Şimdi Ara

Yeni Fiat 500X Ana konu (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
407
Cevap
14
Favori
49.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bagajı açıp stepnenin altına bakın hocam.. Amfi varsa Beats vardır ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayarmc

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ters Adam

Arkadaslar bugun aranıza katildim bi aracta beats standart mi? Aldigim modelde carpisma onleme serit takip vs var.

Beats standart değil opsiyon eğer varsa hoparlörlerin üzerinde Beats logoları vardır.

Konu ile ilgili birşey sormak istiyorum.

Beats Audio 507 wattlık ses sistemi teknoloji paketi ile geliyor, dolayısıyla 6,5 inç ekrana sahip tüm araçlarda 507 wattlık Beats Audio ses sistemi var diyebilir miyiz?
    2.el CrossPlus'lara bakıyorum da, yardımcı olabilirsen sevinirim.

Şuanda Fiatın sitesinde 4000 tl lik teknoloji paketine dahil görünüyor ancak ilk serilerde Cross plus opening editionlarda 6.5 inç ekran standart olduğu için durum farklı.Konunun ilk sayfasında yazanları okursanız size fikir verecektir.

O halde 2.el araç alırken;

Sadece Kapı içi hoparlörlerin üzerinde "b" logosu bulunan araçlarda 507 wattlık ses sistemi var,
    diğerlerinde yok diyebilir miyiz?

Bir de bunun haricinde anlayabileceğimiz, yazı, şekil vs var mı?

Aynen öyle videonun başında kapıdaki hoparlör üzerinde gri b logosu görünüyor otoparkta yapılan testlerde ses sistemi ile ilgili güzel yorumlar var izlerseniz fikir edebilir ben standart olanı çok beğenmemiştim ama beats in iyi olduğu söyleniyor. Integrale in dediği gibi bagajda stepne içinde subwoofer bulunur onlada anlayabilirisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Integrale

Bagajı açıp stepnenin altına bakın hocam.. Amfi varsa Beats vardır ;)

Eyvallah hocam, teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar bugun aranıza katildim bi aracta beats standart mi? Aldigim modelde carpisma onleme serit takip vs var.

Beats standart değil opsiyon eğer varsa hoparlörlerin üzerinde Beats logoları vardır.

Beats Audio 507 wattlık ses sistemi teknoloji paketi ile geliyor, dolayısıyla 6,5 inç ekrana sahip tüm araçlarda 507 wattlık Beats Audio ses sistemi var diyebilir miyiz?

Şuanda Fiatın sitesinde 4000 tl lik teknoloji paketine dahil görünüyor ancak ilk serilerde Cross plus opening editionlarda 6.5 inç ekran standart olduğu için durum farklı.Konunun ilk sayfasında yazanları okursanız size fikir verecektir.

Sadece Kapı içi hoparlörlerin üzerinde "b" logosu bulunan araçlarda 507 wattlık ses sistemi var,

Aynen öyle videonun başında kapıdaki hoparlör üzerinde gri b logosu görünüyor otoparkta yapılan testlerde ses sistemi ile ilgili güzel yorumlar var izlerseniz fikir edebilir ben standart olanı çok beğenmemiştim ama beats in iyi olduğu söyleniyor. Integrale in dediği gibi bagajda stepne içinde subwoofer bulunur onlada anlayabilirisiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    ABD'de faaliyet gösteren Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü, Fiat 500X'i yılın en güvenli aracı seçti.

Fiat'ın crossover sınıfındaki temsilcisi Fiat 500X, ABD'de faaliyet gösteren Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından yılın en güvenli aracı seçildi.
    Fiat açıklamasına göre, Fiat 500X, IIHS tarafından yapılan çarpışma ve güvenlik testlerinde en yüksek skor olan "Top Safety Pick+" derecesi elde etti. Testlerden en yüksek sonucu alan otomobil, ABD'de"yılın en güvenli aracı olarak belirlendi.

kaynak:http://www.ntv.com.tr/otomobil/fiat-500x-abdde-yilin-en-guvenli-araci-secildi,HLLqswPLCUyGBfuTNB5Bbw

• quote:

Orijinalden alıntı: rizikos

ABD'de faaliyet gösteren Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü, Fiat 500X'i yılın en güvenli aracı seçti.

Fiat'ın crossover sınıfındaki temsilcisi Fiat 500X, ABD'de faaliyet gösteren Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından yılın en güvenli aracı seçildi.
    Fiat açıklamasına göre, Fiat 500X, IIHS tarafından yapılan çarpışma ve güvenlik testlerinde en yüksek skor olan "Top Safety Pick+" derecesi elde etti. Testlerden en yüksek sonucu alan otomobil, ABD'de"yılın en güvenli aracı olarak belirlendi.

kaynak:http://www.ntv.com.tr/otomobil/fiat-500x-abdde-yilin-en-guvenli-araci-secildi,HLLqswPLCUyGBfuTNB5Bbw

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar sizin araçta start stop ne alemde? Benimki bayağıdır çalışmıyor herhangi bir hata,arıza ışığı vs yok.

• quote:

Arkadaşlar sizin araçta start stop ne alemde? Benimki bayağıdır çalışmıyor herhangi bir hata,arıza ışığı vs yok.

Akü durumu ile ilgili olabilir,Klima faal ve içeri istenilen ısıya ulaşmadıysa çalışmaz,cam ısıtıcılar devredeyse çalışmaz bu gibi durumlarda start&stop sistemi çalışmaz ama siz yinede bir servise görünün.
  • quote:

quote:

Akü durumu ile ilgili olabilir,Klima faal ve içeri istenilen ısıya ulaşmadıysa çalışmaz,cam ısıtıcılar devredeyse çalışmaz bu gibi durumlarda start&stop sistemi çalışmaz ama siz yinede bir servise görünün.

Hicbirsey acik degil yokus kalkis destegini bile kapattim ekranda akü durumu 16v gösteriyor yani iyi.
    Bir ara yine calismuyordu servise goturdum yazilim yuklediler 3-5 gun calisti sonra yine yok.Aracta cok lazim is icin kullaniyorum servisede bırakamıyorum dediginiz gibi en iyisi servise goturmek ama vakit yok.

• quote:

quote:

quote:

Hicbirsey acik degil yokus kalkis destegini bile kapattim ekranda akü durumu 16v gösteriyor yani iyi.
    Bir ara yine calismuyordu servise goturdum yazilim yuklediler 3-5 gun calisti sonra yine yok.Aracta cok lazim is icin kullaniyorum servisede bırakamıyorum dediginiz gibi en iyisi servise goturmek ama vakit yok.

Kullanım klavuzuna bir bakın hocam belki atladığımız bir kısım vardır orada açıklaması olabilir.

• quote:

Kış aylarında hava sıcaklığı düştüğü için start stop aktifleşmiyor. Ben şehir için uzun süre kullandığım zaman kış ayında da aktifleştiğini çok gördüm. Hava sıcaklığı düşük olduğu için motor ısınana kadar aktif olmuyor. Arkadaşımda Nissan Note var. Onda da durum böyle. Şu sıralar hava ısındığı için startstop hemen devreye giriyor. Sizin hala çalışmıyorsa servise gidin.
  • quote:

quote:

Kış aylarında hava sıcaklığı düştüğü için start stop aktifleşmiyor. Ben şehir için uzun süre kullandığım zaman kış ayında da aktifleştiğini çok gördüm. Hava sıcaklığı düşük olduğu için motor ısınana kadar aktif olmuyor. Arkadaşımda Nissan Note var. Onda da durum böyle. Şu sıralar hava ısındığı için startstop hemen devreye giriyor. Sizin hala çalışmıyorsa servise gidin.

Servise götürdüm aküde sıkıntı varmış garantiden değişti şimdi çalışıyor

• quote:

quote:

quote:

Paylaşmanız iyi oldu aynı sorunu yaşayan biri olursa yardımcı olur bu paylaşım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet araç 2 gün serviste kaldı o sırada bana 500L verdiler ondada start stop vardı yağ gibi çalışıyordu benimkine şimdi düzeldi ama hiç 500Ldeki gibi değil sarsıntılı durup çalışıyor önümüzdeki ay bunun için gideceğim birde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 7 Nisan 2016; 11:39:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Klise Adam

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet araç 2 gün serviste kaldı o sırada bana 500L verdiler ondada start stop vardı yağ gibi çalışıyordu benimkine şimdi düzeldi ama hiç 500Ldeki gibi değil sarsıntılı durup çalışıyor önümüzdeki ay bunun için gideceğim birde.

Alıntıları Göster
    Selam millet! Forumun otomobil bloggerlarından biriyim. Eğer 500X ile ilgili şöyle derli toplu ve de detaylı bir inceleme yazısı okumak isterseniz buyrunhttp://mericdrives.blogspot.com.tr/2016/04/fiat-500x-popstar-16-multijet-120hp-test.html

• quote:

Orijinalden alıntı: mericturkbikmaz

Selam millet! Forumun otomobil bloggerlarından biriyim. Eğer 500X ile ilgili şöyle derli toplu ve de detaylı bir inceleme yazısı okumak isterseniz buyrunhttp://mericdrives.blogspot.com.tr/2016/04/fiat-500x-popstar-16-multijet-120hp-test.html

Alıntıları Göster
    yaklasık 6 aydır fıat 500x cross plus sahıbıyım aracımı kulaktan dolma bılgıler yerıne bızzat test ederek aldım cok memnunum bu arac gercekten
    keyıf aracı onceden bı sempatım vardı bınınce asık oldum parasını sonuna kadar hak ediyor bu aracı almak ısteyen aklında soru ısaretı olan arkadaslara
    yardımcı olabılırım fıat sadece lınea ve doblo degılmıs ısteyınce cok basarılı araclar yapabılıyorlarmıs bunun en buyuk kanıtı bence 500x

• quote:

Orijinalden alıntı: dede2323

yaklasık 6 aydır fıat 500x cross plus sahıbıyım aracımı kulaktan dolma bılgıler yerıne bızzat test ederek aldım cok memnunum bu arac gercekten
    keyıf aracı onceden bı sempatım vardı bınınce asık oldum parasını sonuna kadar hak ediyor bu aracı almak ısteyen aklında soru ısaretı olan arkadaslara
    yardımcı olabılırım fıat sadece lınea ve doblo degılmıs ısteyınce cok basarılı araclar yapabılıyorlarmıs bunun en buyuk kanıtı bence 500x

Alıntıları Göster
    Bu aracı almayı orta vadede düşünebiliriz. Eşim otomatik vs. olursa istiyor.

Kronik sorunları falan var mı bildiğiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

Bu aracı almayı orta vadede düşünebiliriz. Eşim otomatik vs. olursa istiyor.

Kronik sorunları falan var mı bildiğiniz?

Alıntıları Göster
    6 günde 2000 km sonrası ekleme:
    arazi şanzımanı olduğu için yavaş giderseniz 5-5.5 lt yakıyor. dizel kullananlar da binek araç gibi kullanıyor 6 lt yaktıklarına göre. klima tüketimi 0.7lt civarı etkiliyor.

uzun yolda sabit hızlara göre tüketimler (BENZİN):

75kmh ile 4.5lt yakıyor (şehir içi çevre yolu)
    82kmh ile ~5lt yakıyor. mühendisleri yalancılıkla suçlamayalım :)
    95KMH ile 5.8-6lt yakıyor (tek şerit hız sınırı)
    118KMH ile 6.6-7 lt yakıyor (duble yollar)
    129KMH ile 7.5-7.8 lt yakıyor (otoban)

2 sene 1.5DCi Duster kullanan biri olarak dizelini almadığıma hiç pişman olmadım. ne yakarsa yaksın turbo arazi tipi araçla uzun yol tasarrufu olmuyor. 90'ı geçince yakıt artıyor.

gerçekten çok güzel bir araç olmuş. 1.4T 140hp motor Topgear testinde dedikleri kadar zevkli. sport moda alınca araba altınızdan kayıp gider gibi hızlanıyor. sürüşü de çok rahat. belki yetkili serviste LPG taktırırım henüz karar vermedim. güçlü motorlarla uzun yolda rahat etmek isteyen kişiler dizel almasın bu işin çözümü LPG. bundan önce LPG'li Subaru Legacy aracım vardı. 2.0 160hp 4x4 ile 18-20 kuruş yakarak hız sınırlarının limitlerinde seyahat ediyordum. dizel araçlarla bu kadar yakmak mümkün değil. iyi bir LPG sisteminin de (bilinçli montaj ile) hiçbir kötü yanı yok.

1.4T'yi herkese tavsiye ederim. dizelin torku bunda da var. 100hp altı dizel motorlar kadar tork veriyor. 80-85KMH ile dik yokuşları (örn. pınarbaşı-buca arası otoban) 6. viteste sıkılmadan Cruise ile çıkıyor.

• yigit+ Y kullanıcısına yanıt
    1.6 multijet 2 iyi degil mi ? Tuple vs ugrasilmaz sehirici ekonomik olmuyor mu ? Uzun yolda da 6. Vitesle rahatlikla gidilir gibi 2. Elleri full paketleri 2015 2016 modelleri dieseller 60-70 bin bandinda bulunuyor.Aslinda 1.4 170hp multiair olani guzelde fiyat cok ucuk ve manueli yok.Alfa romeo guiletta da sadece 1.4 multiair 170 var sanirsam ve lpg takilmiyormus.
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    120kmh ile gidiyorsanız 6-6.5 lt mazot yakar o da ekonomik mi siz karar verin hocam. Ekonomik dizel 4-4.5lt olur bence. 6lt'ye normal derim. Yabancı bir forumda anket görmüştüm 10 adet 1.6 dizel kullanıcısının ortalaması 6.8, 9 adet 1.4t kullanıcısının ortalaması 8 küsürdü. Benim 3000km ortalamam 7.5lt (saatler süren inanılmaz trafik sıkışıklıkları içerir).

Lpg konusunu taktırdıktan sonra göreceğiz. ben bir sorun olacağını düşünmüyorum. Daha önce subaru legacy ile bile hiç sorun yaşamamıştım. Çok hassas bir motordu. Multiair motorlar direk enjeksiyon olmadığı için uyumsuz diye bir şey yok-ki onlara bile takılıyor. İtalyada bir sürü LPG'li multiair fiat-alfa gördüm. Kullanımı çok yaygındı.

Bana göre bu araca lpg sorunsuz uyarsa mükemmel olur çünkü devir bile yükselmiyor. 3000deviri görmeden 100.000km kullanırım. Güçlü motorlarda yüksek devir sorun oluyor (subaru tecrübeme göre), enjektör kalitesi önemli oluyor (keihn gibi).

Yarın motor garantisiyle birlikte lovato obd II taktıracağım bakalım nasıl olacak.

• yigit+ Y kullanıcısına yanıt
    Duz sistem obd takilmamamis lazim.Bende tjet linea varken atiker taktirdim duz sirali sistem 800 tl ye ani yuklenince gaza sirkeleme yapiyordu.Turbo regulator ve enkejtorleri farkli oluyor 300 400 tl daha pahali.

Multijet 2.nesil ben dci gibi az yakiyor saniyordum.O sebepten oturu demek 1.3 ler daha cok tutuluyor ama performansi zayif.

Para gecerse elime bende 1.6 multijet dusunuyordum o zaman 1.4 tjet 140hp daha mantikli.Ama fiat sacmalamis 1.4 170 hp lik olani otomatik zf vitesle satiliyor 100 bin lira civarinda o paraya gidip mercedes bmw alinir.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.