Şimdi Ara

honda jazz almalı mıyımmm??? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
3
Favori
59.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki aylık bir araştırmadan ve yaptığım test sürüşlerinin sonucunda geçen hafta Jazz Elit
    sahibi oldum. Tabiiki de JAZZ diyorum
  • bence git biryerlerde bir jazz kulan , bi colt , bide astra calasicc (deneme sürüsler bi colt un var sanırım ) . ve aradaki farkı gör ondan sonra karar ver derim ben . ücüde birbirinde farklı güzel araclar...

quote:

Orjinalden alıntı: barispurut

Jazz'ı kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca sorunuz hâlâ geçerliyse ve aracınızı henüz yenilemediyseniz daha detaylı bilgi de verebilirim.

Not: Diğer arkadaşların görüşlerine saygı duyuyorum ancak ikisini de bol bol kullanmış biri olarak demem gerekir ki, Jazz alabilecekken Astra Classic'le yetinmeniz pişmanlığını yıllarca çekeceğiniz ciddi bir hata olur.

Barış Purut

quote:

Orjinalden alıntı: volker_2

2005 model clio mu satıp 0 km. honda jazz almayı düşünüyorum.kullanan varsa izlenimlerini belirtirlerse sevinirim..

• CVT şanzıman yokuşlarda geri kaçırır mı easytronic gibi?
  • Geniş ve koltuklar yatınca düz zemin oluşturan bagajı,geniş iç hacmi,atak ve tutumlu motoru olumlu yönleri;yoldaki en küçük bozuklukluğu içeri hissettiren (parke yollarda allah sabır versin)aşırı sert süspansiyonu ve yine yoldaki bozuklukları içeri alan direksiyonu olumsuz özellikleri.İyi seçimler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkaaan06

yukardaki videoda modüs 0 araba,volvo baya eski..bu testi 0 s40 la falan yapsalar nolur acaba..

bide yinede saglamlıgıyla tanınan volvo karsısında ne kadar eskide olsa iyi sonucc...

+999999

s40La yapsaLar
  • 3 aydır araba araştırıyordum. Bugün (08 Aralık 2007) saat 3 gibi Jazz a karar verdim 5 gibi aldım. Daha gelmedi 1 hafta sonra gelecek ancak arabaya ilk görüşte vuruldum. Elite modelini aldım yok yok. Bu fiyata alınabilecek en güzel araba. Ki Astra Classiclerde aynı fiyata ancak bu kadar güzel değil. En full modelinde bile direksiyondan kumanda yok. Chevrolet ise 2. elde ölü bir araba. Kullananlara sordum. Jazz ın içi emin olun Corsa ve astra dan daha geniş ve kullanışlı. Yeni astra Sedan HB kadar bagajı var.
    Aldığımda sürüş izlenimlerini de yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nasyek -- 9 Aralık 2007; 2:48:51 >
  • HAyırlı olsun, çok iyi seçim Jazz ama zamanlama yanlış gibi. Sıfırı için yenisini bekleseydiniz. (Yenisi mükemmel de)
  • Uzun araştırmalara sonucunda ben de 2004 model jazz es cvt aldım :)
  • yeni kasa jazz hakkında:

honda jazz almalı mıyımmm???
  • 1senedir bu konu çok sönük kalmış kimse mesaj atmamış.burda jazzı övenler nerde bi de jazz alıp kullandıktan sonra yorumlarını yazacak arkadaş nerde hani yok meydanda

bu arda jazzı dizelmi almak mantıklı yoksa benzinli alıp lpg taktırmakmı mantıklı?
  • Jazz'ın dizeli yok. Benzinlisi ise zaten az yakıyor. LPG'ye bence hiç gerek yok, hele sıfır alınacaksa garantiye yazık olur.
    Jazz'ı bu konuda konuşuyoruz ama yeni kasa jazz alanlar var az da olsa:
    http://forum.donanimhaber.com/m_12579795/mpage_19/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 11 Mart 2009; 4:08:14 >
  • 2.elde gerçek fiyatlar ne durumda, şu sıralar jazz alıp satan yok mu?
  • Yeni kasa jazzla sadece bi kere test sürüşü yapın farkı anlicaksınız.3aylık araştırmadan sonra bizde jazz'da karar kıldık gerçekten şuan çok memnunum.Test ettiğim araçlara gelince.Corsa,Yeni fiesta,Yeni Fabia,Polo,207,308,Astra,107,İ30,Getz vardı bunlar arasında ve fiyatı insalara yüksek geliyor fakat detaylı bi şekilde araştırınca 30-34bin tl arası hiç bi aracın vermedigi donanımları size sunuyor yanında benim size tek tavsiyem gidip test sürüşü yapın ve kendiniz görün.
  • sınıfına ve fiyatına ve rakiplerinin fiyatlarına bakılırsa alınmaz.

ama sunduklarına bakılırsa alınabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

sınıfına ve fiyatına ve rakiplerinin fiyatlarına bakılırsa alınmaz.

Bi yerde sölediğiniz dogru fakat bi yerdede yanlış

Düz vites Fun+'yı 32.600 TL mal ettik çok sıkı bir indirimle.Babamda Opel zafira ve çok sık olarak kullandığım halamın 2006 model astra'sı var.Donanım olarak iki araçdanda fazlasını veriyor jazz bu fiyata.Bu fiyata alabilceginiz kaç arabada 8 hava yastıgı,esp,panoramik cam tavan ve daha saymadığım bi dünya özellik standart geliyorki.Evet belki bu fiyata C sınıfı araç alabilirsiniz fakat boş olur.İkinci el araçlarada yönelebilir insan fakat bu tamamen tercih meselesi.İç hacmine gelince bi zafira kadar büyük değil belki fakat astradan hiç aşagı kalır bi yanı yok aracın boyu 3.9m olup küçük gözükmesine rağmen Japonlar minimum hacim maximum şekilde nasıl kullanılabilir diye ders vermiş adeta bu araçda.25-26milyara boş bi araç almaktansa ben biraz daha kendimi zorlayıp b sınıfıda olsa dolusunu almayı tercih ederim.Benim görüşüme görede 3 hafta önce arkadaşım 1.4 AT Yeni fiesta aldı 32.700'tl ye jazz'daki donanımın yarısı bile yok araçda ayrıca jazz'ın o sessiz motorunu hesaba bile katmıyorum.Tabi bunlar benim kendi fikrim ben böle uygun gördüm jazz aldım evet fiyatı belki biraz fazla fakat verdigi donanımı oturup bi düşününce normal geliyor insana.Araba işi aşk işi böle bi duygusal yönüde var aslındaKafanızı şişirdiysem affola son olarak sahibi olduğum için değil gerçekten çok güzel bi araç olduğu için Jazz düşünen herkese bu aracı tavsiye edebilirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: omerf

Yeni kasa jazzla sadece bi kere test sürüşü yapın farkı anlicaksınız.3aylık araştırmadan sonra bizde jazz'da karar kıldık gerçekten şuan çok memnunum.Test ettiğim araçlara gelince.Corsa,Yeni fiesta,Yeni Fabia,Polo,207,308,Astra,107,İ30,Getz vardı bunlar arasında ve fiyatı insalara yüksek geliyor fakat detaylı bi şekilde araştırınca 30-34bin tl arası hiç bi aracın vermedigi donanımları size sunuyor yanında benim size tek tavsiyem gidip test sürüşü yapın ve kendiniz görün.

PEKİ İKİNCİ SIRIDA HANGİ ARABAYI KOYARSIN.BİRİNCİSİ JAZZ İKİNCİSİ NE?
  • Peugeot 308 veya Corsa,yeni fiestada zorlayabilir bu sırayı fakat fiyat/performans açısından benim için çok kötü bi yerde olduğu için 2.sıraya koymuyorum.Peugeot 308'in en boş modelini alabilirsiniz fakat C sınıfı ve güzel bi araç aynı zamanda dizeldi benim baktığım.Corsadada 2008 Cosmo paketli bulmuştum 33bin tl'ye oda çok güzeldi.Fakat yinede jazz'ın donanımı yoktu cosmo pakette bile.
  • quote:

quote:

Düz vites Fun+'yı 32.600 TL mal ettik çok sıkı bir indirimle.Babamda Opel zafira ve çok sık olarak kullandığım halamın 2006 model astra'sı var.Donanım olarak iki araçdanda fazlasını veriyor jazz bu fiyata.Bu fiyata alabilceginiz kaç arabada 8 hava yastıgı,esp,panoramik cam tavan ve daha saymadığım bi dünya özellik standart geliyorki.Evet belki bu fiyata C sınıfı araç alabilirsiniz fakat boş olur.İkinci el araçlarada yönelebilir insan fakat bu tamamen tercih meselesi.İç hacmine gelince bi zafira kadar büyük değil belki fakat astradan hiç aşagı kalır bi yanı yok aracın boyu 3.9m olup küçük gözükmesine rağmen Japonlar minimum hacim maximum şekilde nasıl kullanılabilir diye ders vermiş adeta bu araçda.25-26milyara boş bi araç almaktansa ben biraz daha kendimi zorlayıp b sınıfıda olsa dolusunu almayı tercih ederim.Benim görüşüme görede 3 hafta önce arkadaşım 1.4 AT Yeni fiesta aldı 32.700'tl ye jazz'daki donanımın yarısı bile yok araçda ayrıca jazz'ın o sessiz motorunu hesaba bile katmıyorum.Tabi bunlar benim kendi fikrim ben böle uygun gördüm jazz aldım evet fiyatı belki biraz fazla fakat verdigi donanımı oturup bi düşününce normal geliyor insana.Araba işi aşk işi böle bi duygusal yönüde var aslındaKafanızı şişirdiysem affola son olarak sahibi olduğum için değil gerçekten çok güzel bi araç olduğu için Jazz düşünen herkese bu aracı tavsiye edebilirim.

benim 1 cümle ile anlattığımı, 1 paragraf ile anlatmışsın.

• quote:

quote:

quote:

benim 1 cümle ile anlattığımı, 1 paragraf ile anlatmışsın.

Eh burası forum olunca amaçda paylaşım olunca bildiğimizi,düşündüğümüzü kimseden saklamaya gerek yok iyi deyip geçmek olmaz bence.Sizide tebrik ediyorum benim koca bi paragrafda anlattığımı bir cümle ile anlatabildiğiniz ve bunu vurguladığınız için

• quote:

quote:

Ömer bey yeni aracınız hayırlı olsun. Mantıklı bir tercih yapmışınız. Fiyat yüksek ama donanım fazla. Yüksek donanım isteyenler Jazz alır, benim için donanım önemli değil, C sınıfı olsun diyenler de 308 alır.

Otomatik vites olunca ise işler değişiyor, o zaman sorunsuzluk ve konfor daha önemli. Jazz'ın son teknoloji CVT'den vazgeçip ishift'e dönmesi biraz puan kaybettirdi. 308 her ne kadar aynı sınıfta olmasa da otomatik vitesi hakkında iyi yorumlar var.

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 13 Mart 2009; 22:49:13 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.