Şimdi Ara

kaç tl maaş yeter size kafanızdaki hayat için (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
636
Cevap
10
Favori
19.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adem-123

quote:

Orijinalden alıntı: bydeath123

quote:

Orijinalden alıntı: adem-123

quote:

Orijinalden alıntı: bydeath123

hayal değilmi arkadaş bizim millet hep küçük düşünüyor
    niye maaşa tabi olayım kardeşim
    dünyanın en büyük teknoloji üreten firmalarından birinde yönetim kurulu başkanı %75 lik bi hisse kalan %25 de ıvır zıvır oraya buraya ugraşacak adam lazm :)
    şirket bütçesi resmi + gayriresmi olarak en az 500 milyar dolar olmalı
    gayrimenkuller ve çeşitli yatırımlar en az 100-150 milyar dolar olmalı
    nakit isviçre hesabımdada 3-4 trilyon dolar zula para olması borsa manipülasyonu yapabilmek adına :)
    tabiki diğer birçok şirkette en az 3-5 trilyon dolarlık toplam hisse hacmine sahip olmak lazım.
    en az 10-15 sivil toplum kuruluşunda yönetici olmak lazım.
    çeşitli yardım kurum ve dayanışma dernekleri olmalıki vergiyi az ödiyelim :)
    amazon.com gibi büyük e-ticaret sitelerinde en az %20 hisse
    savaş sistemleri üretebilecek teknolojilerin arge ve üretimini üstlenmiş olup çoğu ülkenin savunma ve silahlanma ihtiyaclarını karşılıyabilme gücü olmalı tabiki
    dünyanın en büyük savaş ekipmanlarını gelmiş geçmiş tarihi barındıran ekipmanlara sahiplik yapmalı
    petrol şirketleride şart tabi (herşeye rağmen 30 yıl daha dünyaya enerji saglıyacak enerji kaynağı)
    tabiki diğer enerji alanlarınada atılım yapılmalı.
    elmas madenleri ve dünyanın 4 bir yanında maden araması yapmak.
    ve tabiki şart olan büyük paralarla siyasete atılan insanları yönetmek :) onların sağlıyacagı izinleri lehine kullanabilmek gerekli tabi .=)
    aynı zamanda illaki avukat olmakta gerekli
    özel güvenlik şirketleri kurmalı ve burada yetiştirdigin özel insanları çeşitli büyük şirketlere yerleştirmelisin.
    yetimhaneler kurulmalı lehine yaşıyacak şekilde insanlar yetiştirilmeli.
    gıda işinide atlamamak lazım mutlaka büyük gıda firmaları kurulmalı.
    su kaynakları satın alınmalı.

aslında daha güzel fikirler ve hayaller varda işte yazsak bile suç olur :)

bu yazdıklarını oyunlarda bile yapamassın yahu:):)

yahu kardeş bizde yaparız demedik hayal değilmi herkez 3-5-10-20 sallıyor çoğu üniversite görmemiş yada bitirmiş iş bulamayacak arkadaşlar 1.5 kagıta çalışacak veya asgari ücrete çalısacak veya 2 bin tl alıp ulan arkadaş sigorta primlerim niye asgari ücret üzerinden yatıyor derken kara toprağı boylayacak arkadaşlar:=)
    onun için bari sallıyoz büyük sallıyalım

oda var:)

ben hayel vs kurarken duruma göre kuruyorum bakalım aslında hayel vsde değil plan diyelim:)

hacı boşversene tuturmuşlar bi türkü yok 2023 yok 2053 yok 2000 bilmem ne muhalefet desen yok o hırsız o dürüst hepsi tututrmuş bi türkü söyliyip duruyor hangisi gelse ne yapacak belli kardeş hep böyle olmuş
    atatürk hata yapmış bunu kabul etmek lazım demokraside cumhuriyette yaramadı bu millete insanların haline bak rahatlık batıyor hep adam 5000 dolar almış 2.10 ken diyorki şimdi dolar 3 lira olsa ne güzel olur ulan insan evladı o dolar 3 lira olacakta senin paran 3kuruş kar edecek diye ülke kaç milyar dolar kaybedecek düşünmez benci olduk egomanist olduk biz
    bak ortadoğuda nasıl ülkeler bir bir terörist oluyor veya terörist ilan ediliyor bak kardeşim gör islamı kötü göstermek için herşeyi yapıyorlar.
    takmışız bi avrupaya al akrabalarım avrupada herifler başkasının çöpüne çöp attı diye 300-400 euro ceza yiyor tamam heriflere iyi maaş veriliyor ama en ufak hatanda yarısını geri alıyorlar okuyanlara her ay bizim asgari ücretten çok para veriyorlar lakin üniversiteyi bitiremedinmi faziyle geri alıyor dünyada var bi düzenya öttürüyorlar insanlığı 3-5 tane malum herşeyi yönlendirir ülkeler masada verilir hani yukarda yazdıklarımı yadırgadınya bunlara sahip olup dünyaya yön veren itler var gelelim şuanki yönetimden memnunmuyum şuanda cumhuriyet döneminde en iyi zamanları yaşıyoruz bu birşeyi değiştirirmi hayır bu ülkenin baştan yapılanması lazım zihniyet yok bir kere eğitim yok adam üniversite bitiriyor sözde sohbet edecek kadar bilgiye sahip değil.
    emekli diyor maaşa zam o diyor buna zam kimse demiyor ülkem herkez sordunmu vatan millet sakarya işine gelmedi hadi ya
    insanlar birbirine suizan etmekten vazgeçmedikçe bu ülkedende dünyadanda bi halt olmaz insanlardan bi halt olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydeath123 -- 30 Eylül 2014; 2:31:38 >

• Babadan bana kalacak 1 ev var.Onda yaşasam aylık 1000 tl bile tek başıma yaşamam için yeterli.Ama aile olursa 3 bin gerekir.
  • eğer evim varsa en az 3.5 bin 4 bin tl,eğer evim yoksa 5 bin tl yeter de artar.

aylık 1400 1500 ev taksitine girsem düzgün bir arabada aylık taksiti 1000 tl desek eh her türlü yeter.eşimde çalışıyorsa en az 2.5 bin o da getiriyorsa güllük gülistan hayat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 yilda 10 milyon tl lik servet sonra emeklilik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anneme parasal destek
    Ailemin giderlerini rahatça karşılayabilmek
    Yazın tatile çıkabilmek
    Araba alabilmek

Kaç olduğunu bilmem fakat bunları gerçekleştirebileyim yeterli.
  • günümüz ankarasında 5 bin günümüz istanbulunda 7 bin olsa yeter :D
  • 3000 yeter ya.. Fazlasında gözümüz yok

• 5 bin TL ne azı olsun ne fazlası
  • Ev + araba + 5000 tl yeter sanırım.
  • bana on bin lira maaş da verseler yetmez inan :D

Saygılarımla - Metin Kandemir
    logo tasarımı, logo, logo tasarım, kurumsal imaj ve kurumsal kimlik hizmetleri

• Ev kirası yoksa 1.500 yeter. Fazlasında gözüm olmaz. :))
  • Kendi evimde oturuyorum ve bir de motorum var. Bu şartlarda aylık 2000 bekar biri için yeter. Şu an daha fazlasını kazanıyorum ancak huzurum yok. Hangisinin sizin için daha önemli olduğuna karar verin, ona göre bir yol haritası çizin. Okul sonrası sıkı çalışıp, akıyorken birikim yapmak 30'lu yaşlarda alternatiflerinizi çoğaltır
  • 100bin tl

• 3-3.5 alsam güzel olur.Yanıma da 2-3 arası hemşire-öğretmen bir bayan alırım misler gibi geçinirim.
  • He benim bir arkadaşım da aynı senin gibi öğretmen arıyordu, İstanbul'da çıkmadığı öğretmen kalmadı. Neyse buldu da kızlar kurtuldu
    Darısı başına
  • 2.500 yeter
  • paranın olmadığı bir dünyada yaşamak isterim
  • 5 bın olsa super olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 iyidir
  • Ağ işletmenliği okuyorum ve 5000 lira alsam hayallerimin yarısını da olsa yapma imkanı bulurum.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.