Şimdi Ara

18 bine kadar araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
1.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben en fazla 18 bine kadar, bütçemi zorlamayacak bir araç arıyorum.Aradığım özellikleri ise şöyle sıralayabilirim:
    1.HB olsun ve az yaksın bütçemi çok zorlamasın istiyorum.Haftanın neredeyse 4-5 günü en az 100 km yol yapacağım.Bunu göz önüne alırsak dizel ya da benzinli hangisini tavsiye edersiniz.İkinci elde dizel ya da benzinli hangisi daha güvenilir olur?
    2.Bu araba benim ilk arabam olacak.Öğrenci olduğumdan bütçem kısıtlı ve bayan olduğumdan çok sorun çıkaran ve parçaları pahalı bir araba kullanamam.Arabayı her an sanayiye götüremem bir bayan olaraka her şeyiyle tek başıma ilgileneceğim çünkü. Temiz bakacağıma ve kullanacağıma inanıyorum fakat çok sorun çıkarması iyi olmaz.
    3.Çok eski ya da çok ufak bir araba istemiyorum.Genelde yalnız kullanacağım fakat 3 kişinin rahatça binebileceği bir araba olsun.Çok konfor peşinde değilim ama güvende hissettirsin yeter.
    4.Km çok yüksek olmasın.Marka takıntım yok illa Alman olsun demem fakat ikinci elde ne yazık ki biraz ön yargı var memleketimizde.Ben de satarken çok değer ve zaman kaybettirmesin istiyorum.
    yaptığım araştırmalarda Hyundai Getz ve Mitsubishi Coltu beğendim.Coltun ikinci eli pek yok gibi ve parçaları sanırım daha pahalı.
    Bu özellikleri göz önünde bulundurarak bana önerileriniz nelerdir arkadaşlar.Şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hannde4 kullanıcısına yanıt
    Getz ve Colt iyi seçim olabilir. hatta Colt konusunda; diğer araba alacak arkadaşlara bu arabayı tavsiye edenleri çok okudum. bunların dışında Fiesta ve Corsa da alternatif olabilir size.
    ben 2004 dizel Fiesta kullanıcısıyım. 2 yıl önce almıştım 45.000 km. yaptım ve bana daha hiçbir sorun çıkartmadı. 4 hatta 5 kişi rahatlıkla seyahat edebilir, içi pek dar değil. haftada ortalama 500 km. yapsanız yılda 26.000 km. yapar ki dizeli öneririm. her ne alırsanız alın mutlaka biz expertize gösterin. aracın tüm geçmişini öğrenmiş olursunuz. ufak tefek sürtmelerden dolayı boyalı araçlar alınabilir ama ön tampon, motor kaputu, sağ ve sol çamurluklarla alakalı parça değişimi yaşanmışsa uzak durun derim size zira önden kazalı araçlar genelde satıcısını ya uzun süre bekletir, yada yok pahasına satılır. ciddi kazalarda da araç eski düzeninde uzaklaşıp kronik sorunlar çıkartabilir.
  • Teşekkür ederim cevabın için tg_cey.
    Opel Corsa ve Fiestalara baktım fakat ya kmleri çok yüksek ya da çok eskiler o benim biraz canımı sıktı.Güzel bir tane bulsam hemen almayı düşünürüm.Zaten kış gelmeden en fazla iki ay içinde araba almam gerekiyor.
    bir de merak ettiğim bir nokta var bilen arkadaşlar fikir veririse sevinirim.Ağır kazası ya da şasesinde sorun olmadığı müddetçe boyalı ya da hasarlı araba çok önemli değil.Trafik bu.Fakat bazı ilanlarda hasarsız ama temizlik için bel altı boya vardır diyorlar bu ne ifade eder arkadaşlar?

tavan hariç komple boyalı anlamına gelir. bel altı boyalı diye ifade edince sanki daha kabul edilebilir gibi bir his yaratıyor. arabanın dört bir yanı hasar aldı ama takla atmadı şeklinde de algılanabilir :) uzak durmakta fayda var.
  • Teşekkür ederim tekrar cevabın için.Opel Corsanın parça fiyatları nasıldır.Ben yüksek fiyatları göze almışken şu ilan bana çok cazip geldi, üstüne bir de otomatik olması çok güzel.Fakat dediğim gibi parçası ve güvenilir olması önemli.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-bayan-kullanicidan-temiz-2000-model-181598544/detay

• Temiz Peugeot 206 bulursan kaçırma derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    muhtemelen kazası var. bazı parçaların boyalı olduğu belli oluyor. tavsiyem bu yaşlardaki bir arabada otomatikten kaçınmanız. başınıza büyük masraflar açabilir. bir de bir arabanın yaşı büyüdükçe ve modeli eskidikçe yedek parçasının bulunması zorlaşabilir. şimdi gözüme çarpan bir ilan önerebilirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-sahibinden-2006-model61000-km-de-126557480/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: hannde4

Teşekkür ederim tekrar cevabın için.Opel Corsanın parça fiyatları nasıldır.Ben yüksek fiyatları göze almışken şu ilan bana çok cazip geldi, üstüne bir de otomatik olması çok güzel.Fakat dediğim gibi parçası ve güvenilir olması önemli.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-bayan-kullanicidan-temiz-2000-model-181598544/detay

2000 model araç 98 bınde olmaz. buyuk ıhtımal km dusurulmustur. expertiz yapmadan alma kardeşim. ben sana bunlarn yanında 1.2 motorlu kalosu onerırım fazla yakmaz ve arıza cıkarmaz. hız beklentın yoksa dusunebılırsın. 1.2 motor oldugu ıcın sol serıdı kapatıp basamazsın. bayırlarda da 1 vıtes dusuk cıkarsın.

• Cevap veren herkese teşekkür ediyorum arkadaşlar.Peugeot'nun elektronik aksamı fazla olduğundan sık sık bakım ve narin kullnım isteyen bir araç olduğunu söylüyorlarsiz şahsen kullandınız mı tavsiye eder misiniz?
    Hız beklentim yok 100ü geçeceğime ihtimal vermiyorum beklentim daha ziyade yol tutuşu ve sağlamlık.
    Kalos konusunda hiç fikrim yok ne yazık ki sadece belli araçlar üzerine oynanıyor ülkemizde.Kullandınız mı şahsen yol tutuşu, servisi ve yedek parçası nasıldır

• Daihatsu sirion bak derim isteklerini karsilar. Alternatif olarak fiat punto 2004 2005 kasalar.

• tg_cey araba güzel ama ikinci el piyasası nasıldır.Önceliklerimden niri de çabuk satabilmek ve çok zarar etmemek.Getzi seçmemdeki en önemli sebep bu, picantoda durum nasıldır?

• quote:

Cevap veren herkese teşekkür ediyorum arkadaşlar.Peugeot'nun elektronik aksamı fazla olduğundan sık sık bakım ve narin kullnım isteyen bir araç olduğunu söylüyorlarsiz şahsen kullandınız mı tavsiye eder misiniz?
    Hız beklentim yok 100ü geçeceğime ihtimal vermiyorum beklentim daha ziyade yol tutuşu ve sağlamlık.
    Kalos konusunda hiç fikrim yok ne yazık ki sadece belli araçlar üzerine oynanıyor ülkemizde.Kullandınız mı şahsen yol tutuşu, servisi ve yedek parçası nasıldır

30bın kullandım. lpg de az yakar ama cok kaçmaz..0-120 arası ıyıdır ama ustune cıkmak ıstemez. parçaları opelle aynı oldugu ıcın sıkıntı yok. yol tutusu 140ı geçınce kotudur. pek arıza cıkarmaz. 2. elı cok ıyı degıl ama her aracın bır alıcısı cıkıyor. fazla kulak asmamak lazım. sirion da guzeldır. cok az yakıyor. corsaların km lerı cok yuksek ben sahsen 180bın+ kmde araç almam. son karar sızın tabıkı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackWindow -- 8 Ekim 2014; 21:09:47 >

• Micra 1.2 tekna olabilir.

• Blackwindow Picantonun Opel ile aynı parçaları kullandığını bilmiyordum.Ben de kmsi yüksek bir araba almak istemem bir de benim de kullanacağımı varsayarsak çok yükselmiş olur.Sanıyorum ikinci el biraz şans işi.Getz veya Colt hakkında ne dersiniz?

• serhatcn Micra benim bütçem için sanıyorum fazla

• Seçenekler belli gibi hangisinin temizini bulursa üzmez.

• Arkadaşlar şu ilandaki araç hakkında fikriniz nedir?
    http://sahibinden.com/180282836
    Bir de hasar kaydı derken tramer kaydını mı kastediyor.Mesela bazı arabalard sadece boya oluyor değişeni yoktur diyor.Bu arabalarda da hasar kaydı olur mu?

• Bütçeyi biraz arttırabilirseniz çok daha güzel seçenekler çıkacak.

Mümkün olduğunca yeni modellere yönelin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-kutlu-oto-dan-2010-spark-vade-takas-olur-182166996/detay
  • quote:

Arkadaşlar şu ilandaki araç hakkında fikriniz nedir?
    http://sahibinden.com/180282836
    Bir de hasar kaydı derken tramer kaydını mı kastediyor.Mesela bazı arabalard sadece boya oluyor değişeni yoktur diyor.Bu arabalarda da hasar kaydı olur mu?

Pert kayıtlı demek istiyor.

Sigorta veya kasko ile yapildiysa tramer kaydı olur.
    Takla atıp götürür sanayide ustana yaptırırsan tramer kaydı çıkmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 9 Ekim 2014; 12:35:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Bütçeyi biraz arttırabilirseniz çok daha güzel seçenekler çıkacak.

Mümkün olduğunca yeni modellere yönelin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-kutlu-oto-dan-2010-spark-vade-takas-olur-182166996/detay

Bunun 2013 model sıfır olanları 22bine satıldı.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.