Şimdi Ara

Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iyi günler. Sorunu hızlı bir şekilde analiz edip cevap vermeniz açısından detaylı bir şekilde anlatıyorum umarım okuyan arkadaşlar sıkılmadan sonunu getirip yardımcı olurlar.

PolyPad Space 10.1 3G 16GB model tabletimde N8 telefonum ile 720p çektiğim ve bilgisayarda sorunsuz olarak izlediğim videoları bu tablete atınca oynatıyor ama ses çıkmıyor. XM Player ve MX Player Codec (ARMv7) yüklü ayrıca androidin kendi video oynatıcısıyla da denedim lakin gene ses gelmedi. Hatta android marketteki çoğu medya oynatıcısını yahut codec'i indirdim ama hiç biri ses getirmeye yetmedi. Tabletin üreticisinin en son yayınladığı android 4.0.4 sürümü yüklü;

Misal kendi N8 telefonumda 720p çektiğim bir video'yu XM Player ile açıyorum ama ses yok. XM Player ayarları ve video özellikleri bu şekilde;

N8 telefonum ile çektiğim video özellikleri;

Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor? Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor? Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor?

Donanımsal ve yazılımsal çözücü ayarlarının 3'ünde de ses gelmediğini belirteyim;

XM Player kod çözücü ayarlarının hepsi açık;

Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor? Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor?

Halbuki bilgisayarda ki 720p bir filmi tablete attığımda aynı ayarlarda XM Player yahut androidin kendi media oynatıcısı videoyu sesli bir şekilde sorunsuzca oynatıyor;

Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor? Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor? Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor?

Ayrıca bu filmde donanımsal ve yazılımsal ayarların 3'ünde de ses geldiğini belirteyim;

Hatta yıllar önce Nokia 6300 ve 5800 telefonlarım ile çektiğim videoları bile deneme amacı ile tablete atıp açtım ve sorunsuz bir şekilde sesin çıktığını fark ettim. Ardından bilgisayarımda kayıtlı bir kaç farklı uzantılı videoyuda denediğimde onlardan da sorunsuzca ses çıktığını gözlemledim;

Nokia 6300 ve Nokia 5800
     Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor? Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor?

Karışık;

Tabi 6300 ile çektiğim video bayağı eski bir format olduğundan videoyu ileri geri saramıyorum, ayrıca "Donanımsal çözücü" ile de açılmıyor. Bunun dışında bu videoların da hepsi 3 formatta da sorunsuzca açılıyor.

Yani özetle N8 telefonumla kendi çektiğim ve bilgisayarda yahut telefonumda sorunsuzca oynattığım videolardan, bu tablete atınca ses çıkmamaya başlıyor ama 720p bir film de ses de hiç bir sorun olmuyor. Bu durum ne anlama geliyor anlamış değilim? Tabletin android yazılımını zaten sıfırdan kurdum ve tüm codec'ler yüklü.

Yardımcı olur mu bilmiyorum ama XM Player'in diğer ayarlarını da göstereyim;

Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor? Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor? Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor? Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor? Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor? Android tablette 720p videolardan ses gelmiyor?

Acaba medya oynatıcısından değilde android ayarlardan mı bu sorunu çözeceğim anlamadım. Yoksa benim N8 telefonumda mı bir sorun var ki öyle olsa ne telefon nede bilgisayar çekilen videoları açabilirdi ama başka bir tablet bulur isem telefonumla çektiğim videoları birde onlara atıp deneyeceğim eğer onlardan ses gelirse kesinlikle benim tablette bir sorun var. Garantisini de arama gereği duymadım zira klişeleşmiş şekilde gönderin bakalım diyerek 1 ay bekletecekler. O yüzden ilk önceliğim sorun yazılımsal ise bilen arkadaşlarımın sayesinde burada çözülmesi. Yok donanımsal ise ki sanmıyorum, o zaman garanti yolu gözükür. Aynı sorunu yaşayan ve çözen yahut çözümü bilen arkadaşlar yardımcı olursa minnettar kalırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radyoaktif -- 16 Ekim 2014; 11:07:53 >

• Sorunu çok detaylı mı anlattım acaba? Zira konuya göz atan 50 kişiden biri bile cevap vermeyince bu kanıya vardım Lakin fıtratımda basitlik yok, detaycı yanım hep ağır basıyor hoşgörün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radyoaktif -- 16 Ekim 2014; 20:56:00 >
  • Yardımcı olacak arkadaşları umutla beklersin son bir ayrıntı paylaşayım;

N8 telefonumla çektiğim mp4 videolarından tablete attığımda ses gelmiyor ama bilgisayarımdan bir mp4 filmi tablete attığımda sorunsuz ses geliyor. Halbuki 2 videonunda formatı aynı sadece ses formatlarında farklılık var. Sorun buradan mı hala anlamadım;

Film (ses var);

N8 ile çektiğim video (ses yok);

• Huyum gereği konuyu anlamsız bir şekilde çok detaylı anlatarak sorunumu dile getirdiğim için haliyle kimse cevap vermemiş olacak lakin ben genede sorunu çözdüğüm için aynı sorundan muzdarip insanları bilgilendirmek adına not düşeyim.

Arkadaşın Motorola XOOM MZ601 tabletini alıp N8 telefonum ile çektiğim aynı videoyu bu tablete attım ve ses geldiğini gözlemledim.

Zira bunun nedeni, bu tabletin çift hoparlörü olmasından kaynaklıydı ki zaten bu tablette ses tek bir hoparlörden geliyor. N8 telefonum ile çektiğim videolarda da telefondan kaynaklı yazılımsal sorun olabilme ihtimali büyük. Ama bunu önceden düşündüğüm için kendi tabletimde videoyu denerken sesi tamamen sağa yada sola almama rağmen ses gelmedi. Buda benim tabletimin tek kanal olmasından kaynaklıydı sanırım. Yani N8 telefonumda yazılımsal ses sorunu ile çektiğim videolar, tek kanal tabletim ile birleşince haliyle sesten eser kalmıyor Hayırlı günler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.