Şimdi Ara

Casper Via V8C (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
154
Cevap
2
Favori
13.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daha oncesinde kendimin akilli telefonu olmadi fakat cogu akilli telefonla hasir nesirdim. Butceme en uygun olanini ariyordum.Butun telefonlari en ince ayrintisina kadar arastirdim. Kafamda GMD2+ almak vardi fakat hem kullanici sikayetleri,hemde bu kadar gecikmesinden dolayi sogudum ve dun gece bir anda V8C'yi siparis ettim. Pazartesi veya Sali gunu elimde olur diye dusunuyorum.Telefonu elime alica iyi kotu fikirlerimi paylasirim. Insallah beni utandirmaz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TunCR7

Daha oncesinde kendimin akilli telefonu olmadi fakat cogu akilli telefonla hasir nesirdim. Butceme en uygun olanini ariyordum.Butun telefonlari en ince ayrintisina kadar arastirdim. Kafamda GMD2+ almak vardi fakat hem kullanici sikayetleri,hemde bu kadar gecikmesinden dolayi sogudum ve dun gece bir anda V8C'yi siparis ettim. Pazartesi veya Sali gunu elimde olur diye dusunuyorum.Telefonu elime alica iyi kotu fikirlerimi paylasirim. Insallah beni utandirmaz :)

Aynen ben de GM-D2'de SD kart olmadığı için ve Tasarımı daha iyi olduğu için VIA V8c almıştım.
    Elektronik biraz şans işi ama bence memnun kalırsın.

Senden duyar duymaz Şeffaf Silikon Kılıf siparişimi verdim 17,49 TL İzmir kargo ücretsiz 2 adet ekran koruyucu film ve Stlyus Kalem dahil (ne kalemiyse artık?)

• alperd82 A kullanıcısına yanıt
    2 adet ekran koruyucu film ve kalem mi ? Cok ucuza getirmissin,gule gule kullan Stylus kalemi,parmak yerine kullanabilirsin ,isini gorur :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

2 adet ekran koruyucu film ve kalem mi ? Cok ucuza getirmissin,gule gule kullan Stylus kalemi,parmak yerine kullanabilirsin ,isini gorur :)

Evet araştırdım tabletlerde falan da kullanılıyormuş bu kalem.
    Link vereyim bakalım gelince kalitesi hakkında yorum yaparım:

http://m.n11.com/casper-via-v8c-kilif-silikon-super-tpu-kilif-P34921504

• quote:

Orijinalden alıntı: alperd82

quote:

Evet araştırdım tabletlerde falan da kullanılıyormuş bu kalem.
    Link vereyim bakalım gelince kalitesi hakkında yorum yaparım:

http://m.n11.com/casper-via-v8c-kilif-silikon-super-tpu-kilif-P34921504

Telefonum gelsin bunun siparisini veririm bende :) Bi de hangi renk verdiniz gelince nasil durdugunu da gosterirseniz sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• TunCR7 kullanıcısına yanıt
    Henüz kargodan haber yok kılıf gelmedi gelince resim koyarım Şeffaf sipariş vermiştim.

Senin cihaz geldi mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: castraelectro

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yasaremreyunus

Telefonu dün tam Gold'un sitesinden alacakken bir de baktım ne göreyim. Taksit olayı sadece ticari kartlara imiş. Hediye puanla falan 850'ye alacaktım. Lakin peşin olunca sıkıntı olur. Acaba bildiğiniz var mı taksit yapan yerler. Bazı mağazalar da kredi çekiliyormuş onları biliyorum. Direk taksit yapan yer var mıdır?

Bazı yerler de kredi gibi bir şey kullandırıyormuş.
    900 TL'ye benim iş telefonum olan S4 Mini var onunla karşılaştırılamayacak kadar iyi bir telefon, bekliyoruz senin de alınca iyi kötü paylaşımlarını

Kullanıyorsunuz galiba benim de merak ettiğim telefonladan biriydi performansı nasıl sizce takılmalar, kasılmalar oluyor mu şarjı çabuk mu bitiyor v8 in

Evet kullanıyorum 10 gün oldu alalı.
    V8 değil de V8c cihaz.
    Aldığımdan beri RAM kullanımı %22 civarında geziniyor hiç kasılma takılma donma resetleme vb. problem olmadı, oyun ve diğer uygulamalar performansı da gayet güzel bu yönden ezbere yorum yapanları üzer. Cihaz gerçekten hızlı.

Pil tabiki 2500 mAh olsun isterdim ama 2000 mAh o yüzden Android genel geçer kullanım özelliklerine dikkat ettiğiniz sürece 1 günü gayet rahat çıkartıyor. Ne günde en az 2 defa şarj olan bir iPhone ne de 2550 mAh'li Stamina özellikli 2 günü zorlayan bir Sony yani

Aslında Pil konusunda da milletçe biraz önyargılıyız, bundan önceki telefonum Discovery 1800 mAh'di beni öyle bir korkuttular ki telefonu aldıktan 1 gün sonra harici şarj aleti ve yedek batarya aldım ne yazık ki ondan sonra gördüm ki aslında Deli gibi oyun oynamadığım her günü çıkartıyor cihaz

1 saat oyun, 1-2 saat internet, 30 dk konuşma, 30 dk ıvır zıvır kurcalama 1 günü benim kullanımımda rahat çıkartıyor ama Asphalt 8'i denedim 1 saatte %22 pil yedi demek ki 4-5 saatte biter bu oyunla iyi mi kötü mü bilmiyorum başka cihazla benzer şartlarda karşılaştırmak lazım.
    İlk %10 ve son %10 pil nispeten biraz hızlı düşüyor.
    Aldığım ilk gün sürekli kurcaladığım halde bir şarjla çıkarttı ama oyun oynamamıştım.

Pil gayet iyi 1 gün gidiyor desem belki sen 2 gün gitsin isticen o yüzden iyi kötü demeden elimden geldiğince fazla ipucu vermeye çalıştım...

PİL konusuna ilave güzel bir şey buldum daha önceki telefonum Discovery-1'de hiç etkisi olmuyordu ama VIA V8C'de çok farketti:

DU BATTERY SAVER uygulamasının "Tampon Şarj" olayı işe yarıyor %100 dolu görünse de 10 dk kadar ilave şarj oluyor cihaz önceden Pilin ilk %10'u hızlıca düşüyordu şimdi düşmedi

• Batarya coştu coştu süper oldu DU Battery Saver tampon şarjina ilave olarak Mobil Veri 2G/3G Otomatikteymiş sürekli arama yapıyormuş tabiki onu "Sadece 3G" yaptım pil çakılı kaldı sabah 07:30 akşam 16:00 sadece %25 düştü normal kullanım

Benim cihaz geldi. Genel olarak sevdim keratayi :D Sadece hafiza karti taktim ve google playdan bir oyun indirmeye calistigim zaman harici hafizaya yani hafiza kartina indirmeye calisiyo onu duzeltemedim. Bi de belki biliyosunuzdur ama ben soyliyim üstteki bildirim çubuğunu çift parmakla çektiğiniz zaman ayarlar geliyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: stevejones

casper masper almayın kardesım adam gıbı cıhaz alın,ordakı adamın aldıgı prıme gore telefon kakalamasına,pardon tavsıye etmesıne aldanma,fason cın uretımı gmd gıbı casperde çöp,cekırdek sayısına megapıksel gazına gelmeyın derım,

+1
  • quote:

Benim cihaz geldi. Genel olarak sevdim keratayi :D Sadece hafiza karti taktim ve google playdan bir oyun indirmeye calistigim zaman harici hafizaya yani hafiza kartina indirmeye calisiyo onu duzeltemedim. Bi de belki biliyosunuzdur ama ben soyliyim üstteki bildirim çubuğunu çift parmakla çektiğiniz zaman ayarlar geliyor :)

Hayırlı uğurlu olsun.
    Evet çift parmak Discovery'den biliyorum
    Senin de keşiflerini tavsiyelerini iyi kötü yorumlarini bekliyorum.

Benim tavsiyelerim:
    DU Battery Saver yükle şarjı tam yapıyor tampon şarj özelliği.
    Mobil Verilere girip sadece 3G seç ki batarya sömürmesin özellikle AVEA.
    CPU tasarruf modu açık kalsın zaten hiç kasmıyor.
    Ekran çok parlak oldugundan en kısık mod %10 parlaklik kapalı alanda yetiyor.
    Ayarlar/Uygulamalara girip istediğin uygulamayi SD karta/telefona taşı özelliği ile taşıyabilirsin bir de Depolama'ya girip kayıt yeri dahili depolama seçebilirsin.

Kullandıkça daha çok seveceksin bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperd82 -- 4 Kasım 2014; 19:04:25 >

Batarya telefonu kullandikca acilir diye düşünüyorum. Tam performans göstermez ilk bi iki hafta. Su gibi gidiyor zaten.

• Ayarlardan Yazdirma'yi kapatin. Şarj yiyodur büyük ihtimalle.
     Casper Via V8C Casper Via V8C

Evet etkisi olabilir sağol "Cloud Print" kapattım ben de.
    Benim yazdığım şeyleri de yap cidden büyük fark yaptı tavsiye ederim...

7-7buçuk saattir cihaz açık şuan %82 pil. 40 dk ekran kullanilmis, 36 dk internet tarayicida gezinmisim, birkaç dakika konuşma, birkaç dakika da whatsapp (bugün toplamda fazla kullanmadım henüz) gayet güzel yani artık cihaz askıdayken çok az pil yiyor. Bir gün çok rahat dayaniyor.

• Senin dediğin her şeyi yaptim ama ben biraz hor kullanıyorum galiba hocam dayanmiyo baksana. Bi de eksik yönü olarak müzik calarin pause tuşu yok bildirim çubuğunda.
     Casper Via V8C

Ooo sen baya bir canını çıkartmışsın cihazın
    Oyuna tiklayinca kaç saat oynadigin, Ekrana tiklayinca kaç saat açık kaldığı gibi bilgiler geliyor. Ekran kaç saatte şuan???
    Pek elinden düşmemiş bence.

Hepsini yaptin mi
    Du battery saver tampon şarj (ilave 10-11 dk şarj oluyor %100 dolu görünse de).
    Du Battery optimize ile arkada gizli çalışan uygulamalar kapalı.
    CPU güç tasarruf modu açık (tikli).
    Ekran kapalı alanda %10.
    Mobil Veriler "Sadece 3G" seçili.
    Tabi bir de gereksiz GPS, Bluetooth kapalı, Mobil veri açıksa Wifi, Wifi açıksa Mobil veri kapalı...

• Telefonu otobüste gelirken biraz şarj ettim yanlis anlasilmasin.
     Casper Via V8C

• Ben senin kadar kullanmadım bugün ama 4 saatten fazla ekran açık, oyun, resim vb sonucu seninki de normal gibi görünüyor.
    Ben bugün Whatsapp baya kullandım ama listede nedense görünmüyor, Android içinde midir nedir:

Casper Via V8C

Casper Via V8C

• Müzik Programı bildirimlerde Pause yok Stop var cidden ama oradaki plak resmine tıklayınca program hemen geliyor bir de Kulaklıktaki düğmenin Play/Pause fonksiyonu var.

Su an telefona hardcore oyunlar indirdim. Bakalim ne cevap verecek yazarim buraya.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.