Şimdi Ara

VIEWSONIC 23' VX2363Smhl-W LED IPS 2ms (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
1
Favori
16.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Suppordle

quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

Orijinalden alıntı: Voidian

Çok bilmiyorum ben de sadece teorik olarak mümkün gelmedi bana.Yoksa kablo da mı oc oluyo

Kardeşim 60 hz den yukarı kullanamassın belki monitör o.c oluyordur ama hdml kablosu 60 hz yukarısını veremez onun için dual dvı kablosu lazım monitörde de dual bağlantı yok yani monitörü en fazla 60 hz olarak kullanırsın 1080 p de.

Bu dual dvi kablolar her monitore uyuyor mu? Ekran kartina baglanan iki uc yeni nesil kartlara uyuyor mu? Ya da ikk uc ekran kartina mi baglaniyor yoksa monitore mi? Kafam karisti, sartlari nelerdir.

2 çeşit dual dvı kablosu var biri 144 hz diğeri 60 hz destekliyor 144 hz destkeleyen deliklerin yanında 4 tene delik olan diğeri 4 tane delik sadece çizgi var yeni nesil ekran kartlarında var dvı ama her monitörde yok mesela 144 hz monitörlerin hepsi dvı kablo ile bağlanır yada displayPort ile yoksa 144 hz alamassın.
     VIEWSONIC 23' VX2363Smhl-W LED IPS 2ms

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: black37

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Voidian

Çok bilmiyorum ben de sadece teorik olarak mümkün gelmedi bana.Yoksa kablo da mı oc oluyo

Kardeşim 60 hz den yukarı kullanamassın belki monitör o.c oluyordur ama hdml kablosu 60 hz yukarısını veremez onun için dual dvı kablosu lazım monitörde de dual bağlantı yok yani monitörü en fazla 60 hz olarak kullanırsın 1080 p de.

testini yaptım 78 hz çıktı kablo veremiyorsa nasıl 78 hz olarak algılıyor program?

Tamam hdml kablo 144 hz de veriyor sen devam et ozaman.

kardeşim bana şunun cevabını verirmisin boşuna oc yapmayalım
    tüm testlerde 78 hz çıkıyo monitör v-snyc açtığımda 78 fps ye sabitliyor monitörün kendi bilgi ekranında 78 hz yaziyor eğer kablo 60 getirseydi oyunlarda nasıl 78 fps ye sabitliyor v-snyc açınca?Yabancı forumlarıda araştırdım olabilir diyolar zaten monitör kendi doğal olarak 75 hz de destekliyor

• Hocam hdml 1.4 değilse 75 hz göremezsiniz ki 1.4 hdml desteği yok denecek kadar az sen sabitlemeyi boşver fps o şekilde gösterebilir ama aslında aldığın 60 hz yenileme çoğu oyuncu yanılıyor psikolojik birşey hz işine önem veriyorsanız 144 hz monitör e geçin akıcılık müthiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam hdml 1.4 değilse 75 hz göremezsiniz ki 1.4 hdml desteği yok denecek kadar az sen sabitlemeyi boşver fps o şekilde gösterebilir ama aslında aldığın 60 hz yenileme çoğu oyuncu yanılıyor psikolojik birşey hz işine önem veriyorsanız 144 hz monitör e geçin akıcılık müthiş.

hdmi 1.4 demekki o zmn .D
  • quote:

quote:

Hocam hdml 1.4 değilse 75 hz göremezsiniz ki 1.4 hdml desteği yok denecek kadar az sen sabitlemeyi boşver fps o şekilde gösterebilir ama aslında aldığın 60 hz yenileme çoğu oyuncu yanılıyor psikolojik birşey hz işine önem veriyorsanız 144 hz monitör e geçin akıcılık müthiş.

Aynen öyledir
  • quote:

quote:

quote:

Aynen öyledir

nasıl bakıyoruz ona

• Monitörün özelliklerine bak hdml girişlerinde kaç yazıyor ordan görebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

İş için 30 hz bile yeterlidir. 60 hz'in yetersiz olması söz konusu değildir bu sebeple.

ViewSonic VX2363'e o özellikleri eklemiş olsa da, oyun amaçlı IPS monitör olarak üretmiştir. Rengi siyah olsaydı veya siyah versiyonu da olsaydı, alınmasına karşı çıkmazdım.

Marka saplantımız var evet. "X markadan şaşmam", "Y marka yaramaz" gibi önyargılı tutumların sayısı gerçekten de azımsanmayacak kadar fazla malesef.

Dell'in U serisi, özellikle de renk doğruluğu arayanlar için elzem ama sizin renkle işiniz olmadığı için P2214, P2314 veya P2414 işinizi görecektir. Bunlar, 22, 23 ve 24"lik modeller. 24" büyük kalır ama kullanım mesafenize göre 22 ve 23"lik modellerden birisi işinizi görecektir sanırım.

merhabalar sizinle istişare yaoptıktan sonra kendi insiyatıfimi kullanıp wiewsonic modeli almsııtm ve gercekten memnunuma ama tekrar monitör almam gerekti o yuzden suan dell alıcam sizi dinleyerek

Dell P2314h ile Dell UltraSharp U2414H aralarında 200 tl gibi fark ve tasarım var sizce bu farka deger gorutnu kalıte farkı var mı göz saglkıgım cok önemli ona göre tercıh yapıcam ( para 2. planda ama gereksiz harcamayada gerek yok )

yada Dell P2314h 50 tl fark vererek 2 cm daha bıuyuk ekranlı modelını mı alım ? ( p2414h )

Bugün son gün sizden haber bekliyorum teşekkürler

Birde p serisinde hdmı yok display port var görüntü farkı olusur mu aralarında ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PES_21_Murat -- 19 Mayıs 2015; 13:48:18 >

• PES_21_Murat kullanıcısına yanıt
    Aralarında

- 1" boyut farkı,
    - İnce çerçeveli daha hoş tasarım farkı,
    - Kalibrasyon farkı ve
    - USB 3 port farkı var.

Bu sebeplerle bence değer.

Ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlar, DP'un görüntü kalitesinin daha iyi olduğunu yazıyorlardı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Aralarında

- 1" boyut farkı,
    - İnce çerçeveli daha hoş tasarım farkı,
    - Kalibrasyon farkı ve
    - USB 3 port farkı var.

Bu sebeplerle bence değer.

Ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlar, DP'un görüntü kalitesinin daha iyi olduğunu yazıyorlardı.

yani hangi modeli tavsiye edersnınzı ?
    U2414'ü işte...

• quote:

U2414'ü işte...

şimdi 3 adet dell alıcam ekran 1 tane 24 alıcam onu dedıgın u2414h alıcam

2 adet te 2314h alsam yan sevıcırıp dık kullanıcam ( hertarafında cercevesı olduıgundan daha sık durur diğer modelin cerceve yokya yan cevirince tpsz duruyor )

bu ıkı modelde bariz gorutn farkı veya goze zarar edicek bir fark var mıdır ?
    U ile P arasında renk farkı olur. Yukarıda "kalibrasyon" diye yazdığım oydu.

• quote:

Orijinalden alıntı: 007messi

benim monitörde bu gün geldi asus vx 239 ile bunun arasında kalmıştım
    iyiki bunu almışım 539 tl ye aldım çok süper duruyo renkler süper görünüyor
    sanki daha önce monitör kullanmamamışım

Hocam nerden almıştınız

• N11 den almıştım 480 tl ye gelmişti kupon kredi kartı puan vermişti şu an dolar yüksek o fiyat arası bulman zor ama bi araştır

• Evet bugün ürünü uzun araştırmalar sonucu vatanbilgisayarlar 625'tl ye almış bulunmaktayım sorusu olanlara cevap verebilirim. :)

Edit: Monitörü alacak olanlar oyun için alıyorlarsa uzak dursunlar aşırı derecede ghosting olayı mevcuttur bugün ürünü geri iade edeceğim!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wish26 -- 3 Haziran 2015; 12:18:26 >
  • arkadaşlar bu monitörü almaya karar verdim nasıl çok ghosting varmıdır.Oyun için uygunmudur.Ve acaba webdenal.com dan alsam garantisi olur mu yada bi sıkıntı çıkarmı.Teşekkürler

• Arkadaşlar monitörde en iyi performansı yakaladığınız ayarlar nelerdir ?
  • 27 inc de çok can yakmayacak ips monitör tavsiyesi var mı

• benq rl2455hm mi bu mu gtx 980 ile kullanacagim.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.