Şimdi Ara

50.000 bütçeyle sıfır araba mı yoksa lüks araba mı tercih edersiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Sorunun genel cevaplarını gerçekten merak ediyorum. Piyasada ortalama sıfır arabaların fiyatları 50000 civarında geziyor. Eğer bu para cebinizde olsa 4-13 yaş arası mercedes, volvo, audi gibi markaları mı tercih edersiniz yoksa herhangi bir sıfır arabayı mı tercih edersiniz? Düşünceleriniz benim için değerlidir. Şimdiden teşekkür ederim

• Sıfır tercih ederim. Milletin nasıl kullandığı belli olmayan arıza çıkarırsa baş yakıcak arabalarla uğraşmazdım. İki düşük olsun ilk benim olsun. Sorun çıkarsada benim yüzümden çıksın. Milletin pisliğiyle uğraşmıyım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen, en azından süprizle karşılaşmam

• Tamamen zevk ile alakalı bir olay sonuçta leğen ile kazan bir mi?

Yani 2.el alacağın 50 TLlik kazan mı daha sağlıklı olur? Yoksa 5 Tllik Leğen mi? bence bunu düşünmek lazım.

Sonuçta firmalar her geçen yıl maliyetten kısacağız diye yakında premium araçlar da bile direksiyon vs. opsiyon alacağız.

Ama eski özellikle 2000 model civarı premium modeller donanım ve kalite olarak şu günkülere göre çok daha güzel.

Ama bir de bu eski Mercedes,Volvoların yürütme maliyetlerini göz önüne almak lazım.

O riske girmeyi gözünüz yiyorsa tabi eski model kaliteli bir araç.

• Aynı fikirdeyim. Araç sağlıklı olmakla beraber 2003 model bi mercedes c220 cdi'ı sıfır 1.3 linea ya tercih ederim açıkçası Gerçi 2003 c220 nin ortalaması 50000den fazla fakat model 2001 falanda hayır demezdim şahsen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orkunartun -- 30 Eylül 2014; 23:24:45 >
  • orkunartun kullanıcısına yanıt
    İkisi de değil.
    1-3 yaş orta direk
    ki ben öyle yaptım.
    ne ifrat, ne tefrit.
    2011 Toyota avensis elegant extra.

• lüks araç tercih ederim

piyasada 50 bine alınacak 0 km doğru düzgün araç mı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkunartun

Selam arkadaşlar. Sorunun genel cevaplarını gerçekten merak ediyorum. Piyasada ortalama sıfır arabaların fiyatları 50000 civarında geziyor. Eğer bu para cebinizde olsa 4-13 yaş arası mercedes, volvo, audi gibi markaları mı tercih edersiniz yoksa herhangi bir sıfır arabayı mı tercih edersiniz? Düşünceleriniz benim için değerlidir. Şimdiden teşekkür ederim

Hocam şimdi bu iş 50.000tl veripte sıfır mı veys ikinci el lüks araba mı demişsin bu konuya bir açıklık getirelim:

Sıfır alacagın arabaya ilk sen bineceksin,ilk sen sağını solunu kurcalayacaksın,ilk sen kullanacaksın,sıfırın kokusu başlı başına güzel bir duygu aldığın araba orta gelirli bir araç olduğu için bakımı olsun,servisi olsun,parçası olsun,kaskosu ver şeyiyle daha güzel olacaktır d,ye düşünüyorum

İkinci el 50.000 tl verip bmw-mercedez benzeri lüks araçlar tercih edeceğin sırada aklıma şu sorular geliyor:
    Acaba arabayı nasıl kullandı
    Aracın km siyle oynandı mı
    Aracın yürüyen aksamları nasıl
    Aracın motorunda sorun var mı
    Düzenli olarak bakımları yapıldı mı

Benim aklıma ister istemez bu sorular geliyor ,sonucta bmw-mercedez adı var diyorsunda hadi aldın diyelim bu aracın bakımı,parçası, kaskosu ,vergisi hadi yaştan dolayı uygun oldu diyelim,ilerleyen km oluşacak sorunları karşılayabileceksen neden olmasın .

Şu vesileyye alınabilir tanıdık eş,dostun olur aracına nasıl baktığına,nasıl sürüdüğünü bilirsin o zaman o paraya güzel lüks arabam olur ,ama galerici,plazalardaki ikinci el gibi yerlerden almanı tavsiye etmem

• Çok kullanılmamış 4-5 yıllık araç iyidir. Çok kullanılmamıştan kastım senede 5-6 bin km gibi. Piyasasına göre biraz fazla veriyorsunuz ama hem yeni hem konforlu oluyor.

Benim araç üzerinden söyleyeyim:
    2008 model, tek parça çizik boyası, 36000 km dizel ford c-max araç, adam yattığı için trigeri falan değişmemişti, lastikleri yeniydi.

41000 lira araç
    1000 lira ilk bakım (37bin kilometrede 90bin bakımını yaptırdım)
    500 sigorta
    500 git, gel vs. (il dışından aldım)
    Toplam 43000 lira (mayıs 2014 fiyatları)

Aynı paraya alabileceğim araçlar:
    Corsa essentia dizel
    Linea dizel
    Astra classic benzinli
    Özetle B sınıfı baz model dizel ya da C sınıfı baz model benzinli.

Özetle ikinci eldeki çakallarla uğraşmaya, uzun süre araç aramaya üşenmiyorsanız ikinci el öneririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.