Şimdi Ara

Final Fantasy XIII'ün PC Sürümüne Çözünürlük Kısıtlaması

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•     Square Enix'in konsollarla özdeşleşen serisi Final Fantasy'nin eski oyunları PC'ye gelirken, firmanın son çıkardığı Final Fantasy 13 üçlemesi de PC için duyurulmuştu. Üçlemenin ilk parçası Final Fantasy XIII bugün itibariyle satışa çıktı. Ancak bu durumdan PC kullanıcıları pek de memnun kalmamış gibi görünüyor.

Oyuncuların yorumlarına göre Final Fantasy XIII'ün PC sürümü basit bir konsol portundan ibaret. Oyunun ayar seçeneklerinde ne çözünürlük ayarlama, ne de grafik seviyesi ayarlama kısmı bulunuyor. 60 FPS kilidinin bulunduğu oyunun en ilginç yanı, 720p çözünürlükle kısıtlanmış olması.

Bakalım Square Enix'ten konuyla ilgili eleştirilere bir yanıt gelecek mi?

• Square Enik: 720p sanatsal kaygımızın bir sonucudur, böyle daha güzel gözüküyor. 15fps'ye kitlemediğimize dua edin.

Umarım yalanlarlar. Doğru bile olsa bi şekilde bu kilit kırılır gibi geliyor.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Yalanlama falan yok oynayan arkadaşım çok denedi yok yapamadı. Oyunun grafik ayarları kilitli , yok yani Oyun birde 49 GB sen git üstüne birde 720p'ye kısıtla.

• Vay be adamlar o kadar ekran kartı alsın işlemci alsın ram alsın su soğutma yapsın, biri 30 fps kilidi koysun diğeri çözünürlük kısıtı getirsin.

İyi o zaman biz tekrar 19" monitörlere gtx 275' lere core 2 duo'lara dönelim.

• bu oyun 720p'te bile oynanir

• quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

Vay be adamlar o kadar ekran kartı alsın işlemci alsın ram alsın su soğutma yapsın, biri 30 fps kilidi koysun diğeri çözünürlük kısıtı getirsin.<br><br>İyi o zaman biz tekrar 19" monitörlere gtx 275' lere core 2 duo'lara dönelim.

su soğutma yapan, işlemciye milyar veren adamın sistemi FF XIII için topladığını hiç sanmam :) bir an için hayal ettim ''lanet olsun, ben bu oyuna 5 bin tl pc topladım 720p için mi? şimdi çöp oldu kahretsin'' :P çok saçma

• quote:

Orijinalden alıntı: **Nicolae**

Yalanlama falan yok oynayan arkadaşım çok denedi yok yapamadı. Oyunun grafik ayarları kilitli , yok yani Oyun birde 49 GB sen git üstüne birde 720p'ye kısıtla.

Malum yerde 55 gb

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen kardeşim 5 bin tl ye pc topladım hayatımda en son oynucağım oyun bu olur herhalde yıllardır bu oyunun ismini duyarım ama nedense hiç ilgimi çekmeyen oyun ben pc yi kasım ayından itibaren çıkacak oyunlar için topladım bomba oyunlar başlıyor kasımdan itibaren

• Evet konuya; oyun firması fanatiği orjinal oyun humanistlerini ve aslında özünde hep korsan indiripte "demek kısıtlarsınız ha ulan bende torrentten indirmezsem" diyen korsancı direnişçi arkadaşların yorumlarını bekliyoruz...

• Yapımcıların PC'yi önemsemediğini bile bile sistem topluyorsanız böyle şeylere şaşırmamanız lazım. RDR 2 gibi oyunlar pc ye gelmezse 720p için bile imza toplama dönemi başlar
  • Oyun 49 gb zaten indirmesi sıkıntı üstüne 720p, keşke almak için acele etmeseydim

• iyi ki ön sipariş geçmemişim boyutuda baya fazlamış zaten

• Durante (Dark Souls fixini yapan adam) fix yayınlamış.
    http://m.neogaf.com/showthread.php?p=133646285

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3D Render mantığıyla çalışan bir oyunda çözünürlük-FPS kısıtlamasının hiçbir bahanesi olamaz. Durante reis kilidi kaldırmış bile zaten.
    Japonlar nasıl bu kadar PC özürlü olabiliyor cidden anlamak güç.

• Zorla satıyorlar anlaşılan

• 55 gb indiriyorum birde 1 kb ile indiriyor 9 hafta yazıyor.japonlar zaten ps3 den para kırdıkları için pc ye fazla yatırım yapmıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.