Şimdi Ara

kaç tl maaş yeter size kafanızdaki hayat için (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
636
Cevap
10
Favori
19.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ayda 800 tl benzin parasi lukse girmez.
    Ayda 1000 tl gece kulüplerine vermekte bana göre lüks yasam icine girmiyor. (Herkes gece kulübüne gitmiyor) Ayrıca günde 60 tl yemeğe vermekte bana gore lüks yasama girmiyor.

İçki icip disarida hergun 60 tl yemeğe para vermek bana göre lüks değil gereksiz harcamadir. Benzin parasina da luks diyecek halimiz yok.

Kısacası bu bana göre lüks bir yaşam değil sana hayatta başarılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 98 de part-time olarak 55 milyon alıyordum 99 da zam geldi 135 milyon oldu. Ama 55 milyon iken ayin 10 unda cebimde 5 milyon oluyordu. 135 milyon olduğunda son 14 gün cebimde para kalmiyordu. Maaş yükseldikçe hayat standartları da yukseliyor.10 bin de kazanan yetmez der

• 2000lira sosyal hakları sağlam işe giriş çıkış saatleri esnek ve sıkıntı yaratmayacak ...
    1000lirasını ailemle yesem geriye 1000lira kalırki buda faturalara ve mutevazi bazı taksitlere fazlasıyla yeter.
    Ev kirası ödemeyeceğimizi var sayıyorum....
  • Eger atanirsam 2.5-3 k yeter heralde bana

• quote:

Orijinalden alıntı: PsikologBenX

google maaşı 7 bin dolar sabah istediğin zaman gel akşam işlerin bitince istediğin zaman çık nerede sorumluluk fazla

öyle san.google en özgür gözüken ama çalışanlarınında suyuna kadar faydalanan bir şirket.silikon vadisinde kiraların ne kadar pahalı olduğunu biliyor musun?.Oranın halkı sırf bu yüzden eylem yapıyor.Bu tür şirketlerin iyi maaşı var ortamlarıda güzel ama o kadarda rüya yerler değil.istediğin zaman gel git işi bizim sektörde var bizim ülkemizdede var sonuçta.evden çalışırsın görevini tamamla yeter.
  • Hiçbir zaman kazandığınız veya istediğiniz para kafanızdaki hayat için yetmeyecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firatbjk

quote:

Orijinalden alıntı: tarkan4407

Günlük Giderler: Ulaşım 5 TL kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri - 20 TL diğer günlük giderler 5 TL desek
    Toplam günlük gider: 30 TL Aylık: 900 TL

Hafta Sonu için küçük eğlenceler (Sinema, şehir turu, cafede dostlarla oturup sohbet vs.) 25 TL desek Aylık: 100 TL

Kira 600 TL

Elektrik Su, ısınma ve diğer faturalar 300 TL

Aylık taksitli borçlar (kıyafet, mobilya, beyaz eşya, elektronik alet, mutfak aletleri, seyahat-tatil taksitleri vs.) 100 TL

Aylık Market alışverişi (deterjan, şampuan, traş malzemesi vs.) 150 TL desek

GENEL TOPLAM: 2150 TL.

İnsan gibi yaşamak için bir bekara yetecek minimum para bence budur.

Güzel bi hesap. Aylık taksitli borçlar biraz az görünüyor sadece, 100 liradan yıllık 1200'e pek bir şey alamamıyorsun eve ve kendine. Sadece kıyafet diyebiliriz o taksite :)

Bir de şu var:
    Kardeşin bir şey istiyor alıyorsun, anneler günü geliyor alıyorsun, doğum günleri geliyor alıyorsun, bayram geliyor veriyorsun. Az buz değil her kalem 150-200'den aşağı olmuyor.

Araba; 1000 kasko, 150 sigorta, 200 muayene(2 yılda 1), motorlu taşıt vergisi 650(yeni araç daha fazla), lastiği otu çöpü sürekli biri karşına çıkıyor. Yıllık 2000 lira bunlara gidiyor.

Cidden bir şeyleri sıfırdan yapmak çok zor. Aç tavuk kendini darı ambarında sanarmış. İlk zamanlar ben de öyle sanmıştım, sonra anlıyorsun gerçekleri :)

O konuda haklısınız. Ben hesaplarken, işe otobüsle gidip gelen, mümkün olabildiğince borca girmeyen biri olarak hesaplamaya çalıştım. Ve 2150 TL çıktı.

Yoksa dediğiniz gibi aylık 100 TL taksit olmaz. Sadece arabanın bakımı, ötvsi, kaskosu, sigortası yıllık 2.000 TL'yi bulur. Kapının önünde yatan bu arabanın aylık masrafı 160 TL civarı. Bir de yakıt ekleniyor buna. İşe gidip gelindiğinde günlük 5 TL'den çok daha fazlasını yakacağı kesin. 5 TL = 1 LT benzin demek.

• 8-5 çalışıyorum 1800 lira gelir var Allah'a şükür. 1-1,5 lira da evleneceğim eşim alsa bana yeter. Ama ortada eşte yok
  • 2-3k yeter fazlasina luzum yok

• Ailemle kalıp evde tek çalışan olmadığımı düşünürsek ayda; 1.600 yeterli
    Arkadaşlarımla beraber ortak dersek; 1.600-2.000 civarı
    Tek başıma yaşayacaksam; 2.500-3.000

Birde oyun tutkunu olduğumuzu düşünürsek offf o zaman patron olmam lazım :D

Aslında hepimize 1.500 tl bile yeter ama malum her şeye sahip olmak istiyoruz.

Lisedeki hocama sormuştum ayda ne kadar alıyorsunuz diye. Bütün çalıştığım yerlerden toplam 15.000 tl demişti. Çok iyi demiştim. Paran ne kadar çok olursa borcunda o kadar çok olur :) diye güzel bi cevap vermişti.

Yani biz ayda 100.000 'de kazansak o para bize yetmeyecek.
  • evlenip aile kurduğumuzu düşünürsek 7 bin civarı.Zor ama inşallah bir gün olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peekay

Guzel havuzlu bi sitede ev alabilmek icin 250-300 bin tl gerek
    Aylik 5 kazansam 3 oraya versem yilda 36 bin yapar 7-10 yilda bu parayi oderim

2 bin tl gecim icin yeter mi ? Yetmez
    Her zaman en fazlasina ulasmaya calisin
    Acikcasi okuyarak bu paralari kazanacagima inanmiyorum
    Ticarete atilacagim insallah

300 binliramı ? hemde sitede

kıçıkırık okmeydanında daha yeni sattık 450 bin tlye dubleks evi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peekay

Guzel havuzlu bi sitede ev alabilmek icin 250-300 bin tl gerek
    Aylik 5 kazansam 3 oraya versem yilda 36 bin yapar 7-10 yilda bu parayi oderim

2 bin tl gecim icin yeter mi ? Yetmez
    Her zaman en fazlasina ulasmaya calisin
    Acikcasi okuyarak bu paralari kazanacagima inanmiyorum
    Ticarete atilacagim insallah

Hocam sorması ayıp hangi şehirde bulacaksın o fiyata o evi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RghyLady

Kafamdaki hayat baya uçuk yani onu geçtim

Ama rahat bir hayat yaşamak için en azından istediğim şeylerin bir kısmını zamanla yapmak için en az 5.000 TL yeter diye düşünüyorum. Zaten evlenmeyeceğim. Ama okuyarak da bu parayı almak zor.

Okuyarak o parayı bulmak zor mu ? Ne kadar cahil insan var ya

• şuan 3.5 bekar yetiyor fazla bile
    fakat hayaller araba ev olayı en az 5k lazım
    duz memur 2k alıyor
    5k içi dr veya 4a kadrolar lazım okuyanlar için söylüyorum.

Bana suan hayallerim için 3.5 k yetmiyecek ticarete bulaşmadan saf 5k yeter arkadaşlar üstü ekstrem olur.
    şuan onun için tusa çalışıyorum eczacıyım
  • 20000 yeter. nah yeter böyle aç gözlü olduğum sürece onu da beğenmem.
  • 20k yeter

• 5 milyar isterdim 2500 bana yeter gerisini dağıtırdım mahalledekilere fazlaısna ihtiyacım yok :S
  • 1500 yeter felan diyen olmuş, komik

5000 TL, en az.

• Aylık kazancım 5.000 - 7.500 TL arası değişmekte. Ama gel gör ki yetiyor mu ? Yetmiyor tabii ki de. Aylık 3.500 TL kredi ödüyorum Ankara Çayyolu'nda kendi şahsıma ait arsa aldım ve üzerine çelik konstrüksiyon villa yaptırıyorum. Geçen ay BMW z4 aldım 0 Km Borusan çıkışlı onun kredisini ödüyorum aylık 1.500 TL

Babamdan aylık 3.000 TL destek alıyorum. Yeri geliyor aylık 5.000'i buluyor. Tek dua ettiğim kısmı bekarım o yüzden yetmediği halde yetiyor diyelim
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.