Şimdi Ara

Vurup kaçmışlar ! ( Auris ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
2.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Hocam sorması ayıp böyle güzel araca niye kasko yaptırmadınız ki? En basitinden cam çatlayabilir, başıma geldi orijinal camı 800 lira civarında ben kaskoya 600 lira para ödüyorum ve değiştik. Mini onarımlar vs. de var.

Risk aliyorum ve Allah'a güveniyorum. Birşey olursa da sinav meselesi olarak algiliyorum

efendimizin namaz kıldığı mescide gelen bedevi devesini doğru düzgün bağlamadan içeri efendmizin yanına girer.
    Çıkarken deve kaçmıştır adam Allahtan geldi napalım der. Efendimiz peki bineğini sağlam bağlamış mıydın der adam bağlamadım yaresullallah der. Bunun üzerine efendimiz önce bineğini sağlam kazığa bağla sonra Allah a tevekkül et der.

Şimdi sizin anlayışınız islamın neresinde?

Ayni şey değil. O zaman firavuna biat edip kendi canimi emniyete alip tevekkül edeyim öyle mi ? Faizli bir sistemle tevekkul olmaz. ben haram demiyorum, ancak pek mübarek oldugunu da soylemem. Ve bir tercih meselesi.

Ve ayrica baska bir acidan durumu ozetleyeyim :

Simdi sen laptopuna kasko yaptiriyor musun ya da cep telefonuna ?

- hayir

Neden ?

- çünkü zarar gormesi halinde butceni çok fazla sarsmayacak, pek DW uzulmeyeceksin, yerine hemen alabilirsiniz.

Bunun gibi kaybettiğin zaman uzulmeyecegin mallara sahip olmayi felsefe edindim. Toplam mal varligimin 10 da 1 ini araca yatirmayi hesapladim. Hatta bu orani dusurebilirsem çok mutlu olacak ancak nefsime yenik dusuyorum. 10 da bir dedigin şey de devede ayak eder. Yok olması çok da canimi sikmaz.

En güzel kasko butceni aşmayan , seni kredilendirme yen, agir borclarin altina sokmayan mala yapilan tevekkuldur.

Son olarak farketmiyor musun sistemi ? Orta gelirli ve kredili araclari görmüyor musun ? Onlar araca binmiyor , araç onlara biniyor.

• -AhmtOzdmR- kullanıcısına yanıt
    Yok değilim. Afyonda erkmen diye bir kasaba var orayi mi soruyorsun?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

quote:

quote:

Hocam sorması ayıp böyle güzel araca niye kasko yaptırmadınız ki? En basitinden cam çatlayabilir, başıma geldi orijinal camı 800 lira civarında ben kaskoya 600 lira para ödüyorum ve değiştik. Mini onarımlar vs. de var.

Risk aliyorum ve Allah'a güveniyorum. Birşey olursa da sinav meselesi olarak algiliyorum

efendimizin namaz kıldığı mescide gelen bedevi devesini doğru düzgün bağlamadan içeri efendmizin yanına girer.
    Çıkarken deve kaçmıştır adam Allahtan geldi napalım der. Efendimiz peki bineğini sağlam bağlamış mıydın der adam bağlamadım yaresullallah der. Bunun üzerine efendimiz önce bineğini sağlam kazığa bağla sonra Allah a tevekkül et der.

Şimdi sizin anlayışınız islamın neresinde?

Ayni şey değil. O zaman firavuna biat edip kendi canimi emniyete alip tevekkül edeyim öyle mi ? Faizli bir sistemle tevekkul olmaz. ben haram demiyorum, ancak pek mübarek oldugunu da soylemem. Ve bir tercih meselesi.

Ve ayrica baska bir acidan durumu ozetleyeyim :

Simdi sen laptopuna kasko yaptiriyor musun ya da cep telefonuna ?

- hayir

Neden ?

- çünkü zarar gormesi halinde butceni çok fazla sarsmayacak, pek DW uzulmeyeceksin, yerine hemen alabilirsiniz.

Bunun gibi kaybettiğin zaman uzulmeyecegin mallara sahip olmayi felsefe edindim. Toplam mal varligimin 10 da 1 ini araca yatirmayi hesapladim. Hatta bu orani dusurebilirsem çok mutlu olacak ancak nefsime yenik dusuyorum. 10 da bir dedigin şey de devede ayak eder. Yok olması çok da canimi sikmaz.

En güzel kasko butceni aşmayan , seni kredilendirme yen, agir borclarin altina sokmayan mala yapilan tevekkuldur.

Son olarak farketmiyor musun sistemi ? Orta gelirli ve kredili araclari görmüyor musun ? Onlar araca binmiyor , araç onlara biniyor.

sen bilirsin

• fazla bişey yok yağlı çekiç düşünülebilir
  • pilakasini aldigim bir arac carpip kacti.acaba bu araci nasil bulabilirim.
    savcilik 600tl karsilignda dava dosyasi acabiliriz demekte.carpilan yerde super marketten güvenlik kaydi bakip davami açmak lazim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

pilakasini aldigim bir arac carpip kacti.acaba bu araci nasil bulabilirim.
    savcilik 600tl karsilignda dava dosyasi acabiliriz demekte.carpilan yerde super marketten güvenlik kaydi bakip davami açmak lazim

Daha kolayi karakola delil ile gidersin, sikayetciyim dersin, onlar mecbur savciya iletecek. Savci takipsizlik karari veremez , mağduriyet var. Sizin adiniza dava acilir, 500 TL civari dosya.masrafi var. Dava kazandiginizda geri iade ediliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bi sorum olacakti cevaplarsaniz çok sevinirim şimdi geçen cumartesi yağmur yağdi baya hava sisliydi ben arabayi park yerinden cikarirken bi eski model bi jeep marka arabaya vurdum araba eski fakat boyasi cilasi tam .. Vurdugum jeepin tamponun sol kısminda göçme yok fakat bembeyaz renk geçmiş sol sinyal kırılmış far çatlamış benim ehliyet olmaeigi icin hemen uzaklastim sonra gelip vurdugum araba tekrar baktim araba yabanci plaka bayadir orada duran bi arabaymis sanirim olay yerinde kamera var ama vurdugum açıyı görüyomu bilmiyom bizim arabayi pedere duvara vurdum dedim şimdi bi duvarin oraya çekip polise tutanak tutturacagiz kasko karsilayacak benim vurdugum anlasilirmi ???

• quote:

Orijinalden alıntı: Arnavut Şevket

Beyler bi sorum olacakti cevaplarsaniz çok sevinirim şimdi geçen cumartesi yağmur yağdi baya hava sisliydi ben arabayi park yerinden cikarirken bi eski model bi jeep marka arabaya vurdum araba eski fakat boyasi cilasi tam .. Vurdugum jeepin tamponun sol kısminda göçme yok fakat bembeyaz renk geçmiş sol sinyal kırılmış far çatlamış benim ehliyet olmaeigi icin hemen uzaklastim sonra gelip vurdugum araba tekrar baktim araba yabanci plaka bayadir orada duran bi arabaymis sanirim olay yerinde kamera var ama vurdugum açıyı görüyomu bilmiyom bizim arabayi pedere duvara vurdum dedim şimdi bi duvarin oraya çekip polise tutanak tutturacagiz kasko karsilayacak benim vurdugum anlasilirmi ???

sahtekarlık için yardım mı bekliyorsun ? Günahına ortak mı olalım ? Git karakola teslim ol !

• erkmenson kullanıcısına yanıt
    Dostum geçmiş olsun. Birşey sormak istiyorum: Gül gibi araban var Allah hayırlı etsin ama bu arabaya neden kaskosuz biniyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: ceykıb

Toyotalarin tampon esnektir , benim arabanın da arka tampona vurmuslar yarın yaptırırım dedim sabah kalktığımda kendi kendine duzelmisti:) güneş vurup iyice esneyince kendi kendine dışarı atmıştı, sizinki de kendi kendine duzelebilir:)

2013 Auris' i yıkamacı kuruturken birşey dikkatimi çekti:
    Adam ön tamponun alt tarafını bezle kurularke tampon geriye doğru bariz bir şekilde esniyordu, içi bomboş

2014 Golf 1.2 TSI DSG Comfortline + Sürüş konfor paket aracı çok düşük bir hızla milim kaldırım taşına sürttüm. Dışarıda park etmemi bekleyenler gürültüyü duyduklarında büyük bir kaza yaptığımı zannettiler. Sonra arabadan nip baktım, tamponun sağ al köşesini kaldırım taşına sürtmüşüm, 2 cm lik basit bir çizik ama kaldırım taşı yarılmıştı

zaten alman ordusu hazırlık yapıyormuş golf'ü tanka çevirmek için.

işid vw'den golf almaya başlamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

Dostum geçmiş olsun. Birşey sormak istiyorum: Gül gibi araban var Allah hayırlı etsin ama bu arabaya neden kaskosuz biniyorsun?

yıllık toplam gelirim ve sahip olduklarımın belirli bir oranına göre araç alıyorum. Ve bu yüzden kasko yaptırmayı da gerek görmüyorum. Mesala 500 liralık Genaral Mobile telefonuma da kasko yaptırmadım ancak kardeşim note 3 üne garanti yaptırmıştı. Malı yitirdiğinde üzülüp üzülmeme ile alakalı biraz. Üzmeyecek mallar edinmiyorum. şuan maream var. Aurisi satıp ev borcumu kapattım, şimdi borçlarım bitti, mareamı satıp leon alma arefesindeyim. leon da alınca kasko yaptırmam.
    bütçemi aşan passat alsaydım bir şey olduğunda üzülürdüm, gerçekten canım çok sıkılırdı.
    Alıntı ile bitireyim '' Sahip oldukların sonunda sana sahip oluyor ''. Not: sadece öğretmenim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

Araç darbeyi resimdeki o yerde aldıysa başka bir araç tarafından değilde muhtemelen kaldırımda yürüyen birisinin tekmesi sonucu göçük olmuş olabilir. Yanlış hatırlamıyorsam kaldırımlara park edenlerin araçlarına zarar vermeyi istediğinizi ifade ettiğiniz konunuz vardı belki aracına zarar verdiğiniz birisi sizede aynısını yapmış olabilir.

Boşuna heveslenme oradan sana laf cikmaz. Aradim sordum hanimi, orasi halasinin evinin önü imiş. Kaza olan yer başka yermiş. Aydinlik diye oraya çekip foto çekmiş ve bana göndermiş.

Edit : hakim-hanim

Beyler adamın karısı hakim KAÇIN Vallaha içeri atar bizi.

Yeni mi oldu bu olay yoksa 2 3 ay kadar oldu mu olalı hocam? Ve nerede vurmuşlar?

Benim için önemli bilgilendirirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amon Amarth

quote:

quote:

biri şuna allahın uydurmaca olduğunu söylesin
    "Inşallah" tamponun düzelmez ben hayatımda böyle bir cahillik görmedim

Allah cc o kadar büyük ki inanmadığın halde bile mesajında iki defa zikir ettin, Allah ın varlığına inanmamak için akılsız olmak gerek.
    Neyse geberip gidince görürsün var mı yok mu.

• Tamponu yaptırdınızmı bilmiyorum ama öyle ittirmeyle kaktırmayla düzelmiyor.
    Eleman master in ön tamponunu duba ya vurmuştu o kadar uğraştık olmadı, servise bakıma gittiğimizde makinayla ısıtıp düzelttiler hiç bir ücret te talep etmediler. Sizinkide bu şekilde çözülebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: PetrovaFire

quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Sanki davlumbazi sökup elini iceriden sokup ittirsen duzelecek gibi geliyor bana.

Davlumbaz varsa tabi

Davlumbaz toyotada + bir ozellik sonradan parayla takiliyor

Yapilabilecek en mantikli hareket bu mu yani

• Edit : beyler günü geldi, tatile girdim aracı tamir ettirecem. Afyon'da bunu yaptıracağım yer önerisi olan var mi ? Autokingte yaptirsam nasil olur? Bi de max ne kadar para vermeliyim..

• Auto kinglerin hepsi standart kalitede değil hocam. Hangi ilde yaptıracaksanız oradaki autokingi iyi araştırın. Bazı yerde çok iyi işçilik çıkarırken bazı yerde hiçbir şeyi olmayan arabayı mahvedebiliyorlar. Servisi de değerlendirin derim zaten çok bir şey tutacak bir hasar değil. Geçmiş olsun.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.