Şimdi Ara

Digiturk Uydu Alıcısı ile TV Uyumsuzluğu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
48.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Televizyonu açtığımda bazen şöyle bir hata alıyorum. TV Uyumsuzluğu. Scart üzerinden izlemeye devam edebilirsiniz.

Yani HDMI devreden çıkıyor. Farklı bir kablo ile denedim yine aynı hatayı aldım. Kabloyu televizyonun başka bir HDMI girişine taktım yine aynı hatayı verdi. Ve bu sırada ses de kayboldu. Görüntü ise çok kötü, çamur gibi.
    Televizyonun modeli: Vestel PF7120 40" Led TV. Uydu alıcısı DT 9103.
    Araştırdığım kadarıyla bazı tv modelleri ile Digiturk'ün verdiği uydu alıcıları uyumsuz olabiliyormuş. Benim sorunum da bu mu acaba?
    Teşekkür ederim şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erAn_ -- 2 Ekim 2014; 13:58:27 >

• Bu da hatanın fotoğrafı.
     Digiturk Uydu Alıcısı ile TV Uyumsuzluğu
  • erAn_ kullanıcısına yanıt
    Digiturk uydu alıcılarında hdcp denilen kopya koruması var. Televizyondaki hdmi girişi bununla uyumlu değil anlaşılan. Diğer hdmi portlarını deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Digiturk uydu alıcılarında hdcp denilen kopya koruması var. Televizyondaki hdmi girişi bununla uyumlu değil anlaşılan. Diğer hdmi portlarını deneyin.

Televizyonun HDMI girişi iki tane. İkisini de denedim ve aynı hatayı aldım.
    Akşam Digiturk servisinden geldiler. Adamlar dünyadan bi haber. Hdcp'den falan anlamıyorlar. Yaptıkları tek şey kolay kurulum yapmak. Yahu diyorum kanallarla ilgili sıkıntı yok, sıkıntı başka bir şey, uyumsuzluktan bahsediyor.
    Yoh abi senin HD ganallarınla ilgili bişey var, cihaz onu görmüyor diyor.

Sonuç olarak noldu şimdi, televizyon elimizde mi patladı?

• quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

quote:

Akşam Digiturk servisinden geldiler. Adamlar dünyadan bi haber. Hdcp'den falan anlamıyorlar. Yaptıkları tek şey kolay kurulum yapmak. Yahu diyorum kanallarla ilgili sıkıntı yok, sıkıntı başka bir şey, uyumsuzluktan bahsediyor.

Eran ;sorun digiturkte degil kullandigin televizyonda hdcp key tv icinde de var servis cagir telwvizyonu duzelttir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: GoastDeneb

quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

quote:

Eran ;sorun digiturkte degil kullandigin televizyonda hdcp key tv icinde de var servis cagir telwvizyonu duzelttir

Bunu kendim yapabilir miyim yoksa illa servisin mi gelmesi gerek acaba?

• Kendin yapabilirsin fakat hdcp yazilimlari bulursan yuklersin bulamassan mecbur s3rvis cagircan
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoastDeneb

Kendin yapabilirsin fakat hdcp yazilimlari bulursan yuklersin bulamassan mecbur s3rvis cagircan

En iyisi servis çağırmak sanırım.
  • Hd ganalların gutuyu görmüyo gardaş :-D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilephone

Hd ganalların gutuyu görmüyo gardaş :-D

Valla öyle dedi ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilephone

Hd ganalların gutuyu görmüyo gardaş :-D

Öyle dedi ya.
  • merhaba aynı sorunu bende yasıyorum. Siz nasıl çözüm buldunuz?
  • Sorunu nasıl çözdünüz acaba?
  • Servisi çağırmadan elinizde şu apartlar var ise deneyin derim sorunu çözebilir olmazsa da yapacak bir şey yok servis gelecek

1: dt nin hdmı çıkışı ile tv arasına hdmı swich konulur
    2: tv de dvı girişi var ise hdmı to dvı aparat alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr1907

Sorunu nasıl çözdünüz acaba?

quote:

Orijinalden alıntı: gokhandnz

merhaba aynı sorunu bende yasıyorum. Siz nasıl çözüm buldunuz?

Açıkçası %100 bir çözüm bulunmadı. Digitürk servisini çağırdım ama gelen arkadaşlar kolay kurulum yapmaktan başka bir şey bilmiyor. Direk oraya odaklanmışlar. Başka bir sorun olma ihtimalini düşünmeye basmıyor kafaları. Vestel servisini de çağırmadım.

Kendimce şöyle bir çözüm buldum. TV'yi kapatacağım zaman uyduyu kapatmıyorum. Sadece TV'yi kapatıyorum. Geri açınca ekran sorunsuz geliyor. Uzun süre bekleyince uydu alıcısı kendini kapatıyor. Böyle durumlarda da önce TV'yi sonra uydu alıcısını açıyorum. O zaman sorun olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erAn_ -- 21 Mayıs 2015; 8:46:56 >

• Bu yazılımsal bir sorun bence. Dt 9102 kullanıyorum. Son gelen yazılımla gelen bir olay bu. Daha önceki sürüm yazılımlarda böyle bir uyarı çıkmıyordu çünkü. Hiç uğraşmayın o haliyle kullanın. Zaten sık çıkan bir uyarı etiketi değil. Sagem hariç bütün dt cihazları sorunludur. Sağlıklı şekilde kullanmaya bakın bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de benzer bir problem var. Televizyonu açtığımda Sinyal yok şeklinde mesaj veriyor televizyon. Digiturk uydu alıcısını standbya alıp tekrar açtığımda görüntü geliyor.
  • Sorunu çözen oldu mu? Dün akşamdan beri bu hatayı alıyorum ve hiçbir HD kanal açılmıyor bu hata yüzünden.
  • Benim de 77.kanal beIN SPORTS SD "Türksat uydusu" 85.kanal S SPORT da bu hatalar geliyor.
  • sorun dt cihazı ile ilgili bendede dt 9102hd vardı ve seg tv ile defalarca bu sorunu yaşadım en son ücretsiz cihazı değiştirdim st9504hd taktılar sorun geçti.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.