Şimdi Ara

İphone 6 ABD at&t kesin sonuc

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Abd boston dan gelen i6 128gb gold telefonumu az once turkcell hat takarak kullanmaya basladim,model A1549 icinden at&t ye ait bir sim kart cikti direkt telefonun icinden,cikartip kendi hattimi taktirdim ve kullaniyorum, mesajlasma yaptim, konusma yaptim, imessage i da oldu mavi renkte gidiyor mesajlarim arkadaslarima, yurt disindan aldiracaklar veya evde merakla bekleyenlere duyurulur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harpooner -- 2 Ekim 2014; 13:18:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zaten çalışır ama kapanır 15 güne, kayıt yaparsanız sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roark

zaten çalışır ama kapanır 15 güne, kayıt yaparsanız sorun olmaz.

Pasaporta isletme60 gun defil mi?

• 60 gun

• Pasaporta işletme süresi 30 günden 60 güne mi çıktı hocam?
  • Pasaporta işletme süresi yeni çıkan yasa ile 60 gün oldu.

Ama bazı arkadaşlar bunu yanlış anlıyor. Bu durum telefonunuz 60 gün boyunca kullanıma açık olacak anlamına gelmiyor. Hatta hiç alakası yok , ki zaten bu süre 30 gün iken de 5-10 gün sonra servis dışı kalabiliyordu cihazlar.

Eskiden son 30 gün içinde ülkeye giriş yapmış pasaport kullanabiliyorken şimdi son 60 gün içinde ülkeye giriş yapmış pasaportları da kullanabiliyoruz. Olayı biraz daha rahatlatmışlar iyi de olmuş. Ama yani netice olarak pasaportun ömrünü uzattılar hepsi bu yani.

• Kapanışından da bilgi verin lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barocker

Pasaporta işletme süresi yeni çıkan yasa ile 60 gün oldu.

Ama bazı arkadaşlar bunu yanlış anlıyor. Bu durum telefonunuz 60 gün boyunca kullanıma açık olacak anlamına gelmiyor. Hatta hiç alakası yok , ki zaten bu süre 30 gün iken de 5-10 gün sonra servis dışı kalabiliyordu cihazlar.

Eskiden son 30 gün içinde ülkeye giriş yapmış pasaport kullanabiliyorken şimdi son 60 gün içinde ülkeye giriş yapmış pasaportları da kullanabiliyoruz. Olayı biraz daha rahatlatmışlar iyi de olmuş. Ama yani netice olarak pasaportun ömrünü uzattılar hepsi bu yani.

Saolun hocam, yani elimizi yine hizli tutacagiz demektir bu, peki diyelim kapandi sonra actirabiliyoruz dimi,elimizde kalacak degil heralde.

• Elbette kapandıktan sonra da açtırabilirsiniz. Cihazınıza sim kartınızı taktıktan sonra hat geldiği anda imei numaranız kayıt dışı listesine düşer ve yoğunluk durumuna göre , 3 gün sonrada servis dışı kalabilir , 1 ay sonrada. Ama bunun ortalama süresi 10 gün civarıdır. Yani cihazınıza sim kartınızı takıp açarsanız ortalama olarak 10 gün civarında bir süre kullanırsınız sonra servis dışı kalır. Cihazınız servis dışı kaldıktan sonra da kayıt ettirebilirsiniz, şöyleki ; en geç son 60 gün içinde herhangi bir ülkeden TR'ye giriş yapmış bir pasaport bulursanız vergisini ödeyerek kayıt ettirebilirsiniz. Cihazınızın ne kadar süreyle servis dışı kaldığının bir önemi yok. İsterse 3 aydır servis dışı olsun. Pasaporta kayıt ettirdiğiniz andan itibaren bikaç gün içinde cihazınız tekrar kullanıma açılır.

Bence bu konuda biraz planlı hareket etmek gerekiyor. Yani önce pasaportu nerden bulup nasıl kaydettirilebilir bu olayı netleştirmek ondan sonra cihaz almak gerekiyor bence.

• Harpooner kullanıcısına yanıt
    Tabi açtırabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün mesaj geldi 2.12.1014 tarihinde telefonunuz kapatılacaktır diye. Bu da demektirki pasaport olayi ile kısıtlı kalmamış süre 2 ekimde hattimi taktim galiba,2 aralikta kapanacaktir telefonunuz dendigine göre güzel bi haber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harpooner -- 4 Ekim 2014; 17:16:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.