Şimdi Ara

kaç tl maaş yeter size kafanızdaki hayat için (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
637
Cevap
10
Favori
19.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayal et dersen 15-20 bin. Yok gercekci ol dersen 3-4 bin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5000 TL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • grafik tasarım mezunuyum ama gel görki Türkiye de bu işi oakadar öldürdülerki meslekden inanılmaz soğudum yani öncelikle ne yapacağımı bile bilmiyorum zevk alabilcegim bir iş olsun 1.500tl ye razıyım 2 tane evimiz var çok şükür tanesi kirada zaten :)
  • Bekar 10.000 Evli 20.000

• 3000 tl yeter
  • paranın olmadığı bir dünya verseler kafamdaki hayat için
  • 700 lira aylik, yol yemek sigorta yeterlidir

• quote:

Orijinalden alıntı: Lythari

kız arkadaşımla birlikte çalışıyoruz ortalama 4 5 bin kazaniyoruz ikimiz

Yani?

• 4000 liraya ideal hayat.

Hayalimdeki hayata para dayanmaz.
  • en az 50bin dolar
  • 3000+ inşallah
  • Bekar 2000 fazlasiyla yeter
    evli 2 cocuklu 3000 yeter

• Kafamızdaki hayat için maaş değil babadan çok çok zengin ya da fabrikalarımızın olması gerekir.

Rahat huzurlu bir yaşantı istiyorsanız bu maaş oranı da il bazında değişir.Ben kocaeil'de yaşıyorum burada evin varsa 2000-3000tl arası evli ve ya bekar farketmeksizin çok rahat bir hayat yaşayabilirsiniz,ama istanbul,izmir,ankara gibi büyükşehirler de rahat bir hayat yaşamak istiyorsanız bekar 3000bin tl evliysende üzeri bir maaş kazanmanış gerekiyor.3000 bin tl maaş çok fazla gözükebilir ama iş evlenmeye gelince sınırın çok fazla olmadığını düşünüyorum.Hayat giderek pahalılaşıyor cebimizdeki paralar biz anlamadan yavaş yavaş (ç)alınıyor.
  • ne söylesem yalan olur. insan her zaman fazlasını ister)
  • 3000 lira yeter heralde

• Fazla strese sokmayan, zihni ve bedeni biraz yoran-çalıştıran bir iş,

Kendine ait evin varsa 3000 TL gibi bir rakam yeter

Çalışmayan insan stres açısından daha çok yıpranır(çok büyük paraları veya hobileri yoksa)

Tembellik tembelliği doğurur, boş kaldıkça vücut zayıf düşer, beyin kendini kurcalar, takıntı depresyon sürekli düşünme gibi psikolojik sorunlar ortaya çıkar

Zihinsel ve bedenen biraz yoran bir iş iyidir, boş vakitlerinizde ki yaptığınız aktiviteler daha tatlı gelir böylece
  • Hiç bir rakam yeterli gelmez. Eğer öyle olsa şuanki para. Babaları bir yerde yeter bu kadar diyip dururdu.

Hiç bir zaman kazanılan para yetmez.

Havuzlu daire hesaplarsin sonra lüks araba istersin çocukların paralı okula. Gitsin istersin. Güzel bir yazlık iyi olurdu. Her yıl lüks bir tatil istersin. Ardından daha lüks bir araba, araba karada sıkar bir tekne alırsın bir kaç yıl sonra o tekneyi satıp yat almak istersin. Yat iyi ama karaya gidip gelmek zor olur bir helikopter lazım olur. Sıradan bir ev kesmes malikane alırsın ama şehrin dışında dır. Bir heli de oraya. Lazım olur zaten dünyaya açıldığın için sürekli tarifeli uçaklar boğar seni kendi jetini istersin. Malikane artık kesmes küçük bir arada bir kaç villa dan. Oluşan bir tesis satın alırsın. Tesis küçük geldiğinde adayı buyutursun.

Sahip olduğun para bunların. Hiç birine yetmez kazandıkca daha fazla kazanman gerekir.

Bu yüzden bana sabit bir maaş yetmez şuan aylık 25 bin yeterli ama Hee yıl %50 artması şartı ile.

• Karnını doyuracak ve sığınabileceğin bir ev olsun yeter. İnsanın nefsi açtır. Hep daha çok olsun ister.
    O yüzden mutluluğu parada aramak yanlıştır. Ne kadar çok şeyin olduğu değildir zenginlik, ne kadar az şeye ihtiyacın olduğudur...
  • acı gerçeği kimse söylemicek mi ?
    asgari ücrete devam ::)
  • quote:

Orijinalden alıntı: PsikologBenX

google maaşı 7 bin dolar sabah istediğin zaman gel akşam işlerin bitince istediğin zaman çık nerede sorumluluk fazla

Yalnız googlenin sistemi öyle değil

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.