım beni 8800GT gibi 5-6 sene götürsün istiyorum. 2008'de aldığım 8800GT'yi daha geçenlerde sattım, hala çoğu oyunu açıyordu benim oynamak istediğim. Şu anda da, güncel oyunları High'da falan oynayacak değilim. Zaten sistemi de maksimum 1 seneye update ederim. Şimdiden kartı alayım, şu an Fifa 15 oynuyorum mesela, ondaki oynanabilirliği %20-30 arttırsın (ki şu anki hali bile yetiyor ama para varken alayım diyorum), ileride de sistemi güncellediğimde bir daha ekran kartına para vermeyeyim istiyorum.

Edit: O arkadaşın fps düşüşü yaşadığı oyun hangisiydi bu arada?

bütün oyunlarda düşer high medium low oynamakla da alakası yok işlemci yetmezse ne ayar yaparsan yap.işlemciye göre kuvvetli kart takarsan 60-70 giderken birden 15-20 olur takılır o yüzden o işlemciye fazla bence 265.260x düşünmez misin o da iyi karttır ama 128 bit diye beğenmiyorsun.çekirdek gücü fazla bit eksikliğini kapatıyor eski 128 bitler gibi değil.sen bilirsin yine de 265 aldım takılıyor kötü bu kart diye başlık açma da ben baştan söyledim.

• 256bit almak zorunda değilim yahu. Ben 256bitler daha iyidir diye alayım bunu diyordum. 8800Gt 256bitti, bu da 256. Bunlardan sonra 128bit almak, şu saatten sonra mantıksız geliyor ama çok da anladığım söylenemez bu işlerden.

Bir de, alıp denerim, olmazsa değiştiririm. Vatan'da yok muydu böyle bir seçenek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evoo

256bit almak zorunda değilim yahu. Ben 256bitler daha iyidir diye alayım bunu diyordum. 8800Gt 256bitti, bu da 256. Bunlardan sonra 128bit almak, şu saatten sonra mantıksız geliyor ama çok da anladığım söylenemez bu işlerden.

Bir de, alıp denerim, olmazsa değiştiririm. Vatan'da yok muydu böyle bir seçenek?

evet internertten alirsaniz 7 gun icinde iade edebilirsiniz ama 260x alip da iade eden gormedim.

• r7 260x iyi bir karttır r7 265 ten bi tık düşük gibi bazı oyunlarda ama oda o kadar büyük bi fark değil işlemcine o.c yapılıyosa bide zaten bu ekran kartınla birleşince lowda oynadığın oyunu mediuma belki bi kaç ayarı kapatarak highta oynayabilirsin :D ben kartı çok araştırdım bnde alıcak olduğum için :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.