Şimdi Ara

Kulakiçi kulaklık tavsiyesi bütçe 70-80

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sony mdr-ex50lp kulaklığım kaybolduğundan kulaklık almak durumundayım.Günlük kullanımda bu kulaklığın kalitesi bana yetiyordu buna benzer 3-5 ürün araştırdım ama karar veremedim fikrinizi almak isterim herkese iyi forumlar

Creative EP-660 , Creative Hitz MA-350 , SONY MDR-EX110AP(önceliğim şu anlık)

Bütçem 70-80 lira farklı tavsiyelerinizi de alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardarda45 -- 14 Ekim 2014; 4:47:47 >

• Ben de sizin gibi kararsizim.

40 liraya sony mdr ex 15ap var. 110ap ise 80 lira. Sizce aradaki farka deger mi? Creative ve digerini magazalarda bulamiyorum bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100TL 'ye cks55x alabilirsiniz. Hem f/p ürünü hemde dayanıklı.

Cdjapan.co.jp veya ikinci el bölümünde bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drakoid

Ben de sizin gibi kararsizim.

40 liraya sony mdr ex 15ap var. 110ap ise 80 lira. Sizce aradaki farka deger mi? Creative ve digerini magazalarda bulamiyorum bile.

Hocam merhaba öncelikle değer mi vs tarzı hiçbir bilgim yok maalesef ama 5-10 liralık kulaklıklardan mdr-ex50lp'ye geçince bildiğin çağ atlamıştım ondan dolayı imkanın varsa en üstü kovala derim.(tabi araştırarak soruşturarak)

Öncelikle verdiğim ürünlerin en ucuzunun linklerini yazayım

SONY MDR-EX110APR :http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/SONY-MDR-EX110APR-Kulaki%C3%A7i-Kulakl%C4%B1k-K%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1,103452,503474,1242368.html?langId=-14 60 tl + 3tl kargo Edit: kargo ücretsiz olmuş

Creative Hitz MA-350 :http://www.sanalmarketim.com/creative-hitz-ma350-mikrofonlu-kulaklik-yesil/p_51922/ 50 tl + kargo

Creative EP-660 :http://www.sanalmarketim.com/creative-ep660-kulakici-kulaklik-beyaz/p_51154/ 50tl + kargo

Örnek olarak ben telefonda kullanacağım ve jack kısmı yanda olduğundan kulaklık girişinin L şeklinde olması lazımdı o yüzden EP-660'ı eledim.

Kendim ne yaptım ondan da bahsedeyim dediğim gibi 5-10 liralık kulaklıklardan mdr-ex50'ye geçince çağ atladım demiştim ama şu yukarıdaki kulaklıkları araştırınca mdr-ex50'den öyle ahım şahım bi farkları yok gibi geldi en azından ben öyle hissettim. Sonra forumda zaten audio technica ürünlerini satan bir satıcı var onu da biraz araştırmıştım ama fiyat min 100 liradan başlıyordu o kadar para vermek istemiyordum seçeneklerimin arasına almamıştım. Bu konuyu açtıktan sonra arkadaş(altta dükkanının linkini de vericem) istersen ürünlerimi inceleyebilirsin cks-55x size uygun olabilir diye pm attı. Fazla uzatmayayım araştırdım vs almaya karar verdim satıcı her konuda yardımcı oluyor eğer niyetlendiysen pm atmanı öneririm.

Satıcı dükkanı :http://forum.donanimhaber.com/m_64154319/tm.htm

Bir arkadaş da pm'den cevap attı biraz teknik açıklama yaptı ben pek anlamadım EP-660 aralarında iyisi dedi ama Koss KDX100 Koss KDX200 önerdi

Dükkanı :http://www.sanalpazar.com/dukkan/Dukkatu__u990601

Bu arada son olarak biraz baktım şahsi düşüncem pek bir bilgi birikimim yok ama mdr-ex15lp'den hangisi olursa olsun geçtiğinde bence farkı hissedersin. Bütçene veya zevkine göre birini seç derim(rengi, giriş şekli, mikrofon, ses aç kıs özelliği vsvs ama bence kalite birinci öncelik olsun :)) linklerim en ucuzudur 3 gündür araştırıyorum Uzun oldu biraz iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardarda45 -- 16 Ekim 2014; 11:58:59 >

• ardarda45 A kullanıcısına yanıt
    Eklemek isterim ki en üstünü kovala. Ama 5-10tl'lik kulaklıklardan 900-1000tl'liklere geçme. Zira evet dünya değişir. Ama hem besleme zorluğu, hem de 1000 liralık kulaklıktaki sonucu tecrüben olmadığı için değerlendirememe-algılayamama da oluşabilir.
    O yüzden önerdiğimiz adım adım yükseltip almaktır.

mdr-ex110ap iyi bir tercihtir.
  • Mair kullanıcısına yanıt
    Hocam en üst derken 1000 lira değil aman . Aralarında en üstü demek istedim benim bütçe max 70-80 lira idi mesela mdr-ex110ap alacaktım üstü de bana kalsın dedim sonra farklılık olsun dedim biraz daha ekledim cks55x aldım. Ama dediğiniz gibi 60 liraya Sony mdr-ex110 iyi bir tercihtir bence de .Benim gibi renkten hoşlanmayan var ise ekstra yazıyım D&R'da 67 lira kargo bedava hatta gidip ürünü deneyip alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardarda45 -- 16 Ekim 2014; 12:22:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ardarda45

quote:

Orijinalden alıntı: Drakoid

Ben de sizin gibi kararsizim.

Hocam merhaba öncelikle değer mi vs tarzı hiçbir bilgim yok maalesef ama 5-10 liralık kulaklıklardan mdr-ex50lp'ye geçince bildiğin çağ atlamıştım ondan dolayı imkanın varsa en üstü kovala derim.(tabi araştırarak soruşturarak)

Öncelikle verdiğim ürünlerin en ucuzunun linklerini yazayım

SONY MDR-EX110APR :http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/SONY-MDR-EX110APR-Kulaki%C3%A7i-Kulakl%C4%B1k-K%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1,103452,503474,1242368.html?langId=-14 60 tl + 3tl kargo Edit: kargo ücretsiz olmuş

Creative Hitz MA-350 :http://www.sanalmarketim.com/creative-hitz-ma350-mikrofonlu-kulaklik-yesil/p_51922/ 50 tl + kargo

Creative EP-660 :http://www.sanalmarketim.com/creative-ep660-kulakici-kulaklik-beyaz/p_51154/ 50tl + kargo

Örnek olarak ben telefonda kullanacağım ve jack kısmı yanda olduğundan kulaklık girişinin L şeklinde olması lazımdı o yüzden EP-660'ı eledim.

Kendim ne yaptım ondan da bahsedeyim dediğim gibi 5-10 liralık kulaklıklardan mdr-ex50'ye geçince çağ atladım demiştim ama şu yukarıdaki kulaklıkları araştırınca mdr-ex50'den öyle ahım şahım bi farkları yok gibi geldi en azından ben öyle hissettim. Sonra forumda zaten audio technica ürünlerini satan bir satıcı var onu da biraz araştırmıştım ama fiyat min 100 liradan başlıyordu o kadar para vermek istemiyordum seçeneklerimin arasına almamıştım. Bu konuyu açtıktan sonra arkadaş(altta dükkanının linkini de vericem) istersen ürünlerimi inceleyebilirsin cks-55x size uygun olabilir diye pm attı. Fazla uzatmayayım araştırdım vs almaya karar verdim satıcı her konuda yardımcı oluyor eğer niyetlendiysen pm atmanı öneririm.

Satıcı dükkanı :http://forum.donanimhaber.com/m_64154319/tm.htm

Bir arkadaş da pm'den cevap attı biraz teknik açıklama yaptı ben pek anlamadım EP-660 aralarında iyisi dedi ama Koss KDX100 Koss KDX200 önerdi

Dükkanı :http://www.sanalpazar.com/dukkan/Dukkatu__u990601

Bu arada son olarak biraz baktım şahsi düşüncem pek bir bilgi birikimim yok ama mdr-ex15lp'den hangisi olursa olsun geçtiğinde bence farkı hissedersin. Bütçene veya zevkine göre birini seç derim(rengi, giriş şekli, mikrofon, ses aç kıs özelliği vsvs ama bence kalite birinci öncelik olsun :)) linklerim en ucuzudur 3 gündür araştırıyorum Uzun oldu biraz iyi forumlar

Teşekkürler bu yorumunuz için

Media markta cx-400'e bayağı bir indirim yapmışlar. 290 liradan 140 liraya indirmişler. Mağazalarına gitti almak için sadece webe özel dediler maalesef alamadım. Tam bir saçmalık sadece internette indirim olması. Creative ürünü bulamıyorum civarımda maalesef. Sony mdr ex 110ap ile sennheiser cx200 arasında kararsız kaldım. İkisi de benzer fiyatlarda sizce hangisi?

Edit:http://www.dr.com.tr/Kataloglar_/Senheiser-Audio-Native-Union/1397/1#!/page=1/category=0/filter=DEFAULT_A

D&R de de indirim varmış ama MM kadar değil. Burda Audio Technica gibi bilmediğim markalar falan da var onlar nasıldır? Bütçem 100 max'tı fakat MM'de böyle bir indirim olduğu için 140'a çıkabilmiştim. Umarım burdaki indirimler de sadece internet için değildir.

Edit 2: Sony NWZ-A865 cihazım var. Telefonda kullanmayacağım. İçinde verilen kulaklığı seviyodum ama bozuldu neyse 3 sene kullandım yine de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drakoid -- 16 Ekim 2014; 15:52:25 >

• Drakoid D kullanıcısına yanıt
    Evet hocam Mediamarkt'ın böyle bir durumu var aynı olay benim başıma da gelmişti hatta telefondan alsam buradan ürünü kapıp gitsem olur mu demiştim de kabul etmemişlerdi resmi bir süreç işliyormuş . D&R'da böyle bir durum yok diye biliyorum için rahat olsun

Sennheiser ürünlerini hiç araştırmadım cevap veremem maalesef ayrıyetten bahsettiğim gibi bu konuda teknik bilgim maalesef yok bende ürünleri araştırarak yorumları okuyarak aldım max yaptığım empedansına frekans aralığına vsvs bakmak

Ayrıyetten yukarıdaki Mahir adlı arkadaşın bahsettiği gibi çok yukarı uçarşan hem beslememe sorunu hem de algılamakta sorun yaşayabilirsin belki.

Ben yerinde olsam (Sony'e sempatim de var) gider mdr-ex110lp alırım ama dediğim gibi kişisel düşüncem. Yok biraz daha dersen cks55x(ki farklılık olsun diye bu ürünü aldım gayet başarılı ama biraz büyük kaba duruyor sanki. alışma psikolojisi de olabilir bi de kablosu pek hoşuma gitmedi Sony daha iyidi sanki.). Ondan fazlası için maalesef pek bir fikrim yok araştırmanı tavsiye ederim. Ki cks55x bugün elime geldi şimdi okuldan geldim ürün benim için fazlaymış gibi geldi sanki daha düşük modeller bana yetermiş gibi geliyor(bu da alışma psikolojisi olabilir ) ama kulaklık canavar gibi tavsiye ederim

İyi günler

• bende Creative HS-660i2 model kulaklık aldım siyah renk ancak Galaxy s4 telefonumda çağrı cevaplama müzik duraklatma tuşu çalışıyor ancak ses açma kapama tuşları çağrıda veya müzik dinlerken çalışmıyor. acaba arızalımıdır yoksa sadece Apple ürünlerde mi çalışıyordur?
    Bu arada fiyat gayet uygundu ve seste gayet başarılı baslar ve tizler gayet kusursuz geliyor. Bundan önce EP 630i kullanıyordum. pantolonun cebinde unutmuşum yıkanmış. sonrasında seste inip çıkmalar olmaya başladı diye yenisini aldım.
    Sanalmarketimden aldım fiyat gayet uygundu. Link

Apple Ipod nano 6 da denedim. ses açma butonları çalışıyor. Apple uyumu ile ilgiliymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 17 Ekim 2014; 3:33:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ardarda45

Evet hocam Mediamarkt'ın böyle bir durumu var aynı olay benim başıma da gelmişti hatta telefondan alsam buradan ürünü kapıp gitsem olur mu demiştim de kabul etmemişlerdi resmi bir süreç işliyormuş . D&R'da böyle bir durum yok diye biliyorum için rahat olsun

Sennheiser ürünlerini hiç araştırmadım cevap veremem maalesef ayrıyetten bahsettiğim gibi bu konuda teknik bilgim maalesef yok bende ürünleri araştırarak yorumları okuyarak aldım max yaptığım empedansına frekans aralığına vsvs bakmak

Ayrıyetten yukarıdaki Mahir adlı arkadaşın bahsettiği gibi çok yukarı uçarşan hem beslememe sorunu hem de algılamakta sorun yaşayabilirsin belki.

Ben yerinde olsam (Sony'e sempatim de var) gider mdr-ex110lp alırım ama dediğim gibi kişisel düşüncem. Yok biraz daha dersen cks55x(ki farklılık olsun diye bu ürünü aldım gayet başarılı ama biraz büyük kaba duruyor sanki. alışma psikolojisi de olabilir bi de kablosu pek hoşuma gitmedi Sony daha iyidi sanki.). Ondan fazlası için maalesef pek bir fikrim yok araştırmanı tavsiye ederim. Ki cks55x bugün elime geldi şimdi okuldan geldim ürün benim için fazlaymış gibi geldi sanki daha düşük modeller bana yetermiş gibi geliyor(bu da alışma psikolojisi olabilir ) ama kulaklık canavar gibi tavsiye ederim

İyi günler

mdr ex 110ap'de karar kılmıştım ama hiçbir yerde yok. Adam gelecek demişti hala gelmedi. Beklemeyip 20-30 lira daha fazla verip cx 200 ii alsam mı almasam mı diye düşünüyorum. Amma fazla seçenek var ya! Keşke sadece bir kaç tane olsa.

Edit: nwz a865'te kullandigim kulakligin mdr ex300 oldugunu ogrendim. Bu da simdi almayi planladigim 110ap'den daha iyi bir kulaklik ve sennheiser cx-300 II ile denkmis. Sinirim bozuldu. Butceyi 150'ye cikardim. Ne alsam diye hala dolaniyom ortalikta. Kusura bakma konunu caldim ama sen zaten isini halletmissin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drakoid -- 19 Ekim 2014; 23:38:54 >

• sony nin cogu kulakiçi kulakligini kullandim; ex15den ex450e kadar.. ex15 ve ex110 arasi olanlar günü kurtarir ama tatmin eder mi o kullanim alaniniza bagli.. frekans araliklari geniş olsun en iyisi olsun derseniz ex250den asagisina bakmayin derim.. ex250, ex450, ex650, xb50, xb70 tatmin eder.. 100tLden baslar 250tLye ulasir su gün icin. ex15 ve ex110 arasi ise doygun bass vermez zaten fiyatlarindan da bellidir ama kötü kulaklikardan her zaman çok çok iyidir, burada basslari tatmin etmez derken bilinçli orta seviye profesyonellikte birisini "eh işte" tatmin eder demek istiyorum. teknik özellikleri de frekans araliklari digerlerine göre (sonynin pahali olanlarina göre) dardir, tabi bu darlik çok küçük bir daralma diger pahali serilere göre ama bilinçli bir dinleyici hisseder bu farki.. ucuz olsun ama frekansi o fiyata göre de iyi olsun derseniz ex110 alin.. daha iyisi olmaz bence.. sonuc olarak ex15 de kötü degildir ama fiyati 25tL civaridir, hassas birisi degilseniz kulaklik konusunda tatmin eder kesinlikle, hassas iseniz 110 yetebilir.. model yükseldikçe de o oranda fiyat da yavas yavas artar performans ise çok çok az artar, mesela ex110 örnegin; ex15 ile arasinda frekans skalasi bir nebze daha geniştir, kulaginiz iyi ise basslarin ex110da daha iyi oldugunu duyarsiniz.. paradan yana sikinti yok ise ex250 üstü ne isterseniz alabilirsiniz.. ex450de ise basslar gayet çok iyidir ve bu seri ve üzerilerinin hoparlörü 9mm degil 12mmdir ve kasalari da farkli olup disaridan gürültü de almazsiniz fakat tizleri bir tık düşüktür bu pahalilarin o da frekans araligini geniş olmasindan.. cızırtı vb duymazsiniz bu kulaklikarda ama ex15 ex50de duyarsiniz cızırtı.. sadece sony kullandim :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.