Şimdi Ara

BOSCH SMS78M08TR ALMANYA URETIM BULASIK MAKINASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
7.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar Bosch bulasik makinasi almak uzereyim.Bu urunu kullanan goren ya da bilenler urun hakkinda bilgi sahibi olanlari bekliyorum.
    Tesekkurler

• Forumda yok mu bu modeli kullanan ya da Bosch bulasik makinasi kullanan arkadaslar yorumlarinizi bekliyorum.
  • -REVOLUTİON- kullanıcısına yanıt
    Az su ve enerji tüketen yeni nesil bulaşık makinelerinden kullanıcılar genelde memnun değil. Ben bu sebeple 10 yaşına giren Bosch bulaşık makinemi değiştirmekten vazgeçtim. Değiştirirsem de az tasarruflu modellerden birini tercih edeceğim.
  • Benim 12 yıllık bosch makinem sorunlu makinalar listesinde diye beni aradılar. Ücretsiz tamir veya yenisi istediğim modelde % 20 indirim dediler. Benim makinamda eskidiği için değişim kararı verdim. Bu model ve sms68n02tr arasında kaldım. Sonunda bu modelde karar verip aldım. Gelince göreceğiz. 6lt su harcıyor ve program sayısı fazla. 3. Sepet esnek. Çelik kazan ve alman yapımı olduğu için bunu seçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roadkingtr -- 7 Aralık 2014; 0:05:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Urunu aldim kullaniyorum 6 lt su ile yikiyor A++ Alman uretim ve ic kisim kopmle celik aqua stop ozellikli ve mukemmel yikiyor bulasiklari .Kurutmasi inanilmaz guzel.Almayi dusunen arkadaslara siddetle tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -REVOLUTİON-

Urunu aldim kullaniyorum 6 lt su ile yikiyor A++ Alman uretim ve ic kisim kopmle celik aqua stop ozellikli ve mukemmel yikiyor bulasiklari .Kurutmasi inanilmaz guzel.Almayi dusunen arkadaslara siddetle tavsiye ederim.

Merhaba,
    Ben de aynı makineyi almayı düşünüyorum.
    Kaygım 6 lt su sarfiyatı sebebiyle herhangi bir problem oluyor mu?
    Şu ana kadar herhangi bir sorun ile karşılaştınız mı?
    İlk olumlu izlenimleriniz hala devam ediyor mu?
    Tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrueFX

quote:

Urunu aldim kullaniyorum 6 lt su ile yikiyor A++ Alman uretim ve ic kisim kopmle celik aqua stop ozellikli ve mukemmel yikiyor bulasiklari .Kurutmasi inanilmaz guzel.Almayi dusunen arkadaslara siddetle tavsiye ederim.

Merhaba,
    Ben de aynı makineyi almayı düşünüyorum.
    Kaygım 6 lt su sarfiyatı sebebiyle herhangi bir problem oluyor mu?
    Şu ana kadar herhangi bir sorun ile karşılaştınız mı?
    İlk olumlu izlenimleriniz hala devam ediyor mu?
    Tavsiye eder misiniz?

Urun hakkinda degil kaygilanmak bir daha alacak olsam ayni makinayi alirim.
    Elektrik ve suyu resmen kokluyor.Elektrik harcamiyor desem yeridir.Yakin zamanda herhalde 9 voltluk pil ile yikamaya falan gececekler ya da tv kumandalarindaki kalem pil ile.Su 6 LT fakat mukemmel yikiyor.
    13 kisilik yemek takimini tertemiz yapiyor kurutmasina gelince normalde yeni urunlerde icinde gorunen rezistans yok kurutmak icin bunda da yok.Eski bulasik makinalarinda iceride rezistans olur kurutmaya gecer acar 2500 w ti rezistans nar gibi kizarir bulasiklar hem kupkuru cikar hemde elektirk sayaci cosar
    Bu makina bulasigi durularken parlatici kullanimina gectigi anda isi bittiginde sicak suyu tabana indirerek o suyun sicakligi ile kurutma yapiyor.Boylelikle elektirik ile degil su sicakligi ile kurutuyor.Eski mak 1 program bunda 3 kere calistirmaniza olanak saglar yada 5 kere...bunu ben demiyorum.Kurulumu yapan Bosch yetkili servisinde ki personeller soyluyor urunun tanitimi yapildi kurulurken dedikleri gibi....
    Kurutma konusunda da gene 5 yildiz normalde bazi rezistansa alisik kisiler bu yeni makinelerde iceride urunlerde tam kurutmuyor su damlalari var derler fakat bu urun bambaska kupkuru cikartiyor bulasiklari

Ben urunu hergun kullaniyorum cok cok memnunum iyiki de bu modeli aldim diyorum.Karar sizin.....
    Alin yada almayin diyemem memnun kalmazsaniz o yuzden ben birsey diyemem size fakat ben cok memnumum.

Urun icerisinde bulasik sepeti yok 3 cekmeceli modeldir en ust kat wariodrow oldugundan en ust kisma turk kahve fincanlarini dahi koyabilirsiniz ayrica urun icerisinden sarap kadehi yikama apararti da cikmaktadir.
    ECO modu 3bucuk saat yada 1 bucuk saatte yakin yikiyor 50 dk program var.Size servisin soyledigini yaziyorum 3 bucuk saat yikama sursi aslina 2 kusur saat tabi hizlandirma butonuna basarsaniz 1 saatten az yikiyor.Basmadigini farz edelim 2 saat 10 dakika yikadiysa diger dakikalar makina kapaniyor kurutmaya geciyor yani neredeyse 0 w elektrik ile kurutma yapiyor.sadece kirmizi led ekran gosterge panel isigi icin elektrik cekiyor.

Bu urunu dusunurseniz bir sonraki faturalarinizda farki kendinizde goreceksiniz.

Daha once de dedigim gibi bunlar benim kendi kullanimim hakkindaki fikirlerim ve servisin kurulumda dedikleri ve dedikleri dogru cikti.Alin yada almayin diyemem ben begeniyorum fakat siz memnun kalmazsiniz o sebeple karar sizin...
    Yeterince ayrintili yazdim

haa sunu da belirteyim bu urunde auqa stop ozelligi mevcut servisin dedigine gore herhangi bir su kacirma olayinda mutfagi bastan asagi yenileme garantisi veriyorlar

Iyi gunlerde kullaniniz

• Güzel makinedir bosch'un o modeli ama siemens markalı dengi daha bir güzeldir gelin gibi :D Bosch damat ise Siemens gelindir mutfakta daha bir hamarattır :D
  • arkadaşlar ben elektrikli ev aletleri kart ve beyin tamri yapıyorumyani işin merkezindeyim bahsettiginiz cihazı hiç tavsiye etmiyorum neden derseniz yetkili servisleriyle sıkça muhabbet etme fırsatı buluyorum onlar bile bu cihazlardan çok sikayetçiler tamir masrafları çok pahalı ve randıman tutmuyor özellikle son teknolojı ısıtmalı dandik motorları çok sorunlu ve tamir imkanı yok servisteki fiyatı ise 400 tl civarında bu sadece göze batan birkaç noktası. kusura bakmayın ama insanlar çok zor sartlarda para kazanıyor sizin sıkıntıya düşmenizi istemem. bu konuyu detaylı arastırmak isteyen özel beyaz eşya servislerine danısarak bilgi toplayabilir.hepnize saygılar
    AHMET USTA
  • Bosch ve Siemens ayni zaten bir tek logo marka olayi.Gectigimiz aylarda Bosch Siemensin butun haklarini alarak artik gelini bosadi yani siemens i bilginize...

Size gelirsek eger ben tamirci degilim.Urunu bizzat kullaniyorum 2000 tl kusur para saydim dut yapragi degil mu para para .....sizin o dandik motor dediginiz urunu kullaniyorum.Oncelikle siz o urunu kullanin bir arizalansin ondan sonra buraya yaziniz bende yazarim boyle boyle sonunada mehmet usta diye bir ahmet usta begenmez diger ahmet usta begenir.

Ayrica sunu da belirtmeden gecemiycem.Bende parayi kolay kazanmiyorum kolayda kazanilabilir bu kimseyi ilgilendirmez. Emegimizin karsiligini aliyoruz oyle gece kulubum yada pavyonum yok ..sisesi 5000 tl den sampanya actirmiyorum yada kirli islerden kara borsacilik stokculuk istifcilikten kazanmiyorum.O nasil bir laftir oyle parayi kolay kazanmiyoruz dikkatli olun gibisinden benim kolay yoldan paraka kazandigimi mi ima etmek istiyorusunuz

Arkadas sormus boyle boyle siz kullaniyorsunuz nasil diye bende aylardir kullaniyorum belirttim.

Siz o urunun tamirini yapabilirsiniz.Siz yetkili servistte bolca muhabbetini edip buraya yaziyorsunuz ben ise urunu kullanarak yorum yapiyorum cunku urunu bizzat kullaniyorum.Tamirci olabilirsiniz saygi duyarim fakat kullanmadiginiz urun hakkindada atip tutmayin once bir alin kullanin dwerim..
    Su ana kadar bu urunden kac adet bozuldu 50 -100 -600 miktar nedir kaci pert oldu
    o dandik deginiz urun gunumuz Turkiyesinde neredeyse 1 adet eski arac fiyatina esit

Sunu da belirtmeden gecemiycem Izmirdeki Bosch yetkili servisleri o zaman sizin yaninizda bir hic mi oluyor yani siz konuya tamamiyle hakimsiniz.Isin ordinaryusu noktasinda hakimsiniz Izmir Bosch serbisleri burtadakiler tirt mi oluyor bu mudur .

Servis bana ne dediyse ne soylediyse tami tamamina dogru cikti.

Urunu alacak arkadaslar sizi tenzih ederim.. kulaktan dolma bilgiler ile degil urunu kullanan kisilerin yorumlarini degerlendirsin derim.

Masrafi en az 400 tl den asagi olmaz demissiniz bu urun ic kazan 10 yil digeri 3 yil olmasi lazim 150 tl karsiligi daha da ekstra garanti uzuyor garantisi oradan halledilir.Garanti bitince zaten ben urune 2000 kusur vermisim varsin 400 de garanti bitince alsinlar koymaz bana o para...

ucuz isteyenler altus regal ve muadillerine bakar.

simdi misal ben Mercedes kullanicam servis masrafi cok ne yapicam diye kara kara mi dusunucem.o zaman al bir sahin 200 kagida masrafi dusuk ayagida yerden keser o mantik bilmem anlatabildim mi

Bu mantila gidersek serviste iscilik masrafi daha az tutan urunler daha mi premium oluyor.Bu mantik ile yaklasirsak bmw den daha kalitelidir sahin kartal marka otomobil

Ayrica urun hakkinda bilgi almak isteyen forum sakinleri lutfen bana pm olarak belirtiniz.Buraya yazinca carsi karisiyor.

o sisiz ko9nustugunuz yetkili servisin numarasini bana pm den atin ben Bosch Turkiye ye ve Almanyaya bildireyim bakalim cart cart atarlarmi

Son olarak ozel beyaz esya servislerine danisin demissiniz biz nereye danistik Kasap a mi danistim ben yoksa manava mi bakkal da olabilir
    Saygilarimla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -REVOLUTİON- -- 9 Ocak 2015; 2:42:43 >

• quote:

Bosch ve Siemens ayni zaten bir tek logo marka olayi.Gectigimiz aylarda Bosch Siemensin butun haklarini alarak artik gelini bosadi yani siemens i bilginize...

Onu zaten biliyorum aynılar Bosch-Siemes-Profilo o makinenin aynı özelliklerde bende siemens karşılığını kullanıyorum sadece isim değişik :D da hak satın alma durumu olmadı diye biliyorum ben
    Kart tamircisinin yazdıklarına güler geçerim bende :D
  • Dogru diyorsunuz.Siemens Bosch aynidir birtek isim farki var.Her ne kadar siemens hisselerinin tamamini satin alsada yapilan anlasma geregi siemens markasi ilede bir zaman daha satislar devam edecek okudugum kadariyla...

Kart tamircisi konusunda kesinlikle tam bende guldum gectim.

ayrilik karari icin bir kac haber basligi ekledim

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27254499.asp

http://www.milliyet.com.tr/bsh-taki-siemens-hisselerinin/ekonomi/detay/1944001/default.htm

http://www.teknolojigundem.com/haber/bosch-ve-siemens-ayriliyor/622906

saygilarimla...

• arkadaşlar kusura bakmayın ama size vermiş oldugum tavsiyeler için bana para ödenmiyor sadece çok bilinçsiz bir tüketici toplumuz bende yılların vermiş oldugu tecrübelerme dayanarak elimden geldiğince siz degerli yurttaşlarımı bilgilendirmeye çalısıyorum. sizin gib üç beş yazı okuyup bir kanaate varmadım anlıcagınız ben herşeye ragmen dogru bildiğimi konusurum.
  • karttamir K kullanıcısına yanıt
    Benim kullandigim urun hakinda da Bosch bana para odemiyor ne kadar memnun olursam olayim.Bu arada benim 3 yada 5 yazi okuduguma nasil karar verdiniz o zaman...bu kaniya nasil vardiniz hangi akla hizmet benim 3 5 yazi okuduguma karar verebiliyorsunuz.
    Bende degerli yurttaslarimizi bu model hakkinda kullandigim ve cok cok memnun kaldigim icin soranlara goruslerimi bildiriyorum.

Sahsim adima gayet bilincli bir tuketiciyim.Param kadar alirim kimse de karisamaz kendi parama kendi sozum gecer istedigimi de alirim aldim da.
    O makina 5 bin bile olsa idi gene onu alirdim.Ne yani o urunu alinca tuketici tioplumu oluyoruz diger baska bir marka veya model alinca uretici bir toplum sinifina mi giriyoruz.

Sizin gibi 3 5 yazi oluyup burada yorum yapiyor demiisinizde ben urunu kullaniyorum.Asil siz sagda solda cay sohbetlerinde duydugunuzu burada desteksiz atmayin.

Bende herseye ragmen bizzat kullanarak ve gorerek bildigimi okurum ve okuyorumda sizin gibi sagdan soldan duyma bilgiler ile degil....ilk mesajinizi okuyunuz.

NOKTA.

• Başka kullanan var mı acaba almayı düşünüyorumda

• quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

quote:

Bosch ve Siemens ayni zaten bir tek logo marka olayi.Gectigimiz aylarda Bosch Siemensin butun haklarini alarak artik gelini bosadi yani siemens i bilginize...

Onu zaten biliyorum aynılar Bosch-Siemes-Profilo o makinenin aynı özelliklerde bende siemens karşılığını kullanıyorum sadece isim değişik :D da hak satın alma durumu olmadı diye biliyorum ben
    Kart tamircisinin yazdıklarına güler geçerim bende :D

Bu makinenin siemens'teki karşılığı nedir acaba?
  • Merhaba konuyu tekrardan kurcalıyorum ama eşim bu makineyi cok beyendi ve almak istiyor.Acaba bu makineyi kullanan daha fazla kimse yokmu hiçbir yerde bilgi alamadım yardımcı olursanız sevinirim.Uzun zamandır kullanmış olmalısınız fikriniz değiştimi daha hala bu makiney önerirmisiniz.
  • expe E kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle oneririm.
  • 6lt su ile yıkayan makineler son durulama suyunu makinenin kenarındaki su cebine dolduruyor. Bir sonraki programın ön yıkamasında bu suyu kullanıyor. Yani aslında tüketim yine 10lt civarı ama bunun yaklaşık 3-4 litresini hem son durulama, hem de ön yıkama için kullanmış olduğundan tüketim toplamda 6 litreye düşmüş oluyor.

Bu arada bu yeni seriler her yönden çok başarılı, ancak bosch ve siemens'in ısıtıcı ile motorun birleşik çalıştığı ısı pompasına bir çözüm bulması lazım. Yukarıda arkadaşın dediği gibi 4-5 yıl sonra bu sorun çıkmaya başlıyor. Alanlar mutlaka 7 yıl garanti yaptırsın.

• 4 yilda bozulacak gibi gorunmuyor bozulmasinda fakat 4 yil bu kim ole kim kala bozulurasa tamiri olmaz ise atar yenisini aliriz.Hem modeli yenilemis oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -REVOLUTİON- -- 14 Ekim 2015; 16:56:26 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.