Şimdi Ara

ASUS 23' VS239HV İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
5.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar 1 hafta önce almış olduğum bu monitörün kısa ve öz incelemesini paylaşıcam bütçem maks. 450 tl idi, yaklaşık 1 aylık araştırmalarımın sonucunda bunda karar kıldım

monitörü 1 haftadır kullanıyorum neredeyse hergün 2-3 film izleyip ve 2-3 saat'de bf4 multiplayerda takılıyorum monitör ilk dikkatimi çeken özelliği neredeyse hiç ısınmaması bu gayet iyi, çok film izleyen biri olarak IPS panel olması, monitöre nerden bakarsanız bakın görüntünün gayet canlı ve net olmasını sağlıyor

monitörde bir adet HDMI girişi mevcut(monitörü tercih etmemin en önemli sebeplerinden) artık monitörlerde en azından 1 hdmi girişi olması gerek dvı bence geride kaldı, kutudan hdmi kablosu çıkmıyor ekstradan almamız gerek

splendid teknolojisi sayesinde film izlerken film modu oyun izlerken oyun moduna geçebiliyorsunuz bu gayet iyi
    "SPLENDID™ Akıllı Video Teknolojisi
    ASUS'a özgü Splendid Akıllı Video Teknolojisi, renk, parlaklık, kontrast ve keskinlik ayarları ile video performansını ve görüntü doğruluğunu en iyi hale getirir. Bir kısayol tuşu ile 6 ön ayarlı moddan biri (Manzara, Sinema, Oyun, Gece Görüşü, sRGB ve Standart) seçilebilir."

quickfit özelliğide var ama pek sık kullanmam (genelde ofis uyg. için) sitesinde ise böyle bir bilgi var QuickFit Virtual Scale işlevi, ekranda gerçek boyutlu belge, fotoğraf ve kılavuz çizgileri sunarak tasarım verimliliğini anında arttırır

80.000.000:1 yüksek karşıtlık oranı
    5ms tepki süresi

genel olarak monitörden gayet memnunum bütçemin karşılığını aldım üstüne asus kaliteside tartışılmaz, tasarım açısından da gayet iyi ince slim bir yapısı var,ayrıca kulaklık girişide var tavsiye ederim

http://www.asus.com/tr/Monitors_Projectors/VS239HV/

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-vs239hv-genis-ekran-ips-led-monitor.html

http://www.youtube.com/watch?v=UK92Y1UUDyI uNBOXİNG Videosu

ASUS 23' VS239HV İnceleme ASUS 23' VS239HV İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 12 Ekim 2014; 12:37:42 >

• Hayırlı olsun güle güle kullanın .. Bu monitörü çok aradım ama Ankara da hiçbir mağazasında kalmamıştı. Sadece teşhirde vardı. 1 Hafta kadar bekledim sonra gittim Asus 23,6" VN247H modelini aldım. Televizyon gibide kullanılılabiliyor ,ses gayet iyi.
  • Hayırlı olsun kardeş oyunlarda nasıl bir monitır hızlı maus hareketinde dalgalanma olma durumu varmı yarın sipariş edeceği ondan soruyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir sorun yok 1 haftadır kullanıyorum dalgalanma gibi sorunlarla karşılaşmadım ama almadan önce mutlak ölü piksel testi yaptır çünkü aldığım gün satış danışmanının getirdiği üründe ölü piksel vardı ve sonrasında monitörün teşhir ürünü olduğu söylendi depodan yeni bir tane getirdiler onda da sorun çıkmadı bazen vatan bilgisayar çalışanları çakallık yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

bir sorun yok 1 haftadır kullanıyorum dalgalanma gibi sorunlarla karşılaşmadım ama almadan önce mutlak ölü piksel testi yaptır çünkü aldığım gün satış danışmanının getirdiği üründe ölü piksel vardı ve sonrasında monitörün teşhir ürünü olduğu söylendi depodan yeni bir tane getirdiler onda da sorun çıkmadı bazen vatan bilgisayar çalışanları çakallık yapıyor

Hocam yarın almayı düşünüyorum. Durumlar nedir? Yarına kadar cevap verirsen çok hoş olur

• Bugun bende dayanamayip gidip aldim bu monitorden. Gayet memnunum. Sadece anlamadigim bu monitoru alirken vatan calisanlari hoporlor oldugunu soyledi. Ama ses alamiyorum. Bu bir sorun mu yoksa uzerinde hoporlor yokmu ? Anlamadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: chapqin

Bugun bende dayanamayip gidip aldim bu monitorden. Gayet memnunum. Sadece anlamadigim bu monitoru alirken vatan calisanlari hoporlor oldugunu soyledi. Ama ses alamiyorum. Bu bir sorun mu yoksa uzerinde hoporlor yokmu ? Anlamadim.

hdmi olmadan ses alamassın. Bide vatanda stokta gözükmüyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloody.Mary

quote:

Bugun bende dayanamayip gidip aldim bu monitorden. Gayet memnunum. Sadece anlamadigim bu monitoru alirken vatan calisanlari hoporlor oldugunu soyledi. Ama ses alamiyorum. Bu bir sorun mu yoksa uzerinde hoporlor yokmu ? Anlamadim.

hdmi var dostum. hdmi ile bağladım zaten monitoru.. valla bilmiyorum vatan computer sakarya şubesinden aldım.. internet stoğuna bakma.. vatan computere git bak.. gerekirse diğer mağazalardan getirtebiliyorlar
  • quote:

quote:

quote:

hdmi var dostum. hdmi ile bağladım zaten monitoru.. valla bilmiyorum vatan computer sakarya şubesinden aldım.. internet stoğuna bakma.. vatan computere git bak.. gerekirse diğer mağazalardan getirtebiliyorlar

Hocam b*kunu yiyim IPS den kaynaklanan GHOSTING olayıyla alakalı bilgi ver. Yarın senin yanıtına göre hareket edicem.

Ghosting yani gölgelenme oluyor mu?

Örn:

• quote:

Orijinalden alıntı: Clementha

quote:

quote:

quote:

Hocam b*kunu yiyim IPS den kaynaklanan GHOSTING olayıyla alakalı bilgi ver. Yarın senin yanıtına göre hareket edicem.

Örn:

selamlar. 7ms dell monitörüm var ips. ghosting filan yok! filmde izledim oyunda oynadım. bir fikir verir umarım. zamanınız varsa gidip yerinde bakmanızı öneririm.

• rorschach_ kullanıcısına yanıt
    herkes bu memnun bu monitörden arkadaş zannediyor ki sürekli bu resimdeki gibi olacak :)

anlattım ama pipirikli baya umarım çözer.
  • Hayırlısı olsun güzel secim :-)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Clementha

quote:

quote:

quote:

Örn:

Hocam valla yalan soylemeyeyim ama warface , cs 1.6 , sniper elite v2 , max payne oynadim. Herhangi bir ghosting ile karsilasmadim. 1080P filmlerden baya zevk alacaginin garantisini veririm :)

• uzun zamandır foruma giremedim o yüzden yorumlarınıza cevap veremediğim için özür dilerim

monitörde ghosting sorunu yok, ayrıca bu monitörü alacaklar hdmi ile kullanmalarını mutlak tavsiye ederim dvi bağlantısına göre ciddi derece gözle görülür fark sağlıyor

ayrıca monitörde hoparlör yok diye biliyorum asus resmi sitesinde buna dair ibare yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 11 Kasım 2014; 22:18:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

bir sorun yok 1 haftadır kullanıyorum dalgalanma gibi sorunlarla karşılaşmadım ama almadan önce mutlak ölü piksel testi yaptır çünkü aldığım gün satış danışmanının getirdiği üründe ölü piksel vardı ve sonrasında monitörün teşhir ürünü olduğu söylendi depodan yeni bir tane getirdiler onda da sorun çıkmadı bazen vatan bilgisayar çalışanları çakallık yapıyor

Ölü pixel testi derken hocam ne diyeceğiz nasıl bir teste sokacagiz alacağımız yerde ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monitörde hoparlör var ise hdmi dan ses aktarımını aktif hale getirmek gerekiyor, çünkü bazen default olarak sürekli ses kartı seçili kalıyor. ve windows 8.1 de sorun vardı son güncellemelerden sonra düzeldi hdmi ses aktarımı.

Bu arada srgb modu var mı renk ayarlarında. ipslerde de srgb seçince çok fazla sarımtırak oluyor mu ? Foto işlerken kullanmak istiyorum fakat srgb çok sarı geliyor o yüzden sadece 6500k kullanıyorum benim monitörde isplerde durum nedir.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bu monitörümü alsam dell mi çok kararsız kaldım.
  • Merhaba,

Arkadaşlar ben de bu monitörü almayı düşünüyorum. Ancak oyun oynamak için değil ofis işlerimde uzun süre gözümü yormadan kullanabileceğim bir monitör arıyorum aslında. Göz yorup yormama konusunda kullanan arkadaşlar bilgi verebilirler mi? Bir de forumlarda karşılaştığım mat/parlak monitör tartışması var. Bu model hangisine giriyor acaba?

Herkese kolaylıklar
  • Dostlar bu monitörden aldım fakat,arkadaki hoparlör çıkışına taktığımda ses vermiyor harici hoparlöre neden kaynaklanıyor olabilir?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.