Şimdi Ara

45.000 - 55.000 TL arası dizel araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İkinci el, dizel, 100.000 km altında düz vitesli bir araç düşünüyorum.

Uzunca bir araştırma sonrasında kararsız kaldığım için aşağıdaki araçların artı ve eksileriyle değerlendirilmesi için sizlerden yardım istiyorum.

Bütçem 55.000 TL ye kadar. Yılda 10.000 km civarı bineceğim için periyodik bakım masraflarının önemi yok. Uzun yıllar bineceğim için (minimum 5 sene) ikinci el değer kaybının önemi yok. Yakıt tüketimi 100 km de 8 litreye kadar kabulum.

Olmazsa olmazlarım, yol/lastik sesi uğultusu almasın, süspansiyonları sert ve gürültülü olmasın, pedalları yumuşak, vites geçişleri ve sürüşü keyifli olsun. Arabaya ne kadar güçlü olursa olsun yarış yapmak için değil, keyif almak için biniyorum. Herkese teşekkür ederim.

(fiyat sıralamasına göre)

2010 Focus Titanium (45.000 TL civarı)

2011 Lancia Delta (49.000 TL civarı)

2011 Volvo S40 D2 (52.000 TL civarı)

2011 Volvo V50 Premium (54.000 TL civarı)

2007 Alfa 159 (55.000 TL civarı)

• Hocam selamlar;
    Saydığınız araçların Focus hariç hepsi biraz "otantik" araçlar :)
    Bunların servis, yedek parça, ikinci el vb. sorunlarını yaşayabilirsiniz. Biraz daha piyasada popüler modeller bakabilirsiniz. Almadan önce mutlaka test sürüşü yapmalı ve kullananların yorumlarını almalısınız. Güncel modellerin Kullanıcı Yorumlarının bulunduğu bağlantıyı Burada Paylaşıyorum. Listeden seçerek okuyabilirsiniz.
  • Çok teşekkürler ama aradığım arabaları bu linkteki sitede bulamadım.
  • 2007 model Alfa 159 için 55bin TL fazla degil mi ?
  • Spoon! kullanıcısına yanıt
    Piyasası o civarda ... Tabi uygun fiyatlı bekleme süresi ve pazarlık miktarı hariç...
  • Vw grubu araçlar bakabilirsiniz, ve elbette c4 kolay gelsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2007 model 159 için 55bin çok ama çok fazla. 45bin TL civarına 2008 model manuel dizel bulabilirsiniz rahatlıkla. İkinci el sitelerinde çok çok daha ucuzları da var. 159'un temizini bulmanız çok zor ama. Temiz olanların çoğu alfistilerde ve onların da neredeyse tamamının alıcıları bile hazır bekliyor.
  • Bir önceki kasa Mazda 3 dizel diyeceğim ama size biraz sert gelebilir. Denemekte yarar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kibitzer

2007 model 159 için 55bin çok ama çok fazla. 45bin TL civarına 2008 model manuel dizel bulabilirsiniz rahatlıkla. İkinci el sitelerinde çok çok daha ucuzları da var. 159'un temizini bulmanız çok zor ama. Temiz olanların çoğu alfistilerde ve onların da neredeyse tamamının alıcıları bile hazır bekliyor.

Yazmış olduğum fiyatlar yaklaşık 2,5 aylık araştırma sonucu saptadığım, kazasız temiz ve 70.000 km altındaki fiyatlar arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaSaFeL

Bir önceki kasa Mazda 3 dizel diyeceğim ama size biraz sert gelebilir. Denemekte yarar var.

Mazda düşünmüyorum, teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kobrabora

quote:

Orijinalden alıntı: Kibitzer

2007 model 159 için 55bin çok ama çok fazla. 45bin TL civarına 2008 model manuel dizel bulabilirsiniz rahatlıkla. İkinci el sitelerinde çok çok daha ucuzları da var. 159'un temizini bulmanız çok zor ama. Temiz olanların çoğu alfistilerde ve onların da neredeyse tamamının alıcıları bile hazır bekliyor.

Yazmış olduğum fiyatlar yaklaşık 2,5 aylık araştırma sonucu saptadığım, kazasız temiz ve 70.000 km altındaki fiyatlar arkadaşlar.

Hocam siz 2,5 ay diyorsunuz. Ben bu sürenin 15-20 misli zamandır Alfa Romeo ile ilgileniyor ve bizzat Alfa Romeo kullanıyorum. Benim 10 mislim zamandır da Alfa Romeo ile haşır neşir olan arkadaşlarımız var ve 159 hakkında çok muhabbetimiz olmuştur ve bir ay öncesine kadar 159 almak üzereydim, eşimin daha rahat kullanabilmesi için Giulietta'ya döndüm, Aralık ayında kampanya-kota vs kollayacağım.

Bahsettiğiniz özelliklerde bir 159, 55binTL'ye alacağınız bütün araçlardan daha iyi bir araçtır muhtemelen, ama maalesef aracın piyasası budur. Satıcı istediği fiyatı aracına yazmakta özgürdür. İkinci el sitelerindeki fiyatlar zaten tahmini olarak %10 pazarlık payı ile yazılıyor. Alıcı o fiyatı vermiyor ki neredeyse hiçbir alışverişte.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.