Şimdi Ara

Klavyemde büyük problem var Yardım Lütfen!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ara sıra Beş tuşuna basılı tutuoyr fakat FN tuşuna tıklayınca gidiyor sonra tekrar ediyor, virüs taramasın vs. yaptım ama düzelmedi yardımlarınızı bekliyorum.

• Notebookunuza harici klavye bağlamayı denediniz mi? Denedi iseniz sıkıntı devam etti mi? Yok denemedi iseniz deneyip sonucu yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: white_predator

Notebookunuza harici klavye bağlamayı denediniz mi? Denedi iseniz sıkıntı devam etti mi? Yok denemedi iseniz deneyip sonucu yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
    Denedim, aynı sorun var. Fakat FN'ye basınca sorun gidiyor, Donanımsal değildir galiba.
  • Peki siz hiçbir tuşa basmadığınız haldemi yazıyor yoksa siz 5 tuşuna ya da herhangi bir tuşa bastığınızda mı sıkıntı oluyor.
  • Hiç bir tuşa basmadan oluyor, hakikaten çok ilginç ve sinir bozucu.
  • speedoflight S kullanıcısına yanıt
    Son olarak klavyeniz kolayca yerinden çıkan bir model mi? (genelde kenarda tırnakları olur ve bu tırnakları ittirince klavye yerinden kolayca çıkar) Eğer öyleyse klavyeyi söküp sonucu söyleyebilir misiniz?
  •  Klavyemde büyük problem var Yardım Lütfen!

Dostum, bunu yazarken bir şey olmadı ama yukarıda ki resmi bulmaya çalışırken yine oldu bu problem.
    Kendi notebookunuzun klavyenin tam üzerinden bir resmini çekip koyarsanız daha iyi olur bu resimden bir şey anlamam mümkün değil. Birde modelinide tam yazarsanız netten araştırabilirim.
  • samsung np500e5c Araştırabilirsiniz, bir klavye problemim daha var, 8-9 Sağ Shift Vs. Basmıyor. Klavyeleri hakikaten dandik demekki.
  • laptop klavyesinde sağ elinize yazı yazarken dikkat edin. parmağınız dokunuyor olabilir. Ayrıca tuş bozulmuş olabilir. Tuşların altında küçük bir mekanizma var ve bozulunca
    böyle sıkıntılar olabiliyor. tuşu parmağınızla kenarlarından tutarak çıkartıp mekanizmasını kontrol edin sonra tekrar yerine oturtun. Veya sağlam bir tuşu çıkartıp
    mekanizmasına bakarak bozuk olan tuşu da doğru şekilde yerine takmayı deneyin. Yine olmassa denetim masasında klavye ayarlarını kontrol ediniz.
    Nette çok fazla bilgi ve resim bulamadım. Ama gördüğüm kadarıyla klavye kolayca yerinden çıkan bir model değil. Eğer garanti devam ediyorsa cihazı servise vermenizi tavsiye ederim.
  • Dostum, FN tuşuna basında düzeliyor ama, senin dediğin gibi olsa olmaz diye bili5yorum. 5Ne ya5paca5ğım ben ya.!
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedoflight

Dostum, FN tuşuna basında düzeliyor ama, senin dediğin gibi olsa olmaz diye bili5yorum. 5Ne ya5paca5ğım ben ya.!

Virüs bulaşmış bilgisayarınıza. Virüs programınız varsa kapsamlı tarama başlatıp zararlı öğeleri karantinaya alın veya silinebiliyorsa silin. Virüs programınız yoksa
    bilgisyarınızı başka bir tarihe geri yükleyin veya formatlayın.
  • Başka tariha nasıl geri alabilirim acaba?
  • quote:

Başka tariha nasıl geri alabilirim acaba?

"Başlat> Denetim Masası> Sistem ve Güvenlik> Yedekleme ve Geri Yükleme" bu sekmeleri takip edin. En son sekmede "Sistem ayarlarını veya bilgisayarınızı kurtarın" bağlantısına tıklayın.
    Geriye yükleyeceğiniz bir tarihi işaretleyip okey butonuna basın. Sonrasında sistem otomatik olarak geri yükleme sekmesinde belirtilen tarihe bilgisayarınızı geri yükleyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terminatorm -- 29 Eylül 2014; 21:06:29 >
  • 26-27 gibi sorun oluşmuştu, önemli güncelleştirmeler falan derken 25'e aldım sorun aynı fakat şunu fark ettim, Leptopun klavyesinde 5 tuşuna basmıyor, harici klavyede basıyor, sanırım donanımsal, ama FN'ye basınca düzelmesi biraz ilginç.
  • quote:

26-27 gibi sorun oluşmuştu, önemli güncelleştirmeler falan derken 25'e aldım sorun aynı fakat şunu fark ettim, Leptopun klavyesinde 5 tuşuna basmıyor, harici klavyede basıyor, sanırım donanımsal, ama FN'ye basınca düzelmesi biraz ilginç.

fn fonksiyon tuşu. bir tuş basılıyken fn'e bastığında onu fn+5 olarak ikisini birlikte algılıyor bilgisayar bu yüzden hafızasını kontrol ediyor. yani bu tuş kombinasyonuyla yapacağı
    bir işlemi varsa bilgisayarın onu kontrol ediyor. bir görev bulamayınca tekrar 5 tuşu problemi devam ediyor. sen bi teknik servise götür hemen çözerler onu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.