Şimdi Ara

Calibro Yerli E-Kitap Okuyucu Basic - Touch Lux (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.156
Cevap
44
Favori
72.148
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: polatz

quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

quote:

quote:

E-kitap Formatları : PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM

Kullanım alanı daha geniş bir cihaz almak daha mantıklı olmaz mı? Herhangi bir tablette bu formatları çalıştırabilmek mümkün mü değil mi?

Hocam şöyle örnek vereyim normal kitap semaverde çay, e-ink ekranlı cihazlar çaydanlıkta çay, tablet bulaşık suyunda sallama çay.Bu kıstasta düşünün.

Bu nasıl bir tarif O zaman evde semaver, yolda çaydanlık..

Semaver çok uğraştırdığından evde de ilk tercihim çaydanlık oluyor.Yan dönüp okuma imkanı falan rahat olunca kindle tercih ediyorum elimde baskısı olsa da.Kitap için tablet almayın kesinlikle.

• Benim ışıklı olan versiyon da geldi. İlk e-kitap okuyucum. Çok inceleme fırsatım olmadı ama ben çok beğendim. Cihazın üzerinde Pocketbook olduğu açıkça yazılmış zaten (Pocketbook 626). Biraz kullandıktan sonra sorularınıza cevap vermeye çalışırım.
  • quote:

quote:

E-kitap Formatları : PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM

Kullanım alanı daha geniş bir cihaz almak daha mantıklı olmaz mı? Herhangi bir tablette bu formatları çalıştırabilmek mümkün mü değil mi?

Hocam, tablet vs cihazların LCD ekranı arkadan arkadan aydınlatmalı olduğundan uzun süreli kullanımlarda gözü yormakta dahası göz kusurlarına neden olmakta. Ayrıca güneş Işığı altında ekran parlama yapar ve arka ışık yetersiz kalacağı için ekran görünmez.

Bu e-ink denilen ekran, görünüm olarak bildiğimiz kitap kâğıdı görünümündedir. Gözleri normal kitap okurken yorduğu kadar yorar. Ayrıca ekran parlama yapmaz ve güneş altında da normal kitap okur gibi okuyabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 16 Ekim 2014; 17:50:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tsunamic T kullanıcısına yanıt
    App marketi ve İngilizce-İngilizce sözlük var mı çok merak ediyorum.
  • 11 yaşında ki kızım için aldım. Kitap mağazasında kendi beğenisine göre kitap bulamadığı gibi, okuduğu kitapları da ( harry Potter, percy Jackson vb.) bulamadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacokaan

11 yaşında ki kızım için aldım. Kitap mağazasında kendi beğenisine göre kitap bulamadığı gibi, okuduğu kitapları da ( harry Potter, percy Jackson vb.) bulamadı.

Hocam her kitap resmi olarak ebook şeklinde satılmaz.Hatta çoğu satılmıyor.İnternetten indirip alete kendiniz atın okuyacağınız kitapları.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar otobüste okumak için 150 lirağı almayı düşünüyorum. Sadece yolda gidip gelirken okumayı düşünüyorum. 2 katı para verip ışıklı almama değmez sanırım? Ama yukarıda dendiği gibi İngilizce-Türkçe sözlüğü var mı acaba?
  • 150 liralığı alıp su kitap arası ledli ışıklardan alsak onu randımanlı kullanabilir miyiz ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugun calibro basic geldi ama arızalı ürün yollamıslar koca gün yollarda kargolarda helak oldum

calibro bunu yaParak bende iyi bir izlenim bırakmadı. dakika 1 gol 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wessaur -- 16 Ekim 2014; 21:21:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MCErgun

150 liralığı alıp su kitap arası ledli ışıklardan alsak onu randımanlı kullanabilir miyiz ki?

Gece okuma alışkanlığınız "yoksa" yani gece fazla okumam diyorsanız iş görür.

Hayırdır ne tarz bir arızayla geldi ürün ?
    @Wessaur
  • açılmıyordu, ekrandaki yazılar birbirine girmiş kesik kesik gözüküyordu. sanki ekrana yumruk atılmış gibiydi. bende iade ettim değişim yapılacağı söylendi.

@Sentez*
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wessaur

açılmıyordu, ekrandaki yazılar birbirine girmiş kesik kesik gözüküyordu. sanki ekrana yumruk atılmış gibiydi. bende iade ettim değişim yapılacağı söylendi.

@Sentez*

Geçmiş olsun teknoloji şans işidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

quote:

Orijinalden alıntı: Wessaur

açılmıyordu, ekrandaki yazılar birbirine girmiş kesik kesik gözüküyordu. sanki ekrana yumruk atılmış gibiydi. bende iade ettim değişim yapılacağı söylendi.

@Sentez*

Geçmiş olsun teknoloji şans işidir.

ücra bir köyde yaşamasam hiç dert etmem güle oynaya iade ederim ama bir sürü yol parası ve 3-4 saat yolculuktan sonra insanın sinirleri bozuluyor haliyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: laider

taklit vs degilse orjinal marka ismi pocketbook gibi görünüyor, modeller ayni çünkü.

bu dokunmatik modeli:
    http://www.pocketbook-int.com/us/products/pocketbook-touch-lux-2

bu sade modeli:
    http://www.pocketbook-int.com/us/products/pocketbook-basic-2

cihazlar hakkinda yorumlar genelde iyi.

firmanin bu cihazlara alanlara ekitap satislarinda güzel promosyonlar yapmasi gerekiyor,
    yoksa ikinci el kindle ve nook ayni fiyatlara tercih edilebilir.

umarim bu girisimler basarili olur da, bu yolla kaliteli ucuz ve böylece yasal yerli ekitap kullaniminin önü açilir.
    arkadaşlar bu akşam touch lux modeli elime geçti
    ilk defa bir kitap ukuyucu alıyorum bence gayet yeterli duruyor
    içinde ing-tr & ing-ing sözlük var ayrıyeten birçok dil için ing den sözlük var
    daha önceki mesajlarda arkadaşın biri sormuştu ekran ışığının nasıl aydınlattığını ekran gayet iyi aydınlatıyor farklı bir ışık dağılımı yok.
    ürünzaten pocketbooka ait arkasında pocketbook 626 yazıyor

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=98241999

bu linkte arkadaş yeteri kadar inceleme yapmış merak edenler bakabilir

• Calibro Basic kullanıcı incelemesi geldi. Değerlendirme yapan arkadaşa teşekkürler
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=98455799
  • quote:

Orijinalden alıntı: enaa_881

arkadaşlar bu akşam touch lux modeli elime geçti
    ilk defa bir kitap ukuyucu alıyorum bence gayet yeterli duruyor
    içinde ing-tr & ing-ing sözlük var ayrıyeten birçok dil için ing den sözlük var
    daha önceki mesajlarda arkadaşın biri sormuştu ekran ışığının nasıl aydınlattığını ekran gayet iyi aydınlatıyor farklı bir ışık dağılımı yok.
    ürünzaten pocketbooka ait arkasında pocketbook 626 yazıyor

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=98241999

bu linkte arkadaş yeteri kadar inceleme yapmış merak edenler bakabilir

merhaba. okuyucuda yazı tipi veya boyutu için ayar var mı?

• basic modelini almayı düşünüyorum geceleri odadayken normal ışık altında (floresan, ampul vs.) randıman alabilir miyim?
  • Pentagramet kullanıcısına yanıt
    Aynısını bende merak ediyorum.yatana kadar odamda ışıklar açık,fark olur mu ışıklı model ile...
  • Arkadaşlar kitapta nasılsa bundada aynı şekilde herşey. Herhangi romanı alın bakın fark yok. ;)

Kindle Paperwhite için söylüyorum. Aynı ekrana sahipler.

@vollkan59
    @Pentagramet
  • -AhmtOzdmR- kullanıcısına yanıt
    o zaman fiyat performans olarak basic daha mantıklı
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.