Şimdi Ara

Digiturk Turksat Hd Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
14.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar turksat üzerinden normal lig tv üyesiydim. sözleşmem bitince turksat üzerinden yayın yapan lig tv hd üyeliğine geçiş yaptım. Bununla beraber ulusal kanalları da hd olarak izleyebileceğim paketim var ancak ulusal kanallar hd olarak bir türlü açılmadı. Bugün müşteri hizmetleri ile görüştüm onlar da çözüm bulamadı. Anca kolay kurulumu yaptırıyolar. En sonunda teknik servisi yönlendirdiler. Yarın gelirler sanırım. Sıkıntı sizce nedir. Lig tv yi hd olarak sorunsuz izlerken ulusal kanalları neden izleyemiyorum sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• lig tv hd üyeliği için ekstradan kaç tl veriyorsunuz? 20 tl diyenler olmuştu ama birde sizden öğrenelim. birde digitürk uydu alıcısı ile diğer HD kanallarıda izleyebiliyoruz anladığım kadarıyla. tek tek frekans girip (turksat HD kanalların) manuel aramayla deneme yaptın mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freshwind

lig tv hd üyeliği için ekstradan kaç tl veriyorsunuz? 20 tl diyenler olmuştu ama birde sizden öğrenelim. birde digitürk uydu alıcısı ile diğer HD kanallarıda izleyebiliyoruz anladığım kadarıyla. tek tek frekans girip (turksat HD kanalların) manuel aramayla deneme yaptın mı.

Servis geldi, başka bir uydu alıcısı taktılar, sorun düzeldi. Takıla cihazın modeli DT 9103.
    Aylık 52,90 ödüyorum Lig TV HD şampiyonlar paketi.

Yalnız bu sefer de şöyle bir sorunum var. Gerçi servis gelip bakacak bugün ama bir de burdan sorayım.

Televizyonu açtığımda bazen şöyle bir hata alıyorum. TV Uyumsuzluğu. Scart üzerinden izlemeye devam edebilirsiniz.

Yani HDMI devreden çıkıyor. Farklı bir kablo ile denedim yine aynı hatayı aldım. Kabloyu televizyonun başka bir HDMI girişine taktım yine aynı hatayı verdi. Ve bu sırada ses de kayboldu. Görüntü ise çok kötü, çamur gibi.
    Televizyonun modeli: Vestel PF7120 40" Led TV.
    Araştırdığım kadarıyla bazı tv modelleri ile Digiturk'ün verdiği uydu alıcıları uyumsuz olabiliyormuş. Benim sorunum da bu mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

quote:

lig tv hd üyeliği için ekstradan kaç tl veriyorsunuz? 20 tl diyenler olmuştu ama birde sizden öğrenelim. birde digitürk uydu alıcısı ile diğer HD kanallarıda izleyebiliyoruz anladığım kadarıyla. tek tek frekans girip (turksat HD kanalların) manuel aramayla deneme yaptın mı.

Servis geldi, başka bir uydu alıcısı taktılar, sorun düzeldi. Takıla cihazın modeli DT 9103.

Yalnız bu sefer de şöyle bir sorunum var. Gerçi servis gelip bakacak bugün ama bir de burdan sorayım.

Televizyonu açtığımda bazen şöyle bir hata alıyorum. TV Uyumsuzluğu. Scart üzerinden izlemeye devam edebilirsiniz.

Yani HDMI devreden çıkıyor. Farklı bir kablo ile denedim yine aynı hatayı aldım. Kabloyu televizyonun başka bir HDMI girişine taktım yine aynı hatayı verdi. Ve bu sırada ses de kayboldu. Görüntü ise çok kötü, çamur gibi.
    Araştırdığım kadarıyla bazı tv modelleri ile Digiturk'ün verdiği uydu alıcıları uyumsuz olabiliyormuş. Benim sorunum da bu mu acaba?

Hocam bende samsung led tv var seninki ne marka artı servis gelince çatıda işlem olmuyor dimi sadece kutu değişimi ile işlem bitiyormu ben aradım şimdi ulusal kanallar 5 tl ligt tv artı ulusal kanallar 20 tl dedi eleman bi ara elenbi değişecek dedi bi haltı bilmiyordu hangi kanallar var lig tv hd iyi gösteriyormu bide kanalları benmi yükleyecem hd olanları lig tv kurulumunda çıkmıyor diyorlae

• quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

quote:

DT9013 te Vestel cihazı,sizin tv de Vestel,dediğiniz gibi tv ile uyumsuzluk varsa tam komedi olur,Vestel gibi büyük bir şirket böyle bir gerizekalılık yapmamıştır herhalde

• erAn_ kullanıcısına yanıt
    salihbocX S kullanıcısına yanıt
    NTV SPOR HD açık mı Türksat'ta sizde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eeosman -- 20 Mart 2015; 1:29:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eeosman

Hayır dsmartta var

• salihbocX S kullanıcısına yanıt
    7e'de verip Türksat'ta vermemesi saçma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eeosman -- 10 Kasım 2015; 19:49:04 >
  • quote:

Kanal D, Star, Samanyolu HD verip Ntv Spor vermemesi saçma. 7e'de veriyor zaten.

NTV spor kanali hd yayına geçtiğinde turksatta yoktu sadece Digiturk Eutelsat uydusunda vardı yani turksatta şifreli bile yoktu simdi de sadece dsmarta gelmiş olabilir teyit ettirin müşteri hizmetlerinden.

• Henüz bağlatmadım ama dt sitesinde açık gözüküyor, aboneler şifreli diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eeosman -- 12 Kasım 2015; 17:59:39 >
  • freshwind F kullanıcısına yanıt
    5 buyukler Hd aylik 52 lira .lig bitince arayip 20 ye dusurucem.

• quote:

Orijinalden alıntı: fireattack

5 buyukler Hd aylik 52 lira .lig bitince arayip 20 ye dusurucem.

Aynen ben de o fiyattan izliyorum.
  • quote:

Yok maalesef.
  • Türksat kanal sıralaması nasıl? Liste var mı?
  • eeosman E kullanıcısına yanıt
    Eutelsat gibi aynı olan kanallar aynı yerinde ama türksattaki ıvır zıvır kanallarda ekli bunda.
    1-Dıgı
    2-10 belgesel
    13-mmx stars
    14-mmx action
    15-mmx comedy
    16-mmx family
    17-mmx turk
    18-20 planet kanalları
    21-turkmax gurme
    Geri kalanlar ulusal ve haber kanalları falan aynı sırada
    77-lig tv
    78-lig tv 2
    79-lig tv 3
    87-lig tv hd
    Çocuk kanalları 90 larda
    Müzik kanalları aynı yerlerinde
    200 lerde 3 tane taraftar kanalı kanalı var
    708 ve 709 da yetişkin kanalları var aralarda da türksat ıvır zıvır kanalları var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende SD Bursaspor paketi vardı. Bugün HD receiver taktılar. Maçları HD seyredersin dediler fakat 203,204,205 de açılan Ligtv1,2,3 kanallarının HD olacağını sanmıyorum.
    Pazartesi Fener maçı herhalde Ligtv HD den sorun olmaz...
    Bir de ntvsporhd turksatta da var diyor broşürde fakat yok, büyük ayıp
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zobaa16

Bende SD Bursaspor paketi vardı. Bugün HD receiver taktılar. Maçları HD seyredersin dediler fakat 203,204,205 de açılan Ligtv1,2,3 kanallarının HD olacağını sanmıyorum.
    Pazartesi Fener maçı herhalde Ligtv HD den sorun olmaz...
    Bir de ntvsporhd turksatta da var diyor broşürde fakat yok, büyük ayıp

Türksatta Lig Tv Hd 87. kanalda olması lazım.
  • Bursaspor taraftarları sakın hd li 15 tl verip paket almayın. Altyapıları türksatttan hd açamıyor. sadece 204 ü açıyorlar 87 ligtv HD kilitleniyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gefe16

Eutelsat gibi aynı olan kanallar aynı yerinde ama türksattaki ıvır zıvır kanallarda ekli bunda.
    1-Dıgı
    2-10 belgesel
    13-mmx stars
    14-mmx action
    15-mmx comedy
    16-mmx family
    17-mmx turk
    18-20 planet kanalları
    21-turkmax gurme
    Geri kalanlar ulusal ve haber kanalları falan aynı sırada
    77-lig tv
    78-lig tv 2
    79-lig tv 3
    87-lig tv hd
    Çocuk kanalları 90 larda
    Müzik kanalları aynı yerlerinde
    200 lerde 3 tane taraftar kanalı kanalı var
    708 ve 709 da yetişkin kanalları var aralarda da türksat ıvır zıvır kanalları var.

İstanbul'da eutelsat uydusu üzerinden kullandığım üyeliği/receiverı yazlığa getirip Turksat uydusuna bağlayıp arattığımda sadece saydığınız kanallar geliyor. Ancak diğer aradaki ulusal kanalların hiçbiri çıkmıyor.
    Neden olabilir?

• korcin K kullanıcısına yanıt
    Cihazınızin Turksat modu kapalı olduğundan açılmaz ulusal kanallar.Müşteri hizmetlerine anlatın actirin Turksat modunu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.