Şimdi Ara

Bisiklet koli ebatları hak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ben kasım ayında İngiltereye gideceğim. Oradan Trek 7.5 fx bisiklet almak istiyorum. Bu bisikletin koli ebatları ne olur. Demonte olarak kaça kaç ölçülerinde bir koliye sığdırabilirim. Uçakla geleceğimden koli ebatları önemli. Teşekkür ederim.

• hemen hemen bir 40-48 inç lcd tv kutusu boyutlarında olur belki de daha büyük.
  • carismatic8734 C kullanıcısına yanıt
    Hocam tam olarak ölçü veremem ama ön tekerlekleri çıkartılmış vaziyette geliyor.Kadro-arka lastik takılı halde geliyor.Eğer halihazırda bi bisikletiniz varsa ön tekerlek ve sele borunuzu çıkarıp en-boy ölçüsü alabilirsiniz.Yalnız ende 6-7 cm fazla alırsanız iyi olur.Çünkü lastik-sele-sele borusu-pedallar yan tarafına koyuluyor.Yardımcı olabilmişssem ne mutlu bana.

Edit:Orada bisiklet fiyatları uygunmu ? Türkiyeye sokarken bir işlem gerekiyormu ? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hackint -- 3 Ekim 2014; 23:16:38 >
  • Yurt dışından bisikleti uçakla getirmek, kargo hakkınızdan kullanılımıyor.
    Kullanacağınız uçak firmasına önceden bilgi verip rezarvasyon yaptırmanız gerekiyor en azından internet sitesinde bu konuyla ilgili bilgi vardır, ekstra olarak 20-40 euoru arası bir ücret çıkar

Hava alanına erken gidip, ödediğiniz kdvyide çıkarken almayı unutmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bisikletli

Yurt dışından bisikleti uçakla getirmek, kargo hakkınızdan kullanılımıyor.
    Kullanacağınız uçak firmasına önceden bilgi verip rezarvasyon yaptırmanız gerekiyor en azından internet sitesinde bu konuyla ilgili bilgi vardır, ekstra olarak 20-40 euoru arası bir ücret çıkar

Hava alanına erken gidip, ödediğiniz kdvyide çıkarken almayı unutmayın

Herkesin kurban bayramını kutlarım. Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim. Thy ile gideceğim 23 kasımda gidip 28 kasımda döneceğim 6 aylık vizem var 140X80X20 ölçülerinde 20 kilo olarak londoradan istanbula dönüş biletime bisiklet taşıma rezervasyonumu 30 euro karşılığında yaptırdım. Trek bayisini aradım bana Trek 7.5 koli ölçülerini 136 X 76X 20 olduğunu söyledi bende hafif daha büyük verdim ölçüleri. Thy aradım bisiklet taşıma rezervasyonuma onay gelmiş. Bisikleti darbelerden korumak için ne önerirsinz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carismatic8734 -- 4 Ekim 2014; 10:25:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fnr67

Hocam tam olarak ölçü veremem ama ön tekerlekleri çıkartılmış vaziyette geliyor.Kadro-arka lastik takılı halde geliyor.Eğer halihazırda bi bisikletiniz varsa ön tekerlek ve sele borunuzu çıkarıp en-boy ölçüsü alabilirsiniz.Yalnız ende 6-7 cm fazla alırsanız iyi olur.Çünkü lastik-sele-sele borusu-pedallar yan tarafına koyuluyor.Yardımcı olabilmişssem ne mutlu bana.

Edit:Orada bisiklet fiyatları uygunmu ? Türkiyeye sokarken bir işlem gerekiyormu ? Teşekkürler.

İngilterede çoğu bisiklet fiyatları Türkiyeye göre kesinlikle çok uygun. Türkiyeye sokarken havayolu şirketine önceden rezervasyon yaptırmak yeterli. Check in sırasında 30 euro ödeyeceğim bisikletin taşınması için. Başkada bir işleme gerek yok.

• Bisiklet kapalı kutuda demonte şekilde iken gayet korunaklı oluyor, trek in kutu içeriğini daha önce görmedim ancak gayet yeterlidir diye düşünüyorum,
    Bisiklet fiyatları kesinlikle uygun, üstelik ülkeden çıkarken yukarda da belirttiğim gibi vergi iadesi alıyosunuz %15-%20 arası (ülkeye göre değişiyor)

Bu konuyuda es geçmeyin bence söke söke alın o vergiyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bisikletli

Bisiklet kapalı kutuda demonte şekilde iken gayet korunaklı oluyor, trek in kutu içeriğini daha önce görmedim ancak gayet yeterlidir diye düşünüyorum,
    Bisiklet fiyatları kesinlikle uygun, üstelik ülkeden çıkarken yukarda da belirttiğim gibi vergi iadesi alıyosunuz %15-%20 arası (ülkeye göre değişiyor)

Bu konuyuda es geçmeyin bence söke söke alın o vergiyi

Evet İngilterede kdv bisiklette %20. Ancak 1. tercihim 2. el bisiklet eğer sıfır bisiklet alırsam kesinlikle ülkeden çıkarken havaalanında vergi iadesini alırım. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carismatic8734 -- 4 Ekim 2014; 12:59:17 >

• Selamlar, konuyu hortlatiyorum fakat ufak bir bilgiye ihtiyacim var. Ingiltereden avrupa vatandasligi olan bir arkadasim benim icin Turkiye`ye 1 adet pedal asist bisiklet getirecek. Acaba vergi iadesi alabilir mi yinede?

Arastirmadan sonra gelen edit: Alinabiliyormus..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yander -- 15 Haziran 2016; 19:55:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yander

Selamlar, konuyu hortlatiyorum fakat ufak bir bilgiye ihtiyacim var. Ingiltereden avrupa vatandasligi olan bir arkadasim benim icin Turkiye`ye 1 adet pedal asist bisiklet getirecek. Acaba vergi iadesi alabilir mi yinede?

Merhaba, elektrikli bisiklet diye anlıyorum. Uçak ile getirebildiniz mi? Pilden dolayı uçağa almıyorlar diye biliyorum. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: echelon246

quote:

Selamlar, konuyu hortlatiyorum fakat ufak bir bilgiye ihtiyacim var. Ingiltereden avrupa vatandasligi olan bir arkadasim benim icin Turkiye`ye 1 adet pedal asist bisiklet getirecek. Acaba vergi iadesi alabilir mi yinede?

Merhaba, elektrikli bisiklet diye anlıyorum. Uçak ile getirebildiniz mi? Pilden dolayı uçağa almıyorlar diye biliyorum. Teşekkürler.

Selam hocam. Evet pedal destekli elektrikli bisiklet.. Ucak ile degil kara yoluyla getirttim sorunsuz. Ucakta batarya sorun olabilecegi konusunda uyarilar almistim hic riske girmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yander -- 13 Ekim 2016; 18:18:51 >
  • quote:

quote:

quote:

Selam hocam. Evet pedal destekli elektrikli bisiklet.. Ucak ile degil kara yoluyla getirttim sorunsuz. Ucakta batarya sorun olabilecegi konusunda uyarilar almistim hic riske girmedim.

Evet, artık kargo uçakları dahil bisiklet pili taşımıyorlar. Kara yolu ile nasıl getirttiniz? Teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet, artık kargo uçakları dahil bisiklet pili taşımıyorlar. Kara yolu ile nasıl getirttiniz? Teşekkürler.

Arkadasim araci ile gelirken yaninda getirdi hocam :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadasim araci ile gelirken yaninda getirdi hocam :)

teşekkürler, güle güle kullanın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.