Şimdi Ara

Moto G OGT sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Motorola moto G telefonum OGT görmüyor kabloyu takıyorum USB bellek .çalışıyor ışığı yüklediğini belli eder gibi yanıp sönüyor ama telefon harici belleği görmüyor yardımlarınızı bekliyorum saygılar.
     Moto G OGT sorunu

• ntfs dosya sistemli bellek taktım görmedi ama fat32 bellek takınca hemen gördü. bir dene bence.
  • Cevap için teşekkürler ama bu dediğiniz bellek (fat 32) nasıl oluyor bunları kullanıyorum ama sistemlerinden pek anlamam2 adet aparatlı microS kartım 4 adet flash belleğim var 16gb sliconpower,32gb USB 3.0 datatraveler,4gb datatraveler,8gb datatraveler bunların hangisi ne sistemdir biklemiyorum ama hiçbirini görmüyor,ntfs mi yoksa fat32 mi olduklarını nasıl anlarım,saygılar.
  • Halen OGT sorunum devam etmekte yarın kısmetse çarşıya çıkıp (ztalan) arkadaşımızın tavsiyesine uyarak fat32 sistemli bir bellek almayı düşünüyorum,umarım teknosa veya goldbilgisayar veya vatan bilgisayar,da vardır bellek alırken sistemleri hakkında pek bilgim yok umarım problem çözülür.
  • hpeksü kullanıcısına yanıt
    Flash belleği bilgisayara bağla. Bilgisayarımdan flash belliğin üzerinde sağ tıkla, biçimlendir seçeneğini seç, dosya sistemini fat32 olarak seç, biçimlendir tuşuna bas bekle. Sonra belleği telefona takıp tekrar dene.
  • Dediklerinizi yaptım olmuyor telefon hiçbirşey görmüyor flash bellek çalışıyor ama telefon görmüyor sanırım yazılımsal bir problem var,acaba fabrika ayarlarına geri döndürsem düzelirmi...?
    Fabrika ayarlarına dönüp tekrar deneyebilirsin. Bu kez de düzelmezse başka bellekler ile dene, sorun devam ederse telefonda donanımsal bir sorun olabilir.

Bir de dosya yöneticisi ne kullanıyorsan ES File Manager deneyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 28 Eylül 2014; 21:13:24 >
  • Dosya yöneticisine ayarlardanmı ulaşacağız,kusura bakmayın akıllı telefon kullanımında pek tecrübeli sayılmam o yüzden herşeyi soruyorum bir hatam olursa affola,saygılar.
    Aşağıdaki uygulamaya Google Play Store'den telefonuna yükle, o telefonu uzun vade kullanmadığım için çok bilgim yok, ancak belki sorunun dosya yöneticisinden kaynaklanabilir diye düşündüm. Dosya yöneticisi bildiğin windowsun klasör yapısını gösteren yazılım gibi bir şey.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop&hl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 28 Eylül 2014; 21:26:46 >
  • Playstorede bu yazılımı bulamadım yanlışmı yazıyorum acaba.
    Direk aşağıdaki linke tıkla telefondan, sonra Play Store ile aç.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop&hl=tr
  • Yükledim şimdi ne yapacağım
    Flash belleği OTG ile bağla. Sonra o yüklediğin uygulamayı aç. Cihaz klasörlerinin içinde flash bellek görünüyorsa OTG çalışıyor demektir.
  • Sorunu çözdüm verdiğiniz link sayesinde programı indirdim (sdcard)klasörüne tıkladım ve USB bellekteki dosyaları açtı yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim,telefondan playstore,ye giripte benimle benzer sorunları yaşayan olursa (S dosya yöneticisi) diye yazarlarsa direk çıkıyor oldukça faydalı bir program.
    Yardımlarınızdan dolayıda size ayrıca teşekkür ederim sayın kemalboran bey iyi forumlar,saygılar,sorun çözülmüştür.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.