Şimdi Ara

Beyaz Eşyaya ne zaman zam geliyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilenlerden yardım rica ediyorum. Nasipse haziranda düğünümüz olacak, ama ev sorunumuz olmadığı için eşya bakmaya şimdiden başladık son ana sıkıştırmayalım diye. Mobilya da sorun yok ama beyaz eşya konusunda kararsızız. Daha 8 ay var, şimdiden alsak bahara kadar daha mı ucuzlar yoksa zam mı gelir? Mesela çamaşır makinesine karar verdik Elektrolux EWF1286 LEW istiyoruz. Şuanda fiyatı 1400lerde, ocaktan sonraya bıraksak yeni modeller çıkınca bunların fiyatı düşer mi yoksa buna da zam gelir mi? Bilgisi olan arkadaşlar fikir verebilirlerse çok sevinirim, etrafta bu işlerden anlayan kimsemiz yok, malum mağaza çalışanlarına da sorunca hemen zam gelecek alın diyorlar.. Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delta84 -- 11 Ekim 2014; 12:12:22 >

• Şu sıralar ortalığın karışık olması ve fiyatların döviz kuruna bağlı olması nedeniyle ben ucuzlamaya ihtimal vermiyorum. Zam da söz konusu olabilir hatta. Serdar Bey'in dediği gibi Bosch ve Siemens son birkaç aydır kademeli kademeli zam yapıyor mesela. 5 programlı ayın ürünü bulaşık makinesi yazın başında 1079 iken şu an 1150 civarında mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar.ctm

Merhabalar, bende siemens bayisi bir firmada satın alma sorumlusuyum.
    o bir satış taktiğidir sadece, zam gelse dahi örneğin siemense 2 aydır %1 zam geliyor

bu zam da 1400 tl lik makine fiyatını 14 tl arttırız yani zam gelecek korkusu olmasın boş yere sizde.

Sadece özel kampanya fiyatlı ürünler oluyor normal fiyatından 150 200 tl aşağılara sattıkları dönemler oluyor o kampanyalar gerçekten bitebiliyor :)
    böyle olunca mal normal 150 200 tl fazla olan fiyatına yükseliyor sadece buna dikkat edin.

çok teşekkür ederim cevabınız için. sorduğumuz bayiler büyük beyazeşya mağazalarına göre (bimeks, mediamarkt vs) daha yüksek fiyat veriyorlar biz de büyük mağazaların kampanyalarını takip edelim dedik. Ama bu konuda tecrübesiz olduğumuzdan nezaman kampanyalar oluyor, gerçekten beklediğimize değecek değerde indirimler oluyormu bi fikrimiz yoktu tabi. Dediğiniz gibi bir artış varsa çok da önemli değil tabi. Peki bunlar yapılan kampanya haricinde genel olarak yeni modeller çıktıkca ucuzlar mı yoksa her halukarda zammı gelir? mesela cep telefonları aldığından 6 ay sonra yenileri çıkınca ucuzluyor ya onun gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Şu sıralar ortalığın karışık olması ve fiyatların döviz kuruna bağlı olması nedeniyle ben ucuzlamaya ihtimal vermiyorum. Zam da söz konusu olabilir hatta. Serdar Bey'in dediği gibi Bosch ve Siemens son birkaç aydır kademeli kademeli zam yapıyor mesela. 5 programlı ayın ürünü bulaşık makinesi yazın başında 1079 iken şu an 1150 civarında mesela.

candogan bey size de teşekkür ederim. Ozaman bizim şimdiden karar verip almaya başlamamız daha mantıklı gibi, enazndan ozaman kadar ödemiş bitirmiş oluruz borcu.. Ucuzlarsa da şansımıza artık.. gerçi okadar çok seçenek varki kafam çorba oldu, sadece çamaşır makinesinde karar kılabildim :) 6 bin lirayı pek geçmeden hepsini ayarlayabiliriz inşaallah..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delta84 -- 11 Ekim 2014; 12:33:15 >
  • siemens ekim kataloğunda ortalama % 3 zam yapmış görünüyor.

6 bin değilde 4 binede hepsini alırsın.bu senin tercihin...

siemens te felan indirim olmazda teknoloji mağazalarında belki yıl sonuna doğru indirim olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemix

siemens ekim kataloğunda ortalama % 3 zam yapmış görünüyor.

6 bin değilde 4 binede hepsini alırsın.bu senin tercihin...

siemens te felan indirim olmazda teknoloji mağazalarında belki yıl sonuna doğru indirim olabilir.

hem çok düşük model olmasın, hem de aşırı pahalı olmasın diye düşünüyoruz. En son model tüm özellikleri barındırcak diye de bir kaygımız yok ama orta düzey olsun diyelim.. çamaşır, bulaşık ve fırın seti için 1500er , buzdolabı için 1500-2000 max. limitimiz. Umarım biz aldıktan üç beş ay sonra, erken aldığımıza pişman edecek kadar ucuzlamaz :)
  • delta84 D kullanıcısına yanıt
    buzdolabı için siemens lowfrost modellere bakabilirsin. (1500-2000 arası ) buzdolabı almanya üretimi yok diye biliyorum sanırım başkasına yaptırıyor.

çamaşır makinesi için bu yeni çıkan 12t460 yada idos lu 12t660 olabilir. (1300-1700 arası) almanya üretimi için az daha çıkman lazım

bulaşık makinesi için 1500 tl ye çıkarsan içi çelik siemensler var almanya üretimi. ( tr malı olanlar içi polinox ) almanlar çelik

fırın için pek bilgim yok ama standart bir ankastre set 1500 e alabilirsin.

bu hesaba göre 6000 e herşeyi rahat toplarsın gibi geliyor

fiyat için serdar beyle görüşebilirsin ama sanırım eskişehir de dükkanları yok...
  • Önerileriniz için çok teşekkür ederim, dikkate alıcam. Siemens marka pek bişey araştırmamıştım açıkcası şuana kadar, bosch ve aeg olarak yola çıkmıştık ama buradan öğrendiğim kadarıyla bosch ve siemens aynı çıkışlıymış. Ben Eskişehirdeyim şuan ama ev Bursa inegölde olacak. muhtemelen oradan bakıp almamız gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delta84 -- 12 Ekim 2014; 21:01:25 >
    bende nasipse nisanda evleneceğim uzun süredir araştırıyorum.

bu forumda aeg( electrolux ) yi çok övüyorlar bende bir electrolux kullanıcısıyım.

ama özellikle aeg electrolux un ucuz ürünleri çok kötü eski kalite yok. electrolux un 3 bin liralık dolabını da gördüm ve iyice soğudum.

servis desen en yakını 80 km uzakta. manisa da sadece 1 tane servisleri var.

siz bence gidin neyi beğeniyorsanız onu alın...
  • haklısınız. beyaz eşya biraz şans işi derler ya, ama yine de genel özellikkleri bakımından az araştırmakta fayda var diye düşünüyorum. 800 lira eden bi makineye de güzelmiş deyip 1000 lira üstü vermek de koyar insana :) electroluxte sabitlendim hala ama bakalım hayırlısı.
    çamaşır makinesi alabilirsiniz 1286 modelini kullananlar çok övüyorlar ( tabi sadece bu forumda ) ama buzdolabını electrolux alabileceğinizi hiç sanmıyorum.

çünkü türkiye için buzdolabı üretmiyorlar.( 60cm )
  • buzdolabı için bosch un ses probleminden yakınan çok sanırım. onu daha tam ayrıntılı araştıramadım. bulaşık makinesi için siz ne düşündünüz? Siemens mi alacaksınız? bütçeniz bizimki gibiyse sizin seçeneklerinizi de öğrenmek isterim. Benden çok daha fazla araştırdığınız malum :) yardımlarınız için teşekkür ederim.
    şimdi forumları okuyunca hiçbir ürün alamayız.
    mesela nişanlıma lg g2 aldım foruma bir baktım sesin boğuk gelmesi mi ,ekrandaki çizgiler mi , yok şu seri yok bu seri derken daha ürün gelmeden kafayı yiyecektim.
    sonra telefon geldi hiçbir sıkıntımız yok.
    genelde memnun olanlar yazmıyor o yüzden ürünlerde çok şikayet var gibi görünüyor.

buzdolabı konusuna gelince siemens kendisi üretmiyor diye biliyorum. lowfrostlar çok ekonomik ama sıcak bölgelerde buzlanma yaptığı söyleniyor.
    aynı zamanda sebze ve etler için ayrı bölmesi olanlar çok kullanışlı .500lt ve 70 cm eninde olanlar yeterli büyüklükte .

kombi tipi düşünüyorsanız lowfrostlar 190 cm boyunda ve üst raf kısa bayanlar için ulaşılması biraz zor.

no frostlar 5 cm daha kısa ( ben 500 ltlik modeller için konuşuyorum )

bulaşık makinesi için siemens alırsam alman malı olanlardan alırım yada aeg nin a+++ modelleri var 1600 tl fiyata

ama nişanlım ve ailesi aeg ye soğuk bakacakları için muhtemelen siemens olacak :)

buzdolabı ses konusunda da ben pek ciddiye almıyorum ofisimde indesit evde vestel var hiç rahatsız olmuyorum. muhtemelen bu yeni dolaplar onlardan daha sessizdir

• acemix kullanıcısına yanıt
    Biri siemens mi dedi
  • Hayırlı günler arkadaşlar,
    Bende buzdolabı ve çamaşır makinesi derdine düştüm (para olmadığı için bir kaç ay bulaşık makinesiz idare edeceğiz artık :) )
    Çamaşır makinesinde az çok karar verdim gibi ( AEG L87494EFL 1500 tl gg bonus lu fiyat) ama buzdolabı konusunda maalesef çok sıkıntılıyım.Forumda araştırıyorum önerilen ve beğenilen modellerin boyları hep uzun yada çok derin .Benim ölçülerim 182 X 74(en) X 65(derinlik ama varsın 70 olsun sıkıntı değil ) bunlar. Bir türlü 1500-1900 TL lik bütçeme uygun doğru bir f/p modeli bulamadım.
    Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum 3-4 haftadır uğraşıyorum ve bunaldım.
  • Metalürjist M kullanıcısına yanıt
    185x70x76 sizi kurtarsa

KD56NAW32N - 1960,00 tl ye siemensin bu modelini önerebilirdim ama zannedersem boy sıkıntılı.
    Yeni LED kapı elektroniği, freshSense, Kahvaltılık Seti, Yeni Teleskopik hydroFresh, Teleskopik coolBox, Led aydınlatma, Çekilebilen cam raf, multiBox, airFresh Filtre, A++
  • serdar-ctm S kullanıcısına yanıt
    Ölçülerime uygun bir model bulamazsam değerlendirmeye alacağım.
    Teşekkür ederim
  • Metalürjist M kullanıcısına yanıt
    Rica ederim iyi günler size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemix

şimdi forumları okuyunca hiçbir ürün alamayız.
    mesela nişanlıma lg g2 aldım foruma bir baktım sesin boğuk gelmesi mi ,ekrandaki çizgiler mi , yok şu seri yok bu seri derken daha ürün gelmeden kafayı yiyecektim.
    sonra telefon geldi hiçbir sıkıntımız yok.
    genelde memnun olanlar yazmıyor o yüzden ürünlerde çok şikayet var gibi görünüyor.

buzdolabı konusuna gelince siemens kendisi üretmiyor diye biliyorum. lowfrostlar çok ekonomik ama sıcak bölgelerde buzlanma yaptığı söyleniyor.
    aynı zamanda sebze ve etler için ayrı bölmesi olanlar çok kullanışlı .500lt ve 70 cm eninde olanlar yeterli büyüklükte .

kombi tipi düşünüyorsanız lowfrostlar 190 cm boyunda ve üst raf kısa bayanlar için ulaşılması biraz zor.

no frostlar 5 cm daha kısa ( ben 500 ltlik modeller için konuşuyorum )

bulaşık makinesi için siemens alırsam alman malı olanlardan alırım yada aeg nin a+++ modelleri var 1600 tl fiyata

ama nişanlım ve ailesi aeg ye soğuk bakacakları için muhtemelen siemens olacak :)

buzdolabı ses konusunda da ben pek ciddiye almıyorum ofisimde indesit evde vestel var hiç rahatsız olmuyorum. muhtemelen bu yeni dolaplar onlardan daha sessizdir

Haklısınız ben de tam bir modele karar veriyorum, birkaç olumsuz yorum okuyunca soğuyorum o üründen. Lowfrostlar hakkında da kararsızım ayrıca buzluğu altta olanlardan istemiyorum boy meselesinden dolayı :) AEGye tam tersi sıcak bakıyoruz ama servisi inegölde nasıldır bilmiyorum. bayilerde sorduk 200-300 fazlasını söylüyorlar. yine büyük mağazalardan almamız gerekecek muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delta84 -- 14 Ekim 2014; 10:31:20 >

peki siz hangi modelleri beğendiniz? eleme yaparak giderseniz daha kolay olacaktır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.