Şimdi Ara

DEVİR SAAT SİZ YOL BİLGİSAYAR SIZ CLİO KANGOO KALMASIN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
3
Favori
5.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar aracım kangoo 1 clio motorlu. ilk aldığımda devir saatim yoktu 1.5 dizel clio ya at beyaz zeminli bi gösterge aldım birebir olarak taktım ve sorunsuz çalıştı... bildiğiniz üzere bu göstergelerin ekran fonksiyonları silecek kolundaki tuşla kontrol ediliyor bende gösterge arkasındaki kırmızı soketin 6 nolu ucuna bir düğme bağladım ve düğmenin öteki ucunuda şaseye verdim ve düğmeye her basışımda ekrandaki km bilgilerinide gördüm ve baktımki göstergede yol bilgisayarıda mevcut ama tabi çalışmıyor biraz araştırma yaparak göstergenin yol bilgisayarının bilgi ucunun kırmızı soket üzerindeki 7 nolu pin olduğu bilgisine ulaştım tabi o pin benim sokette boştu... Bunun neticesinde yedi nolu pin ucunun ecu ya gittiyi kanatine vararak araştırmama devam ettim ve clio 1.4 8v kangoo 1.4 8v symbol 1.4 8v kangoo pampa bu modellerin siemens sirius 32 ecu kullandıkları bilgisine ulaştım araştırmamı derinleştirerek göstergenin 7. pın e bağlanması gereken kablonun ecu nun 11 nolu ucuna bağlandığı bilgisine ulaştım hemen göstergeden ecu ya kablo cektim ve 11 nolu uca bağladım ve mutlu son ilk aldığımda devir saati bile olmayan kangoo mda artık yol bilgisayarı bile var... yani uzun lafın kısası 1.4 8v bu motora sahipse aracınız orjınal yol bilgisayarınız olabılır... dizel ıcın ecu resmı de koyuyorum
     DEVİR SAAT SİZ YOL  BİLGİSAYAR SIZ CLİO KANGOO KALMASIN DEVİR SAAT SİZ YOL  BİLGİSAYAR SIZ CLİO KANGOO KALMASIN
     DEVİR SAAT SİZ YOL  BİLGİSAYAR SIZ CLİO KANGOO KALMASIN DEVİR SAAT SİZ YOL  BİLGİSAYAR SIZ CLİO KANGOO KALMASIN DEVİR SAAT SİZ YOL  BİLGİSAYAR SIZ CLİO KANGOO KALMASIN DEVİR SAAT SİZ YOL  BİLGİSAYAR SIZ CLİO KANGOO KALMASIN

• Güzel bir uygulama olmuş. 1.4 8v clio symbol sahibiyim. Aracı uzun süre kullanmayı düşünsem kesin yapardım. Ne kadara mal oldu bu uygulma peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 180 tl sadece gösterge ücreti
  • Gunluk kilometre sayacinin calismadigini soyluyorlar dogru mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • böle zeki insanları çok seviyorum paylaşım için çok saolun belki günün birinde banada lazım olur.
  • günlük km işleminin çalışmama sebebi kırmızı sokete bağlayın dediğim düğmeyle alakalı kırmızı soketin 6nolu ucuna bağladıgımız ve diyer ucunuda şaseye verdiğimiz düğmeye her basışımızda ekranda sürekli duran aracın toplam km si yerıne gunluk km ve yol bilgisayarı bölümleri belirecektir... günlük km nin çalışmamasının tek nedeni 6nolu ucun boş olması normalde bu 6 nolu uç silecek kolunda bulunan bi tuş a bağlıdır araçlarımızdaki silecek kolunda bu tuş olmadığında oraya farklı bi düğme takıyoruz.... anlatabildim umarım
  • Elinize sağlık.. Böyle paylaşımları görmek güzel..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mükemmel çalışma eline sağlık, kapitalist, emperyalist sistemin sömürmek için var olan şeyleri dahi kıstığı sistemetiğe ders olsun.
  • 180 tl göstergesi cıkma mı aldınız sıfır mı ?
  • MB-CLS kullanıcısına yanıt
    çıkma
  • Benim clio 2005 authentique 1.4 benzinli devir gostergesi olmayandan. Sizin verdiginiz tabloda B nin 4.ncü pini devir göstergesinin kablosu olduğu yazıyor. Acaba bende devir saati yok ama devir sinyali kablosu yine 4ncü pinde takılı mıdır. Değilse ecudan mi çekmek zorundayız. Ecunun 70nci çıkışı motor devri olduğu bilgisine ulaştım. Ve o cikista sarı bir kablo var.bu kablodan paralel alsam bir zarar verir mıyım. Harici devir saatini calistirmak için. Teşekkürler cevaplariniz için.

• devir ucu diye bişey yok direk devir saatli gösterge alın ve takın direk çalışacaktır benim anlattıklarım sadece yol bilgisayar lı olan gösterge lerde yol bilgisayarını aktif etmek için dir... yeni model devir saatli symbol göstergesi yada 1.5 dizel clio göstergesi direk çalışacaktır...
  • teşekkürler. Sonuçları sizinle paylaşırım
  • clio D7F720 tipi motorlarda ECU nun 70.nci pini bej renkli kablo devir saati bilgi kablosuymuş gerçekten. Harici devir saati bağlayarak denedim devir göstergesi çalıştı. Şunu söyleyeyim farklı motor tiplerinde farklı kablo olabilir ona göre. Yanlış bağlantı ile yanlış sonuçlara sebep olmayın. Artık arabamın devir göstergesi var.
    clio II lerde;
    Dizel 21.nci pin
    Benzinliler:
    D7F 720 48.nci pin
    D7F 726 70.nci pin
    E7J 780 48.nci pin
    K7M 744 48.nci pin
    ECU Takometre çıkışlarıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rpg007 -- 4 Şubat 2015; 15:56:06 >
  • Peki Günlük Kilometreyi Sıfırlıya Biliyormusun...
  • rubelhizb kullanıcısına yanıt
    Konu eski ama ellerine saglik.burda versigin bilgilerdwn yararlanarak bende clio symbol aracima devir saatli ve yol bilgisayarli gosterge baglamayi basardim boyle guzel paylasimlar icin cok tesekkurler.

• kalitex K kullanıcısına yanıt
    Km kaydı aynen devam etti mi yoksa değiştirdiniz mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mevcut kilometreme yakin bir km saati aldim km kaydi gostergede oldugu icin degismiyor.

• KARDEŞİM ALLAH SENDEN RAĞZI OLSUN NE GÜZEL BİR BİLGİ BUNLAR HERKESE FAYDALI NE İŞ YAPTIĞINI BİLMİYORUM FAKAT KAFAN ZEHİR GİBİ MAAŞALLAH SENİNLE TANIŞMAK İSTERDİM ,BENİM İSMİM ABDULKADİR CANDOĞAN TRAKTÖR USTASIYIM FESBUK ADRESİM ABDULKADİRZAHİDECANDOĞAN İSTEK GÖNDERİRSEN SEVİNİRİM BENİMDE ŞÖYLE BİR SORUNUM VAR ARACIM 1.5 DİZEL CLIO DEVİR SAATİ YOK, GİTTİGİDİYORDA BENZİNLİ CLIOYA AYİT BİR GÖSTERGE PANELİ VAR SANKİ BAĞLANTILARI AYNI GİBİ GÖRÜNÜYOR RESİMDE AMA SOKET YERLERİ GÖRÜNMÜYOR FİYATI UYGUN SOKETLERİ UYARSA OLURMU ACABA BENİM İÇİN DEVİR SAATİ ÖNEMLİ YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.