Şimdi Ara

NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
3.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Bugün sizlerle tarafımca yaptığım efsane NOCTUA NH D-15 incelememi paylaşacağım.Öncelikle şunu belirtmek isterim Noctua d 14 den sonra d15 e geçmiş bulunmaktayım.
    Biliyorsunuzki Noctua Sessizlik,kalite ve üstün müşteri memnuniyeti ile bilinen Dünyaca ünlü bir markadır.İncelememize başlayalım;

---KUTU ve KUTU İÇERİĞİ---

NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile) NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile) NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile)

Kutulama şahane bir şekilde yapılmış.Koruyucu köpük ve sert kartonlar dikkat çekmekte.Aynı zamanda her içerik ürünü ayrı ayrı itina ile paketlenmiş.
    Kutu içeriğinde gereken herşey eklenmiş.İntel ve Amd montaj kiti.Noctua NT-H1 Termal 2 adet 15cm fanlar,Noctua NT-H1 Termal Macun,4 adet silikon vida,metal Noctua çıkartması,fan çoklayıcı kablo,rpm ses düşürücü adaptör ve montaj için gerekli tornavidasına kadar kutu içeriğe eklenerek herşey düşünülmüş.

NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile) NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile) NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile) NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile) NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile) NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile)
     NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile) NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile)

Ürün U şeklinde tasarlanmış.Noctua d 14 e göre birçok özellik katılmış.ister tek ister çift fanlı olarak da kullanabilirisiniz.Izgaralar arası biraz daha ferah tutulmuş.Aynı zamanda fanlar 4pin olarak tasarlanmış.4 pin olması büyük avantaj olmuş.Tabi isterseniz manuel olarak da kullanabilirsiniz.15cm fanlar oldukça sessiz.

NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile) NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile) NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile)
     NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile) NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile) NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile) NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile)

***Aynı zamanda burası çok önemli soğutucunun alt kısmı ram yuvaları için bölüm açılmış. soğutuculu ramlar vb... montaj sıkıntısı olmaması için.

---MONTAJ---

Ürünü ister intel ister amd sisteminize rahatlıkla extra hiçbir ürüne gerek kalmadan montajlayabilirsiniz.Tornavidasına kadar kutu içerinde mevcut.

NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile) NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile) NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile) NOCTUA NH D-15 İncelemem(4690K ile)

--- İNTEL İ5 4690k ve Stok Fan ----
    Evet arkadaşlar şimdi gelelim asıl mevzuya.Testlerimize başlayalım.Ben sistemimde işlemci olarak İntel i5 4690k ve anakart olarak ise Msı z97 pc mate anakart kullanmaktayım.
    İntel i5 4690k ve msı z97 ile stok boşta ve yükteki değerler aşağıdaki gibidir.Oda sıcaklığı 30 derece malum bulunduğum il sıcak :)

-Stok fan ile boşta sıcaklık değerleri;

--Stok fan yükte sıcaklıklar;
    Stok fan ile 80 derecelere kadar ulaşıyor :(

---NOCTUA D 15 MONTAJ SONRASI---

-İNTEL İ5 4690K ve Msı Z97 Pc mate

Evet arkadaşlar Noctua D-15 sistemde takılı iken default sıcaktıklar.
    Boşta;

Tam yükte,

Şimdi oc yapılmış değerlere geçelim

---TEST 1---(1.250 Voltaj ile 4.5GHZ o.c)

Boşta değerler;
    Sıcaklıklar gayet iyi 28-33 derece arası

Tam yükte değerler;
    i5 4690k.test 1 saat 10dk yakın prime 95 ile yapıldı.işlemci voltajı 1,250 voltaj 4,5ghz
    Değerler süper 55-58 derece arası

---- TEST 2----(1280 Voltaj 4,6GHZ o.c)

Boşta değerler;
    28-34 derece arası

1280 voltaj 4,6ghz1 saat 10dk yakın prime 95 ile yapıldı.
    Yükte değerler;
    Mükemmel 57-63 derece arası.

----- SONUÇ -----

Evet arkadaşlar yukarıdaki testlerde görüldüğü üzere Noctua yine döktürmüş.Hava soğutmada yine kalitesini konuşturan Noctua D-15 dede gayet başarılı.Sıcaklıklardan görüldüğü üzere.
    Noctua D-15 bizzat test eden bir forumdaşınız olarak ürünü sizlere tavsiye ederim.Hepinize ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür eder iyi forumlar dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marins -- 14 Ekim 2014; 0:18:40 >

• Emeğine sağlık güzel bir inceleme olmuş dostum..
  • Gayet güzel , sade ve anlaşılır bir test olmuş. Zaman buldukça tek-çift fan ; en az devir- en yükser devir testlerinide ekledim mi tamamdır. Eline sağlık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asker1695

Emeğine sağlık güzel bir inceleme olmuş dostum..

Teşekkür ederim hocam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: APOLL0

Gayet güzel , sade ve anlaşılır bir test olmuş. Zaman buldukça tek-çift fan ; en az devir- en yükser devir testlerinide ekledim mi tamamdır. Eline sağlık...

ilginize teşekkür ederim hocam.Müsait zamanda istemiş olduğunuz testleride eklerim inş..
  • gayet güzel ve yararlı bir test olmuş d15 alacaklar için iyi bir inceleme
  • Dört Dörtlük bir inceleme. Herhalde ürünü düşünenlere bundan iyi referans olmaz :) Eline emeğine sağlık kardeşim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpiusxxx -- 14 Ekim 2014; 1:47:11 >
  • Yararlı bir çalışma olmuş düşünen arkadaşlar rahatlıkla fikir sahibi olabilir.
  • Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar..
  • güzel inceleme olmus ucuk sekilde o.c yapılmayacaksa hava sogutma gayet yeterli oluyor demekki :)
  • Detaylı, emek verilmiş bir inceleme olmuş, düşünen arkadaşların kafasında soru işareti kalmamıştır....
    Teşekkürler.. Benzer işlerin devamını bekliyoruz.... =)
  • marins kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. harika bir inceleme olmuş... ellerine emeğine sağlık....
  • quote:

Orijinalden alıntı: eek03

güzel inceleme olmus ucuk sekilde o.c yapılmayacaksa hava sogutma gayet yeterli oluyor demekki :)

Zirvedeki hava ve su soğutmalar birbirleriyle kapışırlar genelde. Ondan hava soğutmaları fazla küçümsememek lazım. Tek kötü tarafı anakartta büyük bir kütle var ve ramlerle sorun yaratabiliyor.

Soğutucunuz hayırlı olsun bu arada. Evladiyelik bir ürün almışsınız.

/>
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Hocam gerçekten çok güzel bir inceleme olmuş. Elinize emeğinize sağlık .
  • quote:

Orijinalden alıntı: c N w r

Hocam gerçekten çok güzel bir inceleme olmuş. Elinize emeğinize sağlık .

Teşekkür ederim hocam
  • öncelikle hayırlı olsun güzel inceleme olmuş ürünün en güzel özelliği ramler için yer açılması sırf onun yüzünden kullandığım d14 ü bir kenara kaldırıp h100i aldım
    ayrıca d14 de 2011 soket aparatı eski versiyonda para ile temin edilirken yenisinde ise sadece 2011 soket aparatı varken bu üründe dahili gelmesi çok güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuHsUz PiNoKyO

öncelikle hayırlı olsun güzel inceleme olmuş ürünün en güzel özelliği ramler için yer açılması sırf onun yüzünden kullandığım d14 ü bir kenara kaldırıp h100i aldım
    ayrıca d14 de 2011 soket aparatı eski versiyonda para ile temin edilirken yenisinde ise sadece 2011 soket aparatı varken bu üründe dahili gelmesi çok güzel

Teşekkür ederim hocam ilginize ve güzel yorumunuz için..
  • Mrb.İnceleme için teşekkürler..Bende sıvı ve hava soğutma arasında kaldım.Yeni bir sistem kuracağım.İşlemci 4790K olacak.H110,H100i ve NOCTUA NH-D15 arasında kaldım.Ses seviyeleri yüksek olduğu için sıvı soğutmaya pek sıcak bakmıyorum ama hava soğutmada ise özelliklede overclock lu işlemcide uzun süre yük altında sorun yaratır gibime geliyor.Evet üst segment hava ve sıvı soğutma değerleri birbirine yakın görünüyor ama 2-3 saat sonra aynı performansı D15 sürderebiliyor mu burası muamma..İşlemciye render falan yaptırmayacağım.Sadece oyunlarda yük altında olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Wayne

Mrb.İnceleme için teşekkürler..Bende sıvı ve hava soğutma arasında kaldım.Yeni bir sistem kuracağım.İşlemci 4790K olacak.H110,H100i ve NOCTUA NH-D15 arasında kaldım.Ses seviyeleri yüksek olduğu için sıvı soğutmaya pek sıcak bakmıyorum ama hava soğutmada ise özelliklede overclock lu işlemcide uzun süre yük altında sorun yaratır gibime geliyor.Evet üst segment hava ve sıvı soğutma değerleri birbirine yakın görünüyor ama 2-3 saat sonra aynı performansı D15 sürderebiliyor mu burası muamma..İşlemciye render falan yaptırmayacağım.Sadece oyunlarda yük altında olacak.

Teşekkür ederim hocam..Şunu söylebilirim yük altında 2-3 saat aynı performansı alırsınız.tabi bunda kasanızın fanlarıda önemli.Prime 95 ile yaptım hocam testleri iyice yüke biniyor.hatta 2-2:30 saat bile test ettiğim olmuştu.Sorun olmadı.Tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: marins

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Wayne

Mrb.İnceleme için teşekkürler..Bende sıvı ve hava soğutma arasında kaldım.Yeni bir sistem kuracağım.İşlemci 4790K olacak.H110,H100i ve NOCTUA NH-D15 arasında kaldım.Ses seviyeleri yüksek olduğu için sıvı soğutmaya pek sıcak bakmıyorum ama hava soğutmada ise özelliklede overclock lu işlemcide uzun süre yük altında sorun yaratır gibime geliyor.Evet üst segment hava ve sıvı soğutma değerleri birbirine yakın görünüyor ama 2-3 saat sonra aynı performansı D15 sürderebiliyor mu burası muamma..İşlemciye render falan yaptırmayacağım.Sadece oyunlarda yük altında olacak.

Teşekkür ederim hocam..Şunu söylebilirim yük altında 2-3 saat aynı performansı alırsınız.tabi bunda kasanızın fanlarıda önemli.Prime 95 ile yaptım hocam testleri iyice yüke biniyor.hatta 2-2:30 saat bile test ettiğim olmuştu.Sorun olmadı.Tavsiye ederim

2.5 saat yaptığınızda işlemci en çok kaç dereceyi gördü.Rica etsem bf4 vb. oyunlarda yüksek ayarlarda 3-4 saat oynarken işlemci sıcaklığını test edebilir misiniz.Bu arada 4790K 4690K ya göre daha fazla ısınıyor.Forumda da gördüğümüz üzere 4790K da ısınma sorunu var.O dereceler işlemciyi belki fazla etkilemez ama buda baz alınmalı..

Burdaki testte dağılmış resmen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Wayne -- 23 Ekim 2014; 2:04:26 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.