Şimdi Ara

Yeni Fiat 500X Ana konu (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
407
Cevap
14
Favori
49.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun Güle güle kullanın hocam. Güzel bir seçim yapmışsınız.Önemli olanda kendini özel hissetmek zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

Hayırlı olsun Güle güle kullanın hocam. Güzel bir seçim yapmışsınız.Önemli olanda kendini özel hissetmek zaten.

Çok teşekkürler. Gerçekten keyif alıyorum kullanırken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,
    Aracı sakin sürme şansım oldu. Gece sürüşüydü. Ortalama hız 70 km/h, 110 km ortalaması 3.7 l/100 km.
    Araç bilgisayarı iki tam depo full ve yol testinde şehir dışı 5.4 göstermişti. Hesaplanan 5.46 idi. Multijet2 1.6.
    Araç boşta yol alırken 2 lt/100 km sarfiyat yazıyor. Bu yüzden veriler doğruya çok yakın.
    Yeni Fiat 500X Ana konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okinox -- 25 Eylül 2015; 15:11:43 >

• Temmuz ayında 500x satın aldım. 3.500 km yol aldım. Şehir içi tüketim 6,5 lt. Sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

Bir sorum olacak. Yağmur sensörü nasıl aktifleştiriliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rizikos

Temmuz ayında 500x satın aldım. 3.500 km yol aldım. Şehir içi tüketim 6,5 lt. Sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

Kullanım kılavuzunda yağmur sensörünün orta ekrandan açıldığı yazıyor ama emin değilim.Önceki fiat araclarda silecek konumunu 1.ye getirdiğinde aktif oluyordu.

Aracınız dizel mi benzinli mi motor nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rizikos

Temmuz ayında 500x satın aldım. 3.500 km yol aldım. Şehir içi tüketim 6,5 lt. Sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

Kullanım kılavuzunda yağmur sensörünün orta ekrandan açıldığı yazıyor ama emin değilim.Önceki fiat araclarda silecek konumunu 1.ye getirdiğinde aktif oluyordu.

Aracınız dizel mi benzinli mi motor nedir?

Aracım 1.6 dizel. Cross Plus satın aldım.

Ekranda ayarlar kısmında yağmur sensörünü bulamadım bir türlü. Hız uyarı ayarını buldum. Hızım 90 iken hemen uyarıyordu. Bu uyarıyı 110 yaptım. Fakat yağmur sensörünün ayarını bulamadım. silecek konumunu 1.ye getirdiğimde yağmur olmasa da çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rizikos -- 20 Ekim 2015; 10:03:00 >

• 1.6 motor, konfor paketli, kırmızı (tutku kırmızı) popstar 500x için 73bin tl fiyat aldık, sizce nasıl? Şuanki fiyatı 79bin tl, İndirimle 77bin tl ye veriyoruz fakat bu araç zamdan önce geldiği için eski fiyattan vericez dediler, sizce uygun mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadirbyr -- 26 Ekim 2015; 9:10:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadirbyr

1.6 motor, konfor paketli, kırmızı (sanırım inci kırmızısı) popstar 500x için 73bin tl fiyat aldık, sizce nasıl? Şuanki fiyatı 79bin tl, İndirimle 77bin tl ye veriyoruz fakat bu araç zamdan önce geldiği için eski fiyattan vericez dediler, sizce uygun mudur?

Polonun corsanın 70 bini geçtiği bu zamanda 500x için iyi fiyat bence.

• Bu arabanın bagajı stepne varken harbiden 254 litre mi? İnsan bir 380 litre falan yapar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadirbyr

1.6 motor, konfor paketli, kırmızı (tutku kırmızı) popstar 500x için 73bin tl fiyat aldık, sizce nasıl? Şuanki fiyatı 79bin tl, İndirimle 77bin tl ye veriyoruz fakat bu araç zamdan önce geldiği için eski fiyattan vericez dediler, sizce uygun mudur?

75000 TL bandına çıkacaksınız bence piyasası oturmuş ggerçek bir SUV alin, ornegin sportage, Tucson, 3008 v.b hic olmazsa gerçek bir suva binmiş olursunuz. Siz bakmayın liste fiyatlarına pazarlıkla 90000 TL.nin üstünde olan 3008 dizeli 80000 TL civarı birakiyorlar galiba. Yada o segmwntte daha çok satan marka ve 2.el değeridaha yuksek mokka, 2008, capturun dizellerini bile aalabilirsiniz. Tabi tercih meselesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Integrale

quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

Adasim benim de adim ahmet :)

O dedigini otomobil karsilastirma motorlarinda yapiyorlar zaten.. Senin dedigin amiane tabirle sidik yarisi oluyor.. Benim bu konuda ki argumanim; 500X'in arti donanimi ve kalitesi onun satin alinabilirligini etkilemeli bunu fiyata bu kadar baskin sekilde yansitirsan cok basit anlamda insanlari urkutup kacirirsin.. Ayrica Popstar donanimda ne var bilmiyorum ama Captur Icon'dan daha dolu oldugunu sanmiyorum yine 2008 Allure ile arasinda sanirim 2000 lira fark var yani donanima takilan adam 2000 fazla verip hem otomatik sanziman hem de dolu bir arac sahibi olur..

Ben 500X kotu araba demiyorum sadece rakiplerine nazaran cok pahali diyorum..

Konunun çıkmaza girdiği yer burası işte.

Fiat, 500X ile kendine öncelikle Countryman'i, sonra biraz da Mokka'yı rakip alıyor. Aracın fiyatı pahalı ya da ucuz derken bunları referans almalısınız.

Yoksa Fiat ucuz araba yapmayı az çok biliyor. Captur ile rekabet etmek istese 170 hp motoru ne diye koysun bu arabaya? 120 hp gayet yeterli gelirdi.
    Dışarıyı iki kromla daha süsleyip arkaya torsiyonu çakardı.
    Direksiyonu Grand Cherokee'den almazdı, Linea'nınkine iki piano black, tamamdı.
    Elektrikli park freni yerine koyardı kolu oraya, kim ne diyecekti?
    Kolçak ne ki? Captur'de yok, 500X'de de gerek yok olurdu.
    Standart 6 havayastığı da ne? Bak Captur'e; 4 tane neyine yetmezdi.
    Daha sayacak o kadar şey var ki gerek duyulmayacak.

Bütün bunlara rağmen hala "Captur'den daha pahalı" muhabbeti yapan varsa da yapsın artık.
    Onlar 500X'in hedef kitlesine girmiyordur zaten. Fiat için kayıp değildir.

Bu yazının altına imzamı atarım.. Bu arada Fiat grubu araçlara ön Yargım vardı ta ki punto evo Dynamic alana kadar..

Otomatik kararan iç dikiz aynası
    Çift bölgeli dijital klima
    Cruise kontrol
    Yokuş Kalkış desteği
    Diz hava yastığı +5 hava yastığı
    Komple cam tavan ve sunroof
    Viraj içi aydınlatma
    Start & Stop
    Blue&Me Bluetooth
    ASR

Bu donanıma sahip B Sınıfında bir hatchback otomobil var mı? Yok galiba..

• Yağmur sensörü
    Park sensörü
    Uzaktan cam ve bagaj açma kapama
    Saklama gözlü orta Kolçak

Bunları unutmuşum..
    Yeni Fiat 500X Ana konu
  • ben de 2 haftadır 1.6 multijet 120 hp 500x kullanıcısıyım. araçta konfor paketi ve sunroof mevcut bu hali ile 72 bin tlye aldım. yol tutuşu hızlanması vites geçişleri muazzam. direksiyon hassasiyeti ve iç dizaynı fiattan beklenmeyecek kadar güzel. aegea için gittim ve gün sonunda eve döndüğümde bir adet 500x 'im vardı. tek beni düşündüren kısmı bagajı. yaz tatili dönüşünde beni stresli bir yükleme bekliyor. bunun dışında her şeyinden memnunum.sorusu olan varsa elimden geldiği kadar cevaplarım
  • index İ kullanıcısına yanıt
    ben 1.6 dizel 120 hp cam tavan+ sunroof hepsi birlikte 72 bin tlye aldım 2 hafta önce. 90-100 bin diye kim kandırdı seni ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mfa.

ben 1.6 dizel 120 hp cam tavan+ sunroof hepsi birlikte 72 bin tlye aldım 2 hafta önce. 90-100 bin diye kim kandırdı seni ?

Hayırlı olsun.Hangi donanım paket aracınız.

• quote:

ben de 2 haftadır 1.6 multijet 120 hp 500x kullanıcısıyım. araçta konfor paketi ve sunroof mevcut bu hali ile 72 bin tlye aldım. yol tutuşu hızlanması vites geçişleri muazzam. direksiyon hassasiyeti ve iç dizaynı fiattan beklenmeyecek kadar güzel. aegea için gittim ve gün sonunda eve döndüğümde bir adet 500x 'im vardı. tek beni düşündüren kısmı bagajı. yaz tatili dönüşünde beni stresli bir yükleme bekliyor. bunun dışında her şeyinden memnunum.sorusu olan varsa elimden geldiği kadar cevaplarım

Hayırlı olsun Güzel günlerde kullanın inşallah.Aracınız kaç km de trim sesi vs.ses var mı yakıt tüketimi şehir içinde ve şehir dışında ne durumda eksik gördüğünüz donanım varmı bir kullanıcı olarak yorumlarınızı bekliyoruz.

• Mfa. M kullanıcısına yanıt
    Fiat'ın kendisi kandırdı. Fiyat listesinde böyle yazıyor:

Cross Plus 1.6 M.Jet 120HP + skydome + teknoloji paketi + güvenlik paketi= 83.900+4.000+4.000+4.000 = 95.900 TL

Popstar için daha uygun fiyatlar var tabi. Sen de iyi indirim almışsın. Hayırlı olsun ama o bagaj ile nasıl yapacaksın bilmiyorum :)
  • ahmet3976 kullanıcısına yanıt
    aracı alırken altını kaplattırdım serviste içeriye hiçbir ses almıyor 3 bin devire yaklaşırken ancak anlıyorsunuz motorun ses çıkardığını. 360 km de henüz sadece şehiriçi 8.0 şu an bu da 30 kuruş filan yapıyor . eksik gördüğüm kısım arka koltukların baktığı camlar biraz küçük olmuş ama diz mesafesi eşime göre yeterli.benim için en önemli eksik bagaj malesef dar.onu da sadece yaz tatili dönüşünde kullanacağım için açıkçası çok da umrumda değil. bunun dışında gayet memnunum ön konsolda gayet kaliteli malzeme kullanılmış sert plastik yok denecek kadar az.
  • quote:

quote:

Hayırlı olsun.Hangi donanım paket aracınız.

teşekkür ederim 1.6 m.jet 120 hp popstar skydome + konfor paketi ile aldım.
  • bu arada 1.6 m.jet (jeep ve opelin de kullandığı) 120 hp motor, skydome tavan yani cam tavan+ sunroof,anahtarsız kapı ve anahtarsız çalıştırma gibi özellikleri bulunan B-SUV segmenti bir araç için 72 bine çok diyenler hiç buralarda gezmesin geely filan baksın. şuna da çok güldüm,"bunun yerine sportage al qq al " diyenler var.her ikisinin de segmenti C-SUV ve bu özelliklerdeki fiyatları 97 binden başlıyor.adam kalkmış 500x'in en dolusu ile qq'nin en boşunu karşılaştırmış insaf diyorum. B-SUV araçların hepsini inceledim juke , mokka , 2008 , capture bunların hepsinin benzer donanıma sahip olanların fiyatları hep aynı. size tavsiyem aşağıdaki siteden b-suv dizel araçların fiyatlarına bir bakın...

http://www.epey.com/araba

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.