Şimdi Ara

Ergonomik Mouse Önerisi Arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar hep dandik mouselar kullandım bileğimde çok kötü şeyler olmaya başladı. Karpal tünel hastalığını duymuşsunuzdur, ona yakalanmaktan korkuyorum. Şöyle 100 lira civarı, kablosuz, ergonomik mouse önerileriniz nelerdir?

• Ben de çizim programlarında kullanacağım uzun suralı kullanımda bilek ağrıtmayan mouse arıyorum. Logitech markasının M510, M705, Performance Mouse MX, Anywhere Mouse modelleri eli rahat ettirecek cinsten tasarlanmış. Fiyatlarına çok hakim değilim ben 510 almayı düşünüyorum fakat türkiyede yok o da.
  • B747 kullanıcısına yanıt
    Sağolun. M705 güzel aslında ama onun da tekerleği çok kötü. Scroll yaparken hiç durmadan akıp gidiyor tekeri ne kadar çevirdiğini anlayamıyorsun. Benim için büyük bi problem bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agonfighter

Sağolun. M705 güzel aslında ama onun da tekerleği çok kötü. Scroll yaparken hiç durmadan akıp gidiyor tekeri ne kadar çevirdiğini anlayamıyorsun. Benim için büyük bi problem bu.

Dün bi video izlemiştim M705 ile alakalı. Scroll un altındaki tuşla scroll modları arasında geçiş yapılabiliyormuş. Geleneksel hızda da kullanılabiliyormuş yani.
  • O geçiş de sıkıntılı. Şöyleki "Chrome, Safari vs." tarayıcılarda linkleri yeni sekmede açmak için scroll tuşunu kullanan kullanıcıları -ben gibi- kanser sebebi.
  • onrkrtc O kullanıcısına yanıt
    Bazı mouselarda (M560 gibi) scroll tuşuna tıklamak diye bir şey yokmuş, tıklayınca bu bahsettiğim geçiş oluyormuş.

Fakat M705'te orta tuş var yani tıklanabiliyor, altındaki ufak tuş ile geçiş sağlanıyor diye biliyorum. Bu durumdayken ne sıkıntı çıkarıyor? Benim için nerdeyse en önemlisi orta tuş, ona göre eleyeyim bu mouseu da :D
  • Arkadaşlar ben bir M705 kullanıcısı olarak söyüyorum ki mouse gayet kullanışlı. Tekerlek 2 farklı modda kullanılıyor. Modlar arasındaki geçiş harici bir tuşla yapılıyor. (sürekli kaydırma ve tırtıklı kaydırma şeklinde)tekerlekle tıklama yapan birisi olarak hiç sıkıntı yaşamadığımı söyleyebilirim.
  • psychomantis kullanıcısına yanıt
    Vay. Öyle bi mod varsa alayım, tam aradığım mouse oluyor. Ama tekerleğe tıklayıp yeni sekme açma falan var de mi?
  • quote:

Vay. Öyle bi mod varsa alayım, tam aradığım mouse oluyor. Ama tekerleğe tıklayıp yeni sekme açma falan var de mi?

Aynen öyle. Sıkıntı yok yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Eyvallah. Siparişi verdim hepsiburada'dan :)
  • quote:

kardeş 5 tuşu var istediğine istediğin görevi atayabilirsin.

mesela topu sağa vurdurunca "Middle Button" yani istediğin yeni sekme olur sola tıkladığında "double click" yaptım tek tuşla açıyorum herşeyi.

tabi bunları setpoint'ten yapman lazım.

şuan steelseriesten arta kalan zamanlarda eski yadigarım M705' i kullanıyorum güzel mouse.
    Hazır M705 kullanıcısı bulmuşken sorayım :) M705 ile ilgili "her yüzeyde çalışmadığı, illaki mouse pad gerektiği" söyleniyor, bu konuda sizin yorumunuz nedir? Genelde beyaz renkli masada kullanıcam.

Bi de lazerin tam merkezde değilde sol tarafta olması bi sıkıntıya yol açıyor mu?
  • B747 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben cevaplayım, şu an elimde mouse ve beyaz masada kullanıyorum gayet güzel çalışıyor. Başka zeminlerde de denedim sorunsuz çalışıyor. Hakkaten çok güzel bi mousemuş hiç pişman olmadım.
  • Vaay S3'e rom atma rehberi yapan kardeşim :) Valla kulağa güzel geliyor dediklerin de nasıl yapıyoruz o işi? Program falan lazımsa yükleyip yapayım ben de. Ama soldaki büyük tuş var ya, ona tıklayınca programlar arası geçiş oluyormuş asıl onun olmasını istiyorum. Yani Alt+Tab ile yaptığımız işlem o tuşla oluyormuş ama nasıl kurulacak bulamadım. Gaming mouselar da çok kral ama kablolu mouse bana hiç gelmiyor.
  • quote:

Vaay S3'e rom atma rehberi yapan kardeşim :) Valla kulağa güzel geliyor dediklerin de nasıl yapıyoruz o işi? Program falan lazımsa yükleyip yapayım ben de. Ama soldaki büyük tuş var ya, ona tıklayınca programlar arası geçiş oluyormuş asıl onun olmasını istiyorum. Yani Alt+Tab ile yaptığımız işlem o tuşla oluyormuş ama nasıl kurulacak bulamadım. Gaming mouselar da çok kral ama kablolu mouse bana hiç gelmiyor.

setpoint yazılımını indir

imzamdaki logitech makrolama konusunda anlatılıyor.
  • Tamam hallettim. Soldaki tuşları da ses açma kapama yaptım harika bir şey oldu.
  • quote:

Tamam hallettim. Soldaki tuşları da ses açma kapama yaptım harika bir şey oldu.
    ,

öyledir hocam ben boş şey almam da aldırmam da.

bu mouse' a gerekli tuşları atayınca sadece mousela, klavye+mouse ' in yaptığı işi yarı yarıya daha az zamanda yapabiliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 17 Ekim 2014; 22:17:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Tamam hallettim. Soldaki tuşları da ses açma kapama yaptım harika bir şey oldu.
    ,

öyledir hocam ben boş şey almam da aldırmam da.

bu mouse' a gerekli tuşları atayınca sadece mousela, klavye+mouse ' in yaptığı işi yarı yarıya daha az zamanda yapabiliyorsun.

+ makro candır iyiki g300+g103 almışım tek tık herşey elimde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

kardeş 5 tuşu var istediğine istediğin görevi atayabilirsin.

mesela topu sağa vurdurunca "Middle Button" yani istediğin yeni sekme olur sola tıkladığında "double click" yaptım tek tuşla açıyorum herşeyi.

tabi bunları setpoint'ten yapman lazım.

şuan steelseriesten arta kalan zamanlarda eski yadigarım M705' i kullanıyorum güzel mouse.

Şu tekerleği sağa sola tıklama özelliği microsft wireless 4000 de de var ama ms sağolsun programlanabilir tuşu sadece orta ve yandaki tuş olarak ayarlamış. Bende bir heves ileri geri özelliği atar yandakine de çift tıklama atarım diyordum ama maalesef tekerlekteki sağ sol özelliği sadece scroll için ayrılmış estetiği ve ergonomisi için sesimi çıkartmıyorum ama orta tuş bu fare de tam bir işkence. Orta tuşu tıklama için kullananlar ms wireless mobile 4000 düşünmesin hatta ms bütün üst model mouse larda artık bu hissiz tırtıksız tekerlek yapısını kullanmakta. Sayfa kaydırırken iyi ama tıklama yaparken eziyet. Çok çok hassas çünkü.

Bu arada pil göstergesi üstünde yazılımsal olarak pil okuma yok microsoftta. Ayrıca pili de sitesinde dediği gibi öyle 10 ay falan gitmiyor. Uyku modu olmaduğı için kullanmadığınız zamanlarda kapamak lazım blue track sürekli pil harcıyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    hocam zaten logitech ile microsoftu bu konuda kıyaslamak hata olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.