Şimdi Ara

HANGİSİ: (sıfır otm. jetta - sıfır otm. sportage - 2. el 2012 audi a3)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bebek olduğu için aracı büyütmek istiyoruz, ama genelde eşim kullanacak yani çok da büyümemesi iyi olur sanırım:

Kriterlerim: Otomatik olacak, tüpsüz olacak, Arka koltuk rahat ve geniş olacak. Çoğunlukla bayan sürücü kullanacak.

SIFIR KM. JETTA: 68.000 TL civarı
    1. DSG olduğu için kork diyenler var.
    2. Çok uzun, odun gibi, ama bagajı tatmin edici
    3. Jetta diyenler 1.2 mi 1.4 mü olmalı?

SIFIR KM. SPORTAGE: 68.000 TL civarı
    1. Sanırım tek dezavantajı su gibi yakması.
    2. Otomatik şanzumanı hakkında az bilgiye sahibim.

2012 OTM. AUDİ A3: 65.000 - 70.000 civarı.
    1. Bagajı yeter mi bilmiyorum.
    2. Arka koltukları rahat mı bilmiyorum.
    3. O kadar para verip de 2. el almak mantıklı olabilir mi bilmiyorum.
    4. S-Tronik süper.
    5. Bayan için de kolay ve ideal.

Dostlar bir el atın yaw.

Tüm cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasooo -- 30 Eylül 2014; 18:31:14 >

• Arka koltuk geniş,rahat olacak dediğinize göre sanırım Skoda SuperB 1.6TDİ DSG arıyorsunuz.

Fiyat olarak sıfır Seat Altea XL 1.6 TDI i-Tech DSG ve Fiat 500L değişik olabilir sizin için ama tabiki 2.el önemli değilse.

Bir de 2.el de SUV lara bakmanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Automobilista -- 30 Eylül 2014; 18:30:13 >
  • Tabiki sportage hem geniş hemde aile arabası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corolla 1.6 Advance Multidrive S düşünebilirsiniz 67bin gibi bir fiyatı var ve jettadan cok daha dolu bir araba donanım olarak.(comfortline a göre)

yakıt tüketimi konusunda jettadan biraz daha iyi fabrika verileri fakat corollanında torku düşük 1.2 ve 1.4 tsi jettadan.

sportage e gelince özellikle otomatik viteslilerin kullanıcılarını yakıt konusunda cok üzdüğünü duydum ve okudum.

eşden dosttan yada iyi bildiğim bi araba olmadıktan sonra ben şahsen 2.el almazdım tabi sizin dediğiniz nasıl bilemem.

aslında bagaz konusu sizin için sıkıntı olmasa b sınıfı suvlarr tam aradıgınız modeller gibi geldi bana full dizel otomatikler 68-70bin arası yakıt konusundada rahat edersiniz eşinizde rahat kullanır.valla seçim zor iş kolay gelsin
  • Ben 3 5 bin km de sifir ayarinda sportageyi 55 e alabileceginiz gorusundeyim. Bence arastirin.

• sportage ile ilgili yorumlara biraz bakıyım dedim arkadasın yazısı ilgimi cekti

NEO13.02.2013
    Arkadaşım, Aracı satarken şehiriçi 8 - 9 lt civarında yakar diyorlar fakat kullanmaya başlayınca bir bakıyorsunuz 12 lt yakıyor. Aldığınız bayiye gidiyorsunuz soruyorsunuz bu ne böyle diye, cevap ortada, 5.000 km olunca düşecektir. Araç bırakın 5.000 km 10.000 km 'yi geçiyor fakat tüketim 11lt seviyelerinde kalıyor. Sonra daha dikkatli ve sakin kullanmaya başlıyorsunuz en fazla 10 lt 'ye, birazda bayır aşağı bırakarak ve yoğun trafikten uzak otoyol ve bildiğiniz boş yollarda sabit hızla kullanarak 9lt 'ye düşürüyorsunuz. Ne araba sürme zevkiniz kalıyor ne de bu güzelim araçtan keyif alma şansınız kalıyor bu süreçte ve arabadan soğuyorsunuz. Sonrası malum, satana kadar mükemmel araç, ben denedim az yakıyor vb. bahenelerle kendinizi avutup milletide kandırıp aracı sattıktan sonra gidip az yakan araç arıyorsunuz. Önce qashqai 1.5 dci sonrada ASX 1.6 bakıyorsunuz.

www.arabalar.gen.tr sitesinden alınmıstır

amacım kesinlikle arabayı kötülemek değildir.kendimde hiç kullanmadım sadece bilgilendirmek amaçlı alıntı yaptım.
  • 1600 cc ve daha alt motorlarda S tronic dsg ile aynı bildiğim kadarıyla. Otomatik ix35 kullandım, şanzıman bir dsg kadar seri değil bazen vites atmakta geç kalabiliyor ama + - ile müdahale edilebiliyor. Tüketim olarak karma kullanımda 10 litrenin altını görmek zor. Şehir dışı olarakta 7 litrenin altına düşürmek zor olacaktır. 1.6 GDi Yaktığı kadar giden bir motor değil, ama eğer yakıt problem değilse ben Sportageyi tavsiye ederim hatta ix35 daha iyi olur aile kullanımı için çünkü bagajı daha büyük, şanzıman sorunu diye bir derdiniz olmaz.

• Sportage a lpg takanlar var. Lakin aracin cekisini begenmiyorlar. Bir de yuksek devir ceviriyormus 120 ile bile giderken , 3000 felan. Benim arac 2250ceviriyor

• Bildiğim kadarıyla dsg ile s-tronik aynı şanzuman. Audi marka algısından dolayı farklı isimde kullanıyor. Bu yuzden Jetta icin olumsuz görünün şanzuman audi icin artı olarak görülmemeli.
    Bence temiz bir a3 ısınızı gorecektir. + kalitesi de , ne Jetta ile ne de KIA ile karşılaştırılmamalı.
    Arka koltuk diz mesafesi çokta dar degil. Ama tabi aman aman ferahta degil hb araba en nihayetinde.

• Tiguan'ı da alternatifler içine alın bence. Liste fiyatlarından 4-5 nin tl indirim yapıyor şu an bayiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Tiguan'ı da alternatifler içine alın bence. Liste fiyatlarından 4-5 nin tl indirim yapıyor şu an bayiler.

2012 model 1.4 DSG 70000 civarı, fazla değil mi biraz?
  • tasooo kullanıcısına yanıt
    Subaru xv veya mazda3,,opel astra tavsiye ederim.Bu üç araçta az yakar(astra çok yakar),yol tutuşu iyi,iç hacmi geniş ve sorunsuz araçlardır.Mazda 3 'ün sınıfına göre iç hacmi çok geniş olmasa da geniş sayılır.Volkswagenlerin kronik sorunu olarak motorun yağ yakması ve dsg bozulmasıdır.Bu yüzden de dsg+tsi li bir araç tavsiye etmem.Geçmişte subaru xv kullanıcısıydım eğer araçla ilgili sorunuz olursa soru sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mng1 -- 3 Ekim 2014; 17:14:18 >
  • O kadar para verip ikinci el alınır mı mantığı geride kaldı artık. Şimdi asıl o kadar para verip sıfır alınır mı. Malum günümüzde ortalama bir c sınıfı sıfır araç parasına ikinci el premium markalar alınabiliyor.

• mng1 M kullanıcısına yanıt
    Subaru xv nasildi yakiti içi bagajı yol tutuşu ? Şehir içi ve dışı yakit nasildi. Bagaj aileye yeter mi 2 çocuklu.teşekkürler.

• zaftolga Z kullanıcısına yanıt
    Bagajı ve yol tutuşu mükemmeldir.Bizim aile 4 kişilikti ve bize yetiyordu.Yakıtı şehir içi 8 Litre civarında yakıyordu.70 km hıza sabitlenince 5.2 litre yakıt tüketimi var.90 KM hıza sabitlendiği zaman da 5.5 litre yakıt tüketimi var.Araç 4 çeker olduğu için yoldan çıkarmak çok zor.Şehirdışı ortalama olarak 100-120 km arası 6,3 litre yaktırdım.Biz de 4 kişilik bir aileyiz bagaj ve iç hacim bize yetiyordu size de yeteceğini düşünüyorum.Ben kullandığım süre zarfında çok memnun kalmıştım size de tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mng1 -- 4 Ekim 2014; 15:12:40 >
  • Xv hoş olacaktır

• tasooo kullanıcısına yanıt
    Audi a3 en mantıklısı sizin için
  • Ford kuga düşünmez misiniz?

orta boy, 4 çeker, otm, iyi arka hacim vs, hem de bu paralara düşük kmsi alınıyor

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-askar-otomotiv-den-2013-model-ford-kuga-1.6-ecoboost-4x4-trend-x-176636766/detay

ilandaki kaput boyalı temsili koydum boyasız bir sürü araç var 1.6 ecoboost.
  • mng1 M kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Hangi donanimdi sizin ki ?

• zaftolga Z kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.Benim aracım elegance donanımlı modeliydi.Donanım olarak gayet doluydu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.