Şimdi Ara

9 pin ses giriş kablosu 3.5 jak çevirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, bu kabloyu nereden bulabilirim? Veya normal Kulaklık çıkışından gelen 3 kabloyu bu pinlere nasıl dağıtabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kullanici62 K kullanıcısına yanıt
    Bu 9 pinli soket standart bir soket değil. Uygun fiş bulabileceğinizi sanmıyorum.

Kulaklık çıkışından üstteki RCA soketlere bağlantı yapmak için 3.5 mm phono jak - RCA ara bağlantı kullanabilirsiniz.

Eğer aynı sinyali diğer RCA soketlere de dağıtmak istiyorsanız 1/2 RCA çoğaltıcı kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kursun_ -- 12 Ekim 2014; 13:24:42 >

• Rca soketlerin hepsi hoparlör çıkışı. Ses girişi sadece 9pin mini din ile yapılıyor.

Google'dan 9 pin to 3,5mm diye aratınca şu şekilde kablolar çıkıyor.
    https://www.google.com.tr/search?q=9+pin+to+3.5mm&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=qWI6VNi4C-bZ7gaotYH4Dg&ved=0CB0QsAQ&biw=320&bih=505#facrc=_

Bu da sanırım size tam uyan olur. Tabii pc'ye bağlanacağınızı düşünerek bu diyorum.
    http://www.sharkoon.com/?q=en/node/1862

Fotoğrafta en üstte speakers out yazısı var, onu görmemişim...

O zaman 9 pin din fişi/bağlantı kablosunu e-bay'den getirtmek yada da arka panelde tadilat yapmaktan başka seçeneğiniz yok gibi görünüyor.
    Gün geçmiyorki bir 9 pin dın jack olayı yaşanmasın
    Orada sağdece ses giriş kablosumu vardı,,,
    Şimdi şunu deneyin; cihazı fişe takın ve tüm hoparörleri bağlayın,
    elinize iğne veya o deliklere girecek şekilde,, tel alın ve tektek içlerine temas ettirin.
    hoparlörlerden cızzz-zivvvv-zuvvvvvv sesler gelirse,,, diğer izleyeceğiniz yol,, bir kağıda şema çizip hangisinden hangi hoparlörden ses geldiğini not edin. devamı sizden gelecek sonuçlardan sonra;
  • foruma girmişken yazayım dedim. @Emin-Firtina dediğin doğru. teşekkürler. kablo değdirince sub dan ses gelmiyordu sadece. o yüzden çok uğraştım. sorun subwoofer entegresindenmiş değiştirince düzeldi. şimdi sub da çalışıyor.
    olur da birinin başına gelirse:
    dış çerçeve ground yani (-). 6 pin ses sinyali. diğer 3 pin boş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullanici62 -- 23 Kasım 2014; 14:13:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.