Şimdi Ara

Ferroli Dış Hava Sensörü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Ferroli Econcept Tech 25C kombim için ROMEO RF Oda termostatı ve Dış Hava Sensörü almıştım.

Dün servis geldi. Oda termostatını monte etti ancak dış hava termostatını takmayı önermedi.
    Bende çok fazla araştırma yapmadığım için ona güvenip taktırmadım.

Neden diye sorduğumda; randıman almadıklarını ve kombinin konforunu düşürdüğünü söyledi.
    Extra yakıt tasarufu sağladığı okuduğumu söylediğimde, oda termostatının yeterli ekonomiyi zaten sağlayacağını söyledi.

Sizin görüşünüz nedir?

Kullanım talimatlarında GÜNEŞ GÖRMEYEN, KUZEY yönde kuytu bir yere bağlanması gerektiği yazıyor.
    Ancak benim evim GÜNEY ve GÜNEYBATI yönlü.

• ferroli dış hava sensörü dışardaki hava sıcaklığına göre kombinin kazan sıcaklığını otomatik arttırır veya düşürür
    dışarda hava soğuksa kazan sıcaklığını arttırır,tam tersi olduğunda düşürür

insanlarımızın konfor anlayışı farklı ve değişken olduğu için kazan sıcaklığını kendisi ayarlamak ister,siz dış hava sensörü taktırdınız ve otomatik kazan sıcaklığı örneğin 50c ayarlandı,ama siz 55c istiyorsunuz ve değiştirmek istiyorsunuz evinizdeki son petekler ısınmıyor
    burada biraz insanların konfor anlayışı değişken olduğu için ve tesisatlarda bazen sorun olduğu için dış hava sensöründan yeterince randıman alnmıyor

oysaki romeo modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensörü taktırdığınızda oda termostatından dışardaki havayı görebiliyorsunuz ve buna uygun bir ısıtma eğrisi seçip yakıtta tasarruf sağlıyorsunuz

ikili kombinasyonlarda doğru kullanımda yakıtta tasarruf ve konfor sağlanır,ama herkes bunu yapamıyor

eviniz güney cephe ise yine de kuytu bir yer bulup güneşin görmediği ters bir taraf varsa o noktaya dış hava sensörü taktırmanız gerekir,doğrudan güneş görürse evdeki kazan sıcaklığını düşük tutar,

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.