Şimdi Ara

NBA 2k15 Tartışma - Orjinal Oyunda Olan Sıkıntılar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Her sene aldığım 1-2 orijinal oyundan biridir 2k15. Bunun nedeni kadroları aralarda çıkan patchlerle değil, her gün güncellemeleridir ve her gün o gün NBA'de oynanan maçları oynayabilmenizdir. 1 gün önce gerçek hayatta biri sakatlanırsa, bu hemen o takımın kadrosuna yansır örneğin.

Oyunu cumartesi alıp, indirdim ancak gözüme çarpan bazı sıkıntılar var;

- NBA Today'de her gün o günün maçları güncellenir ancak hala 6 Ekim maçları gözükmekte ve güncellenmiyor.

- Maç sırasında spiker sesi net ama onu dışındaki sesler çok derinden geliyor. Belki gerçekçi salon efekti katmak istemişlerdir ancak bazen asisti kimin yaptığını bile anlayamayabiliyorsunuz.

- Oyun açıldı ana menüye geldiniz, müzik çalmaya başlamıyor. Ancak bir alt menüye geçerseniz müziği duyabiliyorsunuz.

- Menüler arası geçişlerde belli bir süre takılıp ondan sonra geçiyor.

- Oyun için max. grafiklerde oynuyorum. Oynama açısından sıkıntı yok ancak bazen hakem topu oyunu sokmak için bekliyor ve sizde beklemek zorunda kalıyorsunuz. Bazen de kamera açıları şaşırabiliyor. Serbest atış yaparken potayı göstermeyebiliyor.

- Oyunun net üzerinden birileri ile kapışma sistemi eskisine göre çok hızlı. Dediğim gibi max. ayarlarda bile kasmıyor online oyun (eski 2k'larda grafik ayarlarını baya düşürürdüm). Ancak daha garibi bazen online oyuna başlamadan önce takım seçme ekranında oyun kolunu görmüyor ve bir takımı otomatik seçiyor. Tabi karşıdaki hemen seçim yaparsa sizde istemediğiniz bir takımla ve klavye üzerinden oynamak zorunda kalıyorsunuz. Ben direk çıkıyorum maçtan ve bu çıkış size mağlubiyet olarak yansıyor.

Bunlar ve benzeri sıkıntıları olan varsa ya da çözümünü bulanlar yardımcı olursa sevinirim.

İyi günler dilerim.

• Hakemin topu oyuna geç sokması eski NBA 2K serilerinde de vardı. Diğer sıkıntıları ise patchlerle hızlı bir şekilde düzelteceklerdir diye düşünüyorum.
  • Dostlar yeni bir konu açmak istemedim bu oyun 37gb acaba 8-9gb boyutunda çıkarmı? Yoksa çekiyimmi 37gbyi
  • usta yeni nesilde bu kadar yuksek boyut bence blackbox u bekle ya da indir , cok rip bekleme:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orijinal oyun konusu altına konuşacak başka konu bulamadınız mı ?

Bir zahmet konu açın da bulandırmayın bu başlığı.
  • ben de orjinal aldım cd yok tabii sadece kod var.

ama sorum şu.

indirme işlemi nasıl olacak? kaç mb indirecek? ya da kaç gb?

inşallah setup dosyası inecektir

umudum bu yönde yoksa 6 ay sürer indirmesi 40 gb olursa :D :D
  • Kesinlikle orijinal almaya değecek bir oyun olmuş ben de orijinal oynuyorum. Dediğiniz gibi bazı sıkıntılar var ama yamalarla giderileceğini düşünüyorum. Bu sene PC versiyonunda büyük sıçrama yapmışlar, zaten yeni nesil geleceğini söylemişlerdi. Adamların terlerine kadar yapmışlar gerçekten başarılı, ilk defa bir spor oyununda bu kadar ayrıntı görüyorum. Tek eksi olarak gördüğüm şey oyuncular bazen boş gözlerle bakıyor, biraz daha insansı olurlarsa bu konuda başka bir şey geliştirmelerine gerek kalmayabilir.

Özellikle My Career modu çok güzel olmuş. Keşke PC versiyonu için de yüz tarama özelliği gelseydi ama onda da sıkıntılar varmış zaten.

Sesler konusunda TV Broadcast seçeneği de seçilebilir o kısımlarda ayarlamalar yapılabilir. Seslerde ortam nedeniyle eko var evet, ben surround sistemle oynuyorum güzel oluyor arka seslerle.

My Park modunu da tavsiye ederim, online deneyim güzel ama arkadaşın yazdığı gibi bazı sorunlar var. 2KTV de güzel bir ayrıntı olmuş, belki müzik konusunda geç çalmasının nedeni bu olabilir çünkü oyun açılınca 2KTV'ye bağlanıyor.

Bence güncellemelerle bu sorunlar giderilebilir. Basketbol severlerin orijinal alması gereken bir oyun olmuş diyebilirim.

• steam'den indirilecek boyut ne kadar acaba?

sıkıntıdayım
  • merhabalar.. nba 2k15 te sorun yasiyorum.. muhtemelen ekran karti ayarlariyla ilgili bir sorun.. yardimci olabilirseniz memnun olurum..

sistem ozelliklerim:

samsung gamer7
    intel(r) core (tm) i7-3630qm cpu @ 2.40ghz
    64 bit
    16 gb ddr3 ram
    geforce gtx 675m..

ve oyunu 40 fps nin uzerinde oynayamiyorum.. ayarlari medium a da dusursem low bile yapsam fps artmiyor.. hicbir grafik hatasi yok, goruntu cok iyi, sadece akicilik yok.. ince bir nokta var kacirdigim ama..

oncelikle driver guncel..

benim nvidia control panel'imin masaustu kisminda gerekli ayar yeri yok.. 4 degil 2 secenek var ve acacagim oyuna sag tiklayip gtx 675m ile ac diyemiyorum.. yine de control panelden , manage 3d settings den nba 2k15.exe yi secip ekran kartini ayarladim(oyle saniyorum).. bununla beraber internette muhtelif yerlerde gordugum su ayarlari yaptim:

AA setting - 4x
    multi-display/mixed-gpu acceleration - single display performance mode
    CUDA-GPUs dan global i degil, use these GPUs dan geforce gtx ekran kartimi sectim
    triple buffering - on
    vertical synyc - adaptive(on yapmayi da denedim)
    power management mode - prefer maximum performance
    maximum pre-rendered frames - 1

ayrica nba 2k15 roaming/2ksports dan videosettings e girip 1 olan SUPERSAMPLE i 0 yaptim..

yine de tik yok.. acil yardimlarinizi bekliyorum lutfen..

not: eksi sozlukteki bir eleman ise su ozelliklere sahip makinasiyla tam verim aldigini iddia ediyor:

asus n56vz 4401h
    i7-3630qm 2.4ghz 6mb
    nvidia geforce gt 650m
    12 gb ddr3 ram

• quote:

Orijinalden alıntı: ThreePeatLAL

steam'den indirilecek boyut ne kadar acaba?

sıkıntıdayım

Klasörün boyutu bende 46,6 GB görünüyor. İndirme boyutu sanırım 40 GB civarındaydı. Baya yüksek gerçekten ama yeni nesil yapacak bir şey yok. Bunlara alışsak iyi olur.
  • kaç günde indi peki?

benim hız akk den dolayı 3e düştü de :S
  • quote:

kaç günde indi peki?

Ben geçen cuma akşam 21 gibi başladım, ertesi gün 23 gibi bitti.

Adil kotadan, 300kbps'e düştüm o ayrı konu.
  • ThreePeatLAL kullanıcısına yanıt
    quote:

kaç günde indi peki?

ben de akk mağduruyum. Dün akşam 19.30'da başlattım şu an 32.7 gb indi. Yaklaşık 7 saat sonra bitecek sorun çıkmazsa. Tahminen 35 saat gibi bir sürede oyun inmiş olacak.
  • Bende orijinal oyun aldım oyunu indirdim. 40.8 gb indi oyuna girmeye çalısıncada oyun başlatılamıyor bilinmeyen hata hatası aldım bilgisi olan arkadaşlar acilen bana ulaşabilir mi ? çok acil
  • Oyundaki hatalar devam ediyor.

NBA Today hala 14 Ekim'in maçlarını gösteriyor. Teknik destek bölümüne email attım bekliyorum.
  • Dün güncelleme geldi,yeterince olmasa da kasma problemi bi nebze çözülmüş,hala ana menüde müzik açılmıyor.Menüler arası geçişlerde takılma bi nebze var yine.
    Yeni güncellemeler gerekiyor gibi halen.Umarım çok uzuatmadan çözerler.
  • euroleague sadece hazırlık maçlarında oynanıyor değil mi
  • nba 2k15 bilgisayarımda kasıyor amd ekran kartım var 2gb nvidia olan laptopumda nvidiada oyuna göre ayar yapılıyor onu yaptım kasma kalktı fakat amdde nasıl ayarlayacağız onu bilen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaptelyn

Bende orijinal oyun aldım oyunu indirdim. 40.8 gb indi oyuna girmeye çalısıncada oyun başlatılamıyor bilinmeyen hata hatası aldım bilgisi olan arkadaşlar acilen bana ulaşabilir mi ? çok acil

BU SORUN BENDEDE VAR.ÇÖZÜMÜ NEDİR ARKADAŞLAR..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.