Şimdi Ara

Güncellendi: Steam'e Türk Lirası 21 Ekim'de Geliyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  

Uzun zamandır konuşulan konulardan biri olan Steam'in Türk lirasına geçiş dönemi nihayet kesinlik kazandı. Valve, geçtiğimiz günlerde Steam'in Türkiye Cumhuriyeti dahilinde birçok ülkenin para biriminin, Ekim ayı güncellemesi ile geleceğini belirtmişti.

Bugün Steam kullanıcılarının mail adresine düşen bir mail ile Steam'in 21 Ekim'den itibaren Türk lirasına geçeceği kesinlik kazandı. Mail içeriğinde; ABD Doları olan bakiyemizin, bu tarihten itibaren piyasa değeri tarafından dikte edilen bir dönüşüm oranıyla Türk lirasına dönüştürüleceği belirtildi. 

Büyük ihtimalle bakiyemizdeki dolar hesabı, döviz kuru olarak 2.18 ya da 2.19'dan Türk lirasına çevirilecek ancak daha önceden Dota 2'de 1 doların 2 TL'ye çevirildiğini görmüştük. Şimdiden Türk lirası Steam için hayırlı olsun diyerek, bana gelen mailin ekran görüntüsünü örnek olarak paylaşıyorum.

Güncelleme: Steam'deki TL konusunu araştırdığımızda; Valve'ın yerelleştirmesinde çalışan Mark Richardson, mevcut hesabınızdaki dolarlar Türk lirasına dönüştürürken, TL ile %50'ye varan düşük fiyatlarla oyunları daha ucuza alabileceğimizi belirtti.

• 1$ = 2 TL olursa, taparım sana Steam.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel

1$ = 2 TL olursa, taparım sana Steam.

Aynen ya öyle olursa harika olur.

• sabit mi :D 1,99 tL gibi piskolojik fiyatlandirmalarda olur belki :P

• Bide oyunların TL'ye göre fiyatlandırıldığını düşünsenize . Bi Arma III 60 $ yerine 60 TL olsa .

Güncellendi: Steam'e Türk Lirası 21 Ekim'de Geliyor
  • Güncellendi: Steam'e Türk Lirası 21 Ekim'de Geliyor

Nur yüzlü abimiz doları 2 tl'ye sabitlerse yaşadık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi # Ace # -- 14 Ekim 2014; 22:17:10 >
  • Umarım cidden özel bir fiyatlandırma uygularlar.

• @bay97

Basligi gorunxe aynen oyunlar steamde 60 tl oldu sandim ama okuyunca bana biraz sacma geldi niyeki şöyle:
    60 dolarlik oyun zaten 120 tl ye falan geliyordu bize ha kartimizdan 60 dolar cekmis ha 120 tl cekmis ne farkettiki?

• baylar valve önceden demişti

1$=2 TL

hadi hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatal05

@bay97

Basligi gorunxe aynen oyunlar steamde 60 tl oldu sandim ama okuyunca bana biraz sacma geldi niyeki şöyle:
    60 dolarlik oyun zaten 120 tl ye falan geliyordu bize ha kartimizdan 60 dolar cekmis ha 120 tl cekmis ne farkettiki?

Fark şu

60 ABD Doları = 136,32 Türk Lirası
  • harika haber umarım başarılı olur steam de umarım haksızlık yapmazlar 1 dolar 2 tl iken, 3 tl gibi olmasın :))

• Herkesin beklentisi aynı 1$=2TL inşallah olur. Dolar aldı başını gitti bize yarar.

• Helal olsun Gabe.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hesaba para yükledim bekliyorum.TL'nin gelmesi şerefine birde indirim çakarsa Gabe abimiz süper olur.Zaten half-life yüzünden kızgınız,ses seda yok yıllardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Un4Given-

Herkesin beklentisi aynı 1$=2TL inşallah olur. Dolar aldı başını gitti bize yarar.

inşallah 1$=2 tl olur ama içimden bi ses olmaz diyor yinede 1 hafta sonra görcez bakalım steam neler yapacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Un4Given-

Herkesin beklentisi aynı 1$=2TL inşallah olur. Dolar aldı başını gitti bize yarar.

Aslında bu kurdan daha da iyi kur söylemleri çıtlatılıyor. Gerçekleşirse harika olur.
  • Fiyatlar birebir olacaksa boş bir uygulama

• 1/2 olacağını sanmıyorum dolar 2.25e gelmişken bunu kaçırmazlar heralde. Tabi gaben reyiz bi' şeyler yaparsa iyi :)

• yalnız şöyle bir şeyde var şuan hesabında 50 dolar olan biri 2/1 oran olursa 100 lirası olur.2.25/1 yaparsak 110 lira civarı parası olur.Olan parayı şuan ki kurla çevirip yeni para ekleyeceklere 2/1 yaparsa iyi olur

• 29 Ekim olsaymış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.