Şimdi Ara

Casper Via V8C

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
2
Favori
13.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün teknosaya gittim düşüncem zenfone 5 almaktı fakat stokta yokmuş. Şuan için gelmeyecek dedi. Başka önerilerde bulundu. LG G Pro gösterdi 890 a düşmüş fiyatı orda ve tek kalmış. via v8c den bahsetti zenfone 5 ten daha iyidir dedi. Fiyatı da 899 tl. Sizce via v8c ile 2 yıl idare edebilir miyim? Cevaplarınıza göre yarın sabah gidip alıcam.

• casper masper almayın kardesım adam gıbı cıhaz alın,ordakı adamın aldıgı prıme gore telefon kakalamasına,pardon tavsıye etmesıne aldanma,fason cın uretımı gmd gıbı casperde çöp,cekırdek sayısına megapıksel gazına gelmeyın derım,
  • Buyur söyle kardeşim o zaman ne alıcaz? moto g xperia sp gibi tarihi cihazlar öneriyorsun onlara vereceğime casper a veririm daha iyi.
  • tarıhe gore bakıorsan en ıyısı sen al kardesım,casper ver daha ıyı,en guzel cevap ben ne yazarsam yazaım 3-5 ay sonra kendı cebınden cıkan paraya karsılık elındekı cıhazın sorunları olacak,ben fıkrımı soledım he kendı bıldıgını okumak senın tercıhın parada zevkte senın dogal olark kararda senın.Inanmasamda senın ıcın en ıyısı hayırlı olsun derım sımdıden bırde ornek vereıym..

Casper Via V8C

• Her konuya bir telefon hakkında olumsuz eleştiri resimleri koyuyorsun. Buraya lg g2 hakkında resim paylaşmaya kalksak sayfalar dolusu resim çıkar. Telefon öner diyorum sana ama 2-3 yıllık telefon söylüyorsun. O telefona artık güncelleme mi gelir? Sadece güncelleme değil yeni oyunları vb. çalıştırmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sentinel5454

Her konuya bir telefon hakkında olumsuz eleştiri resimleri koyuyorsun. Buraya lg g2 hakkında resim paylaşmaya kalksak sayfalar dolusu resim çıkar. Telefon öner diyorum sana ama 2-3 yıllık telefon söylüyorsun. O telefona artık güncelleme mi gelir? Sadece güncelleme değil yeni oyunları vb. çalıştırmaz.

G2 yi 3yillik sanmam ve 11 aydir tum.yeni oyunlri cakistirsigimdan dolayi,bilgini gordum casper istemen dogal,kizmiyorum yani.hayirli olsun al boyle boyle tecrube kazanacaksin zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • g2yı alacak param olsa alırım 900 lıra altı arıyorum
  • Gecen yil discovery bu yil casper,bu memlekette deniz bitmez.

• Adama laf da anlatılmıyor bizim halk işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sentinel5454

Arkadaşlar bugün teknosaya gittim düşüncem zenfone 5 almaktı fakat stokta yokmuş. Şuan için gelmeyecek dedi. Başka önerilerde bulundu. LG G Pro gösterdi 890 a düşmüş fiyatı orda ve tek kalmış. via v8c den bahsetti zenfone 5 ten daha iyidir dedi. Fiyatı da 899 tl. Sizce via v8c ile 2 yıl idare edebilir miyim? Cevaplarınıza göre yarın sabah gidip alıcam.

Selam.
    19.10.2014 Tarihi akşam Teknosa'dan aldım 50 TL Access Kart indirimi ile 850 TL'ye. Casperturk internet sitesinde de sanırım Havale ile uygun fiyata var.
    Öncelikle Discovery'den geçiş yaptım onu belirteyim.
    Çöp Çöp yazıp duran insanlara bakma ben 2 GB RAM istedim bu özelliklerde bu kalitede Güncel başka telefon yok.
    Rakibi olan Discovery-2 (2 ghz işlemci ve Full HD ekran ile üstün) ama 16 GB sabit ROM olmasın sonra sıkışmayım diye 32 GB SD kart desteği olduğu için Via V8c aldım.
    Radyo yokmuş diye sinirlendim ama Discovery-2 radyo APK'sı çalışıyor, FM var yani.
    Cihazın kasası çok iyi Kenardaki malzeme Polikarbon, Metal mi değil mi anlamak için Mıknatısla denedim Teknosa satıcıları dahil herkes metal sanıyor; Samsung S3-S4 gibi görünmüyor malzemesi öyle yüzülme falan da olacağını sanmıyorum.
    Kasa cidden çok sağlam hissi veriyor gerisini düşünce göreceğiz bakalım.

Başka konudaki değerlendirmemden alıntı yapıyorum buraya:
    ""Casper Via V8c
    Kasa köşeli olduğu için ekran 4.7" olsa da ele Discovery kadar rahat oturmuyor. Zenfone 5'e göre ise çok iyi. Alışılır yani.
    Kasa olarak Casper yazısı olmasa telefon 1400-1500 TL gibi bir tasarımı var çok kaliteli gerçekten. Sony Experia serisine çok benziyor.
    Tabiki sağlamlık düşünce belli olur ama görünüm harika.
    Çerçeve Metal değil Polikarbon ama ayırt etmek zor.
    Hoparlör altta, kasada yarım milimetrelik bir çentik var masada sesi duyulsun diye. Ekolayzır ayarlarını yaptım ama Discovery'nin Ayarlı halinden biraz daha az ses veriyor hem kulaklık hem zil sesi olarak. Kulaklık kalitesi Discovery ile aynı yani vasat.
    Discovery'deki tüm programları sonlandırma seçeneği gibi veya Optimize seçeneği gibi iyi değil tek tek kapatıyorsun bir yolu varsa da ben bulamadım, Güncelleme lazım.
    Ekran Süper IPS, cidden Discovery'den daha parlak daha keskin daha net ikisi de 720p olmasına rağmen.
    16GB dahili + 32GB SD kart şeklinde ROM var bu yüzden Discovery 2 almadım.
    2GB RAM, 9-10 tane uygulama açık sadece %19-22 çalışıyor bu yüzden değiştirdim zaten, Discovery %65-70 civarı idi aynı şartlarda.
    Pil ilk günü zor çıkartacak (7 saat yoğun kullanım %50'de şuan) ama çok kurcaladım tabi, iyi yani daha artacaktır 2000 mAh kapasite, CPU sınırlama tikli oldumu süper dayanıyor.
    27-28K civarı antutu ölçülmüş henüz ben denemedim.
    Oyun da henüz oynamadım bunları da yazının devamında yazarım.
    İlk izlenim olarak memnunum""

""Çift tıklama ile ekran açma var düğme rahat bir nefes aldı sonunda
    Ayrıca 3G çekim daha stabil, aynı hatla aynı yerde oturduğum için karşılaştırabiliyorum.""

• stevejones kullanıcısına yanıt
    Sizde hangi telefon var peki?
    Biz de biliyoruz Xperia Z vs almayı sorun 900 TL geçmeyen bir tel bulmak olduğu için VIA V8c bakılabilir.
    100 TL daha ver şunu al 100 TL daha ver bunu al Sonu yok bunun.
    Yani 900TL maksimum bütçe için varsa öneriniz değerlendirelim?
    Yoksa her yere çöp yazıp duran çok.
    Discovery ile de 8 ay her işimi gördüm sonra eşime verdim düşse kırılsa içim yanmaz parasını çıkartıyor çok şükür ama kimisine göre o da çöp.
    Bence tele çok para verenler seviyor diğerlerinin çöp olduğunu düşünmeyi...

• Moto g al cop degil asus cop degil ama dandik markadan fazla ozelligi almak istemen yanlis sonra cop yazilinca aliniyorsunuz sizmi dusunmuyirsunuz casperin bu iste bu alanda bilgisi ne tecrubesi ne,sizin paraniz biz dusunuyoruz yoksa alirsan al dostum kendi dusen aglamaz.

• General Mobile de Discovery'i yaptığında önyargı vardı ama kim ne derse desin herkes telefon alırken hala onu Benchmark yapıyor.
    700 TL'lik telefonun fiyatı düşmedi 2.elde 500 TL'ye satılıyor hala.
    Çöp nedir yaa herkes 1400TL+ mi versin yani "çöp" olmayan bir tel almak için.
    Kasko çıkmış 170 TL mi ne verirsen düşürsen bile garantisi varmış sözde. En güzel garanti hesaplı telefon almak düşer bozulursa git yenisini al için yanmaz...

• Casper almayın akrdeşim benden size önerim ben bilgisayar aldım hiç memnun degilim servisinden filan dolayı almayın diyorum sıfır ilgi.
  • Zf den daha iyi felan değil.
    Elde kalan malları kakalamak için bişeyler uydurmuş inanmayın.
  • Uc gundur cihazi kullaniyorum, via v5 almak icin gitmistim teknosaya. Aralarinda 100 Tl fark oldugunu ogrendim buna karsin hem islemci hem de ram miktari goz onune alindiginda bu fiyata degecegine kanaat getirerek alim yaptim.

Casper marka bir cihaz kullanmanin heleki 900 lira odemisken riskli olabilecegini dusunmustum ancak cihazi kullanmaya baslayinca bunun yersiz ve gereksiz olduguna kanaat getirdim.

Oncelikle pil boyutunu biraz kafaya taktim cunku 2000mah. Ancak bir gunu cok cok rahat cikartiyor benim kullanimimda. Yani bana yetti.

Menulerde hicbir takilmaya rastlamadim. Cok akici bir sekilde kayiyor. Kamera perfirmansi gayet yeterli hem on hem arka kamera icin.

Oyun performansi cok iyi, en son asphalt 8i kurdum dun ve iki gundur oynuyorum cok akici bir sekilde ayrica oyun oynarken home tusuna bastigimda kafaya takilacak derecede bir gecikme yasanmadan cihaz kendini toplayip ana ekrana donebiliyor.

Hoparlorun ses duzeyi gayet yeterli, ev ortaminda acmis oldugunuz muzigi bangir bangir duyabiliyorsunuz, herkesi tatmin edebilecek seviyede hoparlor cikisi oldugunu dusunuyorum.

Wifi ve avea 3g ile baglandigimdaki tarayici performansi da harika. Sahibinden.comu masaustu sayfasinda herhsngi bir ilana tikladigimda bilgisayardaki gibi aninda aciyor ve ilanin fotolarini yukluyor. Ayrica iki parmak hareketi ile zoom yapildiginda ise yakinlastirilan metin flu degil net olarak yakinlasiyor. Bunu yasayan arkadaslar bilirler ne demek istedigimi.

Ben diger hicbir yorumu okumadan bu izlenimimi paylastim tarafsizim...

Kullanici olsrak ise her tutlu isletim sistemini incigiyle boncuguyla kullanan, tekefonu cokertmekten korkmayan ve etinden sutunden yararlanarak sonuna kadar kullanan ust seviye bir kullaniciyim. Akilli telefonlari 3310 gibi kullanan birisi degilim.

Ancak gordugum tek eksi noktasi cihaza net ortaminda hic kilif bulamadim. Bu konuda bilgisi olan arkadas varsa ve bizi bilgilendirirse memnun olurum.

• nexus 4
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhant2005

Uc gundur cihazi kullaniyorum, via v5 almak icin gitmistim teknosaya. Aralarinda 100 Tl fark oldugunu ogrendim buna karsin hem islemci hem de ram miktari goz onune alindiginda bu fiyata degecegine kanaat getirerek alim yaptim.

Casper marka bir cihaz kullanmanin heleki 900 lira odemisken riskli olabilecegini dusunmustum ancak cihazi kullanmaya baslayinca bunun yersiz ve gereksiz olduguna kanaat getirdim.

Oncelikle pil boyutunu biraz kafaya taktim cunku 2000mah. Ancak bir gunu cok cok rahat cikartiyor benim kullanimimda. Yani bana yetti.

Menulerde hicbir takilmaya rastlamadim. Cok akici bir sekilde kayiyor. Kamera perfirmansi gayet yeterli hem on hem arka kamera icin.

Oyun performansi cok iyi, en son asphalt 8i kurdum dun ve iki gundur oynuyorum cok akici bir sekilde ayrica oyun oynarken home tusuna bastigimda kafaya takilacak derecede bir gecikme yasanmadan cihaz kendini toplayip ana ekrana donebiliyor.

Hoparlorun ses duzeyi gayet yeterli, ev ortaminda acmis oldugunuz muzigi bangir bangir duyabiliyorsunuz, herkesi tatmin edebilecek seviyede hoparlor cikisi oldugunu dusunuyorum.

Wifi ve avea 3g ile baglandigimdaki tarayici performansi da harika. Sahibinden.comu masaustu sayfasinda herhsngi bir ilana tikladigimda bilgisayardaki gibi aninda aciyor ve ilanin fotolarini yukluyor. Ayrica iki parmak hareketi ile zoom yapildiginda ise yakinlastirilan metin flu degil net olarak yakinlasiyor. Bunu yasayan arkadaslar bilirler ne demek istedigimi.

Ben diger hicbir yorumu okumadan bu izlenimimi paylastim tarafsizim...

Kullanici olsrak ise her tutlu isletim sistemini incigiyle boncuguyla kullanan, tekefonu cokertmekten korkmayan ve etinden sutunden yararlanarak sonuna kadar kullanan ust seviye bir kullaniciyim. Akilli telefonlari 3310 gibi kullanan birisi degilim.

Ancak gordugum tek eksi noktasi cihaza net ortaminda hic kilif bulamadim. Bu konuda bilgisi olan arkadas varsa ve bizi bilgilendirirse memnun olurum.

Merhaba Erhan,
    Öncelikle telefonu kullanmadan belki de görmeden ezbere konuşanlar yerine kullanan birini gördüğüme çok sevindim

Ben de 19 Ekim'de aldım telefonu.
    Bazı ince ayarları yaptıkça gerekli uygulama ve widget'leri kurdukça daha çok hoşuma gitmeye başladı telefon.

Dediğin gibi aksesuar eksik, kılıf bulursak haberleşelim.
    Arka planda çalışan uygulamalar için "Tümünü Sonlandır" seçeneği koymamışlar.
    Tüm sayfaların üstünde yer alan Google Arama satırı kaldirilamiyor.

Pil benim de ilk günlerini günde 1 sarjla çıkartabildi.
    Radyo FM istersen GM Discovery 2 APK'sını yükleyebilirsin.
    3 günlük tecrübelerime göre Cihaz çok güzel.
    Ben RAM ve Kasa için GM Discovery 1'den geçiş yaptım tam isabet olmuş.
    Kasa hem şık hem sağlam.
    RAM doluluğunu da %20 civarinda görmek müthiş keyif.
    Ekran, Süper IPS olduğu için belki de oldukça parlak ve net.

Antutu Puanı 27.000 çıktı bu arada. "İyi iş" diyor.
    HTC One (m7) ile aralarında 600 puan fark var sadece. HTC'nin fiyatı ortada.

Henüz oyun kurmadım kurunca performansını yazarım.

Paylaşımlara devam edelim...

• quote:

Orijinalden alıntı: uçan tekme

nexus 4

Nexus 4 bakmıştım Via V8c almadan önce.
    Birincisi, kasası çok eski model, görünümü hiç modern değil.
    İkincisi, sözde 4.7" ekran var ama Kapasitif tuşları ekrana koydukları için geriye 4.3-4.5 civarı kullanılan ekran kalmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: alperd82

quote:

Orijinalden alıntı: uçan tekme

nexus 4

Nexus 4 bakmıştım Via V8c almadan önce.
    Birincisi, kasası çok eski model, görünümü hiç modern değil.
    İkincisi, sözde 4.7" ekran var ama Kapasitif tuşları ekrana koydukları için geriye 4.3-4.5 civarı kullanılan ekran kalmış.

kasa ve görüntü konusunda haklısın .ama performans olarak iyi bir telefon.

nexus 4 ü motorolaya yaptıracaklardı asıl.

casper a mtk işlemcisine 900 lira verilmez aga.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.