Şimdi Ara

almanyadan telefon getirtsem?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sürekli gidip gelen akrabalarım var zaten z2 almak istiyorum, nasıl olur acaba baktım mesela z2 de 300-400 tl fark var bu küçük bir fark değil, ordan alsam sıfır mesela 1 yıl kullanıp satmak istesem en azından aldığım fiyata satabilirim
    imei kayıt gerekiyor sanırım o zor birşey değil diye biliyorum doğrumudur?
    başka ne gibi farklılık gösterir,
    türksel vodofone avea gibi operatorlerle sorunsuz kullanabilirmiyim?
    telefon dili sorun olur mu?
    getirince hiç kullanmadan direk format atsam desteklediği androidi burdan tekrar yüklesem mesela buradaki vatanbilgisayarın sattığı z2 gibi olur mu? olursa nasıl farklar olur?

• imei kayıt için konuşayım, 110 lira mı 120 lira mı ne maliyeye ödeme yapıyorsun.
    E devlet şifrenle ya da herhangi bir operatörün bayisine gidip makbuzunu vs. verip işlemi sonlandırıyorsun.
    avea bizden nedense ikametgah belgesi mi emniyetten temiz belgesi mi ne bişey istemişti.
    sürpriz evraklara hazır ol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: makavel1

sürekli gidip gelen akrabalarım var zaten z2 almak istiyorum, nasıl olur acaba baktım mesela z2 de 300-400 tl fark var bu küçük bir fark değil, ordan alsam sıfır mesela 1 yıl kullanıp satmak istesem en azından aldığım fiyata satabilirim
    imei kayıt gerekiyor sanırım o zor birşey değil diye biliyorum doğrumudur?
    başka ne gibi farklılık gösterir,
    türksel vodofone avea gibi operatorlerle sorunsuz kullanabilirmiyim?
    telefon dili sorun olur mu?
    getirince hiç kullanmadan direk format atsam desteklediği androidi burdan tekrar yüklesem mesela buradaki vatanbilgisayarın sattığı z2 gibi olur mu? olursa nasıl farklar olur?

imei attırma denilen olayı yaparsın (yasal değil) ancak başın ağrır garantisi olmaz pat diye kapanır telefon başka imei attırırsın kapanır uzar gider....Kullanmadığın eski bir telefon varsa birdaha açmamak kaydıyla onun imeisini alacağın telefona at tek hat kullan sıkıntı çekmezsin diye umuyorum.

Ah benim canım memleketim ... elalemin 200 euroya aldığı telefonlar bize 1700-1800 liraya satılırsa biz de başka yollara başvuruyoruz mecburen .
  • Z3 yada z3c getirt bence madem boyle bir avantajin var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki imei den başka sıkıntı olmaz demi? dediğiniz gibi eski telefonlarımdan birinin imeisini alırım o telefonuda parçalayıp yakıp çöpe atarım, yalnız tek bir hat ile kullanırsın demişsiniz z2 zaten tek hatlı değilmi yani anlık aktif olarak mı tek hat demek istediniz?
    valla aslında bu şekilde ticaret bile yapılır, buranın 2. el fiyatı oranın sıfır fiyatına denk geliyor, birde ordan 2. el alsam çok güzel ticaret yapılır ama işte tek bir sorun var ordan alan akrabam telefondan fazla anlamaz bozuk telefon alma ihtimali var,
    birde arkadaşlar garanti konusunda bir sıkıntı oluyormu? mantıken olmaz heralde..
  • Z3 getirin.
  • Ne kadar oynayabilir ki ? Hem garantiden muaf ol hemde sadece 150 - 200 lira için bunca sıkıntıya gir .
  • Benim de Almanya'da akrabalarım var ve ben de senin gibi düşündüm ama imei kaydı filan yaptırmak gerekiyormuş.sonuçta ikisi de aynı paraya geliyor.Türkiye'den almak daha kolay olur bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eugnie

Ne kadar oynayabilir ki ? Hem garantiden muaf ol hemde sadece 150 - 200 lira için bunca sıkıntıya gir .

z2 ye baktım burdaki en ucuz fiyatı 1600 en pahalı 1900 orda rastgele bir siteden baktım 1300 tl, yani 400 tl fark ediyor diyelim, imei yi ben hallederim desem, garantiden neden çıkıyor anlamadım orasını, al gardaş bunu sen üretmişsin diyip birşey olursa garantiye veremezmiyim? yoksa 2. el alınır mı diye konu açıcam dostum bilgi almak için açtım konuyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnigmaJeff

Benim de Almanya'da akrabalarım var ve ben de senin gibi düşündüm ama imei kaydı filan yaptırmak gerekiyormuş.sonuçta ikisi de aynı paraya geliyor.Türkiye'den almak daha kolay olur bence

aynı paraya gelmiyor z2 alıcam desem şimdi 300-400 tl fark ediyor ve imei kolay iş diye biliyorum, getirtmek için kararı verirsem siparişi verirsem kuzenlerime hemen burdan araştırma yaparım imeiyi ye dair ne varsa öğrenirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: makavel1

quote:

Orijinalden alıntı: Eugnie

Ne kadar oynayabilir ki ? Hem garantiden muaf ol hemde sadece 150 - 200 lira için bunca sıkıntıya gir .

z2 ye baktım burdaki en ucuz fiyatı 1600 en pahalı 1900 orda rastgele bir siteden baktım 1300 tl, yani 400 tl fark ediyor diyelim, imei yi ben hallederim desem, garantiden neden çıkıyor anlamadım orasını, al gardaş bunu sen üretmişsin diyip birşey olursa garantiye veremezmiyim? yoksa 2. el alınır mı diye konu açıcam dostum bilgi almak için açtım konuyu

Ya hu birader biz burada ne yapıyoruz ? Bilgi vermiyor muyuz ?
  • Kim ne derse desin Apple <3
    Şaka tabi bence o avantaj varsa Z3,o kadar yükselmeyeyim diye düşünüyorsan G3 32,ben tepelerin adamıyım kroyum ve para bende diyorsan M8.
    Bence Z3.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben sana sureci anlatayim kisaca.
    Gecen sene almanyadan mediamarkt tan nexus 4 aldim. Benim zamanimda euro 2.3 idi baya avantajli gelmisti bana. Garanti konusu, gorevli bana 1 yil uluslararasi garantisi var demisti. Bozulursa zaten turkiyede de mediamarkt var. Orada gecerli demisti. Kayit, en garantisi pasaport kaydi. Pasaportun varsa hic diger yollara bulasma derim. Simdiden hayirli olsun.

• Kayıt yaptırmak hiç zor değil bankaya parayı yatırıyorsun sonra makbuzu alıyorsun sonra kendin internetten açtırabiliyorsun.
    Ben açtırmadan önce Turkcelle sordum 50 tl istemişti dolandırıcılar kendim 2 dkya yaptım girdim
  • makavel1 kullanıcısına yanıt
    Yurtdışından getiriken telefon tabiki garanti dışıdır. İmei kaydı yaptırmazsanız (pasaport kaydı o da sanırım 150 tl civarı) yasal olmayan yollarla imei kaydı yapılır. Ancak sağlıklı olmaz. Dediğim gibi size ait ve birdaha kullanmayacağınız bir telefon var ise ve bu telefonda kendi hattınız dışında başka bir hat kullanmamak kaydıyla uzunca bir süre sıkıntısız kullanacağınızı umarım. Bende çok düşündüm yurtdışından z3 getirmeyi ancak azıcık aşım kaygısız başım diyerek gitti gidiyordan kampanya denk getirerek xperia z aldım. Sıkıntısız kullanıyorum. Ama yurtdışından çok uygun bir fiyata bulunursa bahsettiğim riskler alınabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.