Şimdi Ara

Arşiv için en uygun format

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dizi arşivi yapıyorum. İzlemek için indirdiklerimi silmiyorum. Fakat hep HD indirdigim için bir süre sonra yer kalmıyor cünkü bir bölümün boyutu 800mb-1.2 gb arasında değişiyor. Fakat iyi görüntü ve ses de almak istiyorum. Sizce bana en uygun format nedir?

• Breaking Bad`ı her bölüm 370 mblik hd buldum malum yerlerde.Görüntü,ses falan gayet iyi.Dizipubdan izlerdim ama artık böyle izliyorum.370 mb gerçekten iyi.Diğer diziler için de böyle bulursam artık indirip izlerim.Sujaidr sürümü
  • ratch kullanıcısına yanıt
    Ben hdtv x264 codecli mkv formatlı indirmiştim bb in 5 sezonunu. 66 gb civarında. Görüntü falan cok iyi eyvallah ama cok fazla bir boyut. Xvid codecli avi olarak indiricem sanırım bundan sonra. 350mb civarı her bölüm
  • 66 gb
    Bana 370 mblik yetiyor.Ama efsanenin son sezonunu en iyi kalitede indirmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeTissier

Arkadaşlar dizi arşivi yapıyorum. İzlemek için indirdiklerimi silmiyorum. Fakat hep HD indirdigim için bir süre sonra yer kalmıyor cünkü bir bölümün boyutu 800mb-1.2 gb arasında değişiyor. Fakat iyi görüntü ve ses de almak istiyorum. Sizce bana en uygun format nedir?

720p eztv indiriyorum ben, boyut düşük kalite yüksek. Person of Interest 174, south Park 88 mb'ydi en son eztv sürümünde.
  • hd ye dönüş yapiyorum ama HDD yetmeyecek.

2tb avi vardi ortalama 350 MB.
    simdi sadece 9 dizi dolum yaptirdim 1.5 TB
    örn lost 250 GB
  • titanichay kullanıcısına yanıt
    HDD dayanmaz hocam ona ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cholo

HDD dayanmaz hocam ona ya
    4 TB'lık HDD alsanız yine yetmez, benim gibi Bulut Depolama sistemlerine yükleyin. Eğer upload hızınız azsa çok ciddi sabır gerekiyor ama ben genelde ablamın evinde fiber olduğu için biriktirip aylık olarak oradan yüklüyorum 2 Mbps ile günde rahat 8 - 9 GB yükleniyor.
  • Ya bende dizi arşivi yapicam yasalmı?
  • Aslında hayır
  • quote:

Aslında hayır
    2 gün önce bir hevesle Dexter'i indirdim herif sahneleri kesmiş sinir oldum hiç yazmıyorda kesildi diye
  • Of ya hiç bir şey yasal değil kul hakkına girmeyim diye eglenemiyorum bıktım artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: HardMuz

Of ya hiç bir şey yasal değil kul hakkına girmeyim diye eglenemiyorum bıktım artık
    Dizi arşivi yapacaksanız Dimension ve Web-Dll sürümlerinden aşağısını arşiv yapmak için kesinlikle uğraşmayın,zaman ve emek kaybı.Çünkü 720p'nin altında bir formatta arşiv yapmak mantıklı değil,monitör boyutları sürekli artıyor ve 26-27 inch monitör'e geçildiğinde,hele hele 40 ekran üstü tv'de izlemek istediğinizde görüntü kalitesi çok düşecektir.Dizileri indirirken ortalama bir bölüm 700mb-2gb arasında olmakta.Eğer 720p olarak daha düşük mb'larda dosya indiriyorsanız onların hem ses, hemde görüntü kalitesi düşük demektir.Bu arada her diziyide arşivlemek mantıklı değil,seçerek arşivleyin.Sık bulunabilecekleri arşivlemeyin .Bluray sürücülere yüklemekte mantıklı olabilir,fakat bluray'e veya harddisk'e arşivlemek ayni fiyata mal oluyor.

Arşiv yapmak için kurabileceğiniz bir sistem söyliyeyim.

-WD My Cloud EX4 Gigabit Ethernet Disksiz Kişisel Bulut Depolama
    -4 tb western green serisi disk 1 tane(daha yüksek kapasitede olabilir,red,blue diskde alınabilir)
    -Router özelliği olan kaliteli bir modem veya direkt router.(dlna olmalı)

Bu 3 sistemi bir araya getirerek,istediğiniz arşivi yapabilirsiniz ve arşivi Nas cihazının içinden çıkarmadan istediğiniz yerde izleyebilirsiniz.Kapasite doldukça harddisk ilavesi yapılabilir,hatta veri güvenliği sizin için önemli ise raid modlarındada çalışılabilir.Ben arşiv yapmasamda buna benzer bir sistem kullanmaktayım.Direkt olarak masaüstündeki,laptopdaki veya usb'de yüklü olan film,dizi vb şeyleri wireless ağı üzerinden tv'de izlemekteyim.
  • En iyi format mkv dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fernandao

En iyi format mkv dir.

aynen hocam mkv birde mp4 indiriyorum ben 200 mb bile olsa 42''lik tv de bile hiç sırıtmıyor bu formatlar şahsen ben memnunum.....filmler içinde yify-ganool u tek geçerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulent 73

quote:

Orijinalden alıntı: fernandao

En iyi format mkv dir.

aynen hocam mkv birde mp4 indiriyorum ben 200 mb bile olsa 42''lik tv de bile hiç sırıtmıyor bu formatlar şahsen ben memnunum.....filmler içinde yify-ganool u tek geçerim

Aynen hocam bende o sekilde arsivin cogu 720p yify mp4 formatli ama family guy gibi cizgi film tarzi dizileri 480p mkv ondiriyorum 50 mb civari oluyor hem goruntu iyi hem az yer kapliyor
  • ben mobil indirip izliyorum 40 dk lik diziler 53 mb falan :D 4 gb net olunca boyle oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Champarator

ben mobil indirip izliyorum 40 dk lik diziler 53 mb falan :D 4 gb net olunca boyle oluyor
    lenova 12 TB hardisk çıkartı türkiyede satılmıyor şuan neewgg sitesinde görmüştüm alıcan bir tane onadan bol bol
    arşivlersin ama fiyatı uçuk
  • fredydexter kullanıcısına yanıt
    Öyledir hocam. Mkv iyi ya
  • quote:

Öyledir hocam. Mkv iyi ya
    ezTv 720 gayet kaliteli ve boyutuda uygun öneririm.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.