Şimdi Ara

Ev sinema ses sistemi yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, evime ses sistemi almak istiyorum, bu işlerden çok anlamıyorum açıkçası.

Televizyonum Vestel 40PF7070- optik çıkışı yokmuş-hdmi arc girişi de mevcut değilmiş. SPDIF girişiyle ev sinema sisteminden ses aktarabilirsiniz dedi teknik servis, bu doğru mudur? Doğruysa SPDIF girişi genelde ev sinema sistemlerinde bulunur mu, bulunmuyorsa çeviriciyle sorun halledilebilir mi?

PS4 ve PC'yi de ev sinema sistemine bağlamak istiyorum bunun için bluetooth'lu bir sistem en iyi şekilde olur diye düşündüm. Bunlar yapılabilir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Fiyat olarak 700 TL'ye kadar çıkabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekskalibuur -- 7 Ekim 2014; 17:48:41 >

• Birden fazla HDMI çıkışı olan ses sistemi alırsanız işiniz görülür.
    TV'nin hdmi çıkışını ses sisteminin hdmi in girişine takarsanız görüntüyü, sistemin diğer çıkışlarına da diğer cihazları bağlarsınız.
  • ekskalibuur E kullanıcısına yanıt
    Sizin ihtiyacınız olan sistem birden fazla hdmi çıkışı olan değil birden fazla hdmi girişi olan AVR'li ses sistemleridir.

Avr (Audio video receiver) ps, Pc, digitürk gibi birçok kaynak cihazı hdmi ile bağlayıp sesi sistemden almanıza yarayan ana üniteye denir. Kaynak cihazları ana üniteye bağladıktan sonra bu cihazın arkasındaki hdmi çıkış ile de kaynak cihazların görüntüsünü Tv'ye aktarırsınız.

Hele ki sizin TV'de optik ses çıkışı vede ARC olmadığı için AVR'li sistemler size en uygun cihaz olacaktır.

Bu tarz AVR'li sistemler 700-800 tl'den başlayıp 50bin tl'ye kadar çıkan fiyatlara sahip olabiliyor. Bütçenize uygun olarak aşağıdaki linkteki Pioneer seti pazarlıkla 700-750tl gibi bir fiyata alabilirsiniz.

Bu önerdiğim setler ise Samsung, Lg gibi markaların bluray-dvd'li paket sistemlerine göre çok daha iyidir. Daha fazla cihazı bağlayabilir ve sistemde istediğiniz gibi geliştirme yapmaya müsaittir.

http://gsaelektronik.com/urun/pioneer-htp-073-51-sinema-sistemi_1888.aspx?CatId=213

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 5+1 in yerini hiç birşey tutmaz biraz kalabalık oluyor ama değer bence, sony nin davdz serisi önerimdir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Sizin ihtiyacınız olan sistem birden fazla hdmi çıkışı olan değil birden fazla hdmi girişi olan AVR'li ses sistemleridir.

Avr (Audio video receiver) ps, Pc, digitürk gibi birçok kaynak cihazı hdmi ile bağlayıp sesi sistemden almanıza yarayan ana üniteye denir. Kaynak cihazları ana üniteye bağladıktan sonra bu cihazın arkasındaki hdmi çıkış ile de kaynak cihazların görüntüsünü Tv'ye aktarırsınız.

Hele ki sizin TV'de optik ses çıkışı vede ARC olmadığı için AVR'li sistemler size en uygun cihaz olacaktır.

Bu tarz AVR'li sistemler 700-800 tl'den başlayıp 50bin tl'ye kadar çıkan fiyatlara sahip olabiliyor. Bütçenize uygun olarak aşağıdaki linkteki Pioneer seti pazarlıkla 700-750tl gibi bir fiyata alabilirsiniz.

Bu önerdiğim setler ise Samsung, Lg gibi markaların bluray-dvd'li paket sistemlerine göre çok daha iyidir. Daha fazla cihazı bağlayabilir ve sistemde istediğiniz gibi geliştirme yapmaya müsaittir.

http://gsaelektronik.com/urun/pioneer-htp-073-51-sinema-sistemi_1888.aspx?CatId=213

Ben de yanlışlıkla çıkış demişim. Düzeltme için teşekkürler.

Bu arada arkadaştan dönüt olmamış.
    Böyle tek soru için üye olup, cevabını alıp geri dönüş bile yapmayan tipleri görünce forumcu damarım kuruyup gidiyor.

• albati kullanıcısına yanıt
    Önemli değil efendim, giriş çıkış genelde karıştırılıyor

Aynen dediğiniz gibi böyle dönüş olmadığı zaman insan üzülüyor biraz. Ama çok da takılmıyorum, canı sağolsun diyip geçiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.