Şimdi Ara

Telefonmu?-Tabletmi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
2
Favori
738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler telefon alayım dedim ama fiyatlar çok yüksek.Tabletlere baktımda özellikler bayağı iyi böyle kompakt olsa idarelik bir telefonla çantada gider.Şimdi sorum şu sizce zenfone 5-6 vs mi alayım yoksa Tab S 8.4 - 10.5 veya ipad mini retinamı alayım?
    Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ßoNjoVé

Beyler telefon alayım dedim ama fiyatlar çok yüksek.Tabletlere baktımda özellikler bayağı iyi böyle kompakt olsa idarelik bir telefonla çantada gider.Şimdi sorum şu sizce zenfone 5-6 vs mi alayım yoksa Tab S 8.4 - 10.5 veya ipad mini retinamı alayım?
    Şimdiden teşekkürler.

Lumia 1520 iş görür diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lg g2 al rahatına bak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • G2 ve 1520nin fiyatları pahalı bu dediklerim 800 900 liralık cihazlar

• quote:

G2 ve 1520nin fiyatları pahalı bu dediklerim 800 900 liralık cihazlar

Lumia 1320. 6" büyüklüğünde,stabil,pili çok başarılı ama kamerası vasat bir cihaz. Kamera önemli değil diyorsan bu fiyata daha iyisini bulamazsın :)

830 liraya hepsiburada da indirimdeydi en son.

• Uyduruk telefon + kaliteli tablet
  • Detaylara takılmazsan iPad mini iPhone 6s. Den hiç bir farkı yok alo demiyor sadece

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: takıntılı bir adam

quote:

G2 ve 1520nin fiyatları pahalı bu dediklerim 800 900 liralık cihazlar

Lumia 1320. 6" büyüklüğünde,stabil,pili çok başarılı ama kamerası vasat bir cihaz. Kamera önemli değil diyorsan bu fiyata daha iyisini bulamazsın :)

830 liraya hepsiburada da indirimdeydi en son.

Onada baktım ısınıp kapanan cihaz tablet almayı düşünüyorum. İpad mini retinamı samsung tab s 8.4 mü

• Konuyu uplayalım beyler hala tartışma konusu telefonmu tabletmi?
  • tablet ayrı birşey, telefon ayrı birşey. her an telefon yanınızda. ancak tableti ne kadar yanınızda bulundurabilirsiniz ki ?
  • Bence yukarida arkadasin dedigi gibi , tablet + ucuz telefon.
    Ben suanda sadece tablet kullaniyorum tab pro 8.4.650 liraya aldim.Dedigin gibi bu tabletin ozelliklerine sahip bir telefon en az 2 kat fiyatlarda.
    Tabiki telefonun kucuklugu ergonomisi tasinabilirlik acisindan avantaj ama genel olarak farkettigim, ben telefonu zaten multimedia icin kullaniyorum ve internete % 95 wifi'dan baglaniyorum.
    Ee oyle olunca tum bu yaptigim islemleri tablette yapmak cok daha keyifli.
    Tablet cuk diye bilgisayar ile telefon arasindaki yere oturdu, mesela film izlemek icin bilgisayara bagimliydim, simdi tablete gidiyorum.Oyunlar icin de telefon yerine yine tabletteyim artik.

• quote:

Orijinalden alıntı: OchiMochi

tablet ayrı birşey, telefon ayrı birşey. her an telefon yanınızda. ancak tableti ne kadar yanınızda bulundurabilirsiniz ki ?

Kücük bir el çantasi Ile halledilebilir bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Müteferric

Bence yukarida arkadasin dedigi gibi , tablet + ucuz telefon.
    Ben suanda sadece tablet kullaniyorum tab pro 8.4.650 liraya aldim.Dedigin gibi bu tabletin ozelliklerine sahip bir telefon en az 2 kat fiyatlarda.
    Tabiki telefonun kucuklugu ergonomisi tasinabilirlik acisindan avantaj ama genel olarak farkettigim, ben telefonu zaten multimedia icin kullaniyorum ve internete % 95 wifi'dan baglaniyorum.
    Ee oyle olunca tum bu yaptigim islemleri tablette yapmak cok daha keyifli.
    Tablet cuk diye bilgisayar ile telefon arasindaki yere oturdu, mesela film izlemek icin bilgisayara bagimliydim, simdi tablete gidiyorum.Oyunlar icin de telefon yerine yine tabletteyim artik.

Elimde t20 var internete giriyor Bende senin gibi %90 wifiden giriyorum.yetermi dersin?

• Soyle diyeyim, telefonunda facebook, chrome, dead triger var diyelim, bunlarin keyfi inan tablette cok daha guzel.Ben sahsen sadece o %10 kullanim icin telefonlara o yuksek meblaglari vermezdim (benim butcem kisitli) zırt pırt telefon urun degistiren biri de degilim.
    Teknoloji hizla gelisiyor, o yuzden tablet alirken de biraz daha fazla vereyip, donanimi en yuksek olana odaklandim.
    Eger tableti tasimakta senin icin sorun yoksa, bence tableti dusun.
    Ki tab s diyorsun, 2k ekran cozunurlugu , stereo hoparlorleri,8mp kamerasi gercekten cok basarili.

• quote:

Soyle diyeyim, telefonunda facebook, chrome, dead triger var diyelim, bunlarin keyfi inan tablette cok daha guzel.Ben sahsen sadece o %10 kullanim icin telefonlara o yuksek meblaglari vermezdim (benim butcem kisitli) zırt pırt telefon urun degistiren biri de degilim.
    Teknoloji hizla gelisiyor, o yuzden tablet alirken de biraz daha fazla vereyip, donanimi en yuksek olana odaklandim.
    Eger tableti tasimakta senin icin sorun yoksa, bence tableti dusun.
    Ki tab s diyorsun, 2k ekran cozunurlugu , stereo hoparlorleri,8mp kamerasi gercekten cok basarili.

Düsünüyorum alsam.Zaten zenfone vs alicam.

• Ben de zamanında Zenfone 6 düşünüyordum ama ondaki işlemci, 340 liralık Asus Memo Pad 7 me176c'den bile daha düşük olunca bir soğuma geldi.
    Ki mesela ben telefonda düşünemeyeceğim özellikleri 650liralık tablette buldum,çok uygun geldi.
    Mesela ekran 2560x1600piksel
    İşlemci Snapdragon 800 (aynı işlemci Lg G2,Note 3 LTE versiyonu,Xperia Z1,Z1 compactta var)
    Gpu: Adreno 330 (Lg G3,Xperia Z1 vesaire)
    2mp ön ,8mp arka kamera ki gerçekten kaliteli çekiyor.

E bir de tabi 8.4 ekran çok hoş.Hep 7inç tabletlere bakıyordum ama 8.4ten sonra 7 küçük kaldı.Üstelik 8.4ü tek elle kavrayabiliyorum.

Şimdi bu özellikleri gördükten sonra Zenfone 6'ya 799 lira veresim gelmedi ,çünkü zaten telefon fazla kullanmıyorum.
    O yüzden sırf telefon olduğu için fazla para vererek,hem de 1280x720p ekran,daha düşük işlemci v.s almak istemedim.

• quote:

Ben de zamanında Zenfone 6 düşünüyordum ama ondaki işlemci, 340 liralık Asus Memo Pad 7 me176c'den bile daha düşük olunca bir soğuma geldi.
    Ki mesela ben telefonda düşünemeyeceğim özellikleri 650liralık tablette buldum,çok uygun geldi.
    Mesela ekran 2560x1600piksel
    İşlemci Snapdragon 800 (aynı işlemci Lg G2,Note 3 LTE versiyonu,Xperia Z1,Z1 compactta var)
    Gpu: Adreno 330 (Lg G3,Xperia Z1 vesaire)
    2mp ön ,8mp arka kamera ki gerçekten kaliteli çekiyor.

E bir de tabi 8.4 ekran çok hoş.Hep 7inç tabletlere bakıyordum ama 8.4ten sonra 7 küçük kaldı.Üstelik 8.4ü tek elle kavrayabiliyorum.

Şimdi bu özellikleri gördükten sonra Zenfone 6'ya 799 lira veresim gelmedi ,çünkü zaten telefon fazla kullanmıyorum.
    O yüzden sırf telefon olduğu için fazla para vererek,hem de 1280x720p ekran,daha düşük işlemci v.s almak istemedim.

Hocam sence tab pro mu tab s mi?

• Tab pro 8.4 ilk mesajda yazmistim

• quote:

Tab pro 8.4 ilk mesajda yazmistim

Aradaki 150 tlye değmez diyorsun
  • Telefon mesaj arama vesaire özelliklerinden çok multimedya için kullanacaksam,evet o 150 lira fark fazla geldi.
    Ki sadece parasal neden de yazmadım bak orada,mesela tab pro'nun ekran çözünürlüğü zenfone 6'nın neredeyse 4 katı.
    Hem 150 daha ucuz,hem daha yüksek donanım.Ee telefon kullanmayacaksam ve boyut sorun değilse,neden alayım ki zenfone.Ve ya başka bir telefon.
    Benim için durum böyle idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müteferric -- 5 Aralık 2014; 15:43:54 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.