Şimdi Ara

URFALIYAM EZELDEN (2014) - KANAL D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Başrollerinde; Bülent İnal ,Settar Tanrıöğen, Dolunay Soysert, Öykü Gürman, Meral Çetinkaya, Menderes Samancılar, Cahit Gök, Güven Murat Akpınar, Uğur Güneş, Mine Teber, Makbule Sipare Akbaş, Cansu Fırıncı, Kadim Yaşar olduğu

Yapımcılığını Gold Yapım'ın üstlendiği,

Senaryosunda Sinan Tuzcu, Ozan Yurdakul, Cihan Çalışkantürk, Deniz Modanoğlu'nun olduğu

Yönetmenliğini Faruk Teber'in üstlendiği "Urfalıyam Ezelden", yakında Kanal D'de izleyiciyle buluşacak.

Dizisinin Genel Hikayesi ;

Mehmet Bozoğlu nam-ı diğer "Yanık Memed"; beş oğlu ile beraber Urfa sıra gecelerinin önde gelenlerindendir. Büyük Oğlu Halil, Adanalı Duran Ağa’nın kızı Selva’ya aşık olur. Selva ve Halil sevdalarını bir ömür sürdürmek isterler. Memed, Duran Ağa’dan kızını ister. Koskoca Duran Ağa kızını çalgıcıya vermez. Halil, kardeşi Cemal’le Selva’yı kaçırır. İki gönül bir olunca samanlık seyran olur. Memed, Halil’in sevdasına inanır ve oğluna anlı şanlı bir düğün yapar. Duran Ağa’nın, oğlu Recep, Halil’i düğününde vurup öldürür. Yanık Memed, Halil’den hamile olan Selva’yı, Cemal’le nikahlar. Duran Ağa ile kan davasının sürmesinden ve diğer oğullarını da bu davada kaybetmekten çekinip ailesi ile İstanbul’a göçer. Doğan çocuğa rahmetli Halil’in adını verirler. Küçük Halil, babasını Cemal olarak bilir, Selva ve Cemal görünüşte karı kocadır. Ama Cemal abisinden emanet yengesine asla helali gözüyle bakmaz. Hayatını ailesine adamıştır.Urfa’dan göçtükten sonra, İstanbul Müzikçiler Çarşısında (İMÇ) dükkan açan Memed, ailesi ile götürü usulü sıra geceleri düzenler, düğünlerde, özel gecelerde sahne alır, ‘Sıra Gecesi’ geleneğini sazıyla sözüyle yaşatır. Ailenin en büyüğü Zekiye Nene de İstanbul’da yaşayıp giderlerken birbirlerine tutunmalarına yardımcı olur. Hayat onlara ne kadar zulmederse etsin, Memed sazından sözünden asla vaz geçmez, neşesini, umudunu kaybetmez. Böylesi bir bahar günü, Cemal; sesi gibi billur yüzlü Ceylan’la tanışır. Ceylan zorda kalan ‘Yanık Memed’in Sıra Gecesi ekibine solist olarak katılır. Ceylan ve Cemal fırtınalı bir aşka tutulur. Cemal; bir yanda abisinin emaneti Selva, bir yanda gönlünü kaptırdığı Ceylan arasında savrulur durur.

Urfalıyam Ezelden 1. Bölüm Fragmanı - 1 & 2

Fragmanı - 1

Fragmanı - 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hepsen -- 1 Ekim 2014; 17:20:40 >

• Kadro güzel fakat tutar mı orası düşündürücü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Witsel

Kadro güzel fakat tutar mı orası düşündürücü

Müzikleri baya hoşuma gitti hocam istanbula göç etmezlerse tutar. Dediğiniz gibi kadro baya güzel. Bana baya sıcak göründü dizi trailerden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hepsen

quote:

Müzikleri baya hoşuma gitti hocam istanbula göç etmezlerse tutar. Dediğiniz gibi kadro baya güzel. Bana baya sıcak göründü dizi trailerden.

Aynen kadro baya güzel müzikler de sağlam fakat İstanbula giderlerse dizinin akışını bozar ve toparlayamaz. Umarım İstanbul olayı olmaz.
  • Hayatım boyunca doğru dürüst bir Türk dizisi seyrettiğimi pek hatırlamıyorum. Çünkü konu hep aşk oluyor ve bıktırıyor insanı.
  • Kekolara gün doğdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mortuuus

Kekolara gün doğdu

izleme kardeşim o zaman ben bu tarz doğuyu anlatan aşiretli vs. dizileri seviyorum bunların dışında zaten diğer türk dizilerinin elle tutulur bir yanı yok.Bu konuya gelip böyle saçma yorum yapacağına sen git kiraz mevsimini izle medcezirini izle hiç değilse keko filan yok orda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kandorfeyta

Hayatım boyunca doğru dürüst bir Türk dizisi seyrettiğimi pek hatırlamıyorum. Çünkü konu hep aşk oluyor ve bıktırıyor insanı.

İnanır mısınız bende çok nadir Türk dizisi izliyorum hatta izlemiyorum diyebilirim. Hep yabancı izliyoruz ama Türk dizilerinde böyle aşiretli töreli doğuda geçen diziler hoşuma gidiyor açıkçası fragmanlarındaki müzikler çok hoşuma gitti size tavsiyem bir 3 4 bölüm tolerans gösterip izlemeye fırsat vermenizi düşünüyorum bir şey kaybetmezseniz umarım tutar bu dizi ve İstanbul'a filan göç etmezler inşallah. O kadar çok boş dizinin Türkiye'de izlenmesini anlamıyorum adamlar ısıtıp ısıtıp aynı şeyleri farklı versiyonlar da önümüze koyuyor değişen bir şey yok ama bu dizi biraz daha sıcak geldi oyuncu kadrosundan mi kaynaklanıyor bilemiyorum. Diğer dizilerde bakıldığına bu diziye oyuncu kadrosundan dolayı biraz şans tanımalıyız bence.

• quote:

quote:

quote:

Aynen kadro baya güzel müzikler de sağlam fakat İstanbula giderlerse dizinin akışını bozar ve toparlayamaz. Umarım İstanbul olayı olmaz.

Umarım olmaz hocam. Bu arada müzikleri seslendiren Cumali Özkaya adlı şahısmış çok hoşuma gitti sesi.

• Ben Konyalıyım kardeşim bu tarz diziler hoşuma gidiyor zaten Türkiye'de izlenecek fazla bir dizi yok hepsi eskinin yeni versiyonu keko filan saçma sapan seviyesiz yorumlarınla konumu kirletmez isen sevinirim. Seviyesizliğin lüzumu yok.@Mortuuus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hepsen -- 2 Ekim 2014; 18:06:55 >
  • quote:

Ben Konyalıyım kardeşim bu tarz diziler hoşuma gidiyor zaten Türkiye'de izlenecek fazla bir dizi yok hepsi eskinin yeni versiyonu keko filan saçma sapan seviyesiz yorumlarınla konumu kirletmez isen sevinirim. Seviyesizliğin lüzumu yok.@Mortuuus

Konu Sahibi gelmiş hoşgelmiş

• quote:

Ben Konyalıyım kardeşim bu tarz diziler hoşuma gidiyor zaten Türkiye'de izlenecek fazla bir dizi yok hepsi eskinin yeni versiyonu keko filan saçma sapan seviyesiz yorumlarınla konumu kirletmez isen sevinirim. Seviyesizliğin lüzumu yok.@Mortuuus

Ayrıca bende Konyalıyım. Konya'nın neresinden?

• quote:

quote:

Doğululara keko diyorsun, asıl keko senin memlektinde dolu haberin olsun
    Konyada okuyorum, nerede barzo kekosu varsa bu şehirde.
  • ülkede kişi başı 2tane ağa dizisi düşüyor
    her sene 50tane aynı tip dizi
    yazık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CarlBenz

quote:

quote:

Doğululara keko diyorsun, asıl keko senin memlektinde dolu haberin olsun
    Konyada okuyorum, nerede barzo kekosu varsa bu şehirde.

• Hem Bülent Inal'ın hem de Dolunay Doysert'in oyunculuklarını çok beğensem de oynadıkları diziler tutmuyor ne yazık ki.

• Bugünlerde oynayan fragmanda ki türkünün adını bilen var mı ? Çok hoşuma gitti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Bir diziye 2 tane ünlü oyuncu koy, o dizi tutar" mantığında yine bir dizi daha

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tutmayacak ama bazılarına para kazandıracak bir dizi işte. dizinin adında iş yok bikere
  • OO ben de Urfalıyım,başlasa da izlesem.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.