Şimdi Ara

kaç tl maaş yeter size kafanızdaki hayat için (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
637
Cevap
10
Favori
19.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi bir karım, bana saygı gösteren/anlayan 2 çocuğum olsun.

2500

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saniyede 500 TL

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hızlı ve öfkeli bir araba almak için yeterli para+modifikasyonlar+benzin 100-200 lira lazım sonrada arklarlan rioyu soycaz boş yer var gelmek isteyen pm

Bu arada stock dodge chargerlar o kasayı çekemiyor. Daha güçlü ve daha çevik bir araba şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FC7AB336F -- 29 Eylül 2014; 17:12:27 >
  • Solo q icin 4k 5k cok iyi bir hayat sunar.

• 5000 tl yeter
  • aslında 3bin tl yeterli olurda işte ev araba alma kısmı var . hele bir de düğün falan derken... ama işte normalde yeter. gerçi evlenip karı kocar 3bin tl alsalar yani toplamda 6 bin tl. her ay 3bin tl birktirseler.5 yılda 180bin eder. faiiz falanda olur onun. ev araba parası çıkar 5 yılda... ama işte olmayınca olmuyor
  • Kafamdaki hayat baya uçuk yani onu geçtim

Ama rahat bir hayat yaşamak için en azından istediğim şeylerin bir kısmını zamanla yapmak için en az 5.000 TL yeter diye düşünüyorum. Zaten evlenmeyeceğim. Ama okuyarak da bu parayı almak zor.
  • Bekarsam 1000 TL, Tek çocuğum varsa 1750 TL.
  • 2-2.5 min, ancak ileride 1-1.5 bin maaş alabileceğim bir mesleğimin olacağı bile mechul
  • kafamı sokacağım evim olsun, arabam olsun, benzin gideri ve faturalar dahil aylık 850tl yeterli. tabi bu yalnız yaşarsam, evlenip de 2 çocuğum olsa saydıklarımın üstüne 2000tl daha koymam gerekir en az.

• Eksileyecekler olacaktır ama hedeflerim büyük 15.000 - 20.000 arası yeter derim. Baştan diyorum eksileyen bol olacak ;)
  • Çalışma masrafları , bir araba, ev ve erzak dışında asgari ücret bile yeter. Ama laboratuvar masrafları bayağı tutabilir

• İhtiyaçlar sınırsızdır.
    Hiç borcum olmasa , sağlığım yerinde olupta aylık bireysel olarak 2.250-2.750 arası gelirden başka ne isterim ki.

Fakat, kenarda evim yok. Evlendiğim zaman eşim ile benim gelirimizin en az 4.000-tl olması gerekiyor ki yaşamımızı rahatça idame ettirebilelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SıradanÇinkoKarbonPil

Seninkiyle ayni oldu ama :D

9.00 -17.00 hafta sonu 2 gün tatil

5.000 maaş

Hic bi zaman olmayacak

benim bölüm bitsin nasipse o maaşı alıcam ama çalışmam gerek çok kitaplarda boğuluyorum tabi herşey para değil en az 2bin tl maaşta yeter ama istediğim hayat için 4 5 bin tl yeterli
  • 5000 TL yeterde artar.
  • başlangıçta 15 bin iyi düzen kurduktan sonra miktar düşebilir sorun yok yeter ki hayal olsun
  • kaliteli bir hayat yaşamak istiyorum. O yüzden 5-6 bin yeter bana.
  • Daha önce personel olarak çalışan birisiydim. Evli değildim 2000 lira maaş alırdım ama ay sonu çıkan 2000 olurdu. Cebimde para kalmazdı. Evlendim. Kendi işimi kurdum. Çoluk çocuğa karıştım. 2000 lira oldu 8000 lira ama ay sonu çıkan yine 8000 lira. Cebimde yine para yok.

Kıssadan hisse gençler para biriktirin. Birikim yapın. Ülkemizin en büyük sorunu birikim yapamamaktır.
  • Exocoetidae kullanıcısına yanıt
    o da bir şey mi? bizimkiler ben doğmadan önce Emirgan'da full deniz manzaralı 2 katlı 2 salon 7 oda 2 mutfak 2 tuvaletli köşkü çok büyük diye yanlış bilmiyorsam 125 bin dolara satmışlar evi 2-3 sene önce bir fabrikatör satın almış 3 milyon dolara

sağlık olsun diyeceğim ama insanın içine oturuyor.

Edit: aklıma geldi babam anlatıyordu geçenlerde, akşamları boğaz o kadar aydınlık olurmuş ki 2-3 kat perde yetişmezmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A D M I R A L -- 29 Eylül 2014; 17:45:38 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.