Şimdi Ara

Fm 14 yardim edin basarili olamiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir heves indirdim oyunu. Daha yeniyim. Galatasarayı aldım. İlk sezon ligi 3.bitirdim 2.sezon kılpayı şampiyon oldum 3.sezon da şu an ligde iyi kötü gidiyorum ama sorun şu ki avrupada daha 1 maç kazanamadim. Uefada da dandik bir takima elendim sampiyonlar liginde de banko galibiyetsiz grup sonuncusuyum . Atleticodan insuayi aldim sol beke. Harika oynuyor. Nuri sahini aldim cok verim alamadim 10m cope gitti. Kanat eksikligini de gecici olarak pablo ledesma ve mehmet topuzla idare ediyorum. Ama olmuyor su an bildirim geldi sampiyonlar liginde en uzun sure galibiyet alamayan takim olmusum. Ligden belli zaten daha rahatca bi mac oynayamadim eskisehir,kayseri tarzi takimlara dahi. Ne yapmaliyim lutfen yardim edin her taktigi denedim olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim yerimde olsan ağlardın

quote:

Orijinalden alıntı: Bane93

İlk sezon

http://i.imgur.com/xCQToxb.png

İkinci sezon

http://i.imgur.com/Tki2iu0.png

güler misin ağlar mısın? ( ben ağladım)

Beyler beceremiyorum galiba ben bu oyunu

quote:

Orijinalden alıntı: Bane93

Ben kesinlikle 14'ü bırakıyorum 90+2 de şampiyonluk kaçtı yine

Yok beyler bıraktım ben valla bıraktım tövbe ediyorum

Ayrıca siz sormadan söyleyeyim cünüp değilim

http://i.imgur.com/qlObxN8.png

90 + 2

:(

http://i.imgur.com/TMmDgzH.png

buraya kadarmış bu oyun

• Hocam seninki yine sanssizlikla olmus ben burda uefadaki adi duyulmamis takimlara yeniliyorum :( gecen sene 3-4 puan farkla sampiyon oldum sampiyonlar ligine gitmez olaydim malubiyet serisi rekorlari kiriyorum. Taktik antremanlari yapiyorum oyunculara gereken rolleri veriyorum. Nuri sahin tarzi turkiye ligi icin oldukca yetenekli oyuncular falan aliyorum ama olmuyor olmuyor olmuyor :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Overlord15

Hocam seninki yine sanssizlikla olmus ben burda uefadaki adi duyulmamis takimlara yeniliyorum :( gecen sene 3-4 puan farkla sampiyon oldum sampiyonlar ligine gitmez olaydim malubiyet serisi rekorlari kiriyorum. Taktik antremanlari yapiyorum oyunculara gereken rolleri veriyorum. Nuri sahin tarzi turkiye ligi icin oldukca yetenekli oyuncular falan aliyorum ama olmuyor olmuyor olmuyor :(

hocam ben klasik 4-2-3-1 oynatıyordum takıma bi ara saçma bir taktiğe döndüm 2 forvet oynayayım diye (4-1-2-1-2) başarılı olamadım ş.liginde gelen geçen çakıyordu.
  • Ben hepsini denedim 3 forvet bile denedim Allah seni inandirsin :( bi de sanssiz miyim neyim efsane zorlukta gruplara dusuyorum. En kotusu benficaydi grubun. İnsan bi ludogorets falan atar oraya :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Overlord15

Ben hepsini denedim 3 forvet bile denedim Allah seni inandirsin :( bi de sanssiz miyim neyim efsane zorlukta gruplara dusuyorum. En kotusu benficaydi grubun. İnsan bi ludogorets falan atar oraya :(

Aynen benimde öyle ilk sene gruplarda m.utd, napoli ve schalke vardı 3 puanla sonuncu oldum

ikinci sezon juventus, porto ve m.hafia geldi 3.olup avrupa ligine gittim orda da ilk turda elendik

sonraki sezonlar hiç gidememeye başladım attığım capslerden anlayacağın gibi fener direk gidiyordu bende elemeleri geçemiyordum

• 1000 tane neden sayabılırım sana ama taktiklerne,antremanlara,oyuncu seçimine yani herşeye dikkat etmelisin.
  • Takım konuşmaları çok etkili oluyor bu oyun sadece taktik olsa zaten bu kadar tutulmazdı her maçtan sonra gözüne çarpan oyuncularla konuşmalar yapıp morallerini düzeltmelisin iyi veya kötü gidişata göre 1-2 ay arasında takım toplantıları yapmalısın oyuncuya oynattığın rolleri antrenmanda çalıştırmalı ve ilerleme derecelerine göre konuşmalar yapmalısın gerekirse moralleri düşsün ama oyuncularınla sürekli iletişim halinde ol
  • Çoğu kişinin aksine takım konuşması oyunda başarılı olma adına belki de en önemli detaylardan biri kendi adıma, kesinlikle özen göster derim.
  • Geçen gün can sıkıntısına kurup oynamaya başladım Galatasarayla oynuyorum. Şampiyonlar Liginde Barcelona-Milan-Anderlecht geldi şansıma (!). Ama 4 Maç sonunda 2 Galibiyet 1 beraberlik ve Barcelonaya karşı birde mağlubiyetim var. (Milanı deplasmanda yendim) Şunu bilir şunu söylerim elindeki oyuncualra uygun bir taktikle elde edemeyeceğin tek başarı lig takımıyla Dünya Kupasını kazanmak Her maç taktiğinize göre ayar yapacaksınız 4-1-3-2 oynuyorum fazla gol yemedim.

Taktiğe gelecek olursak:

Sol bekim telles olduğu için standart bek defans şeklinde oynatıyorum

Chedjou - semih çakılı defans

Sabri, veysel gibi çok iyi olmayan sağ bek oyuncularım olduğu için çakılı bek defans seçtim

Orta sahanın önüne "Kazma" tabir ettiğimiz oyuncu olan ön liberoyu ekledim. Melo yada ceyhunu rotasyonlu oynatıyorum

Orta saham yan yana 3 göbek oyuncusundan ibaret. Göbekte oynayan oyuncuyu defansif oyun kurucu şeklinde oynatıyorum. Buradaki amaç defansı organize ederek hücuma top taşımak. Neyse Defansif oyun kurucuyu deplasmanlarda defans kendi evimde destek rolüyle oynatıyorum. Deneyin aradaki büyük farkı göreceksiniz. İki yandaki oyuncularımda standart ortasaha oyuncuları. birisi hamit yada yekta diğeride sneijder yada emre çolak. Deplasmanda bu iki rolü destek rolüne çekiyorum kendi evimdede hücum olarak görevlendiriyorum.

Forvet hattımda Sol forvetim Yaratıcı forvet, Sağ forvetimde Fırsatçı golcü. İkiside Hücum rolüyle oynuyor.

Takım ayarlarına gelecek olursak Standar-Akıcı tercih ediyorum 35-45 ve 75-90 arası duruma göre hücum ağarlıklı yada kontra atak seçiyorum.

orta sahadaki oyuncularımın kondisyonu 74 olduğu anda oyuncu değişikliğine gidiyorum diri bir orta saha lazım çünkü bu taktikte.

Tüm bu ayarların sonucunda Şampiyonlar liginde Barcelona-Milan anderlecth grubundan 4 maçta 2 galibiyet -1 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak çıkma potasındayım. Ligtede sadece 1 maçta berabere kaldım 1 maçta yenildim 11 Galibiyet aldım.

Deplasman ve ev sahibi olarak çıktığınız maçlara göre taktiğiniz sabit oyuncuların rollerini değiştirerek oynarsanız hem fazla gol yemezsiniz hemde şampiyonalr liginde güçlü takımalra karşı süpriz sonuçlar alırsınız.

• bu yeni seriyi bir türlü anlamadım. neredeyse amatör takımla hazırlık maçı yapıyorum 2-0 galibim ama taktikte değişiklik yapmazsam mutlaka gol yiyorum. zerre zevk almadım oynarken eski antreman sistemininde içine etmişler. 3.ligden oyuncu alacağım oyuncu heralde wonderkid dedikleri tipten çıkınca adamlar 8 mikyon euro istiyor.

küçük takımla oynamanın hiç zevki kalmıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.