Şimdi Ara

ADSL mi Modem mi Windows mu :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kendime YAKSU marka bir ADSL modem aldım ve bununla tüm internet sitelerine girebiliyor, downland dahil her şeyi yapabiliyorum. Ancak bu modemi aldığımdan beri Mynet, Gmail yada Hotmail'den e-mail gönderemiyorum. Özellikle dosya ekli mailler boyutları 50 kb bile olsa kesinlikle gitmiyor. Gönder dediğinizde veri alış verişi yavaşlıyor ve sayfa hata veriyor. Bu aylardır böyle ve çözümünü bulamadım. Güvenlik yazılımlarını devre dışı bıraktım, modemi tekrar kurdum, bilgisayarı formatladım, morzilla yada opera gibi tarayıcıları kullandım ama nafile. Bilgisayarcılara sözlü olarak soruyorum, bana verdikleri cevap "Öyle bir şey olamaz" oluyor. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa minnettar kalırım. İşletim sistemim Windows 98.

• Kimseden cevap gelmemiş ama ben nasıl yaptığımı yazayım. Windows 98 den kurtulun. Windows 2000 yada XP yükleyin sorun düzelsin.
  • sen aşmışsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: adsladsl

Kimseden cevap gelmemiş ama ben nasıl yaptığımı yazayım. Windows 98 den kurtulun. Windows 2000 yada XP yükleyin sorun düzelsin.

KATILIYORUM SANA
  • Zahmetli fakat Kalıcı olanı seçmişsin. +1
  • illede win 98 diyosan win 98 second addi. dene 1 de
  • Çok bilen arkadaşlar, muahahaa gibi garip tepkiler vereceğinize baştaki soruyu cevaplayında görelim ne kadar bildiğinizi. Bakalım muahaaa diyebilecek kapasiteniz var mı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yebachhe

illede win 98 diyosan win 98 second addi. dene 1 de

Bende onu diyecekdim windows98 update et diye ama böyle bir durumla hiç karşılaşmadım keşke 98 üzerinden denemelerine devam etseydin
  • Sistemin XP kullanmaya uygunsa, neden 98 ile yetinesin ki zaten...
    XP kurmakla en iyisini yapmışsın.
    Ayrıca tecrübe tecrübedir.
    Aynı sorunu yaşayan / yaşayacak olan arkadaşlara hazır çözüm...
    Eline sağlık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drhasan112 -- 19 Ekim 2006; 23:54:30 >
  • Merhaba drhasan112,

Aslında ben konunun ilgi çekmediğini düşünerek kısaca çözüm yolum olan 98 yerine XP kurun sorun çözülsün diye yazdım, amacım yol göstermekti. Eğer google dahil tüm forumları incelerseniz önceki yıllarda da bu sorunu yaşayan kimselerin sorularına cevap verilemediğini görebilirsiniz. Ama birden yorumlar gelmeye başladı. Ben XP'yi celeron 400'e kurdum. Toplam hard disk kapasitesi ise 4 gb. Ama XP nin service özelliklerinden kullanılmayacak olanlar kapatılırsa sorun çıkarmıyor ve rahatlıkla çalışıyor. Yani baştan XP yüklememin nedeni bu idi. Yorumun için teşekkürler drhasan112. Herkesin Gelecek Bayramını Kutlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adsladsl -- 20 Ekim 2006; 9:16:38 >
  • Dostum;
    Ben yıllar önce Pentium MMX 233 Mobile işlemcili 2,4 GB harddiskime aynı işlemi yapmıştım ve 2 ay öncesine kadar da kullanmaya devam ettim. (Gerçi sonradan HDD değiştirip 20 GB yaptım.)
    Sendeki makine bundan çok çok daha iyi bir teknoloji. Sadece HDD büyüterek ve gerekiyorsa biraz da RAM takviyesiyle hiç sorunsuz full kullanabilirsin.
    Özellikle internetteki hız farkına inanamayacaksın.
    İYİ BAYRAMLAR DİLERİM

quote:

Orjinalden alıntı: adsladsl

Merhaba drhasan112,

Aslında ben konunun ilgi çekmediğini düşünerek kısaca çözüm yolum olan 98 yerine XP kurun sorun çözülsün diye yazdım, amacım yol göstermekti. Eğer google dahil tüm forumları incelerseniz önceki yıllarda da bu sorunu yaşayan kimselerin sorularına cevap verilemediğini görebilirsiniz. Ama birden yorumlar gelmeye başladı. Ben XP'yi celeron 400'e kurdum. Toplam hard disk kapasitesi ise 4 gb. Ama XP nin service özelliklerinden kullanılmayacak olanlar kapatılırsa sorun çıkarmıyor ve rahatlıkla çalışıyor. Yani baştan XP yüklememin nedeni bu idi. Yorumun için teşekkürler drhasan112. Herkesin Gelecek Bayramını Kutlarım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.